Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Fotbalisté pražské Sparty se v generálce na úterní domácí odvetu 3. předkola Ligy mistrů s FC Kodaň představí ve čtvrtém ligovém kole v Jablonci.

Sparta spolu se Slavií jako jediná vyhrála všechny tři dosavadní duely nejvyšší soutěže.

Sparta v úterý remizovala v dánské metropoli bez branek a neprohrála ani čtvrté soutěžní utkání v ročníku. V Jablonci však nevyhrála čtyři ligové duely za sebou a dvakrát po sobě tam remizovala 1:1.

Severočeši se po třech utkáních venku představí poprvé v sezoně nejvyšší soutěže doma, kde dosud nemohli nastoupit kvůli rekonstrukci hrací plochy.

o hráči
46. min Čanturišvili o hráči
Považanec
o hráči
46. min Hübschman o hráči
8 Houska
Houska
o hráči
81. min Jovovič o hráči
Pleštil
o hráči
69. min Černák o hráči
Kratochvíl
o hráči
Chramosta
o hráči
46. min Alégué o hráči

o hráči
61. min Vydra o hráči
o hráči
46. min Pavelka o hráči
20 Laci
32 Ryneš
Ryneš
o hráči
11 Minčev
Minčev
o hráči
68. min Olatunji o hráči
39 Sejk
Sejk
o hráči
80. min Sadílek o hráči
21 Pešek
Pešek
o hráči
68. min Karabec o hráči

Rozhodčí: Batík - Hájek, Paták
Počet diváků: 5 684

Z úvodních tří kol získali fotbalisté Jablonce jen dva body, dvakrát po sobě remizovali a s jedním vstřeleným gólem mají nejhorší útok ligy, naopak Sparta s osmi brankami nejlepší.

Spartu čeká v úterý veledůležitá odveta v Lize mistrů a trenér Priske proto pro utkání v Jablonci pořádně provětral sestavu a oproti úvodnímu úternímu utkání v Kodani provedl v základní jedenáctce hned osm změn. Nehrají Panák, Krejčí, Mejdr, Sadílek, Zelený, Birmančevič, Kuchta ani Haraslín, místo nich dostávají šanci Vitík, Gomez, Wiesner, Laci, Minčev, Pešek, Ryneš a Sejk, jenž v minulé sezoně úspěšně hostoval v jabloneckém klubu.

Domácí kouč Látal udělal na rozdíl od minulé remízy v Teplicích v základní sestavě změny tři. Místo Polidara a Filipa Součka, kteří v Jablonci ze Sparty hostují a nesmějí proti ní nastoupit, a Jovoviče vyběhnou proti Spartě od první minuty Nykrín, Houska a Považanec. Hrát naopak může Drchal, který z letenského klubu do Jablonce přestoupil a poprvé si zahraje proti „své“ Spartě.

Duel Jablonce s mistrovskou Spartou se odehraje na zbrusu novém trávníku, který byl položen na začátku srpna. Travnaté pásy přivezly chladicí kamiony z Nizozemska.

Jablonecké přivádí na hřiště kapitán Chramosta, v týmu hostů má pásku místo Krejčího Sörensen.

Výkop obstarají domácí.

1

Začal první poločas utkání Jablonec - Sparta

1

Minčev vystřelil zpoza vápna, s nebezpečným dvakrát tečovaným pokusem si ale jablonecký gólman Hanuš poradil.

4

Sörensen si poradil s náběhem domácího Drchala.

5
Důležité

Po nabídce Peška šel sám na Hanuše sparťan Laci, ale domácí gólman zasáhl výtečně.

8

Po přízemním centru Pleštila zprava se ke střele z otočky v pokutovém území dostal domácí Kratochvíl, ale pokus neměl razanci a Vindahl míč bezpečně chytil.

9

Sparta kopala první roh, ale k zakončení se nedostala.

12

Martin Vitík (Sparta) vstřelil gól. Jablonec - Sparta 0:1
Po rohu Kairinena se objevil před malým vápnem trestuhodně volný Vitík, v krkolomné pozici trefil ve vzduchu balon lýtkem a zamířil přesně k tyči.

14

Na druhé straně si po centru hezky zpracoval míč Chramosta, ale pak bránu netrefil.

16
Důležité

Po kolmici se do velké šance řítil sparťan Pešek, ale Hanuš vyběhl velmi rychle a možnost na poslední chvíli zmařil.

17

Neatakovaný Wiesner pádil s míčem z půlky hřiště, ale na hranici vápna zaváhal se zakončením a domácí Houska mu balon ukopl.

20

Střelu Laciho z 12 metrů na poslední chvíli zablokoval domácí Považanec.

20

Po faulu domácího Považance na půlce hřiště je ošetřován střelec gólu Vitík.

22

Vitík je zpět ve hře.

22

Z hranice šestnáctky pálil těsně vedle hostující Wiesner.

25

Po rychlé akci a zpětné nahrávce domácího Pleštila střílel z první Kratochvíl, míč ovšem ještě tečoval Drchal a Vindahl neměl problém.

26

Martin Vitík (Sparta) vstřelil gól. Jablonec - Sparta 0:2
Sparta opět udeřila z rohu a opět skóroval Vitík! Rohový kop rozehráli hosté nakrátko a znovu po centru Kairinena se, tentokrát hlavou na zadní tyči, gólově prosadil letenský stoper. Jablonecká defenziva byla zase velice nedůsledná.

30

Sparta zatím zápasu jasně vládne, prakticky každá ofenzivní akce hrozí nebezpečným zakončením.

31
Důležité

Po nahrávce Wiesnera se do vápna prodral Laci, Hanuš ho vytěsnil, sparťanský záložník mu sice stihl udělat kličku, ovšem z velkého úhlu pak střílel jen do boční sítě.

33

Po centru Tekijaškiho lapil gólman Sparty Vindahl v těžké pozici balon ze vzduchu.

35

Martin Minčev (Sparta) vstřelil gól. Jablonec - Sparta 0:3
Po skvostné dlouhé nahrávce Laciho za obranu pláchl na levé straně Minčev Tekijaškimu a zblízka s přehledem překonal Hanuše.

39

Kaan Kairinen (Sparta) vstřelil gól. Jablonec - Sparta 0:4
Demolice Jablonce pokračuje. Kairinen si pohodlně navedl míč do palebné pozice a zhruba z 23 metrů se trefil po zemi přesně k tyči.

43

Domácí Drchal se po dlouhém sprintu probil na levé straně přes Sörensena, ale pak tísněný dánským bekem bránu z úhlu minul.

44
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Václav Sejk (Sparta)
Za faul.

45

Sudí Batík nastavuje dvě minuty.

45

Tomáš Wiesner (Sparta) vstřelil gól. Jablonec - Sparta 0:5
Laci předvedl další parádní nahrávku. Nadýchaným centrem přesně našel na malém vápně volného Wiesnera, který hlavou bez potíží skóroval. Nešťastný brankář Hanuš byl bez šance.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:5

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Jablonec - Sparta

46
Střídání

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel David Nykrín, nahradil ho Vachtang Čanturišvili

46
Střídání

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Jakub Považanec, nahradil ho Tomáš Hübschman

Důležité

Střelu Minčeva jablonecký Hanuš vyrazil, Pešek, pak mířil těsně vedle.

48

Po vzdušném souboji s Kratochvílem je ošetřován stoper Sparty Gomez.

50

Gambijský bek je zpět.

52
Důležité

Po rohu hlavičkoval těsně vedle brány Sparty jablonecký Martinec.

56
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jakub Martinec (Jablonec)
Za faul.

59

Sparťané drží míč, kontrolují hru a dopředu už se tolik neženou.

60

Václav Drchal (Jablonec) vstřelil gól. Jablonec - Sparta 1:5
Tak i Jablonečtí se dočkali. Míč se od Housky s Kratochvílem trochu šťastně dostal k Drchalovi, který se zpoza vápna trefil přesně k bližší tyči a překonal Vindahla.

72

Do vápna Sparty se dral Černák, ale Vitík ho zastavil čistě.

73
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Alexis Alégué (Jablonec)
Za nemístné protesty.

76

Tentokrát domácí rohový kop ubránili, nejvýše vyskočil Martinec.

77

Po dalším rohu Sparty je pískán útočný faul.

78

Počet diváků 5 684 (93 % z kapacity 6 108)

81

Sparta opět kopala roh, vzápětí další, ale opět bez přesného zakončení.

84

Uprostřed hřiště je ošetřován domácí Martinec, chytly ho křeče.

86

Martinec už je v akci.

87
Důležité

Vitík mohl oslavit hattrick, ale tentokrát hlavou po rohu mířil vedle.

88
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Sadílek (Sparta)
Za faul.

90

Nastavují se dvě minuty.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michal Černák (Jablonec)
Za faul.

90

Hostující Karabec se uvolnil přes dva soupeře, pak napálil míč ze strany do boční sítě.