Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Souboj pohárových zástupců, Plzeň se příští týden těší do Barcelony na Ligu mistrů, Slovácko začne Konferenční ligy doma Partizanu Bělehrad.

Mistrovská Plzeň je jediným týmem ligy, který ještě neprohrál, má tři těsné výhry a remízu v Teplicích, k tomu odložený domácí duel s Brnem.

Slovácko naposled podlehlo doma Liberci, což byla jeho první porážka v ligové sezoně. Navíc ztratila vyloučeného Daníčka.

Kopic
45. min Sýkora o hráči
20 Bucha
Bucha
Vlkanova
69. min Jirka o hráči
99 Ndiaye
Ndiaye
79. min Čermák o hráči
Mosquera
79. min Pilař o hráči
15 Chorý
Chorý
46. min Bassey o hráči

Kohút
74. min Ljovin o hráči
Trávník
55. min Kozák o hráči
20 Havlík
Havlík
Petržela
84. min Brandner o hráči
Mihálik
74. min Vecheta o hráči
7 Holzer
Holzer
55. min Sinjavskij o hráči

Rozhodčí: Berka - Hájek, Kříž
Počet diváků: 9 121

1

Jan Kopic (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Slovácko 1:0
Viktoria jde do vedení hned v první minutě. Vlkanova vystihl rozehrávku soupeře. Vysunul Kopice, a ten lobem překonal Nguyena.

5

Jemelka hledal centrem Mosqueru. Jeho nabídku vystihl Kadlec.

7

Poprvé to zkoušeli i hráči Slovácka. Mihálikův pokus skončil nad brankou Staňka.

9

Havel hledal centrem ve vápně Chorého. Obrana Slovácka balon uklízí do bezpečí.

11

Hlavou zkoušel zakončovat hostující Havlík. Slovácko má první roh.

11

Pro roh si došel Staněk a šanci zamezil.

13

Petržela se snažil centrovat přes Havla. Další roh pro Slovácko.

13

V akci opět Staněk. I druhý roh schoval do rukavic.

14
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ondřej Mihálik (Slovácko)
První žlutou kartu zápasu vyfasoval hostující Mihálik.

18

Mosquera prodlužoval výkop Staňka na Chorého. Úmysl přečetl Hofmann.

20

Rychlou akci po trase Petržela, Trávník, Holzer zastavil odkopem na roh Hejda.

21

Ani třetí roh Slovácka neohrozil branku Viktorie.

23

Kadlecův centr z levé strany bez problémů odvrací obrana Plzně.

23

Vlkanova v první brankové příležitosti. Jenže balon zpracoval rukou, což neušlo rozhodčím.

24

Trávník to zkoušel z hranice šestnáctky. Pokus mířil vysoko nad.

25

V další příležitosti zastavil Vlkanovu ofsajd.

27

Jemelka vyslal pěkným balonem Vlkanovu a je z toho první roh Viktorie v zápase.

28

První roh domácích odvrátil obrana Slovácka za cenu dalšího rohu.

28

Roh Viktorie sice odvrátil Kadlec, ale jen na nohu Buchy, který přestřelil.

29

Jemelka adresoval centr na Chorého. Ten v těžké pozici minul.

30

Pernica zastavil postup hostů.

31

Bucha byl v souboji pozdě a svému soupeři odebral balon za cenu faulu.

33

Kalabiška motal až vymotal sám sebe za postranní čáru.

34

Rukama nohama, ale zastavil. Hejda si pomohl nedovoleně na polovině hřiště.

35

Mosquera přetaženým centrem z levé strany našel hlavu Chorého. Ten zkusil odrazem o zem dostat míč do branky, ale o pár decimetrů minul.

37

Na dvakrát odvrátila obrana Plzně centr Kohúta a Trávníka. Třetí pokus zastavil ofsajd.

39

Ndiaye nechtíc vyslal do šance Holzera. Pernica naštěstí pro Plzeň chybu svého spoluhráče napravil.

41

Reinberk hledal ve vápně nabíhajícího Mihálika. Jeho zpětnou hlavičku ovšem nikdo z kolegů nečekal.

43

Vlkanovi je zatím plné hřiště. Míč předložil Mosquerovi, který svůj přetažený centr přetáhl až moc. Havlova hlavička zpět do šestnáctky spoluhráče nenašla.

45

Mosqueru zastavuje ofsajd.

45

Na druhé straně vytěžili hosté pátý rohový kop.

45

Kopic zůstává sedět a na hřiště přibíhá zdravotnický tým.

45

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Jan Kopic, nahradil ho Jan Sýkora
Nakonec přichází vynucené střídání. Jan Kopic musí ze hřiště.

45

Pavel Bucha (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Slovácko 2:0
Jak Viktoria do prvního poločasu dobře vstoupila, stejně dobře ho zakončila. Poslední akce druhého poločasu znamená druhou branku Plzně. Střídající Sýkora rozjel akci. Z pravé strany přišel centr Havla a po skrumáži ve vápně se nejlépe zorientoval Pavel Bucha a upravila na 2:0.

45

Viktoriáni olemovali začátek i konec prvního poločasu brankami. Do vedení je poslal hned v první minutě po přihrávce Vlkanovy Jan Kopic, který šikovně přehodil brankáře Nguyena. Slovácko si během první půle nepřipravilo vyloženou šanci. A tak těsně před přestávkou přidal druhou branku Pavel Bucha. Viktoriáni tedy mohou jít do kabiny spokojeni. Vedou 2:0.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Plzeň - Slovácko

46

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Tomáš Chorý, nahradil ho Fortune Bassey

47

Útočný faul Sýkory zastavuje postup Viktorie.

48

K Jemelkovi se dostal odražený míč. Jeho střela byla zblokována.

49
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michal Trávník (Slovácko)
Michal Trávník sice zastavil pronikajícího Basseyho, ale jen za cenu žluté karty.

51

Slovácko si vybojovalo už šestý rohový kop.

51

Ani tentokrát nedošlo k ohrožení Staňkovo branky.

53

VAR přezkoumával údajnou ruku v šestnáctce Viktorie. Po rychlém přezkoumání hra pokračuje.

55

Největší šance Slovácka. Havlík centroval do vápna domácích, kde číhal Mihálik a Holzer. První zmíněný se nakonec ke střele dostal, ale minul.

55

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Michal Trávník, nahradil ho Libor Kozák

55

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Daniel Holzer, nahradil ho Vlasij Sinjavskij

58

Sýkora čechral míč do vápna. Obrana Slovácka odvrátila balon na Ndiayeho, který to zkusil. Minul jen těsně.

59

Kohút se odhodlal ke střele, ale jeho pokusu chyběla razance i přesnost.

61

Mihálik vytlačil Havla do autu a Slovácko bude vhazovat.

61

Staněk si došel pro centr z pravé strany tak, jak to brankář dělat má. Vzal míč i svého spoluhráče Jemelku.

62

Slovácko zahrávalo standartní situaci, ale obrana Viktorie zůstává pevná.

63

Reinberk se ocitl sám ve vápně. Staněk jeho pokus skokem zlikvidoval.

64

Bassey se tlačil do vápna Slovácka. Nasadil jesle Havlíkovi, ale balon mu odpálil Kadlec.

65

Ndiaye si nekomplikoval život a míč napálil na tribunu.

66
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Vlasij Sinjavskij (Slovácko)

67

Po ruce Vlkanovy bude zahrávat Slovácko standardní situaci.

67

Obrana Plzně zatím stále bezchybná.

68

Ndiaye tečoval centr Havlíka a vystrašil zbytek svých spoluhráčů.

69

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Adam Vlkanova, nahradil ho Erik Jirka
Adam Vlkanova může být spokojen s premiérovým startem v dresu Viktorie. Připsal si asistenci na první branku a s potleskem odchází ze hřiště. Střídá ho Erik Jirka.

70

Jhon Mosquera (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Slovácko 3:0
Viktorie vede už 3:0. Mosquera trefil volejem nabídku z levé strany od Jemelky a uklidil balon od horní tyče za záda bezmocného Nguyena.

73

Počet diváků 9 121 (78 % z kapacity 11 700)

74

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Ondřej Mihálik, nahradil ho Filip Vecheta

74

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Michal Kohút, nahradil ho Vladislav Ljovin

75

Na pozoru musí být i Staněk. Centr z pravé strany usměrňoval Kozák. Mezi tři tyče se jeho hlavička nevešla.

76

Mosquera střelou zpoza vápna protáhl Nguyena. Vše bylo ovšem zbytečně. Máván byl ofsajd.

79

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Jhon Mosquera, nahradil ho Václav Pilař

79

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Modou Birame Ndiaye, nahradil ho Aleš Čermák

81

Presink se Viktorii vyplatil. Reinberk posílá balon do autu.

82

Havel krásně našel ve vápně Basseyho. Toho zradila kopací technika.

83

Sýkora hledal Čermáka, ale míč ho přeletěl.

84

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Milan Petržela, nahradil ho Patrik Brandner
Ochozy v Doosan aréně se rozezněly. Z hřiště odchází za obrovského aplausu Milan Petržela.

85

Kalabiška se řídil starým pravidlem buď míč nebo hráč. Míč kolem něj prošel, Erik Jirka ne. Píská se faul hostů.

87

Za tohle Staněk svému kamarádovi Havlovi nepoděkuje. Havel pustil balon brankáři domácích, a ten měl co dělat, aby ho ukopl před dotírajícím Sinjavskim.

89
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Kalabiška (Slovácko)

89

Sýkora vypálil ze šestnácti metrů a protáhl hostujícího brankáře. Viktorie kope roh.

90

Jemelka z rohu hlavičkoval a jeho pokus vytáhl na brankové čáře Hofmann.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.

90

Viktoriáni dohrávají utkání kombinací v úctyhodné vzdálenosti od branky Nguyena.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 3:0

90

V souboji týmů, kteří stráví podzim v pohárově Evropě, zvítězila plzeňská Viktorie jednoznačně 3:0. Slovácko si šance vytvořilo, ale nedokázali je usměrnit mezi tři tyče. Třetí branku Viktorie ve druhém poločase přidal Jhon Mosquera. Jindřich Staněk si tak připisuje druhou nulu v řadě. Plzeň tak na domácím hřišti neprohrála neuvěřitelných pětatřicet zápasů v řadě.

11. května 2024 15:00Plzeň-Slovácko -:-
21. dubna 2024 18:00Slovácko-Plzeň 1:1
12. listopadu 2023 15:00Plzeň-Slovácko 1:4
6. května 2023 18:00Plzeň-Slovácko 2:2
19. února 2023 15:00Slovácko-Plzeň 2:0
31. srpna 2022 17:30Plzeň-Slovácko 3:0
24. dubna 2022 16:00Plzeň-Slovácko 3:1
5. prosince 2021 18:00Slovácko-Plzeň 1:2