Góly: 25. P. Hellebrand, 41. Q. Adediran, 50. M. Králik

90. M. Čermák
84. L. Červ

Střely na branku: 7:4; Střely mimo: 4:3; Rohové kopy: 6:4
Počet diváků: 3 246 (49 % z kapacity 6 681)

České Budějovice i Liberec hrály o umístění už loni. Mužstva na sedmé až desáté příčce se utkají vyřazovacím způsobem na dva zápasy o prémii milion korun a lepší nasazení do domácího poháru.

České Budějovice vyhrály pět z posledních šesti domácích ligových zápasů. Z devíti posledních utkání s Libercem však dokázaly zvítězit v jediném.

Liberec prohrál jen jeden z posledních 19 ligových zápasů s dnešním soupeřem.

Budějovice třikrát v řadě neprohrály, dvakrát přitom slavily vítězství.

SK Dynamo České BudějoviceČ. Budějovice(3-4-3)

Šípoš
15 Čoudek
Čoudek
71. min Broukal o hráči
2 Havel
Havel
Králik
Čmelík
17. min Sluka o hráči
Čermák
11 Čavoš
Čavoš
85. min Matoušek o hráči
19 Penner
Penner
71. min Potočný o hráči
23 J. Hora
J. Hora
Adediran
71. min Hais o hráči

Fukala
46. min Preisler o hráči
Varfolomejev
57. min Doumbia o hráči
11 Frýdek
Frýdek
27 Valenta
Valenta
46. min Červ o hráči
25 Ghali
Ghali
75. min Polyák o hráči
Olatunji
57. min Rabušic o hráči
29 Tupta
Tupta

Rozhodčí: Krejsa - Kotík, Dresler
Počet diváků: 3 246

Náhradníci
Č. Budějovice

Liberec minule prohrál po šesti kolech. Se Spartou doma padl 1:3, závěr zápasu však vyvolal velké emoce. Ještě v poslední minutě Slovan vedl, poté ale přišly dvě penalty pro Spartu a všechno bylo jinak.

Sestava domácího týmu je stejná jako v posledním kole základní části, jediná změna je v brance, kde místo Janáčka nastoupí Šípoš.

Liberci kromě dlouhodobě zraněných hráčů chybí vykartovaný Ndefe a zraněný Mészáros. Do sestavy se vrací Plechatý, na lavičce naopak zůstává Červ. V brance místo Vliegena dostal důvěru Bačkovský.

Oba týmy už jsou na hrací ploše.

Domácí budou hrát v bílém se šedými pruhy, hosté v modrém.

V Budějovicích panuje příjemné slunečné počasí, 15 stupňů.

1

Začal první poločas utkání Č. Budějovice - Liberec

1

Výkop měli domácí.

1

Po útočné akci hostů následuje odkop od branky.

2

Zajímavá střela Budějovic zpoza vápna byla zblokovaná libereckou obranou.

4

Zmatek před libereckou brankou nakonec řeší Bačkovský odkopem.

6

Po křídelní akci Hellebranda budou domácí kopat roh.

7

Victor Olatunji (Liberec) vstřelil gól. Č. Budějovice - Liberec 0:1
Liberec po rohu domácích podnikl rychlý protiútok, k němuž mu vydatně pomohl svou minelou Čavoš, Frýdek zleva vběhl do vápna a předložil míč na zlatém podnose nabíhajícímu Olatunjimu, který zblízka doklepl do sítě.

9

Frýdek znovu hledal nabíhající spoluhráče, u balonu byl dřív Šípoš.

10

Lubomír Tupta (Liberec) vstřelil gól. Č. Budějovice - Liberec 0:2
Parádní akce slovenského útočníka Tupty, který se proháčkoval přes několik hráčů až do šestnáctky a parádně zatočil balon k protilehlé tyči.

11

Na druhé straně pronikl zleva do šestnáctky Penner, ale Purzitidis jeho přihrávku odkopl.

13

Čermák pálil zpoza šestnáctky k tyči, Bačkovský vyrazil na roh.

13

Z něj domácí branku neohrozili.

15

Domácí Čmelík přestal najednou hrát, má svalový problém.

16
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Marcel Čermák (Č. Budějovice)
za faul na Purzitidise.

17

Olatunji získal roh pro Liberec.

17

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Lukáš Čmelík, nahradil ho Branislav Sluka

17

Budějovice se po rohu ubránily.

18

Tuptova zpětná přihrávka na Ghaliho v domácí šestnáctce neprošla.

20

Adediran dostal dobrou přihrávku do vápna, ale míč mu sebral Plechatý.

22

Dalekonosný pokus domácího týmu byl hodně nepřesný. Dá se říct, že Liberec celkem v poklidu kontroluje hru.

23

Olatunji dostal centr do vápna, ale v souboji s Havlem si pomohl faulem.

25

Patrik Hellebrand (Č. Budějovice) vstřelil gól. Č. Budějovice - Liberec 1:2
Hora našel přihrávkou na hranici vápna Hellebranda, ten se uvolnil a levačkou se trefil k protilehlé tyči.

26

Hosté mohli znovu odskočit na rozdíl dvou gólů, ale Olatunji po nadýchaném centru Frýdka hlavičkoval z malého vápna nad domácí branku.

27

Na druhé straně centr Pennera skončil v Bačkovského náruči.

30

Liberec dal třetí gól, po centru Frýdka se trefil levačkou z první k tyči Prebsl. Liberecká radost však trvala jen krátce, po konzultaci s VAR je gól kvůli ofsajdu odvolán.

35

Po liberecké ztrátě ve středu pole rozjeli domácí útok, ale finální přihrávka skončila v zámezí.

36

Po zblokované Frýdkově střele budou hosté zahrávat roh.

37

Po rohu rozehraném nakrátko letělo do budějovického vápna několik centrů, ten poslední Šípoš zachytil.

38

Čavoš se na hranici liberecké šestnáctky uvolnil ke střele a jen těsně minul branku.

38

Roh pro domácí tým.

39

Rozehrání nakrátko domácím nevyšlo, následný dlouhý aut ohrožení branky nepřinesl.

40

Další šance domácích: Čermák zleva přihrával na branku, kde nabíhal Sluka, ale na balon nedosáhl.

41

Quadri Adebayo Adediran (Č. Budějovice) vstřelil gól. Č. Budějovice - Liberec 2:2
Čermák poslal zpětnou přihrávku na Adedirana, který s pomocí Fukalovy teče poslal balon mimo dosah brankáře Bačkovského a korunuje budějovický tlak druhým gólem.

45

Liberecký Fukala zůstal na trávníku po střetu s Čavošem a drží se za kotník.

47

V úvodu druhé půle vidíme velkou útočnou aktivitu domácích. První příležitost měl Sluka, který však hlavičkoval nepřesně.

48

Čavošova střela z dálky byla tečovaná, roh pro domácí.

48

Liberec se ubránil s vypětím všech sil i s pomoci Bačkovského, jenž vyboxoval nebezpečný centr, ale hosté nakonec faulovali.

50

Martin Králik (Č. Budějovice) vstřelil gól. Č. Budějovice - Liberec 3:2
Domácí otáčejí zápas. Hora zahrával trestný kop z levé strany, našel přesně hlavu Králika a ten zády k brance poslal balon k tyči nad padajícím Bačkovským.

53

54

Liberec se ubránil.

54

Hosté mohli vyrovnat, po centru na zadní tyč však poslal Preisler ve velké šanci prudkou hlavičku nad budějovickou branku.

56

Frýdek centroval z trestného kopu na zadní tyč, Purzitidis hlavičkoval nepřesně.

57

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Victor Olatunji, nahradil ho Michael Rabušic

57

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Ivan Varfolomejev, nahradil ho Mohamed Doumbia

60

Čavošova parádní střela zpoza šestnáctky orazítkovala brankovou konstrukci.

64

Sluka hledal ve vápně nabíhajícího Adiderana, přihrávka však nebyla přesná.

67

Liberec je prakticky neustále pod tlakem.

68

Hora si naběhl na přihrávku Hory a levačkou trefil spojnici tyče a břevna.

71

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Quadri Adebayo Adediran, nahradil ho Daniel Hais

71

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Ondřej Čoudek, nahradil ho David Broukal

71

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Nicolas Penner, nahradil ho Roman Potočný

76

Útočná snaha domácích skončila v zámezí.

78

Preisler potáhl míč po levé straně a hledal před brankou Rabušice, ten ani v pádu na balon nedosáhl.

79
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Červ (Liberec)
za faul na Králika.

80

Obrovská šance domácích střídajících hráčů: Hais poslal zpětnou přihrávku před branku na nabíhajícího Potočného, ten však z první přestřelil.

83

Náznak závaru před brankou Budějovic, následuje odkop od branky.

84

Při další kombinaci kolem vápna si hosté neporozuměli.

84
Červená karta

Červenou kartu dostal Lukáš Červ (Liberec)
Liberecký záložník dostal za nesmyslný zákrok na Hellebranda ve středu pole krátce po sobě druhou žlutou a musí ze hřiště.

85

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Patrik Čavoš, nahradil ho Jakub Matoušek

87

Hais mohl ve vápně střílet, ale volil přihrávku, kterou obrana hostí zachytila.