Žluté karty:
38. D. Houska

Střely na branku: 8:5; Střely mimo: 2:4; Rohové kopy: 4:4
Počet diváků: 2 189 (36 % z kapacity 6 108)

Jablonec v úvodních sedmi kolech nevyhrál, ale pak sérii nezdarů zlomil a před reprezentační pauzou porazil Hradec a vyhrál na Slovácku.

Brno jako nováček soutěže je šesté a ještě má odložený duel v Plzni k dobru. Víc se mu daří venku, kde ve třech zápasech neztratilo ani bod.

Dobré odpoledne z jabloneckého stadionu Střelnice, na kterém za chvíli nastoupí domácí fotbalisté v utkání 10. kola první ligy proti Zbrojovce Brno.

Jablonečtí chtějí potvrdit velmi dobrou formu z období před reprezentační přestávkou, hosté zase solidní bilanci ze zápasů v Jablonci, kde ve dvou z posledních tři vyhráli.

FK JablonecJablonec(3-5-2)

1 Hanuš
Hanuš
Heidenreich
46. min Surzyn o hráči
44 Akpudje
Akpudje
16 Krob
11 Cools
Cools
Považanec
46. min Sejk o hráči
Kratochvíl
72. min Šulc o hráči
8 Houska
Houska
21 Polidar
Polidar
Jovovič
82. min Malínský o hráči
Chramosta
80. min D. Souček o hráči

FC Zbrojovka BrnoBrno(4-2-3-1)

Berkovec
22 Hrabina
Hrabina
75. min Hlavica o hráči
Alli
68. min Falta o hráči
13 Texl
Ševčík
75. min Blecha o hráči
F. Souček
68. min Hladík o hráči
Granečný
68. min Fousek o hráči
Řezníček

Rozhodčí: Všetečka - Váňa, Arnošt
Počet diváků: 2 189

Domácí trenér David Horejš provedl v sestavě oproti minulému vítěznému utkání na Slovácku (2:0) jednu vynucenou změnu, když místo zraněného Martince bude hrát Kratochvíl.

Kouč Brna Richard Dostálek udělal na rozdíl od minulé domácí remízy 2:2 s Teplicemi v úvodní jedenáctce změny dvě. Zdravotně indisponovaného Endla a Hladíka nahrazují Štěrba a Granečný.

Jabloneckým fanouškům se poprvé na domácím stadionu představí Malajsijec Dion Cools, který dosud nastoupil v poháru v Praze proti Motorletu a v lize v Uherském Hradišti proti Slovácku.

Výkop mají hosté.

1

Začal první poločas utkání Jablonec - Brno

2

Na centr domácího Polidara zleva nikdo ze spoluhráčů nedosáhl.

5

Na druhé straně se nepřesným centrem prezentoval Texl.

7

Jablonecký Jovovič pronikl do vápna, ale jeho zpětnou nahrávku před bránu vystihl Šural a míč odpálil.

8

Jovovič v podobné akci, tentokrát míč prolétl malým pokutovým územím bez jakéhokoliv doteku některého z fotbalistů.

12

Hosté rozjížděli slibnou akci, ale Granečný ve vápně na Texlovu přihrávku těsně nedosáhl.

15

S přízemní střelou brněnského Matejova ze strany si gólman Hanuš poradil.

17

Jan Chramosta (Jablonec) vstřelil gól. Jablonec - Brno 1:0
Jablonec využil rychlý brejk. Akci nastartoval Považanec, Jovovič pak pláchl na pravé straně Šuralovi, s pomocí tečí Štěrby a brankáře Berkovce dostal míč od zadní lajny na malé vápno, odkud ho Chramosta pohodlně poslal do poloodkryté branky.

20

Po centru Alliho hlavičkoval brněnský Ševčík, ale slabě a Hanuš v brance neměl problém.

25

Hostující Souček napálil Řezníčkem sklepnutý balon z hranice šestnáctky vysoko nad.

27

Gólman hostů Berkovec kryl pokus Kratochvíla z hranice vápna.

28

Chramosta uvolnil zpětnou přihrávkou Kratochvíla, jehož střelu z 15 metrů vyrazil Berkovec nohou.

29

Ránu Považance zpoza pokutového území vyrazil Berkovec s námahou na roh.

29

Po něm vybojovali domácí další kop do rohového praporku.

30

Tentokrát se do zakončení neprobili.

33

Domácí obrana odvrátila do bezpečí míč po centru Ševčíka z trestného kopu.

35

Po prvním rohu Brna vznikl ve vápně domácích velký závar, ale nakonec bez přesného zakončení.

38
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal David Houska (Jablonec)
Za faul.

40

Brněnský Souček krásně uvolnil ve vápně Řezníčka, ten ale obrovskou šanci nevyužil. Hanuš jeho střelu bravurně vystihl.

43

Do dobré pozice se dostal hostující Alli, ale centr se mu vůbec nepovedl.

45

Nastavuje se minuta.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

45

Využijte přestávku před druhým poločasem ligového zápasu a zavzpomínejte na jednoho dávného účastníka nejvyšší domácí soutěže. Osm let patřily mezi českou elitu také Blšany, jejichž slávu připomíná obsáhlá fotogalerie. Díky ní se podíváte na stadion a do zákulisí, připomenete si hráče nebo funkcionáře a zjistíte, jak to v klubu vypadá dnes, šestnáct let od sestupu z první ligy. Aktuální i dobové snímky najdete zde.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Jablonec - Brno

46

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Jakub Považanec, nahradil ho Václav Sejk

46

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel David Heidenreich, nahradil ho Michal Surzyn

48

Po centru Matejova z trestného kopu lapil míč ve vzduchu domácí gólman Hanuš.

49

Po rohu zakončoval zblízka brněnský Řezníček, ale Hanuš ho opět vychytal.

53

Po rychlé akci po ose Jovovič - Chramosta se do zakončení sám před Berkovcem dostal jablonecký Cools, ale na gólmana Brna nevyzrál.

55

Po rohu Jablonce zasáhl ve vzduchu Berkovec a dostal míč do bezpečí.

57

Po prudkém centru Granečného úspěšně zasáhl jablonecký Akpudje.

59

Jakub Řezníček (Brno) vstřelil gól. Jablonec - Brno 1:1
Střelu Ševčka zpoza vápna nešťastně tečoval domácí Akpudje přesně k volnému Řezníčkovi, který neměl problém skórovat do odkryté branky.

61

Vladimir Jovovič (Jablonec) vstřelil gól. Jablonec - Brno 2:1
Blesková odpověď Jablonce po spolupráci cizinců. Po centru Coolse zprava přehlavičkoval Jovovič Alliho a poslal balon přesně k tyči.

64

Štiplavou střelu Sejka z hranice vápna vytěsnil brněnský Berkovec na roh.

65

Po něm se domácí do zakončení nedostali.

67

Jan Chramosta (Jablonec) vstřelil gól. Jablonec - Brno 3:1
Další jablonecký úder! Houska našel na hranici pokutového území Chramostu a ten přes marně bránícího Matejova poslal po zemi míč do protipohybu gólmana Berkovce.

79

Po špatné rozehrávce Berkovce a zaváhání Blechy netrefil jablonecký střelec Chramosta zpoza vápna odkrytou bránu.