Červené karty:
45. L. Krejčí

Střely na branku: 4:1; Střely mimo: 9:4; Rohové kopy: 6:3
Počet diváků: 15 841 (87 % z kapacity 18 221)

Teplice zatím patří k největším překvapením nového ročníku, díky dvěma výhrám a jedné remíze se dostaly do horní poloviny tabulky, jejich sérii bez porážky utnula až v minulém kole Sigma Olomouc (1:2).

Sparta si v zápase bude chtít spravit chuť po vyřazení z Ligy mistrů, kde nestačila na Kodaň (0:0, 3:3 a 2:4 po pen.). V lize je však zatím stoprocentní a vstřelila i nejvíce gólů, její sílu naposledy pocítil Jablonec, který prohrál 5:1.

Lukáš Haraslín je se třemi góly nejlepším sparťanským střelcem a zároveň vede tabulku ligových kanonýrů.

Sparťanský kouč Brian Priske opět učinil četný počet změn, konkrétně proti úternímu utkání s Kodaní vyměnil šest hráčů.

Hora
61. min Krsmanovič o hráči
15 Hronek
Hronek
73. min Knapík o hráči
Mareček
35 Radosta
Radosta
19 Jukl
Jukl
73. min Křišťan o hráči
7 Fila
Vachoušek
58. min Jásir Núr o hráči

Pavelka
90. min Kairinen o hráči
32 Ryneš
Ryneš
80. min Zelený o hráči
11 Minčev
Minčev
63. min Sejk o hráči
9 Kuchta
Kuchta
63. min Olatunji o hráči
Haraslín
46. min Sadílek o hráči

Rozhodčí: Volek - Nádvorník, Vlček
Počet diváků: 15 841

Na křídle se představí Martin Minčev, na krajích budou operovat Jan Mejdr a Matěj Ryneš. V záloze nastoupí Qazim Laci a David Pavelka, v obranné trojici pak naskočí Martin Vitík.

V sestavě naopak zůstal brankář Peter Vindahl, obránci Ladislav Krejčí a Filip Panák nebo útočníci Jan Kuchta a Lukáš Haraslín.

Ještě před utkáním se s teplickým dresem slavnostně loučí bývalý hráč domácích Alois Hyčka, dres také na památku přebírá.

1

Začal první poločas utkání Teplice - Sparta

1

Fila si zjednává respekt faulem na Pavelku.

1

A Pavelka dostává podruhé zabrat.

2

Domácí jsou sešikovaní na své polovině a vyhledávají osobní souboje, v nichž si nedělají násilí. Pocítil to i Haraslín.

3

Krejčí při rozehrávce pod tlakem, jde po něm Fila, s napadáním se přidává Vachoušek.

4

V parádní atmosféře se hraje pod taktovkou hostí, kteří jsou favoritem. Také jim patří první rohový kop utkání.

4

V pozměněné sestavě Sparty si roh berou na starosti Haraslín a Ryneš.

6

Hlavičku jednoho s domácích hráčů zachytává bez potíží Vindahl.

7

Po Krejčího riskantní přihrávce má Sparta co dělat, aby dostala míč zpátky pod kontrolu.

7

A hned tak to nedopadne, Kuchta na polovině domácích fauloval Chaloupka.

8

Fila, jehož doménou bývalo vždycky zakončení v pokutovém území, se prezentoval jedovatou střelou ze střední vzdálenosti. Poslal ji k tyči, Vindahl tam stihl dát ruce.

9

Domácí se po prvních oťukávacích minutách Spartě vyrovnali, staví si míč k další standardce.

10

Marečkův oblouček přeletěl chumel nabíhajících hráčů, našel sice Trubače, ten byl však překvapen. Míč se od něho odrazil do zámezí.

12

Mejdr nezpracoval přihrávku pod nohy, nabízí tím Teplicím aut.

13

Grigar soupeři odkopem mezi střídačky tuto výhodu vrací.

14

Fila srdnatě bojoval s Lacim, Pavelkou a svým bývalým brněnským spoluhráčem Krejčím. Nakonec se píská faul proti Spartě.

14

Rychlá kombinace směrem do pravého křídla nevyšla domácím.

15

Vachoušek na chvilku utekl Vitíkovi. Sparťanský stoper se dokázal vrátit do souboje a udržel Vachouška u rohového praporku.

15

Na Marečkův centr z rohu naskakoval Fila, Vitík měl ruce kolem jeho pasu, na penaltu to ale pád zřejmě nebyl.

18

Domácí hrají s velkým nasazením.

19

Hora šel důrazně do souboje, místo pokračování do brejku ho zastavuje píšťalka rozhodčího. Pomohl si nedovoleně.

20

Sparťané se snaží uklidnit hru ve středu pole, hrát nahoru dolů může být v teplickém vedru sebevražda.

20

Mejdr ukázal vůli přejít přes Radostu, který ho na pravém křídle zastavil jen za cenu faulu.

22

Ryneš místo do vápna rozehrál standardku po zemi před vápno Lacimu. Ten zakončuje placírkou vedle.

24

Občerstvovací pauza.

26

Sparta začala sázet na delší centry. Po jednom z nich Hronek fauluje rozběhnutého Haraslína.

27

Ryneš vzal další svoji standardku vzduchem, pokutové území překopl o hodně metrů.

28

Mejdra opět neposlechl míč při zpracování.

28

Hronek hodil dlouhý aut do pokutového území Sparty, Vitík kraloval hlavou.

30

Ryneš trefuje tyč teplické branky! Nápor hostí pokračuje.

30

Minčev trefil nohu jednoho z domácích.

31

Vachoušek sice získal míč, ale při jeho vyvážení ho okamžitě ztratil. Hosté si rozehráli a trefují i druhou z teplických tyčí! Tentokrát byl blízko gólu Mejdr.

33

Haraslín si narazil se spoluhráčem, pokračuje po levém křídle.

33

Jeho centr srazil Cykalo na roh.

34

Míč propadl na zem, nikdo se ho neujal.

34

U opačného rohového praporku se Laci snaží utancovat Chaloupka. Nakonec se mu to nepovedlo.

35

Kuchta dopravil míč do teplické branky. Bude se ale zkoumat, zda hosté nebyli v ofsajdu.

35

Jan Kuchta (Sparta) vstřelil gól. Teplice - Sparta 0:1
Laci vyhrál hlavičkový souboj obloučkem za obranu domácích, kde číhal Kuchta. Prvním dotekem si nachystal zakončení, druhým obstřelil Grigara k tyči.

37

Laciho elegantní akce, při které si obhodil bránícího hráče Teplic, vedla k dalšímu ohrožení teplické branky. Laci však zpoza vápna zamířil nad.

38

Hora a Cykalo napřahovali ke střele, druhý jmenovaný poslal oblouček přes břevno Vindahlovy branky.

39

Grigar má v rukou centr, na který si před jeho branku nabíhal Krejčí.

39

Teplický veterán mezi tyčemi chtěl zrychlit hru, nepovedl se mu výhoz rukou.

42

Krejčí si - zřejmě nechtěně - zpracoval balon obloučkem přes obránce, pokusil se ho doběhnout a zakončit, Grigar ale byl rychlejší.

45

Nastavovat se budou dvě minuty. Domácí si chystají ohrožení branky Sparty.

45

Vypadá to, že sparťanský kapitán unikl vyloučení. Podcenil souboj s Filou, nechal se oběhnout a pak svého kamaráda z Brna musel krok před vápnem stáhnout na zem.

45

V akci je VAR, rozhodčí se půjde podívat na video. Tak to pro Krejčího nevypadá dobře.

45
Červená karta

Červenou kartu dostal Ladislav Krejčí (Sparta)
Krejčí jde ven. Fanoušci začali oslavovat a kapitán hostí začal opouštět hřiště už v době, kdy si rozhodčí sahal do kapsy, protože bylo jasné, že jeho žlutou kartu zruší.

45

Tohle není pro bojovníka a srdcaře v sestavě Sparty dobrý týden. Po pár dnů starém penaltovém selhání nedohraje tento exponovaný mač.

45

Mareček se pokusil obstřelit zeď, po teči je to roh pro Teplice.

45

Panák ubránil malé vápno Sparty obětavým zákrokem hlavou, při němž naboural do tyče.

45

Velké vášně mezi lavičkami, kde si zástupci realizačních týmů ostře vyměňují názory. Začal to Priske výraznou gestikulací, při udílení žlutých karet už spořádaně sedí a prohlíží si svoje poznámky.

45

Po žluté kartě dostali trenéři Frťala a Loučka.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Teplice - Sparta

46
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Daniel Fila (Teplice)
Ostrý útok na Panáka vynesl kartu i jednomu z hlavních protagonistů první půle.

46

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Lukáš Haraslín, nahradil ho Lukáš Sadílek

48

Panák byl otřesený tak, že si to vyžádalo ošetření. Už je v pořádku.

50

Mejdr dostal zezadu lokty naloženo od Radosty.

50

Opět si obě strany něco vysvětlují mezi lavičkami. Tenhle zápas bude ještě hodně emotivní.

51

Mejdr už je v pořádku, další jeho souboj s Radostou byl čistě fotbalový. Chtěl si ho prohodit jeslemi, což se mu nepodařilo.

53

Počet diváků 15 841 (87 % z kapacity 18 221)

53

Teď dokonce dva zranění sparťané leží na trávníku nedaleko vlastní branky. Jeden po zákroku Hory, druhý po Filově faulu.

55

Domácí si to parádně nachystali, na Trubačovu zpětnou přihrávku se ukázal zcela volný Vachoušek, zakončení mu však vůbec nesedlo. Místo aby trefil síť mířil vedle.

58

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Tadeáš Vachoušek, nahradil ho Mohamed Jásir Núr

58

Další velmi ostrý faul domácího hráče. Hora neměl šanci přes Ryneše hlavičkovat, přesto mu dal ránu zezadu.

58
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jakub Hora (Teplice)

60

Fila šel do sparťanské obrany, přes Panáka upadl. Mává rukama, ale faul se nepíská, i když to bylo hodně na hraně.

61

Domácí se snaží přitlačit, taky diváci je ženou za vyrovnáním.

61

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Jakub Hora, nahradil ho Nemanja Krsmanovič

62

Marečkova rána napnula ochrannou síť za brankou Sparty.

63

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Jan Kuchta, nahradil ho Victor Olatunji

63

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Martin Minčev, nahradil ho Václav Sejk

63

Po dlouhém autu hlavičkoval Jásir vedle.

66

Chaloupek a Olatunji se srazili hlavami, nepříjemný moment.

66

Hráči pauzy na jejich ošetření využívají k pití.

68

Chaloupek a Olatunji už jsou za lajnou nachystáni k návratu do hry.

70

Sadílek předvedl jeden ze svých dlouhých autů. Grigar si pro míč došel.

72

Trubačův centr do vápna sklepával jeden z jeho spoluhráčů do volného prostoru. Tam byl nejrychleji Vindahl.

73

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Petr Hronek, nahradil ho Jan Knapík

73

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Robert Jukl, nahradil ho Jakub Křišťan

75

Sparta sice čelila rohovému kopu, ale v oslabení se brání velmi přesvědčivě.

77

S Radostou si po jeho průniku ke sparťanské brance cosi vysvětluje Ryneš.

77

Skákavé zakončení domácích v poklidu chytá Vindahl.

78

Olatunji si po Pavelkově přihrávce pomohl otočkou, hezký manévr korunoval střelou vedle.

79

Fila v dobrém postavení čekal na přihrávku, nepustil ji k němu Panák.

79

Mejdr obral Krsmanoviče, nemá sice rychlost, ale míč si kryje pozičně.

80

Se soupeřem za zády si Mejdr došel pro faul.

80

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Matěj Ryneš, nahradil ho Jaroslav Zelený

81

Opravuji se, Mejdr nevybojoval faul, ale autové vhazování.

82

Olatunji je pro Spartu evidentně důležitým střídajícím hráčem, daří se mu zaměstnávat obranu domácích.

83

Krsmanovič centrem našel Panákovu hlavu.

84

Chaloupek na útočné polovině vybojoval míč, střelu nedokázal dostat mezi tři tyče.

85

Jásir si hledal prostor před Vindahlem, Pavelka před ním odehrál na roh.

85

Mohamed Jásir Núr (Teplice) vstřelil gól. Teplice - Sparta 1:1
Přesto se tento střídající hráč Teplic dočkává gólu, Krsmanovičův centr z rohu posílá hlavou mezi Vindahlovy nohy.

88

Hrozící teplický kontr a přihrávku do trháku na Jásira zastavil skluzem jeden ze sparťanských zadáků.

89

Krsmanovič se uvolnil na levém křídle, jeho centr má Vindahl v rukou.

89

Slušná šance Sparty! Zelený si počkal, viděl nabíhajícího Laciho, centr mu přesně načasoval. Laci si ale nestihl srovnat krok, místo ohrožení branky o balon škobrtl.

90

Střídání Sparta: ze hřiště odešel David Pavelka, nahradil ho Kaan Kairinen

90

Nastavuje se pět minut.

90

Olatunji si chtěl pádem vymodlit buď standardku, nebo rovnou penaltu.

90

Jásir si elegantně stáhl balon ze vzduchu, přes Vitíka vypálil vysoko nad.

90

Olatunji srdnatě bojoval s přesilou, chtěl předat Sadílkovi, ten z místa pro přihrávku utekl dopředu.

90

Opět Jásir v akci, z hranice šestnáctky s lehkou tečí bránícího hráče střílel vedle.

90

Zmíněnou teč rozhodčí nepostřehli, odkopávat budou hosté.

90

Zbývá odehrát ještě dvě minuty a pořád se něco děje.

90

Ve sparťanské obraně zahrál hlavou Zelený, Sparta díky němu získává čas a klid.

90

Vindahl se málem dostal do potíží, rozehrávku poslal přímo do něho. Naštěstí pro Sparta trefil Filovu ruku.

90

Míč je po opakovaném Vindahlově pokusu na protější straně u Grigara.

90

Poslední teplický centr odrazil od branky hostí Vitík.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:1

90

Hráči na obou stranách jsou vyčerpaní a zaslouží si potlesk. Ve výborné kulise to byl dramatický zápas.

17. prosince 2023 18:00Sparta-Teplice 2:1
19. srpna 2023 18:00Teplice-Sparta 1:1
4. března 2023 18:00Sparta-Teplice 4:1
10. září 2022 19:00Teplice-Sparta 2:2
9. dubna 2022 19:00Teplice-Sparta 0:3
7. listopadu 2021 18:00Sparta-Teplice 4:2
27. října 2021 17:00Teplice-Sparta 0:2
3. dubna 2021 18:30Sparta-Teplice 7:2