Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Domácí kandidát na titul si nepřipouští jakékoli zaváhání, byť v Jablonci na podzim remizoval 1:1.

Slavia, která chce být opět mistrovská, v zimě mocně posilovala. Přivedla gólmana Jindřicha Staňka z Plzně a tři obránce: Ondřeje Zmrzlého z Olomouce, El Hadjiho Malicka Dioufa z norského Tromsö a reprezentanta Davida Zimu z FC Turín.

Domácí trenér Trpišovský vsadil na osvědčenou sestavu z podzimní části. Pouze na lavičce zůstali tři ze čtyř posil, obránci Zima, Diouf a Zmrzlý. Čtvrtý zimní nákup, brankář Staněk, pak chybí dlouhodobě kvůli zranění.

Po vynucené pauze se naopak vrací kapitán Holeš. Zpět je i křídelník Wallem.

SK Slavia PrahaSlavia(3-4-3)

28 Mandous
Mandous
Masopust
65. min Zmrzlý o hráči
3 Holeš
Holeš
5 Ogbu
Douděra
82. min Tomič o hráči
19 Oscar
Oscar
Ševčík
17 Provod
Provod
65. min van Buren o hráči
Jurečka
13 Chytil
Chytil
78. min Tijani o hráči
6 Wallem
Wallem
65. min Schranz o hráči

FK JablonecJablonec(4-5-1)

1 Hanuš
Hanuš
Tekijaški
Martinec
84. min Hübschman o hráči
Štěpánek
59. min Houska o hráči
21 Polidar
Polidar
Černák
46. min Kanakimana o hráči
Kratochvíl
25 Nebyla
Nebyla
Pleštil
69. min Souček o hráči
Čanturišvili
Chramosta
69. min Drchal o hráči

Rozhodčí: Starý - Kubr, Machač
Počet diváků: 17 202

Předzápasové rozcvičky obou mužstev jsou v plném proudu a tribuny se zatím pomalu zaplňují.

Hráči obou týmů nastupují na hrací plochu, utkání za několik okamžiků začne.

Před zápasem ještě klub poděkuje bývalému asistentovi trenéra Jaroslavu Köstlovi, který se v lednu připojil k národnímu týmu.

Všichni už jsou na svých pozicích, úvodní výkop obstarají domácí fotbalisté.

Rozhodčí s úvodním hvizdem čeká, až se rozptýlí kouř po pyrotechnice v kotli domácích příznivců.

1

Začal první poločas utkání Slavia - Jablonec

1

Holeš to ihned zkusil dlouhým nákopem, se kterým si ale poradil ve vzduchu Tekijaški. Hosté nicméně vzápětí míč odevzdali zpět soupeři.

2

Domácím se vyplatil tlak na polovině soupeře, získali míč a na Douděrův centr skákal Wallem, který při tom ale fauloval Štěpánka.

3

Conrad Wallem (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Jablonec 1:0
Na první ligový jarní gól slávisté příliš dlouho nečekali. Wallem dostal od Ševčíka precizní přihrávku za obranu, míč si v běhu zpracoval a levačkou trefil prostor mezi nohama brankáře Hanuše.

5

Vachtang Čanturišvili (Jablonec) vstřelil gól. Slavia - Jablonec 1:1
A je vyrovnáno. Domácí pomalu ani nedoslavili svůj gól a už musí lovit míč ze sítě. Černák odčinil svou chybu u obdržené branky, zprava nacentroval do vápna, kde se ke střele dostal Čanturišvili a překonal Mandouse.

7

Rychlé góly zápas odšpuntovali, hra se přelévá ze strany na stranu a tuhle zběsilou pasáž alespoň na chvíli přerušila nepřesná střela Provoda zpoza vápna.

8

Douděra hledal ve vápně Chytila, ale příliš prudkou přihrávku nechal dojít do zámezí brankář Hanuš.

9

V akci teď byl střelec úvodního gólu Wallem, jeho centr ale Jurečka trefil pouze kolenem, takže jeho pokus zamířil mimo.

10

A hned na druhou stranu. Černák chtěl na pravém křídle zrychlit hru, míč ale poslal pouze do náruče Mandouse, který přes Douděru založil rychlý protiútok. Z toho ale nakonec nic nebylo.

11

Conrad Wallem (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Jablonec 2:1
A opět se prosazuje Wallem. Tentokrát dostal centr z pravé strany od Masopusta a prudkou hlavičku opřel o spodní stranu břevna, od které se míč odrazil do sítě. Hanuš sice míč lehce tečoval, vyrazit mimo tři tyče ho ale nedokázal.

13

Slávisté šli zase dopředu, jejich další snahy ale ukončil útočný faul Jurečky na Štěpánka.

14

Roh si vyzkouší fotbalisté Jablonce.

15

Jan Chramosta (Jablonec) vstřelil gól. Slavia - Jablonec 2:2
Už to vypadalo, že z téhle rozehrávky nakrátko nic nebude, jenže nakonec do vápna přiletěl Polidarův centr, který propadl až na zadní tyč, kde stál trestuhodně nehlídaný Chramosta, jenž prudkou střelou na zadní tyč poslal míč do sítě.

17

Slávisté chtěli ihned odpovědět, ale nepomohl jim k tomu ani přímý kop kousek za vápnem. Wallem následně poslal míč do autu.

19

Jablonečtí zbytečně ztratili míč na vlastní polovině, do vápna už se hnal Jurečka, ale Tekijaški ho dokázal vytlačit z dobrého úhlu a přinutil ho k nepřesnému centru.

20

Pod tlakem rozehrávali i slávisté, ale elegantně se kombinací dostali až k útočnému vápnu, kde Štěpánek před Chytilem raději odkopl na roh.

21

Ten rozehrál Ševčík, ale v klubku hráčů nakonec vyskočil nejvýše jeden z jabloneckých a míč odklidil do bezpečí.

22

Obrovské štětí měl teď brankář Mandous. Nepřesnou rozehrávkou poslal míč na nohu Chramostovi, ale ten z velké dálky nepálil a na jeho střelu nakonec stihl domácí brankář zareagovat.

23

Slávisté poté rozehráli dva rohové kopy, ani po jednom se ale nedostali k přímému ohrožení Hanušovy branky.

24

Václav Jurečka (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Jablonec 3:2
Přestřelka pokračuje! Míč z hloubi pole propadl přes dva hostující obránce k Chytilovi, který je ve vápně udržel na zádech, otočil a přihrál na úroveň penaltového puntíku Jurečkovi, jenž míč nekompromisně napálil pod břevno.

27

Kanonádu mohl vyšperkovat nádherný gól, Chytil se nůžkami opřel do Wallemova centru, ale těsně minul branku.

29

Masopustův centr odvrátil pouze na roh Štěpánek.

30

Po Ševčíkově centru byl ve vápně zmatek, hosté ale nakonec zvládli míč odkopnout a mohou si oddechnout, Douděra totiž fauloval Čanturišviliho.

31

Hosté s rozehrávkou nikam nepospíchají, což se domácím tribunám vůbec nelíbí a hlasitě pískají.

32

Na zemi teď zůstává ležet hostující Pleštil, sudí přerušuje hru a jde zkontrolovat jeho zdravotní stav.

33

Wallem opět centroval, Chytil tentokrát hlavičkou, ale zase jen těsně vedle branky.

34

Další domácí snahy přerušil útočný faul Masopusta.

35

Douděra poslal míč pouze do rukavic Hanuše, který chtěl ihned založit rychlý protiútok, nakonec ale pouze dlouhým nákopem odevzdal míč soupeři.

36

Holešův centr jen tak tak odvrátil Tekijaški, následný vysoký míč od Douděry byl pro Jurečku příliš dlouhý.

37

Jurečka už se radoval, ale jeho gól po centru Douděry, který ještě tečoval Chytil, nakonec videorozhodčí pro ofsajd odvolal.

38

A zase v akci Jurečka, tentokrát přihrával Chytilo, ale tomu pod nohy skočili oba hostující stopeři a míč nakonec s obtížemi sebral gólman Hanuš.

40

Hosté zkusili rozjet akci po křídle, ale Ogbu nedal ve sprinterském souboji šanci Pleštilovi, takže můžou zase hrát slávisté.

40

Wallem si zkoušel vymodlit penaltu, ale rozhodčí Černý mu jasným gestem dal najevo, že tohle pískat nebude.

41

Jablonečtí vepředu nic nevymysleli, a tak šli do protiútoku domácí, ale Jurečkova střela zpoza vápna mířila vysoko nad bránu.

42
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Miloš Kratochvíl (Jablonec)

43

Douděrův centr srazil na další roh Polidar.

44

Ševčíkův centr ale odvrátil obránce na první tyči a další snahy domácích ukončil faul.

44

Po delší době se k zakončení dostali také hosté, Čanturišvili ale neprostřelil Ogbua.

45

Chytil se po dlouhém souboji s Polidarem skvěle uvolnil a servíroval míč Jurečkovi, před kterým ale míč na poslední chvíli vypíchl Štěpánek.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 3:2

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slavia - Jablonec

46

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Michal Černák, nahradil ho Bienvenue Kanakimana

47

První ohrožení branky ve druhé půli může přijít po slávistickém rohovém kopu.

48

Jenže jablonečtí se ubránili a Kanakimana už se hnal do rychlého protiútoku, nedovoleně ho ale zastavil Dorley.

48

Jakub Martinec (Jablonec) vstřelil gól. Slavia - Jablonec 3:3
Výborný nástup hostů do druhé půle! Slávisté neuhlídali na pravé straně Pleštila, který poslal křížný míč vápnem a na zadní tyči celou akci skvěle zavřel prudkou ránou pod břevno Martinec.

51

Masopust to zkusil zpoza vápna, ale jeho pokus zablokoval hostující Polidar.

52

Hanušův nákop ale doletěl pouze k Mandousovi a slávisté mohou opět s míčem usilovat o strhnutí veden na svou stranu.

54

Do úniku se řítil Chramosta, ale kličkami nakonec Ogbua neoklamal a domácí stoper mu míč na poslední chvíli skluzem odkopl od kopaček.

56

Hosté teď několikrát zbytečně nepřesnou rozehrávkou odevzdali ještě na vlastní polovině soupeři míč, naštěstí pro ně z toho ale nakonec byl pouze Douděrův nepřesný centr.

57

Vyšetření si teď vyžádal hostující obránce Štěpánek, takže hosté si mohli na chvíli oddechnout.

58

Jurečka byl ve výhodné pozici na malém vápně, svou hlavičku ale nedokázal umístit mezi tři tyče.

59

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel David Štěpánek, nahradil ho David Houska

59

Masopust to zkusil dlouhým míčem za obranu, přihrávka se mu ale vůbec nepovedla a zamířila do zámezí.

60

A neuspěl ani Douděra, jehož centr doletěl pouze do Hanušových rukavic.

61

A do třetice nepřesností poslal míč do autu také hostující Kratochvíl, takže opět hrají slávisté.

61

Masopust potáhl míč středem hřiště, posunul ho na Wallema, ale ten centrem trefil pouze před sebou stojícího obránce.

63

Sérií centrů to zkoušeli slávisté, hostující stopeři se ale pokaždé vyznamenali a míč zvládli odkopnout mimo nebezpečí.

63

Teď budou ale čelit rohovému kopu.

64

Na Provodův centr si výborně naskočil Ogbu, ale mířil hodně nepřesně.

64

Hosté vzápětí vyrazili do protiútoku, který ale přerušil ofsajd Kanakimany.

67

Hra se teď nezvykle uklidnila, i domácí se potýkají s nepřesnostmi, vše ale směřuje k jejich velkému závěrečnému náporu.

68

Do útoku se zapojil střídající Zmrzlý, jehož prudký centr zvládl hlavou odvrátit Tekijaški.

69

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Dominik Pleštil, nahradil ho Filip Souček

69

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Jan Chramosta, nahradil ho Václav Drchal

71

Houska poslal několik metrů za vápnem k zemi Van Burena, bude z toho přímý kop pro Slavii.

72

Na přímou střelu je to zdá se daleko, ale míč si staví Jurečka a zřejmě to zkusí.

72

Zkusil, ale bránu přestřelil o pořádný kus.

73

Slávisté vedli další akci přes pravou stranu, Van Buren poslal prudký centr do vápna, kde sice byl před odkrytou bránou Chytil, ale míč nezvládl usměrnit mezi tři tyče.

74

Houska si na půlce hřiště tak trochu vynutil faul, jablonečtí ale vzápětí stejně míč odevzdali soupeři.

75

Na zemi se v bolestech svíjel Ogbu, ale po chvíli se zvedá a zdá se, že bude moct pokračovat.

77

Jablonečtí zatlačili na domácí rozehrávku, což se jim vyplatilo a získali míč, ale nakonec z toho byla jen slabá Drchalova střela do středu brány.

78

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Mojmír Chytil, nahradil ho Muhamed Tijani

78

Ševčík hledal Zmrzlého, který si zleva sbíhal do vápna, ale přihrávka na něj byla až příliš vysoká.

79
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Holeš (Slavia)

79

Počet diváků 17 202 (89 % z kapacity 19 370)

81

Polidarův centr z přímého kopu ale v klidu sebral Mandous a ihned zakládá další slávistický útok.

82

Střídání Slavia: ze hřiště odešel David Douděra, nahradil ho Michal Tomič

83
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Sebastian Nebyla (Jablonec)

83

Hostům se teď podařilo poněkud otupit slávistický tlak, ti ale teď rozehrají kousek za půlkou hřiště přímý kop.

84

Po něm se jeden z domácích svalil na zem, penalta z toho ale nebyla. Následná střela Ogbua neprošla hradbou těl.

84

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Jakub Martinec, nahradil ho Tomáš Hübschman

85

Tomič centroval do vápna, kde na míč nedosáhl Hanuš, ale Jurečka ani za ním stojící Tijani zakončit nedokázali.

85

Tijani vzápětí hlavičkoval po centru z hloubi pole, ale bránu netrefil.

87

Jablonečtí se teď po delší době zvládají držet na útočné polovině, pomohl jim k tomu i faul Tijaniho, který trefil rukou do obličeje Součka.

87
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Muhamed Tijani (Slavia)

88

Čanturišvili skluzem zastavil přihrávku na Zmrzlého a míč navíc otřel o slávistického beka, takže hosté zůstali u míče.

88

To už ale neplatí, slávisté získali roh.

89

A po něm hlavičkoval Tijani, ale pouze do tyče!

89

Následný vysoký míč od Oscara zpacifikoval Hanuš.

90

Jablonečtí mohli zničehonic udeřit, ale Houska trefil místo míče nohy Holeše a sudí píská faul.

90

Nastavuje se sed minut, tolik času mají slávisté na to, aby v prvním jarním zápase neztratili body.

90

Musí si ale dávat pozor na protiútoky, jeden takový vedl Kanakimana, ale zakončil ho nepřesnou přihrávkou.

90

Na druhé straně Hanuš sebral ze vzduchu další centr.

90

Tomič poslal centr pouze do Polidara, bude z toho roh.

90

Po něm hlavičkoval Ogbu, ale nemířil přesně.

90

A další centr, tentokrát z kopačky Tomiče, ale opět pouze do náruče Hanuše.

90

A znovu. Tentokrát zkoušel Schranz nízkým míčem vybídnout Tijaniho k nastavení kopačky, ale balon skončil jen v rukavicích Hanuše.

90

Po odkopu Hubschmana z toho bude další roh.

90

Václav Jurečka (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Jablonec 4:3
Neskutečný závěr! Nakonec se Slavia přece jenom po centru prosadila. Rohový kop prodloužil jeden z domácích hráčů na zadní tyč, kde celou situaci skvěle dohrál Jurečka a stehnem dorazil míč do prázdné brány.