Antoník Růsek se raduje z gólu proti Pardubicím | foto: ČTK

Pardubice - Olomouc 0:2, domácí stále u dna, skolili je Pokorný s Růskem

• 9
Fotbalové Pardubice zůstávají i po sedmi odehraných zápasech na dně prvoligové tabulky. V pražském azylu v Ďolíčku prohrály s Olomoucí 0:2 po brankách stopera Pokorného a útočníka Růska. Celý druhý poločas domácí dohrávali bez vyloučeného Brazilce Rosy.

Východočeši prohráli i druhý duel pod dočasným trenérem Pavlem Němečkem a po čtvrté ligové porážce za sebou zůstali poslední. Pro Sigmu to bylo první vítězství od úvodního kola, kdy vyhrála v Ostravě. Od té chvíle získala jen jeden bod.

„V naší situaci hodně důležitá a cenná výhra z venku. Na druhou stranu naprosto zasloužená, i co se týče průběhu zápasu. Konečný výsledek mohl být daleko vyšší, určitě by tomu slušel, protože jsme měli velké množství šancí,“ řekl na tiskové konferenci trenér Hanáků Václav Jílek.

Už v šesté minutě zahrozila Olomouc, po centru Zmrzlého hlavičkoval Chytil, gólman Markovič však skákavý míč vyrazil. Také Pardubice o sobě daly vědět, ale Červenka před brankou nedosáhl na Marešovu přihrávku.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

Další šance v úvodním dějství si vytvořili jen hosté. Stoper Pokorný střílel po rohu, avšak domácí obránce Rosa u tyče balon vykopl. Poté si Markovič poradil s Chvátalovou střelou a Chytil hlavičkoval do tyče.

V 37. minutě Rosa zezadu fauloval Vodháněla a uviděl žlutou kartu. Po zásahu videorozhodčího a zhlédnutí opakovaných záběrů ale sudí Hocek změnil svůj původní verdikt a jednadvacetiletého Brazilce k údivu pardubických hráčů i trenéra Němečka vyloučil. „Upřímně ze své pozice jsem nečekal červenou. Rozhodčí říkal, že to nebyl klasický hák za nohu, ale že mu přišlápl achilovku. Takhle nám to bylo odůvodněné,“ uvedl Růsek.

Sigma využila přesilovku ve druhé minutě nastavení úvodního dějství. Růskovu hlavičku Markovič vytáhl pouze k dorážejícímu Pokornému, který se nemýlil. Pětadvacetiletý stoper, který přišel do Olomouce nedávno z Ostravy, zaznamenal první gól v ligové sezoně. „Možná největší zlom byla branka ke konci prvního poločasu spíše než ta červená karta,“ podotkl Němeček.

Po přestávce Růsek hlavičkoval do břevna a Chytil do Markovičovy náruče. Domácí brankář následně vytáhl ránu střídajícího Matouška na tyč a Růsek z dorážky přestřelil. Ani další Růskův pokus hlavou nevyšel a Markovič vytěsnil na roh Navrátilovu střelu.

Uklidňující gól pro Hanáky přidal až v 76. minutě Růsek, jenž z vápna prostřelil Markoviče. Skóroval poprvé v ligovém ročníku. „Už proti Hradci jsem dal břevno a dnes dvě tyče. Doufám, že jsem to zlomil,“ prohlásil Růsek. Výsledek mohl zkorigovat střídající Lima, který ale dělovkou zpoza šestnáctky přestřelil.

Olomouc porazila v lize Pardubice potřetí za sebou a v Ďolíčku jim nepodlehla ani v jednom ze tří utkání. Východočeši mají se čtyřmi góly nejhorší útok ligy a s 19 inkasovanými brankami také nejslabší obranu.

„Z utkání jsem zklamaný nejen výsledkově, ale především z naší hry do červené karty. Olomouc si vytvořila několik šancí, to znamená, že jsme určitě moc dobře nebránili. Mohli jsme být i nebezpečnější dopředu,“ uvedl Němeček.