Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Liberci i Teplicím úvod sezony herně vyšel, Liberec vyhrál na Spartě 2:1, Teplice potrápily Plzeň. Který z týmů na první kolo naváže?

Hráči obou celků se připravují na hrací ploše, pod Ještědem panuje příjemné, ač větrné slunečné počasí, teplota klesla na 20 stupňů.

V sestavě Liberce dostane od začátku příležitost ofenzivní host ze Slavie Mick van Buren. Nechybí ani stoper Plechatý, který v prvním kole na Spartě nemohl hrát.

Teplice udělaly v sestavě jedinou změnu: zraněného Trubače nahradí Žák. V nominaci je i obránce Hybš, který dříve hrál i v Liberci.

Mikula
72. min Purzitidis o hráči
van Buren
80. min Kozák o hráči
8 Červ
Červ
72. min Varfolomejev o hráči
15 Doumbia
Doumbia
80. min Višinský o hráči
11 Frýdek
Frýdek
Preisler
61. min Matoušek o hráči

Kučera
46. min Knapík o hráči
44 Dramé
Dramé
Vondrášek
59. min Hybš o hráči
16 Hyčka
Hyčka
19 Jukl
Křišťan
59. min Čerepkai o hráči
Žák
46. min Kodad o hráči

Rozhodčí: Radina - Kubr, Šimáček
Počet diváků: 4 500

Liberec poslední vzájemný ligový zápas prohrál, ale předtím Teplice v nejvyšší soutěži třikrát po sobě porazil 2:1.

Na domácím hřišti však Liberec vyhrál nad Teplicemi jediný z posledních pěti ligových zápasů.

Teplický trenér Jarošík dříve působil v Liberci jako hráč a asistent trenéra.

Liberec sice v úvodním kole namlsal fanoušky výhrou na Spartě a skvělým výkonem, zvýšený zájem o první domácí utkání sezony však při pohledu na poloprázdné tribuny zatím není patrný.

Ještě poslední pokropení trávníku a za chvilku už rozhodčí přivedou oba týmy k utkání.

A už je to tady, domácí přicházejí celí v modrém, hosté ve žlutém.

Výkop budou mít hosté.

1

Začal první poločas utkání Liberec - Teplice

2

Žák v liberecké šestnáctce nedoskočil na centr z levé strany, ale hosté mají roh.

3

Ten na přední tyči pohotově zakončoval Vondrášek, mířil však jen do boční sítě.

3

Roh bude po rychlé akci kopat i Liberec.

4

Frýdkův centr odhlavičkoval do bezpečí Dramé.

4

Ale jen na chvíli, akce pokračovala a zakončoval ji hlavou Rondič, mířil však nepřesně.

6

Van Buren obeše za vápnem obránce, se střelou však váhal a nakonec poslal u 18 metrů slabý přízemní pokus přímo do připravených Grigarových rukavic.

8

Liberec převzal iniciativu, bude kopat další roh.

8

Preisler posadil centr přímo na hlavu Rondiče, který hlavičkoval přesně ke vzdálenější tyči, jenže Grigar se blýskl skvělým skokem a gólovku domácích zneškodnil.

9

Liberec kopal další roh a následovat bude v rychlém sledu ještě jeden.

9

Mohamed Doumbia (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Teplice 1:0
Tak to byla fotbalová paráda. Doumbia po rohu rozehraném na krátko převzal balon za vápnem na levé straně, a jelikož měl otevřený prostor, prudkou ranou napálil balon k bližší tyči a trefil se nádherně pod břevno. Grigar tentokrát neměl nárok.

11

Teplický roh skončil útočným faulem.

14

V posledních minutách Teplice zvýšily útočnou snahu, ale zatím to nikam nevede.

16

Po centru z levé strany hlavičkoval Gning v souboji s bránícím hráčem vysoko nad domácí branku.

18

Faul Marečka na Rondiče ve středu hřiště skončil jen slovním napomenutím teplického hráče.

18

Gning po dalším útoku hostů hlavičkou na zadní tyč hledal nabíhající spoluhráče, Mikula však odvrátil na roh.

19

A další roh pro Teplice.

20

Míč však po centru jen prolétl libereckým vápnem.

20

Na rohy je to aktuálně už 4:4.

21

Maksym Talovjerov (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Teplice 2:0
Preisler rozehrával trestný kop z levé strany a Talovjerov usměrnil hlavou balon s odrazem o vzdálenější tyč do sítě.

28

Mareček zakroutil balon z přímého kopu do liberecké šestnáctky, ale byla to celkem snadná kořist pro brankáře Vliegena.

30

Preisler vybojoval roh pro Liberec.

31

Po rohu se balon dostal znovu k Preislerovi, ale jeho centr skončil v rukavicích brankáře Grigara.

33

Do dobré pozice těsně za libereckou šestnáctkou se dostal Žák, ale v záklonu pálil velmi nepřesně.

37

Hra se nyní odbývá převážně ve středu pole.

38

Gebre Selassie odhlavičkoval celkem nebezpečný Hyčkův centr směřující do domácí šestnáctky.

39

Gning přizvedl centr z levé strany hlavou nad libereckou branku.

40

Liberci se povedl rychlý výpad do teplické obrany, ta nakonec v poslední chvíli ve vápně situaci uhasila.

42

Po rychlé domácí akci Doumbia krásně prostrčil balon na Van Burena, toho však domácí obránce odzbrojil. Liberec však bude kopat roh.

43

A po rohu Talovjerov hlavičkoval do břevna!

43

Jakub Urbanec (Teplice) vstřelil gól. Liberec - Teplice 2:1
Jenže hned z protiútoku šli hosté do přečíslení, Gning našel na druhé tyči nabíhajícího Urbance a ten se zblízka trefil do odkryté branky. Pro Urbance je to už třetí gól ve druhém utkání.

45

Mick van Buren (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Teplice 3:1
A Liberec si bere zpět dvoubrankové vedení! Van Buren dostal do vápna nadýchaný centr od Frýdka z pravé strany a hlavou nasměroval míč ke vzdálenější tyči do protipohybu brankáře Grigara.

48

Vliegen zachytil centr Kodada z pravé strany.

52

Druhý poločas se z hlediska tempa zápasu rozjíždí zvolna.

52

Ale tohle byla slušná šance: Mikula na pravé straně šestnáctky obtančil kolem bránícího hráče a posadil míč na hlavu Červa který těsně netrefil.

53

Mick van Buren (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Teplice 4:1
Posila ze Slavie dává svůj druhý gól za Liberec. Tentokrát se k němu dostala přihrávka z pravé strany na zadní tyč, kde byl Van Buren úplně sám a zvýšil do odkryté branky.

56

Po centru z přímého kopu z levé strany se k zakončení na zadní tyči dostal Gning, ale mířil těsně vedle.

57

A tohle už byla jasná gólová šance Teplic, hlavička Křišťana po rychlém protiútoku však orazítkovala břevno domácí branky.

59

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Jakub Křišťan, nahradil ho Roman Čerepkai

59

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Tomáš Vondrášek, nahradil ho Matěj Hybš

59
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Alois Hyčka (Teplice)

60

Počet diváků 4 500 (45 % z kapacity 9 990)

61

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Dominik Preisler, nahradil ho Jan Matoušek

61

63

Teplice budou kopat roh.

63

Zakončoval ho hlavou Knapík, ale měl silně vychýlenou mušku.

67

Kodad z voleje z pravého rohu šestnáctky pálil prudce, ale mimo libereckou branku.

68

Urbanec dostal přesný centr do vápna, ale nedokázal si míč rychle zpracovat a nakonec v tísni volil přihrávku a akce hostů vyšuměla do ztracena.

69
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Červ (Liberec)
za faul.

69

Mick van Buren (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Teplice 5:1
Nizozemský útočník završuje hattrick. Akci rozjel Matoušek, který posunul míč doleva na Doumbiu, ten našel přesným centrem před vápnem nabíhajícího Van Burena, jenž se díky svému důrazu zbavil Knapíka a přehodil vybíhajícího Grigara.

72

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Jan Mikula, nahradil ho Marios Purzitidis

72

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Lukáš Červ, nahradil ho Ivan Varfolomejev

74

Teplice vstřelily gól, hlavičkující Čerepkai však byl v ofsajdu.

77

Rondič už se mohl rozběhnout na teplickou branku, ale při přebírání míče na půli hřiště si pomohl rukou.

79

Urbanec se snažil vysunout nabíhajícího Kodada, u míče však byl dřív domácí gólman Vliegen.

80

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Mohamed Doumbia, nahradil ho Denis Višinský

80

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Mick van Buren, nahradil ho Matyáš Kozák

84

Zápas se dávno rozhodnutý a už se jen dohrává. Teplice se sice snaží výsledek ještě zkorigovat, ale chybí jim přesná finální přihrávka.

86

Po centru zleva hlavičkoval Knapík nepřesně.

87

Hosté byli v přečíslení v domácí šestnáctce, Gning místo přihrávky volil nakonec střelu, kterou Vliegen reflexivním zákrokem skvěle vyrazil.

89

Přihrávka domácího Matouška na zadní tyč, kde číhal Višinský, byla hodně nepřesná.