Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Góly: 28. I. Schranz, 48. M. Chytil, 55. V. Jurečka, 58. M. Chytil, 78. M. Jurásek

Střely na branku: 9:1; Střely mimo: 4:4; Rohové kopy: 2:4
Počet diváků: 18 028 (93 % z kapacity 19 370)

První utkání letošního ročníku odehraje Slavia s Baníkem Ostrava. Oba soupeři se naposledy střetli 17. prosince. Přestřelku 3:2 vyhrála Slavia a odvezla si z Vítkovic důležité tři body.

Slavia Praha

Sešívaní jdou do nadstavbové části s tím, že chtějí získat mistrovský titul. Na Spartu aktuálně ztrácí čtyři body a za týden se hraje derby. Proti Baníku si tak sešívaní nemohou dovolit zaváhat, kord po posledních třech, ne tak suverénních výsledcích.

Proč je pro Slavii nevýhodný triumf Dortmundu? Nepomůže ani místo navíc

Naposledy fotbalisté z Vršovic uhráli na půdě Hradce důležité tři body, ale málem o ně přišli (2:1). Mezi 41. a 43. minutou vstřelili dva rychlé slepené góly, ale od 60. minuty začali Votroci tlačit, což vyústilo ve Spáčilovu dělovku z poza vápna, která přišla v 90+1 minutě, ale vyrovnávací branky se nedočkali.

Slavisté předtím ještě remizovali 2:2 s Olomoucí a také utrpěli těsnou porážku s Viktorií Plzeň (0:1).

Baník Ostrava

To ostravský Baník bojuje o čtvrté místo, na kterém má aktuálně nejtěsnější možný náskok. Nyní by tedy ze čtvrtého místa hrál kvalifikaci Evropské konferenční ligy, ale s jednobodovým náskokem nad Mladou Boleslaví to bude mít ještě težké.

Poslední zápas základní části Fortuna ligy Baník hostil Liberec a remizoval 2:2. O první branku se z penalty postaral Ewerton, který je statisticky suverénně nejsilnějším hráčem ligy na balonu a má nejvíce klíčových přihrávek. Dnes se ale v Edenu neukáže, jelikož hostuje v Baníku z pražské Slavie.

Holeš
69. min Zima o hráči
Douděra
Ševčík
80. min Tecl o hráči
19 Oscar
Oscar
18 Bořil
Bořil
74. min Jurásek o hráči
26 Schranz
Schranz
13 Chytil
Chytil
74. min Tijani o hráči
17 Provod
Provod
46. min Jurečka o hráči

FC Baník OstravaOstrava(3-5-2)

Markovič
26 Blažek
Blažek
60. min Frydrych o hráči
19 Lischka
Lischka
Pojezný
66 Rusnák
Rusnák
78. min Šudák o hráči
13 Grygar
Grygar
87. min Takács o hráči
21 Klíma
Klíma
60. min Rigo o hráči
10 Šín
Šín
11 Šehič
Šehič
28 Kubala
Kubala
60. min Adediran o hráči

1

První šance po pětatřiceti vteřinách. Nejdříve si Bořil fantasticky obhodil balon kolem Klímy a poté poslal míč na pravou stranu, odkud centroval Douděra, Provod však nepřesně hlavičkoval.

2

Slavia je stále na balonu.

3

Tentokrát po pravé straně utekl Holeš a vybojoval aut.

3

Douděra se po nádherné kombinaci dostal do vápna, ale utekl mu balon do zámezí.

4

Baník se pokusil o rozehrávku, Slavia obratem sbírá.

4

Ogbu nepřesně přihrál. Hosté se pokusili o brejk, ale nepřesně.

5

Opět centr z pravé strany. Mojmír Chytil poslal skvělý pas na zadní tyč, kde číhal Bořil, ten se však netrefil.

6

Nepřesná přihrávka domácích, hosté mají balon.

6

Odražený míč sebral Provod, který poté rozvinul celou útočnou akci, ta byla zakončena hrubě nepřesnou střelou Chytila.

7

Tanto sprintoval za balonem, ale Jindřich Staněk u něj byl dříve.

8

Provod se ladně prosmýkl kolem ostravského stopera, zakončení však bylo nepovedené.

9

Šín pádil do útoku, a tak ho Schranz. Baník může zahrozit ze standardky.

9

Markovič rozehrává dlouhým nákopem.

10

Slavia sbírá balon. Rozehrává Staněk.

10

Sešívaní nyní pomalu kombinují a hledají cestičku k brance soupeře.

11

Nepřesnou přihrávku Oscar nedokázal dohonit. Markovič bude rozehrávat odkopem od branky.

12

Tanko se pokoušel o rychlostní souboj s Ogbuem, zvítězil hráč Slavie.

12

Filip Blažek bude vhazovat dlouhý aut do vápna soupeře.

13

Slavia se snaží prolomit obranný blok Baníku, ten zatím drží.

14

Tanko peláší po levé straně. Nakonec vyslal Šína, toho však zastavil Ševčík.

15

Chybná rozehrávka Slavie, ze které bude mít Baník další aut ze zajímavé pozice.

16

Hosté opět zkusili rozběhnout svého rychlíka Tanka, ale jeho náběh opět skvěle vystihl Ogbu.

17

Baník se po dlouhé době u balonu a začíná pomalu tvořit hru.

17

Domácí výborně přečetli hru Ostravy a do brejku se hnal Chytil, ale nakonec z nadějné šance nebude nic.

18

Další dobře rozjetá šance Slavie. Douděra sprintoval spolu s Chytilem, však nepřesně centroval. Slavia je přesto stále na balonu.

19

Ogbu se ve vzdušném souboji vyšplhal přes Kubalu, hlavičkoval ale pouze mimo vymezený prostro hřiště.

20

Slavia stále na balonu a čaruje kolem vápna Baníku.

23

Bořil se pokusil vypálit z poza vápna, střelu srazil Lischka.

23

Oscar centroval z levé strany. K balonu se dostal Schranz, zakončení však bylo nepřesné.

24

V první minutě branku netrefil, ale tentokrát byl neomylný. Přišel centr z pravé strany a balon propadl až na zadní tyč, kde číhal střelec první branky.

25

Ale pozor! Celou situaci řeší VAR.

26

Gól je odvolán! Centrovaného balonu se nejprve dotkl Schranz, který byl v postavení mimo hru.

28

Ivan Schranz (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Ostrava 1:0
První gól jim neuznali, tak slavisté museli dát obratem druhý. Kvůli němu první gól neplatil, tak nyní vše odčinil a vstřelil důležitý gól pro svůj tým. Bořil z levé strany poslal střílený centr do chaotického vápna, kam vlétl Ivan Schranz a nadvakrát hlavou překonal brankáře Markoviče.

29
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Matúš Rusnák (Ostrava)

31

Otřesený Baník se pokusil o zvrácení stavu. Kubala z vápna zamířil na branku, ale vedle.

32

Hosté se pokoušeli o brejk, ale souhra mezi Tankem a Šínem byla špatná.

33

Další dlouhý pas na Tanka, u něj byl opět Ogbu, tentokrát byl však pas nepřesný.

34

Douděra to zkouší hlavou na Markoviče, ale nedokázal ho přelobovat.

35

Další Douděrův centr na zdaní tyč, který dobíhal Bořil. Slavia má roh z levé strany.

36

Nebezpečný roh na přední tyč odvrátil Lischka.

37

Tanko se tentokrát dostal za obranu, ale Ogbu ho zezadu sestřelil. Zákrok to byl čistý a Baník tak má roh z levé strany.

38

První pokus nevyšel. Baník to tak zkusí znovu z pravé strany.

38

Ogbu ostře naletěl do Kubaly. Ostrava bude kopat standardku z atraktivní pozice.

40

Slavia se hnala do brejku, nakonec bude vhazovat aut Douděra.

41
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Filip Blažek (Ostrava)
Surový skluz na Lukáše Provoda.

42

Rusnák měl na čele vyrovnání, ale dlouhý centr z levé strany nedokázal proměnit.

45

Dlouhý balon Baníku sbírá Jindřich Staněk.

45

Baník se prokombinovali k vápnu domácích, ale zakončení bylo nepřesné.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

První poločas byl jednoznačně v režii domácích. První tutovka přišla po pětatřiceti vteřinách, ale tu Lukáš Provod neproměnil. Ve 24. minutě už síť rozvlnil, tentokrát se však jednalo o ofsajd. Poté čtyři minuty na to vlétl do vápna hostů Ivan Schranz, který nadvakrát dostal balon na záda Markoviče.

Baník se pokoušel vsadit na rychlostní kartu jménem Tanko, ale toho brilantně brání Ogbu. Také je znát absence Ewertona, který dnes nehraje z důvodu, že je hráč Slavie a v Baníku pouze hostuje.

46

Bořil srazil Rusnáka, který se drží za kostrč.

47

Slavia má aut.

48

Domácí po nátlaku vybojovali roh na pravé straně.

48

Mojmír Chytil (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Ostrava 2:0
Neuvěřitelná patička. Roh se odrazil k Douděrovi, který ostře pálil, ale Mojmír Chytil výborně vyhodnotil situaci a patou tečoval balon do sítě.

50

Souboj mezi Tankem a Holešem končí nepěkně. Holeš zůstává na zemi a měl nohu v nepřirozené pozici.

51

Slavistický stoper je pod dohledem lékařů a hlavní sudí zkoumá, jestli byl tento zákrok na červenou kartu.

52
Červená karta

Červenou kartu dostal Abdullahi Tanko (Ostrava)
Minulý duel nedohrál. Dnes ho čeká stejná pohádka a Baník tak přichází o důležitý ofenzivní náboj.

53

Slavia má aut u vápna hostů.

54

Chytil pádil po levé straně, ale nakonec se zastavil a vrátil míč pod sebe. Slavia kombinuje.

55

Václav Jurečka (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Ostrava 3:0
Pamatuje si Barcelonu za doby Guardioly? To bylo nic oproti tomu, co teď předvedla ofenzíva Slavie. Chytil si nejdříve poradil s obráncem Baníku a poté posunul na Schranze, který před gólmanem patičkou posunul na Jurečku, který zakončoval do prázdné branky.

58

Mojmír Chytil (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Ostrava 4:0
Masakr v Edenu. Trenér Hapal nevěřícně kroutí hlavou a slavistická párty pokračuje. Douděra se dostal přes Pojezného a pak našel Chytila, který ladně zakončil.

60

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Filip Kubala, nahradil ho Quadri Adebayo Adediran

60

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Jiří Klíma, nahradil ho Tomáš Rigo

60

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Filip Blažek, nahradil ho Michal Frydrych

61

Naposledy Baník dostal čtyři góly v Edenu v srpnu roku 2021, tento zápas hráči Ostravy také dohrávali v deseti.

61

Jurečka šel sám na Markoviče, ten ale předvedl fantastický zákrok.

64

Slavia opět tlačí na obranu Baníku.

65

Ivan Schranz centroval opět pod sebe. Našel Bořila, ten ale pálil do středu branky.

66

Staněk odkopával pod tlakem a míč tak končí v zámezí.

67

Douděra rozehrál aut o záda Vlčka.

68

Domácí lehce uklidnili tempo hry a Baník si tak může oddychnout.

69

Šín z otočky zakončoval ve vápně Slavie, ale balon končí vedle.

69

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Tomáš Holeš, nahradil ho David Zima

71

Ivan Schranz vypustil střílený centr na Douděru, který neustál pecku z kopačky zatím nejlepšího hráče zápasu.

76

Ostrava si prohazuje balon mezi stopery.

77

Lischka fauloval Tijaniho, který by jinak šel sám do útoku.

78

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Matúš Rusnák, nahradil ho Radim Šudák

78

Matěj Jurásek (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Ostrava 5:0
První dotek v dnešním zápase a hned z toho vytěžil gól. Jurečka nejdříve dobře uhrál souboj s Lischkou a poté z pravé strany našel osamoceného Juráska, který měl obrovské množství prostoru a suverénně propálil Markoviče.

80

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Petr Ševčík, nahradil ho Stanislav Tecl

80

Tijani se hnal sám na Markoviče, ale nepřekonal ho.

82

Slavisté nechtějí přijít do exhibičního tempa a stále presují obranu Ostravy.

85

Ogbu fauloval Adedirana, který se nyní na trávníku svíjí v bolestech.

85
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ivan Schranz (Slavia)
Za protesty.

87

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Samuel Grygar, nahradil ho Ladislav Takács

88

Po dlouhý době velká šance Baníku ve které byl Šudák, ten ale Staňka nepřekonal.

89

Počet diváků 18 028 (93 % z kapacity 19 370)

90

Hlavní sudí nastavuje dvě minuty.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 5:0

První poločas se zdál jistě daleko vyrovnanější, v druhé půlce dnešního klání se pak jednalo o kompletně jiný příběh.

Po červené kartě pro Tanka, která mu byla udělena ve stavu 2:0, se obrana ostravského Baníku rozsypala a toho využila Slavia, která ví, že v tento moment potřebuje každý gól, a tak nedala spát gólmanovi Markovičovi.

Sešívaní se dostali pod za Spartu, ale ta má zápas k dobru, který odehraje zejtra se Slováckem.

Baník bude muset vyhrát svůj příští zápas proti Boleslavi, pokud si bude chtít odčinit dnešní počin a udržet si svoji pozici.