Utkání bylo o několik týdnů odloženo, Slavia nemohla ke čtvrtfinále nastoupit dřív kvůli své účasti v Evropské lize. A kdyby postoupila i ve čtvrtfinále přes Arsenal, domácí pohárová soutěž by měla velké problémy s termíny, aby se vůbec dohrála.

Slavia je jasným favoritem, může se soustředit jen na Mol Cup, protože ligový titul má takřka jistě v kapse. Ale v Olomouci zvítězila v jediném z posledních jedenácti soutěžních zápasů.

Olomouci se v poslední době doma výsledkově nedaří. Naposledy na Andrově stadionu prohrála s Ostravou 0:2 a pětkrát za sebou tam nezvítězila.

V základní sestavě Slavie se představí i olomoučtí odchovanci Petr Ševčík s Davidem Zimou.

SK Sigma OlomoucOlomouc(4-5-1)

24 Mandous
Mandous
27 Sladký
Sladký
Hubník
46. min Beneš o hráči
22 Poulolo
Poulolo
15 Zmrzlý
Zmrzlý
25 Hála
Hála
63. min Mihalík o hráči
7 Breite
Breite
5 Daněk
Daněk
82. min Zifčák o hráči
8 Houska
Houska
González
63. min Šíp o hráči
16 Nešpor
Nešpor
63. min Chytil o hráči

Zima
71. min Deli o hráči
18 Bořil
Bořil
van Buren
61. min Hromada o hráči
3 Holeš
Holeš
71. min Traoré o hráči
Stanciu
76. min Lingr o hráči
Ševčík
19 Oscar
Oscar
16 Kuchta
Kuchta
60. min Tecl o hráči

Rozhodčí: Marek - Podaný, Dobrovolný

Do základní sestavy Sigmy se vrací útočník Nešpor i křídelník Hála. Uzdravený zadák Vepřek se do nominace nevešel.

1

Začal první poločas utkání Olomouc - Slavia

1

González kazí pas na Nešpora.

2

Hubník zastavil Burena, který dostal rukou od obličeje. Faul sudí Marek nepíská.

3

Kúdela ztratil míč v souboji s Gonzálezem, ale vzápětí o něj obral Daňka a napravil své zaváhání.

4

Bořil si ve vápně narazil míč s Oscarem a v dobré pozici volný střílí těsně vedle, ránu srazil Houska.

4

Bořil mohl skórovat i z následného rohu. Míč propadl až na zadní tyč, kde však zblízka netrefil branku.

5

Slavia se lehce dostává až před vápno Sigmy. Ševčík hledat ve vápně přízemním pasem Kuchtu, ale balon byl dlouhý a sebral jej Mandous.

6

Po nákopu na Nešpora a nejistém zásahu Zimy roh pro Sigmu...

6

Zmrzlý rozehrál nakrátko, centr Housky hosté srazili.

8

Hála si na Zimu nepřišel, další roh pro Sigmu...

9

Zmrzlý krásně našel z rohu na penaltě Poulola, který hlavičkou těsně přestřelil branku!

11

Breite pěkně našel na hranici vápna Gonzáleze, který se okamžitě otočil a střílí po zemi, leč do středu brány. Kolář chytá.

12

Zmrzlý krásně uvolnil do vápna Daňka, který pláchl Bořilovi a po zemi střílí ke vzdálenější tyči, Kolář vykopává!

12
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Florent Poulolo (Olomouc)

14

Masopust loktem trefil do tváře Nešpora, faul, bez karty.

15

Zmrzlého centr hosté odvrací, odražený balon napálil nepřipraveně González vysoko nad branku.

15

Sledujeme oboustranně ofenzivní začátek.

15

Masopust ztratil míč v souboji s Gonzálezem, ale Španěl jej nejspíš také přišlápl, tak Marek píská faul a Sigma se zlobí.

17

Ševčík kopnul standardní situaci na zadní tyč, Zima ho v souboji s Hálou vrátil před branku, kde zblízka pálí Mick Van Buren do břevna!

17

Hála se v souboji se Zimou zranil a potřebuje ošetření.

18

Hála je zpátky na hřišti, zdá se, že ho bolí rameno.

20

Rychlou kombinaci Slavie na malém prostoru přerušil až Hubník, jehož následně fauloval Ševčík.

21

González kroutil přímý kop do kapsy, Kolář byl však u míče dřív.

24

Sigma měla postupný útok, Slavia zalezla až na své vápno, Houska přihrává Hubníkovi, který se mohl vysunout, leč centr za obranu nezvládl, míč pro Koláře.

26

González hledal za obranou Hálu, který po lehkém kontaktu s Bořilem padá. Tohle na penaltu fakt není a Bořil ještě Hálovi vyčinil. Takhle ne.

28

Stanciu ve středu pole uhrál dva těžké souboje s Houskou a Hálou a udržel míč pro Slavii.

29

Nešpor fauluje Stancia ve středu pole, hráči si pak zblízka vyměňují nadávky a Stanciu do Nešpora žďuchl v přerušené hře. Tohle měla být žlutá karta pro slávistu.

32

Van Buren dostal krásný pas za obranu, nebyl v ofsajdu, ale Hála se skvěle bránil a v šanci mu ukopává míč na roh.

32

... přetažený centr domácí odvrací.

33

Akce ale pokračuje. Stanciu krásným pasem na zadní tyči našel volného Zimu, který ale volej trefil špatně a branku minul.

36

Slavia rychle rozehrála faul na vlastní půlce. Kuchta dostal balon za obranu a pádil na brankáře, ale Poulolo jej riskantním skluzem zastavil čistě. Z následného rohu pálí Masopust zpoza vápna, skákavý míč Mandous chytá bez potíží.

38

Kuchta v další interesantním souboji s Hubníkem vybojoval roh.

39

Stanciu kopnul roh přímo do branky, Mandous se zaskočit nenechal.

39

Kuchta umí podržet míč, ale stopeři Poulolo s Hubníkem mu nedají centimetr zadarmo. Pěkné souboje.

41

Masopust výborně vyvezl míč a pěknou kolmicí za obranu hledal rozpumpovaného Ševčíka, chyběl kousek k míči a běžel by sám na bránu.

43

Hubníkovi nevyšel nákop na Sladkého a kapitán Sigmy ještě Sladkému vyčetl, že za míčem nešel, ale tohle by byla jen ztráta energie.

45

Jan Kuchta (Slavia) vstřelil gól. Olomouc - Slavia 0:1
Tak tohle je gól zadarmo před koncem poločasu. Mandous se pustil do kličkované s Kuchtou, který mu míč sebral a pohodlně do prázdné branky otevírá skóre. Mandous schovává obličej do rukavic.

45

Mandous hrává na riziko a teď to přepískl. No stane se. Je po takové chybě blíž nebo dál angažmá ve Slavii? (nadsázka)

48

Ševčík přenesl hru na volného Masopusta, který si seknul míč na levou nohu a vysoko z hranice vápna přestřelil branku.

49

Holeš to přehnal s kličkováním, Breite mu míč vypíchnul a může být rád, že sudí Marek našel Breitemu faul.

50

Nešpor naložil ve vzduchu Zimovi a hned se mu omlouvá, přitom mohl hrát, sudí nepískal faul.

52

Rychlý brejk Sigmy. Zmrzlý přihrál ve vápně pod sebe na Housku, kterému míč uskočil a sudí mu píská hru rukou, což se mi však nezdálo. Houska měl solidní palebnou pozici.

53

Zmrzlý tvrdě střílí zpoza vápna, Kolář míč pod břevnem vyškrábl na roh.

53

Slavia jej ubránila.

54

Poulolo nádherně přenesl míč na Zmrzlého, který na přední tyč sypal další ostrý přízemní centr. Další roh.

54

Gonzálezův centr odvrací Zima.

56

Nicolae Stanciu (Slavia) vstřelil gól. Olomouc - Slavia 0:2
Masopust s pustil do slalomu přes tři stínující sigmáky, prošel do vápna a přihrál Stanciovi před prázdnou branku. Famózní práce Masopusta a bída sigmáků...

56

Neuvěřitelné masíčko, chválí z branky spoluhráče Kolář.

56

Kapitán Sigmy Hubník sedí na lavičce a leduje si koleno.

58

Petr Ševčík (Slavia) vstřelil gól. Olomouc - Slavia 0:3
Ševčík dostal krásnou přihrávku za obranu od Masopusta, udělal blafák Mandousovi a zvyšuje vedení Slavie.

64

Sladký krásně centruje z pravé strany, do míče se ve vápně položil hlavou Chytil, Kolář na čáře reflexivně vyráží.

68

Bořil fauloval na půlce Mihalíka.

69

Šíp ve sprinterském souboji se Ševčíkem získal faul.

70

Roh pro Sigmu. Zmrzlý centruje na přední tyč, tento prostor patřil Bořilovi.

71

Střídání Slavia: ze hřiště odešel David Zima, nahradil ho Simon Deli

71

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Tomáš Holeš, nahradil ho Ibrahim Traoré

71

Slávisté mají hodně místa pro kombinaci, Stanciu si dovolil patičku na Masopusta.

73

Traore mohl po přihrávce Oscara navýšit skóre, ale zblízka jej vychytal Mandous.

75

Je znát, že Sigma by si už přála konec trápení...

76

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Nicolae Stanciu, nahradil ho Ondřej Lingr

76

Chytil proti přesile získal roh.

77

Zmrzlý kopnul roh na zadní tyč, kde byl jen slávista Hromada. Sigmě nejdou ani rohy a to jich neměla málo.

79

Zápas už ztratil tempo i náboj.

79

A Sigma má prakticky po sezoně. Ve středu tabulky se už bude v lize těžko někam posouvat.

81

Traore si zaběhl za obranu, míč mu nakonec na roh ukopnul Poulolo.

81

Hromada po závaru tvrdě střílí v pokutovém území po zemi na bližší tyč, Mandous vyráží.

82

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Kryštof Daněk, nahradil ho Pavel Zifčák

82

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský stále aktivně koučuje, stojí ve vyhraničeném území u lavičky a je pořád vtažen do rozhodnutého zápasu.