Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

České Budějovice nezvítězily už třikrát v řadě, naposledy ale remizovaly 1:1 ve Zlíně. Předtím dvakrát padly 1:2 s Olomoucí a Mladou Boleslaví.

Karvinští naopak pod novým koučem Jurajem Jarábkem zabrali a po devíti soutěžních zaváháních konečně bodovali naplno, když doma rozstříleli Liberec 5:2. Blýsklo se hned pět různých střelců, včetně Lukáše Budínského nebo devatenáctiletého Aboubacara Traorého z Pobřeží slonoviny.

Tři z pěti posledních vzájemných střetnutí skončily remízou. Když se naposledy hrálo na Střeleckém ostrově, zvítězily domácí České Budějovice 3:1.

1

Začal první poločas utkání Č. Budějovice - Karviná

SK Dynamo České BudějoviceČ. Budějovice(4-2-3-1)

Hellebrand
89. min Havel o hráči
Čermák
Skalák
60. min Adediran o hráči
23 Hora
Hora
60. min Suchan o hráči
14 Šigut
Šigut
89. min Osmančík o hráči
19 Alli
Alli
90. min Hubínek o hráči

Memič
72. min Antovski o hráči
28 Čavoš
Čavoš
80. min Boháč o hráči
20 Bartl
Bartl
46. min Budínský o hráči
2 Moses
Moses
60. min Traoré o hráči
7 Iván
Iván
Akinyemi
60. min Doležal o hráči

Rozhodčí: Kvítek - Vlček, Vyhnanovský

Náhradníci
Č. Budějovice
2

Hosté hned na začátku ukázali, že by rádi hráli s těsnou obranou. Na Skaláka nalehl Krčík hned při rozehrávce tak důkladně, že mu rozhodčí píská faul.

3

Dynamu drhne přechod dopředu.

3

Na pravém křídle se pokusil uvolnit karvinský rychlík Čurma, jeden z domácích hráčů ho skluzem zastavil.

5

Teď už je patrné, že Karviná je vyloženě aktivnější. K zakončení se u tyče dostal Iván, který se před tím kličkou zbavil obránce, a Šípoš musel jeho jedovku vyrazit na roh.

7

Taky Dynamo si kopne roh, vybojoval ho Hellebrand.

8

Nepřesně po něm zakončil Sladký. Bylo to po nepřehledné situaci, kdy se po souboji s Mosesem dostal na trávník Hellebrand.

10

Viděli jsme další rychlou křídelní akci hostí, které zradila finální přihrávka.

12

Alli ukázal příkladnou bojovnost při návratu do obrany, získal míč a založil akci.

13

Trummer byl atakován, proto jeho přihrávka Skalákovi nebyla tak přesná, jak bylo do vápna potřeba.

14

Moses si nachystal střelu na hranici velkého vápna. Míč byl zřejmě lehce tečován, proto Šípoš vyvinul velkou snahu, aby ho chytil na hřišti, i když šel vedle branky Dynama.

16

Alli nadělal problémy Čurmovi, který před ním odkopl míč do zámezí.

18

Opět ve velmi pěkné akci Alli! Svého strážce obehrál kličkováním ze strany na stranu, s jeho přízemním zakončením pravačkou si gólman poradil.

20

Hora dal po zemi mezi obránce Čermákovi, ten z hranice šestnáctky střílí nad karvinskou branku.

22

Hraje se vyrovnaný zápas, v němž se oba celky potýkají s finální přihrávkou.

22

Každopádně nejaktivnějším mužem na trávníku je nyní Alli, jehož křídelní akce pravidelně zaměstnávají obranu hostí.

22

Oblouček z levačky zmíněného hráče chystá bez potíží gólman Holec.

24

Přetažený roh na Trummera, který se po pokusu o zakončení hlavou hlásí k tomu, že nastřelil Bartlovu ruku.

25

Domácím roste počet rohových kopů, už jich kopali šest, gólová šance však stále zatím nikde.

27

Fleišman z levého křídla našel po zemi na malém vápně Akinyemiho, jemuž stačilo dostat míč do prostoru branky a musel to být gól. Zblízka ale překopl.

30

Poprvé se hodně hlasitě ozývají domácí diváci, chtěli by od Dynama vidět větší tlak.

31

Krčík pořádně přibrousil při napadání, rozhodčí Kvítek ho napomíná zatím slovně.

32
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Patrik Hellebrand (Č. Budějovice)
Hellebrand měl asi červeno před očima, že dostal přes kotníky od Krčíka, a zajel nesmyslně tvrdě do Mosese.

33

U lavičky si nechává ošetřit ránu na lokti Skalák.

33

Tak je to jinak, Skalák si nechával vyměnit dres, protože ho měl od rány z lokte zašpiněný od krve.

34

Šigutovi se při pokusu o kličku Fleišmanovi odrazil míč do ruky, což končí akci Dynama.

35

Trummer pálí vysoko nad karvinskou branku.

37

V obraně Dynama výborně zahrál Králik. Dvakrát za sebou zachytil pokus o přihrávku do brejku, po druhém uzmutí míče zakládá protiútok.

38

Šigut vepředu akci zazdil nepřesnou přihrávkou.

39

Trummer hodně špatně odhadl pas na svoji stranu, kde mu zabíhal Memič. Centr ho přeletěl a Memič mohl jít po křídle dopředu. Ani on si však neporadil s přihrávkou.

40

Šípošův dlouhý odkop skončil na opačné straně hřiště u Holce.

42

Trummer si chtěl při autovém vhazování narazit a Allim a rozehrát, pod tlakem napadáním hráče Karviné musel sáhnout k urychlenému odkopu.

42

Ve středu pole použil Moses při souboji s Allim nepovoleně ruce.

43

Alli našel Čermáka, jehož přihrávku do druhé vlny zachytila obrana Karviné.

44

Šípoš musel rychle vysprintovat z branky, aby odkopl dlouhou přihrávku Karviné.

45

Šigutovi utekla přihrávka, Fleišman si chytře počkal za ním a z pohledu Karviné vše vyřešil malou domů.

46

Krčík má na kontě další velmi ostrý zákrok daleko za hranicí pravidel. Klidně už mohl mít dvě žluté a mašírovat do sprch.

49

Hosté dávají najevo, že by chtěli častěji ohrožovat branku Dynama. Střídající Budínský, který by tuto kvalitu měl přinést, má na kontě první střelu nad.

50

Iván se pokusil přejít přes Nikla, který mu bez okolnů ukopl míč od kopaček o nejdál.

51

Hellebrand po krátkém kontru vypálil nad karvinské břevno.

51

Akinyemi si naběhl do míst, odkud by nebyl problém skórovat, dostal tam z levého křídla přihrávku, ale minul ji.

53

Domácí se svoje situace snaží řešit kombinačně. Skalák místo centru do vápna zasekl a předal Hellebrandovi, jehož nedůrazná střela po zemi nemohla nadělat Holcovi starosti.

55

Fleišman si na levém křídle šikovně dal tělo před Šiguta, ten ho strčil do zad. Na levém křídle si Karviná chystá standardku.

55

Budínského centr nadzvedl jeden z domácích hráčů, roh pro Karvinou.

56

Šípoš centr podběhl, za jeho hrubku Dynamo nezaplatilo jen se štěstím. Čavoš byl tak překvapen, že k němu míč dopadl, že ho nestačil usměrnit.

58

Karvinské brejky začínají být čím dál nebezpečnější. Memič dokonce vystrašil Šípoše, kterému jeho střela vypadla z náruče.

59

Čavošův technický pokus má Šípoš v rukavicích tentokrát bez problémů.

60

Domácí si chystají střídání, protože kdyby měl zápas pokračovat takhle, tak by pro ně asi moc dobře nedopadl.

60

Odpovědět na karvinskou aktivitu se pokusil Čermák, Holec jeho zakončení kryje.

60

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Jakub Hora, nahradil ho Jan Suchan

60

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Jiří Skalák, nahradil ho Quadri Adebayo Adediran

60

Střídání Karviná: ze hřiště odešel Adeleke Akinyemi, nahradil ho Martin Doležal

60

Střídání Karviná: ze hřiště odešel David Moses, nahradil ho Aboubacar Traoré

64

Domácí po vystřídání ožili, na což reagují i fanoušci.

66

Sladkého přihrávka do palebné pozice minula dva nabíhající hráče Dynama.

68

Hosté nezvládli autového vhazování poblíž branky Dynama, Hellebrand jim prchá do brejku.

68
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Amar Memič (Karviná)
Skončit to mohlo ohrožením branky, což nechtěl připustit Memič. Unikajícího Alliho zezadu stáhl.

70

Suchan po rozehrání standardky nakrátko nastřelil Ivána, vybíhajícího ze zdi.

72

Dynamu se střídáním skutečně podařilo otupit tlak Karviné, která už se nedostává dopředu zdaleka tak hladce.

72

Střídání Karviná: ze hřiště odešel Amar Memič, nahradil ho Filip Antovski

73

Zase si Karviná zavařila nezvládnutím situace v útoku. Traoré nahrál přímo soupeři, domácí vyrazili do brejku a po něm padá ve vápně Alli. Rozhodčí Kvítek píská penaltu.

73

Krčík šel do Alliho velmi naivně, jasně ho podrazil.

74

Přesto to penalta není, místo toho jde o ofsajd Dynama. Domácí si tedy s brejkem neporadili.

76

Šípoš včas vyběhl na centr, na který si nabíhal Budínský.

77

U videa se prohlíží možná hra rukou hostujícího hráče v pokutovém území.

77

Není to penalta.

80

Střídání Karviná: ze hřiště odešel Patrik Čavoš, nahradil ho Sebastian Boháč

81

Emoce na trávníku planou. Alli vzal dost důrazně míč Traorému, tak rozhodčí nechal hru být, a pak se píská souboj před pokutovým územím Karviné.

82

Hosté cítí křivdu, domácí si chystají možná rozhodující standardku z nějakých 22 metrů.

82

Suchan trefil zeď, od které míč obloukem končí na tribuně. Aspoň roh pro Dynamo.

83

Domácí snaživě útočí. Po Šigutově zakončení hlavou končí míč vedle karvinské branky.

84

Čermák ve středovém kruhu fauloval Budínského. Karviná má možnost se nadechnout.

85

Několik hlavičkových soubojů před brankou Dynama vyznělo ve finále úspěšněji pro domácí.

86

Na levém křídle nestihl dlouhou přihrávku Budínský. Hosté se musí vrátit do obrany.

86

Šigut v postupném útoku Dynama v ofsajdu.

87

Wale Musa Alli (Č. Budějovice) vstřelil gól. Č. Budějovice - Karviná 1:0
Karviná udělala obrovskou chybu ve středu pole, kde její hráči propadli, Adediran pelášil sám na brankáře a obstřelil ho.

87
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Wale Musa Alli (Č. Budějovice)
Karta za oslavu svlečením dresu Allimu určitě vadit nebude.

89

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Patrik Hellebrand, nahradil ho Lukáš Havel

89

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Samuel Šigut, nahradil ho Pavel Osmančík

90

Nastavovat se budou čtyři minuty.

90

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Wale Musa Alli, nahradil ho Michal Hubínek

90

Na domácí lavičce dostává kartu trenér Zápotočný.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:0

90

Domácí slaví nesmírně šťastné vítězství. Karviná sahala nejméně po bodu, měla nebezpečné náznaky, nicméně Alli se dočkal zasloužené odměny za svoji aktivitu a rozhodl.

16. března 2024 15:00Karviná-Č. Budějovice 2:1
7. října 2023 15:00Č. Budějovice-Karviná 1:0
27. února 2022 15:00Karviná-Č. Budějovice 2:2
25. září 2021 16:00Č. Budějovice-Karviná 3:1
17. dubna 2021 16:00Karviná-Č. Budějovice 3:0
12. prosince 2020 14:00Č. Budějovice-Karviná 1:1
7. června 2020 15:00Karviná-Č. Budějovice 0:0
27. října 2019 14:30Č. Budějovice-Karviná 3:0