Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Nováček uzavírá první šestku a to má ještě odložený duel v Plzni. Zbrojovce se vyloženě nepovedlo jen utkání se Slavií, ale hned po domácím debaklu 0:4 vyhrála v Ostravě, kde zápas skóre otáčela, což je skvělé pro sebevědomí hráčů.

Bohemians se zatím víc daří venku, kde ze tří zápasů udělali sedm bodů, remizovali i na Spartě. Ale za to doma je to bída, jen remíza s Baníkem, jinak prohry s Hradcem a Budějovicemi. K dispozici nejspíš ještě nebude útočník Drchal, jehož příchod ze Sparty na hostování se řeší.

Fanoušci hostí rozvinuli ve svém sektoru transparent s nápisem Za Bohemku, za Prahu, na vesnickou zábavu. Tak uvidíme, jakou zábavu nám oba týmy „na vesnici“ v Brně předvedou.

1

Začal první poločas utkání Brno - Bohemians

FC Zbrojovka BrnoBrno(4-2-3-1)

Berkovec
22 Hrabina
Hrabina
84. min Přichystal o hráči
23 Šural
Šural
6 Endl
Granečný
55. min Matejov o hráči
Ševčík
13 Texl
21 Blecha
Blecha
46. min Alli o hráči
27 Souček
Souček
70. min Hladík o hráči
10 Falta
Falta
46. min Fousek o hráči

Květ
63. min Hála o hráči
Jánoš
77. min Krch o hráči
Kovařík
88. min Nový o hráči
7 Hronek
Hronek
88. min Bartek o hráči
Puškáč
77. min Mužík o hráči

Rozhodčí: Křepský - Antoníček, Dohnálek
Počet diváků: 5 526

1

Hra se nastěhovala na polovinu Zbrojovky. U lajny před hlavní tribunou přišel nepřesný odkop domácích a tedy i aut Bohemians.

2

Napřed odolala branka Zbrojovky díky břevnu, následně se píská penalta pro hosty!

2

Zavinil to domácí obránce Endl, který se snažil odkopnout balon, ale trefil do hlavy Hronka.

2

Ještě je potřeba říct, že břevno trefil hlavou z jasné pozice Puškáč.

3

David Puškáč (Bohemians) proměnil pokutový kop. Brno - Bohemians 0:1
Puškáč se o minutu po nastřeleném břevně dočkává zaslouženého gólu. Penaltu kopl po Berkovcově levačce, brněnský gólman se tam natahoval, ale na polovysokou prudkou ránu nedosáhl.

6

Brno se pokouší zvednout hlavu. Centr před svoji branku likviduje brankář klokanů Valeš.

7

Květ z pravé strany centroval, Puškáč se nechal chytit do ofsajdu.

10

Bohemka je vedením povzbuzena, z její levé strany Zbrojovku pořádně zlobí Kovařík.

11

Centr před branku hostí vracel do ohně od zadní tyče Hrabina, hosté se ubránili.

11

A zblokovali i Ševčíkovu střelu.

12

Domácí poznávají to, na čem před týdnem doma pohořela Sparta: klokani je ve středu pole napadají a nenechají je v klidu tvořit.

14

Zbrojovka se pokusila rozehrát kombinaci před pokutovým územím. Granečný si však nechal utéct přihrávku do autu.

15

Obrana Brna se dostala pod tlak, jeden z obránců to řeší odkopnutím na roh.

15

Kovaříkův kop někdo na přední tyči prodloužil a přišla střela Jindřiška nad.

16

Hronek se odvážně pustil mezi brněnské stopery, pokus o zakončení mu nesedl.

17

Velmi podobně se na opačné straně vedlo nabíhajícímu Řezníčkovi. Placírkou chtěl uklidit do branky centr z křídla.

18

Ševčík rozběhl na levém křídle Řezníčka, gólman Valeš mu zřejmě zprvu nechtěl jít pod nohy, pak mu ale míč přece jen raději odebral.

20

Souček hledal vzduchem Ševčíka, který na pravém křídle číhá na tyhle míče. Pečlivě ho hlídá Hůlka.

23

Už to mohlo být o dva! Hronek parádně načasoval přihrávku mezi brněnské obránce, kudy si do tutovky naběhl Květ a zkoušel obstřelit Berkovce. Bývalý brankář Bohemians jeho pokus vykopl levou nohou.

24

Hrabina už si na kraji brněnské obrany dává na Kovaříka pozor, centr mu odvrátil do autu.

25

Řezníček měl na zádech Köstla, možná i proto se mu nepovedla zpětná přihrávka.

26

Od číhajícího Hronka jde míč za branku Brna.

27

Trocha zmatku před Berkovcem, kam přihrával Hůlka. Hronek míč přeběhl, čehož Berkovec využil a situaci vyřešil.

28

Řezníček si zaběhl za obránce a pokoušel se z první usměrnit Texlův pas, jenže vzrušení bylo zbytečné, píská se ofsajd.

29

Akce přinesla jen potíže obránci hostí Křapkovi, kterého při vybíhání srazil brankář Valeš.

32

Bohemce se aktivním pohybem daří zastavovat všechny brněnské pokusy o tlak. Působí lepším dojmem.

34

Hraje se nalevo od brněnského pokutového území. Míče se tam sice zmocnil Blecha, jenže neměl komu nahrát, tak sáhl po odkopu pod tribunu.

35

Nákop dopředu na útočníky bez pohybu Zbrojovce nevyšel.

36

Další akci vedl po pravém křídle Hrabina, Jánoš k němu skluzem dojel a míč mu ustřelil od nohy.

36

Endl nahrál před branku Bohemians, kde šel po míči zdviženou nohou Texl. Rozhodčí to správně píská jako faul.

37

Hronek vystihl nedůrazný odkop Endla, šel proti němu, obešel ho kličkou a vznikl závar, za kterého visel ve vzduchu druhý gól. Nikdo v černém ale nedokázal balon doklepnout.

37

Kovaříkovu táhlou střelu ze standardky vyráží u levé tyče s námahou Berkovec!

40

Antonín Křapka (Bohemians) vstřelil gól. Brno - Bohemians 0:2
Bohemka snadno zvyšuje! Dlouhý aut prodloužil na přední tyči Köstl a na zadní tyči Křapka hlavou zblízka doklepává míč do sítě. Hrabina ho neuhlídal.

40
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Matěj Hrabina (Brno)

41
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal David Puškáč (Bohemians)

43

Řezníček čekal před Valešem na centr, který ho přeletěl a skončil u gólmana Bohemians.

44

Domácí budou rádi za přestávku a snad i vystřídání, nejsou schopni v křeči založit akci.

45

Nastavují se tři minuty.

45

Ztráta brněnského kapitána Šurala ve středu pole nabídla akci soupeři.

45
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jakub Šural (Brno)

45

Hrabina s Texlem vybíhali za nakopnutým míčem, dvojice obránců Bohemians je zvládla udržet na zádech.

45

Falta přihrál nepřesně, stopeři Brna musí rozehrávku hasit a hned jsou pod tlakem.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:2

45

Bohemians si v Brně počínají naprosto suverénně. Pokud se Zbrojovce nepovede něco výrazně změnit, odvezou si tři body.

47

Brno drží balon a snaží se přejít do tlaku.

48

Michal Ševčík (Brno) vstřelil gól. Brno - Bohemians 1:2
Opět to pro Brno rozhýbal Musa Alli, svůj průnik do pokutového území korunoval přihrávkou na Ševčíka a ten po kličce dvěma obráncům levačkou do horní poloviny branky překonává Valeše.

49

Ve své další akci maličký Nigerijec neudržel stabilitu, následně fauloval Hůlku.

50

Zbrojovka má hned lepší náladu, musí si ale dávat pozor i na obranu. Dostál lehce obešel Granečného, což zase hrozilo nebezpečným centrem.

51

Fousek to před vápnem hostí přehnal s důrazem, v souboji o míč podrazil Jindřiška.

52

Další Granečného hrubice! Lehkovážně odevzdal míč Dostálovi a ještě měl štěstí, když mu skluzem jel pod nohy, že ho netrefil. To by byla další penalta.

54

U rohového praporku Křapka zastavil Musu Alliho.

54

Řezníček v běžeckém souboji s Köstlem padá a drží se za obličej. Naznačuje, že dostal rukou do brady.

55

K údivu všech se bude kopat proti Zbrojovce.

55

Střídání Brno: ze hřiště odešel Denis Granečný, nahradil ho Róbert Matejov

56

Šural před dobíhajícím Květem odkopává na roh.

57

První Květův centr šel do ohně, druhý za branku.

59

Na dvě přihrávky se domácí dostali k pokutovému území, finální přihrávka Allimu nevyšla.

61

Domácí se snaží kombinovat přihrávky po zemi a vzduchem, je z toho platonická územní převaha.

62

Přízemní střelu z uctivé vzdálenosti kryje Berkovec.

63

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Roman Květ, nahradil ho Martin Hála

64

Endl si vzal velkou porci práce, vyjel přes čtyři hráče. Na polovině hřiště předal míč Součkovi, který chtěl přehodit vyběhnutého brankáře, ale netrefil branku.

65

V souboji o míč Souček podrazil Puškáče.

66

Musa Alli se pokusil obejít Kovaříka, ten si ho přidržel rukama.

67

Ševčíkův centr hosté ubránili a vyrazili do brejku, v němž si ale nepočínali přesně. Matejov přihrál na jistotu Berkovcovi, Zbrojovka začne od brankáře.

68

Na tečovaný centr si vyběhl Valeš a v poklidu míč kontroluje.

69

Před brněnským vápnem dostal Hůlka tolik prostoru, že si nachystal střelu a mířil přesně pod břevno. Berkovec vytáhl výtečný zákrok, ránu vyrazil na roh.

70

Střídání Brno: ze hřiště odešel Filip Souček, nahradil ho Jan Hladík

72

Berkovec vyběhl na rohový kop a vyboxováním míče založil rychlou akci Zbrojovky.

73

Na Ševčíkův oblouček si naběhl Endl. Zakončil nad a ještě hlavou srazil Hůlku.

75

Endl už z pozice stopera zůstává vepředu a chodí do hlaviček, vybojoval tím rohový kop.

75

Hrabina po jeho rozehrání střílel po zemi těsně vedle tyče.

76

Řezníček stíhal nakopnutý balon, Valeš proti němu vyběhl a míč odkopl.

76

Poté, co se Řezníček nestihl rychle vrátit, je mu pískán ofsajd.

77

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Adam Jánoš, nahradil ho Daniel Krch

77

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel David Puškáč, nahradil ho Ladislav Mužík

78

Domácí si nerozuměli při nahrávce za obranu, Texl zůstal stát a Fousek se nerozběhl.

79

Krchovi nabíhal Kovařík, střídající hráč hostí pas přetáhl až do zámezí.

80

Na přehuštěném prostoru na kraji pokutového území Bohemians si neporadili Fousek a Hladík.

80

Řezníček poslal míč do sítě, ale zvednutý praporek asistenta na pomezí mu kazí radost!

81

Už se hraje dál, takže ofsajd asi viděla i kontrola u videa.

82

Šural šel do výskoku na zadní tyči, míč k brance hostí už nestačil usměrnit.

83

Řezníček nastartoval Texla, jeho přihrávku před branku odkopává Jindřišek.

83

Fousek centr od levé lajny uspěchal, trefil boční síť.

84

Střídání Brno: ze hřiště odešel Matěj Hrabina, nahradil ho Jakub Přichystal

85

Mužík předvedl parádní práci v obraně a založil brejk hostí dvou proti jednomu. Hronek našel Hálu, který stál sám proti Berkovcovi, měl spoustu času zamířit, Berkovec ho však vychytal.

86

Po Köstlově centru a hlavičkovém souboji jde od Hladíka míč do zámezí, hosté mají roh.

87

Obléhání brněnské branky zakončuje Köstl přízemní střelou do míst, kde čekal dnes výborný Berkovec.

88

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Petr Hronek, nahradil ho David Bartek

88

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Jan Kovařík, nahradil ho Martin Nový

89

Fousek překombinoval situaci před pokutovým územím Bohemians, ti jdou ihned do kontru.

89

Bartek nešel do zakončení, snažil se takticky držet míč a to se mu dlouho nedařilo.

90

Hladíkův střelecký pokus se po teči odrazil přímo před Fouska, který měl na noze vyrovnání! Z nějakých 12 metrů ale přestřelil.