Góly: 21. V. Jurečka, 34. V. Jurečka, 67. O. Lingr

78. D. Ventúra

Střely na branku: 5:3; Střely mimo: 4:8; Rohové kopy: 4:6
Rozhodčí: P. Orel - J. Váňa, J. Hádek
Počet diváků: 8 166 (65 % z kapacity 12 541)

Slavia se nevzdává naděje na první místo, potřebuje ale bodovat naplno a zároveň porážku Sparty na Slovácku.

Sigmu porazila Slavia v pěti z posledních šesti zápasů, ale na podzim v Olomouci prohrála 0:2.

Olomouc navíc ještě usiluje o poháry, schází jí čtyři body na čtvrté místo, které stejně jako třetí pozice zaručuje účast ve druhém předkole Evropské konferenční ligy.

Do sestavy Sigmy se po dvou zápasech z lavičky vrací záložník Pospíšil.

o hráči
85. min Zorvan o hráči
o hráči
56. min Fortelný o hráči
7 Breite
Breite
o hráči
15 Zmrzlý
Zmrzlý
o hráči
72. min Vodháněl o hráči
Zifčák
o hráči
46. min Navrátil o hráči
13 Chytil
Chytil
o hráči
56. min Kramář o hráči

SK Slavia PrahaSlavia(3-5-2)

Kolář
o hráči
3 Holeš
Holeš
o hráči
46. min Provod o hráči
5 Ogbu
4 Ousou
Ousou
o hráči
Douděra
o hráči
89. min Olayinka o hráči
25 Hromada
Hromada
o hráči
46. min Zafeiris o hráči
Ševčík
o hráči
19 Oscar
Oscar
o hráči
90. min Schranz o hráči
Jurásek
o hráči
Jurečka
o hráči
van Buren
o hráči
46. min Lingr o hráči

Rozhodčí: Orel - Váňa, Hádek
Počet diváků: 8 166

Zřejmě poslední zápas v Olomouci odehraje útočník Mojmír Chytil, který má v létě přestoupit právě do Slavie.

1

Začal první poločas utkání Olomouc - Slavia

1

Výkop měli hosté.

2

Hromada rukou fauluje Breiteho ve vzdušném souboji ve středu pole.

3

Juraj Chvátal (Olomouc) vstřelil gól. Olomouc - Slavia 1:0
Nejprve střelu Beneše zpoza vápna srazil hostující blok, poté pálil za vápnem také Chvátal, jehož ránu do protipohybu brankáře Koláře tečuje jeden ze slávistů. Šťastná trefa pro sigmáky.

5

Ševčík z rohu našel hlavu Holeše, který v těžké pozici branku přestřelil.

6

Pavel Zifčák (Olomouc) vstřelil gól. Olomouc - Slavia 2:0
Obrovská chyba kapitána Slavie Holeše, který podklouzl před vápnem a Zifčák sám před Kolářem střelou po zemi nezaváhal. Tak to je direkt pro hosty doufající v titul.

8

Pospíšil udržel na zádech ve vápně Holeše, odkop pro domácí a potlesk tribun pro záložníka Sigmy.

9

Sigma vyhrává souboje, ve skluzu udržel těžký míč Chytil, po něm na lajně také Chvátal.

11

Útok Slavie zastavil ofsajd ve vápně. Chytil předvedl ukázkový návrat.

12
Důležité

Holeš znovu nedůrazný, Zifčák vyhrál souboj před vápnem a krásnou utaženou placírkou střílí po trávníku, míč lízl vzdálenější tyč!

16

Ogbu fauloval u praporku Chytila, ale diví se a protestuje.

17

Pospíšil přímý kop z úhlu kroutil do brány, ale trefil jen boční síť.

18

Douděra nejdřív upadl a chtěl faul, nedočkal se, bolest přešla a rychle se zapojil do hry, ale pokazil přihrávku, míč poslal do autu a Ventúra gesty hecuje tribuny.

19

Macík šel do centrovaného míče, byl tam později než Jurásek, kterého povalil, ale penaltu Orel nenařizuje.

21

Václav Jurečka (Slavia) vstřelil gól. Olomouc - Slavia 2:1
David Jurásek krásným přízemním centrem našel ve vápně Jurečku, který z první placírkou po zemi uklízí míč do sítě jako správný hroťák.

23

Chytil ztratil balon, Ševčík táhl brejk, ale Breite předvedl ukázkový návrat pod míč a čistě akci zastavil.

25

Chytil nastřelil Ogbua a získal roh...

25

... Zmrzlý kroutil centr do brány, na první tyči vyskočil nejvýš Jurečka.

26

Ogbu odvrací na roh střílený centr Pokorného, Slavia roh ubránila.

27

Jurečka vletěl do vzdušného souboje s Benešem pozdě bez snahy hrát míč, olomoucký stoper se hodně zlobí, že sudí nepíská faul.

29

Zifčáka ve vzduchu fauluje Holeš, úspěšnost soubojů hraje pro domácí.

30

Stopeři Sigmy Vraštil s Benešem šli do riskantní narážečky, ale krásně vyjeli ze slávistického napadání. Pas Vraštila za obranu na Zmrzlého byl však dlouhý a Kolář balon na vápně sbírá.

33

Krásná křídelní kombinace Sigmy. Zmrzlý posílá do kapsy skvělý přízemní pas, Zifčákovi chybí na malém vápně krok, možná mohl zkusit jít do skluzu.

34

Václav Jurečka (Slavia) vstřelil gól. Olomouc - Slavia 2:2
Jurečka potvrzuje mimořádnou střeleckou formu. Oscar mu poslal za obranu úžasnou kolmici, Jurečka píchl do míče, Macík stihl rukou tečovat balon jen do tyče, od které se odráží do sítě. A máme srovnáno.

34

Brankáři na obou stranách zůstávají bez úspěšného zákroku.

38

Jurásek se prohnal kolem Chvátala, jeho tečovaný přízemní centr odvrací u tyče Pokorný.

41

Douděra nakopl Zifčáka, který si před ním dobře pokryl míč. Další faul ve středu pole.

42
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Pavel Zifčák (Olomouc)
Zifčák u lajny dohrál po odehrání míče Holeše.

45

Sudí přidá 3 minuty.

45

Jurečka ve vápně narazil míč Ševčíkovi, který pálí z první a jeho nejspíš gólovou ránu vyhlavičkoval obětavě Pokorný!

45

Pospíšil táhl brejk Sigmy, krásně přihrál do lajny Chytilovi, jeho centr hlavičkou špatně ve vápně trefil Zifčák, ale odražený balon sebral za vápnem Breite a získal ještě faul asi ze 25 metrů.

45

Zmrzlý bez rozběhu z přímého kopu přestřeluje bránu. A to dost.

Důležité

Chytil krásnou kolmicí za obranu našel Zmrzlého, který sám před Kolářem zakončil špatně, slabě a přímo do brankáře Slavie. To byla čistá pozice!

50

Dobrá narážečka hostů před vápnem, Lingrovi střela nesedla, marně se dožadoval penalty za ruku padajícího Beneše. Situaci ještě řeší VAR.

51

Penalta to nebude.

55

Ogbu vyhrál souboj s Chytilem, který padá nejspíš únavou. Drží se za tříslo.

56
Střídání

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Martin Pospíšil, nahradil ho Jan Fortelný

56
Střídání

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Mojmír Chytil, nahradil ho Denis Kramář
Diváci potleskem děkují Chytilovi za skvělé výkony v dresu Sigmy, zřejmě naposledy jej viděli v modrém dresu na Andrově stadionu.

56

Kramář napadal Koláře, který v tísni před ním zahrál na roh.

56

Centr Zmrzlého do malého vápna boxuje Kolář.

59

Fortelný po rohu Slavie špatně trefil míč a kopačkou hrál u hlavy Jurečky, sudí Orel přestupek proti pravidlům neviděl.

62

Slavia svírá domácí před vápnem, ale k šancím to nevede.

62

Utkání se díky chorálům obou kotlů hraje v dobré kulise.

65

Pokorný ostrý centr odvážně prsama na malém vápně tlumí brankáři Macíkovi. Sigma se však jen brání.

66

Slavia kontroluje míče, modří se jen posouvají v bloku.

67

Ondřej Lingr (Slavia) vstřelil gól. Olomouc - Slavia 2:3
Oscar těsně udržel míč na lajně, Fortelný jej bránil laxně, a krásným centrem našel hlavičkujícího Lingra, který se trhl od Vraštila. Slavia otáčí stav.

70

Střely na bránu 4:3, Macík stále bez zákroku.

72
Střídání

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Ondřej Zmrzlý, nahradil ho Jan Vodháněl

74
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Denis Ventúra (Olomouc)
Zafeiris lehce přešel přes Fortelného, načež jej zezadu fauluje Ventúra.

77

Jurásek trefuje jen zeď, roh pro Slavii.

78
Červená karta

Červenou kartu dostal Denis Ventúra (Olomouc)
Ventúra dostává přísnou druhou žlutou kartu, ve středu pole šel do souboje ve skluzu, odehrál míč, ale trefil také Ševčíka, který potřebuje ošetřit.

78

Počet diváků 8 166 (65 % z kapacity 12 541)

81

Fortelný znovu chybuje, lehce ztrácí míč, zkouší pád, Slavia jde do brejku, který zakončuje střelou z voleje Provod z malého vápna, ale rána mu nesedla a bránu minul.

85
Střídání

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Jakub Pokorný, nahradil ho Filip Zorvan

87
Důležité

Vodháněl mohl srovnat, prodral se do vápna a ve skluzu z úhlu zakončuje, Kolář výtečně vyráží nohou na roh.

90

Macík vyráží ostrý centr do malého vápna, z hranice šestnáctky pálí Jurásek, střelu blokuje Vraštil.