Góly: 49. F. Souček, 79. M. Ševčík, 90. R. Matejov

31. D. Granečný, 74. J. Šural
38. M. Suchý, 44. D. Donát, 74. M. Škoda

Střely na branku: 7:1; Střely mimo: 3:2; Rohové kopy: 4:5
Počet diváků: 6 218 (58 % z kapacity 10 785)

Brno v úvodních dvou kolech získalo čtyři body, minule zdolalo Olomouc na jejím hřišti 2:0.

Mladá Boleslav v lize v Brně čtyřikrát za sebou neprohrála, v posledních třech zápasech tam zvítězila a pokaždé při tom třikrát skórovala. V prvních dvou kolech však získala jen dva body remízy.

V Brně je dnes pod mrakem, 25 stupňů a tak máme naprosto ideální podmínky pro fotbal.

V sestavě domácích chybí křídelník Šimon Falta. Ten byl přitom základním kamenem sestavy v posledních dvou duelech a Brno i díky jeho centrům urvalo své čtyři body.

Alli
45. min Hladík o hráči
13 Texl
Ševčík
90. min Matejov o hráči
27 Souček
Souček
80. min Blecha o hráči
Přichystal
45. min Fousek o hráči
Řezníček
90. min Hlavica o hráči

Donát
70. min Dancák o hráči
9 Ladra
Ladra
87. min Krobot o hráči
Mareček
57. min Mašek o hráči
26 Pech
11 Fulnek
Fulnek
70. min Skalák o hráči
21 Škoda
Škoda
Matějovský
87. min Stránský o hráči

Rozhodčí: Proske - Kotík, Bureš
Počet diváků: 6 218

Hosté mají unikátní bilanci z venkovních hřišť. Posledních šest utkání u soupeřů jim vyšlo znamenitě s třemi vítězstvími a třemi remízami.

Domácí fanoušci se jistě těší na představení Wale Musa Alliho. První utkání na Srbské ještě nezastihlo letní posilu v nejlepší formě, v Olomouci ale po vystřídání do hry koncertoval.

Fotbalisté už se řadí v tunelu před kabinami. Třetí kolo Fortuna ligy na brněnském stadionu již brzo začne.

Jakub Řezníček s Markem Matějovským přivádí obě mužstva na hrací plochu.

Před zápasem ještě proběhne minuta ticha za zesnulého Rostislava Václavíčka. Fanoušci ale místo ticha pro olympijského vítěze volí potlesk.

Zápas může začít, úvodní rozehrávku obstarají hosté.

1

Začal první poločas utkání Brno - Ml. Boleslav

1

Zbrojovka hned připravila soupeře o míč a po levé straně zkoušela prostřednictvím Alliho přejít do útoku. Pech ale zasáhl včas.

2

Domácí musí volit postupný útok. To se jí ale opět levou stranou daří, Granečný se chystá na rychlý aut v úrovni šestnáctky.

2

Brno je od začátku velmi aktivní, dlouhý nákop středem hledající Řezníčka ale vystihla stoperská dvojice hostí.

3

Hrabina s Ševčíkem tentokrát zvolili pravou stranu a mladá kometa brněnské sestavy ukazuje, že po dvou gólech a asistenci má formu. Jeho dalekonosná střela mířila těsně nad branku Martina Poláčka.

4

Další útok Brna zastavuje taktický faul hostí. Ševčík se staví k míči.

5

Jeho centr ale zblokovala hned zeď a tak z šance pro domácí nebude nic.

5

Boleslav je stále v hlubokém bloku. Brno zkouší po zemi prokombinovat střed hřiště, zatím ale neúspěšně.

7

Konečně se za půlku probojovali hosté, nákop na útočníky ale hned stahuje Jakub Šural a míč opět putuje na polovinu hostí.

7

Řezníček se z role hrotového útočníka na chvíli přesunul k pravé čáře a centroval míč někam na penaltu. Nikoho v červeném však nenašel.

9

Špatnou rozehrávku Granečného eliminovali skvělými obrannými zákroky Šural s Texlem. Škoda s Matějovským se k míči neprobojovali.

10

Stále platí, že Zbrojovka je ve velkém tlaku a Boleslav jen brání. Brno si navíc nyní vybojovalo presinkem velmi laciný roh z pravé strany.

11

Na centr naskakoval vysoký Endl, nestihl ale míč umístit.

11

Hosté okamžitě přešli do rychlého brejku podél pravé strany. Na centr si do vápna naběhl Škoda a mohl z voleje pálit, těžký míč ale netrefil, jinak by se Berkovec asi pouze smutně koukal a neměl by šanci.

12

Taktický faul na půli píská rozhodčí Proske hostům.

13

Boleslav nyní zrychlila kombinaci a prošla až do vápna. Míč už byl u Škody, který se snažil zakončit ve vápně z otočky. Domácí obránci ale stačili zasáhnout čistým zákrokem tělem.

14

Alli už je s míčem u levé čáry a tancuje před Pechem. Tentokrát ho ale neutančil.

15

Brno opět nepouští hosty za půlku a kombinuje dlouhými přihrávkami přes stopery.

16

Míč prostrčili na Součka, který načechraným míčem hledal hlavu Řezníčka. Tomu ale kousek chyběl.

16

Do další akce se prodral důrazný Řezníček, míč z pravé strany do běhu byl však o maličko delší, než by potřeboval a tak Poláček stačil vyběhnout.

17

Další rychlou akci domácích pokazila nepřesná přihrávka Ševčíka ze středu na pravý kraj pro Přichystala.

18

Granečný si proti Marečkovi pomohl rukama a rozhodčí nařizuje přímý kop ze vzdálenosti asi 28 metrů.

18

Matějovský ale míč poslal přímo do rukavic Berkovce.

19

Fulnek se dostal k míči po ztrátě domácích na půlce, potáhl si jej středem a z uctivé vzdálenosti pravačkou pálil. Míč ale neměl razanci ani přesnost a tak skončil daleko za brankou Berkovce.

20

Boleslav je velmi ukázněná a všech deset mužů v poli je při bránění na půli Boleslavi.

20

Míč se dostal hluboko do vápna hostí, Alli ale nedokázal přihrát někomu lépe před brankou a v úhlu selhal.

22

Pech na druhé straně zatáhl míč hluboko a vybojoval rohový kop, jelikož Granečný jen ukopl balon z jeho nohy.

22

S rohovým kopem Matějovského měl Berkovec práci, vyboxoval míč ale dostatečně daleko a dorážka pak už byla zblokována.

23

Brno šlo po pravé straně do útoku, hosté volí taktický faul.

24

I když to byla obrovská dálka, Ševčík dokázal vyděsit Poláčka. Míč se kroutil jen těsně vedle pravé tyče jeho branky a stadione to pořádně zahučelo.

25

Boleslav hodně přetěžuje pravou stranu, po které se dokázala opět dostat do útoku. Vysoký zblokovaný centr ale Berkovec snadno stáhl ze vzduchu.

26

Hosté si ale vzápětí vybojovávají další roh, který si už rovná Matějovský.

26

Milan Škoda (Ml. Boleslav) vstřelil gól. Brno - Ml. Boleslav 0:1
Milan Škoda naběhl nehlídán na penaltu a hlavou procedil míč přes Berkovce, který neměl čas reagovat.

27

Brňané reagují stejnou kombinací okolo bloku Boleslavi, skuliny, které dokázala využít v úvodu hry jsou ale nyní proklatě malé.

28

Boleslav gól uklidnil a Ladra tak má v soubojíchve středu hřiště odvahy na rozdávání.

29

Alli utekl po pravé straně a centroval na vzdálenou tyč pro Přichystala, ten nemohl míč trefit z voleje a poté už si neporadil se stopery, míč ale končí v autu a tak bude Brno v nátlaku pokračovat.

31
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Denis Granečný (Brno)
Granečný si pomohl rukama v souboji na půli a rozhodčí Proske tasí kartonek, zbytečný a viditelný faul nechce nechat být bez většího trestu.

32

Hráči si dali s rozehrávkou na čas, po pravé čáře postupoval Pech, přes Přichystala ale neodcentroval. Získal však roh.

33

Roh byl opět obrovskou příležitostí, tyč orazítkovala hlavička Marečka, pak ještě pálil Suchý. Brno ale tentokrát odolalo.

34

Hrabina nakopl Fulneka za půlkou a rozhodčí píská další brněnský faul.

34

Další roh hostí, tentokrát zleva.

35

A Berkovec musel opět zasahovat, dlouhou nohou vyrážel pokus Šimka. Zbrojovku rohy hostí hodně trápí.

35

Proske pozastavuje hru, konzultuje předcházející situaci s asistenty u videa.

36

Může se ale pokračovat, žádná hra rukou neproběhla.

37

Domácí od inkasované branky neví, co s míčem. To, co fungovalo v úvodu utkání je najednou nemožné a Boleslav se snadno dostává k šestnáctce soupeře.

37

Rychlý přechod a přihrávka do běhu Allimu by ale mohla funogvat, maličký křídelník tentokrát ale nestačil.

38
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Marek Suchý (Ml. Boleslav)
Suchý hrál rukou na středu hřiště a rozhodčí to bere za úmysl.

39

Souček s míčem kličkuje do středu, Donát jej ale dokázal zblokovat a tak domácí musí hledat jinou mezeru v obraně.

40

Mareček si pomohl na úrovni šestnáctky Brna rukama a povalil Součka. Rozhodčí tak nemá na výběr a píská.

41

Boleslav deptá soupeře jednoduchou hrou s odkopy a brejky. Zbrojovce navíc nesvědčí role tvůrčího týmu.

41

Hosté faulují za půlkou, Ševčík má tak další pokus na dalekonosnou ránu či centr.

42

Hledal Endla, ten vracel na penaltu, tam ale zakročili hosté a odvrátili míč na roh.

43

Suchý si na půli proti Řezníčkovi pomohl hodně okatě rukama a fanoušci se dožadují druhé žluté, ta nepřichází, Proske si jej ale bude určitě pamatovat.

44
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Denis Donát (Ml. Boleslav)
O pár metrů dále si počíná zápasnicky Denis Donát a rozhodčí tentokrát s kartou vůbec neváhá.

44

Centr hosté rychle odvrátili, míč ale hned letěl zpět do vápna, kde se srazil Alli s Poláčkem a rozhodčí ihned přerušuje hru. Brankář o Allim vůbec nevěděl, a tak oba budou potřebovat ošetření.

45

Alli už je na nohou, i když se drží za hlavu. Poláček je však stále vleže na trávníku v péči fyzioterapeuta.

45

Brankář bude snad také v pořádku, napije se a může se pokračovat.

45

Proske nastavuje pouze minutu. Fanoušci jsou hodně rozhořčení.

45

Boleslav se probíjela levou stranou, pomohla si však nedovoleně a tak do útoku půjdou Brňané.

45

Úvodní půle vyšla lépe hostům. Zbrojovka skvěle vkročila do utkání a dlouho nepouštěla Boleslav na svoji půlku. Tlak se však postupně vytrácel a Boleslav se dostala k rohům. Jeden proměnila, u dvou dalších chybělo velmi málo k dalším brankám.

45

Hosté už jsou na trávníku, domácím zřejmě Richard Dostálek promlouvá do duše o trochu déle.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Brno - Ml. Boleslav

46

Zbrojovka přišla po rozehrávce o míč a dopředu postupují hosté. Škodu ale obránci raději takticky faulují a tak Brňané budou mít čas se stáhnout.

47

Brno musí do útoku zabrat a to se jim nyní podařilo po levé straně, přetažený centr sbíral zabíhající Hrabina, jeho rána ale mířila nad.

47

Dlouhý pas volí také hosté, míč letěl na Marečka v pokutovém území, ten hodně tlačil na rozhodčího svým pádem, Proske ale nedovolený zákrok neviděl.

49

Brňané po střídání na levou stranu využívají právě této části hřiště a aktivita Fouska jim přináší rohový kop.

49

Filip Souček (Brno) vstřelil gól. Brno - Ml. Boleslav 1:1
Ševčík rozehrál pro Texla na krátko, jeho centr propadl do skrumáže, kde si míč našel Filip Souček a uklidil jej.

51

A Brno je rázem na koni, nabídku do brejku obdržel Hladík, k míči mu ale ještě krok scházel.

51

Pech si pomohl faulem deset metrů za půlí a Ševčík tak může servírovat další dlouhý pas.

53

Řezníček si pomohl faulem přímo na půlící čáře a do útoku tak zamíří hosté. Ti se tak mají čas pořádně srovnat.

54

Souček se rozběhl s míčem středem, táhl míč nejméně pětatřicet metrů, sklepl míč doleva na Fouska a Poláček se musel činit. Zvládl to a Souček už se k dorážce nedostal.

55

Domácí faulují a takticky zastavují postup soupeře. Matějovský centroval z pětatřiceti metrů, nic ale nevymyslel.

56

Brno už zase táhne do útoku, po levé straně se probíjejí Fousek s Hladíkem. Jejich střídání se kouči Dostálkovi rozhodně povedlo.

57

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Daniel Mareček, nahradil ho Lukáš Mašek
Mareček musí ze hry, zranil se při bránění.

58

Karafiát si poradil s pronikajícím Řezníčkem jen za pomoci faulu. Brno bude těsně za půlí rozehrávat přímák.

58

Granečný se dostal k centru Řezníčkovi na malém vápně chybělo málo.

59

Zbrojovka nyní diktuje tempo a rychle se probíjí do útoků. Fousek obdržel přihrávku kousek před vápnem na středu hřiště, nerozmýšlel se a pálil levačkou k pravé tyči. Poláček si pro míč ale skočil bez potíží.

60

Ševčík ukázal extratřídu. Prosóloval přes tři hráče, míč si navedl na střed v úrovni šestnáctky a pálil k levé tyči. Právě o tu se balon otřel, jenže z vnější strany.

62

Hladík čekal na přihrávku do běhu a Šimek jej možná i nedovoleně zastavil, rozhodčí ale situaci nechává být. Brno ale opět zahrozilo.

63

Boleslav se opět uchyluje k hlubokému bloku, ze kterého příliš nevystupuje, Brno tak opět krouží kolem a hledá díru v soupeřově postavení.

65

Domácí se dostávají dopředu pomocí Hrabinova centru na Hladíka. Hosté si pomáhají pouze odkopem do autu.

65

Vhazování mířilo na nohu Fouska, ten vyzkoušel střelu z otočky, vzal si ale příliš velké sousto a branku o kus přestřelil.

67

Boleslav vyrazila do postupného útoku, počíná si ale až příliš opatrně a chybí jí moment překvapení. Přesto se Mašek dostal i ke střele, ta ale neměla potenciál vylekat Berkovce.

69

Zbrojovka teď trochu neohrabaně rozehrává, oba týmy jsou teď velice opatrné a zdrženlivé.

70

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Jakub Fulnek, nahradil ho Jiří Skalák

70

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Denis Donát, nahradil ho Samuel Dancák

71

Boleslav zhrozila rychlou rozehrávkou z dálky. Pálil Mašek, ale nepřesně.

72

Boleslav postupovala po pravé straně, kombinace nakrátko ale k ničemu nevedla a nakonec si hosté pomohli v útoku nedovoleně.

73

Berkovcova rozehrávka ale nenašla muže v červeném, hosté ale míč jen odpalují a tak se Brno bude snažit o zakončení i nyní.

73

Postupný útok rugbyovou hantýrkou získával yardy, Zbrojovka se posouvá blíže Poláčkově brance.

73

Souček celou situaci zakončil střelou z dálky. Poláček se proletěl vzduchem a míč stáhl.

74
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jakub Šural (Brno)

74
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Milan Škoda (Ml. Boleslav)
Škoda se Šuralem si potřebovali něco sdělit a rozhodčí nebude strkanice a slovní výměny tolerovat.

74

Žlutou kartu dostal také trenér Hoftych.

76

Brno prošlo po levé straně a Texl mohl pálit, hldal místo toho Ševčíka, míč však tečovali hosté na roh.

76

Centr mířil na hlavy Brňanů, nebyl ale dobře umístěný a obrana jej rychle dokopla mimo pokutové území.

77

Fousek zůstal po souboji ležet před vlastní šestnáctkou, bude ale v pořádku.

78

Hladík opět centroval z levé strany a Boleslav nebyla ideálně postavena.

79

Michal Ševčík (Brno) vstřelil gól. Brno - Ml. Boleslav 2:1
Hladík předvedl parádní průnikový sprint mezi obránci, dloubl do míče tak, aby jej dostal na střed, brankář Poláček zaváhal a Ševčík měl odkrytou klec.

80

Střídání Brno: ze hřiště odešel Filip Souček, nahradil ho Filip Blecha
Po gólu Brno uklidňuje a rozmělňuje hru střídáním.

81

Ševčík si nyní plní také defenzivní povinnosti, když zblokoval pokus Matějovského.

82

Brno aktuálně vede další útočný pokus... a také tabulku první ligy. Kdo by to před začátkem soutěžního ročníku řekl, byl by označen nejméně za podivína.

83

Boleslav musí přeřadit o víc než jeden rychlostní stupeň, po levé straně se o to teď pokouší Karafiát, je ale dobře stínovaný.

84

Hosté jsou nyní trochu ztracení, Řezníček tak může zkoušet i individuální průniky středem. Za ten poslední si vysloužil faul hostí.

85

Fousek standardku rozehrál do kraje, neriskuje ztrátu míče.

85

Šural s Endlem nákop Boleslavi stáhli pro Berkovce, Zbrojovka zapíná úsporný mód, kde nemůže nic pokazit.

87

Boleslav zakopává míč, aby mohla střídat.

87

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Marek Matějovský, nahradil ho Vojtěch Stránský

87

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Tomáš Ladra, nahradil ho Ladislav Krobot

87

Zbrojovka sportovně vrátila míč, jelikož Boleslav odkopla kvůli zranění svého kapitána, jenž musel střídat.

88

Berkovec leží na trávníku po srážce. Míč letěl ale na roh.

88

Centr z rohu mířil do vápna, ale na hlavy domácích. Navíc hosté opět vrazili do Berkovce, což rozhodčí zaznamenal a nařizuje odkop.

90

Střídání Brno: ze hřiště odešel Michal Ševčík, nahradil ho Róbert Matejov

90

Boleslav dostává ještě čtyři minuty na to, aby vyrovnala. Míč ale letí dlouhým odkopem pryč od Berkovcovy branky.

90

Hosté zkouší cokoliv poslat směrem k brance Zbrojovky, Berkovec ale míče pohodlně chytá. Navíc s odkopem rozhodně nespěchá.

90

Endl výborně vystihl směr kličky Dancáka a Zbrojovce se tak opět maličko uleví.

90

Další nákop hostí dokázali odvrátit Hladík s Blechou.

90

Škoda padá těsně před šestnáctkou po souboji, Proske ale ukazuje, že pískat nebude.

90

Endl je hvězdou závěru utkání, vysoký pas stahuje a vysílá tým do útoku.

90

Róbert Matejov (Brno) vstřelil gól. Brno - Ml. Boleslav 3:1
A Zbrojovka přidává ještě branku pro radost. Hladík si připisuje další asistenci z centru, kdy našel na středu čerstvého Matejova, co opět jen uklízel míč do branky.

90

Střídání Brno: ze hřiště odešel Jakub Řezníček, nahradil ho Jan Hlavica

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 3:1

90

Je dobojováno. Zbrojovka otočila utkání parádní druhou půlí a je tak v čele první ligy.