Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Sparťanští fotbalisté se mohou v případě vítězství nad Baníkem přiblížit k vítězství v základní části ligy. Dvě kola před koncem mají v tabulce dvoubodový náskok před druhou Slavií.

Hosté z Ostravy si navzdory kolísavým výsledkům i výkonům jdou pro čtvrté místo. Před pátou Boleslaví mají čtyřbodový náskok. Venku jsou silnější než doma.

Sparťanský kouč Priske nenasadil Sörensena, který se potýká s nevyrovnanými výkony. Ve středu pole jsou Kairinen se Sadílkem, Laci je po drobném zranění už na lavici. V útoku chybí Haraslín, místo kterého hraje Tuci. Kvůli žlutým kartáml chybí Zelený, vlevo je tak Ryneš. K dispozici není ani potrestaný Preciado, který si odpyká druhý zápas ze čtyř.

Panák
70. min Sörensen o hráči
Krejčí
28 Wiesner
Wiesner
Kairinen
Sadílek
70. min Laci o hráči
32 Ryneš
Ryneš
11 Tuci
Tuci
60. min Haraslín o hráči
9 Kuchta
Kuchta
80. min Olatunji o hráči
Birmančevič
80. min Karabec o hráči

FC Baník OstravaOstrava(4-5-1)

Markovič
77 Ndefe
Ndefe
88. min Juroška o hráči
Buchta
64. min Rusnák o hráči
12 Rigo
21 Klíma
Klíma
80. min Kubala o hráči
5 Boula
Boula
64. min Šín o hráči
32 Ewerton
Ewerton
20 Tanko
Tanko
80. min Adediran o hráči

Rozhodčí: Černý - Paták, Podaný
Počet diváků: 17 706

2

Ryneš si to po levém křídle namířil do pokutového území. Když už byl v něm, provinil se útočným faulem proti Jiřímu Klímovi.

2

Sparta se snaží co nejrychleji napadat, aby dostala ostravského brankáře Markoviče pod tlak.

2

Drsný souboj a v něm Klíma s Panákem, oba se drží za hlavu, ovšem byl to Klíma, kdo nešetrně fauloval.

3
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jiří Klíma (Ostrava)

4

Teď Klíma zahrozil Spartě i ryze fotbalově, v pokutovém území hledal Tanka. Wiesner přihrávku srazil na roh.

4

Ewerton přetáhl centr, domácí mohou k klidu rozehrát od své branky.

6

Hráči se od začátku nešetří. Boula se tlačil přes Sadílka, a když ho nedokázal obehrát a dostat se k míči, zezadu ho fauloval.

7

Po Birmančevičově akci si kopne roh i Sparta.

7

Krejčí se tlačil na hlavičku z bližší tyče, poslal ji nad.

8

Rychlou akci Baníku zakončuje Klíma velmi nepřesnou střelou.

9

Ze sektoru ostravských fanoušků se line dým, přes který je hůř vidět. Jisté je, že se vhazuje na polovině Baníku.

9

Dlouhý aut chytá Markovič. Pro míč si musel vyběhnout daleko z branky.

11

Tuci trochu zazdil nadějný kontr Sparty, která měla šanci udeřit po zachycení nepřesného Markovičova odkopu.

13

Ani Kuchtovi to nesedlo. Letenské brzdí ve hře dopředu nepřesnosti.

14

Domácí zablokovali Boulovu střelu.

18

Velkou šanci měl na noze Buchta, Vindahl jeho polovysokou střelu vyrazil.

19

Vindahl musel daleko před pokutové území a až k postranní čáře, aby odkopnul míč, za ním se hnal Tanko.

19

Tanko si vyměnil míč s Klímou, který už mohl zřejmě střílet, ale ještě vrátil přihrávku. Tanko to pak zkusil technicky k 15 metrů, branku však netrefil.

20

Wiesnerův centr dopadl přímo do Markovičova koše.

22

Rigovu dělovku srazil někdo z domácích hráčů.

22

Baník zatím v bouřlivé atmosféře působí kombinačně jistěji a sebevědoměji, Sparta je zbrklá.

23

Jako kdyby to chtěl potvrdit Tuci. Nahrávku do levého křídla doslova zakopl na tribunu.

24

Také Sparta kontruje gólovou šancí! Kuchta obehrál Blažka, šel sám na Markoviče, ale ten proti němu vyběhl tak vysoko, že pro Kuchtu bylo těžké ho obstřelit a trefil ho.

24

Panák po rohovém kopu hlavičkuje nepřesně.

25

Klíma se z velké dálky pokusil zaskočit Vindahla, ten včas zacouval do branky a míč v poklidu chytá.

27

I druhý přímý souboj Kuchty a Markoviče vyzněl pro ostravského brankáře! Konečky prstů lehce tečoval ránu, mířící k břevnu.

29

Rozehrávku Baníku přibrzdil Panák vyhraným hlavičkovým soubojem na polovině hřiště.

31

Na rohový kop Sparty si nejvýš vyskočil Lischka, hlavou však míč jen líznul a domácí si roh zopakují, jen z druhé strany.

32

Stejný hráč Baníku si poradil i s tímto pokusem.

34

Klíma hledal Buchtu ve sparťanském vápně nepřesně, přihrávka skončila v zámezí.

36

Nenápadně roste počet rohových kopů Sparty. Nějak velkou převahu nemá, do blízkosti branky se však dostává pravidelně.

37

Vitík si před brankou domácích pomohl v souboji s Ndefem nedovoleně.

38

Kuchta pohybem dostal pod tlak zasahující dvojici ostravských hráčů. Ze situace vyšel s míčem na noze Kpozo.

38

Rigo svoji bombu ze 14 metrů poslal přímo do Vindahla a tomu zakončení Baníku nadělalo poměrně slušné potíže. Zkrotil ho nadvakrát na brankové čáře.

39

Sparta je váhavá v obraně, Baníku se málem podařilo ji zaskočit po levém křídle. Panák odvrátil centr hostí na roh.

40

Ewerton rozehrávku pokazil. Dal roh nakrátko a nepřesně, Birmančevič rozehrávku vystihl.

41

Veljko Birmančevič (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Ostrava 1:0
Kuchta dotěrností vykolejil dva ostravské zadáky, ty jako kdyby souboj rozhodil a nechali projít do pokutového území Birmančeviče, který zakončil ze střední vzdálenosti po zemi na zadní tyč.

44

Sparta je v ráži, Kuchta opět kombinoval s Birmančevičem.

45
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ladislav Krejčí (Sparta)

46

Prodleva hned na začátku druhé půle, a to kuriózní. Markovič chce odkopávat od branky Baníku, ale nemá čím. Na míč se čeká.

47

Už je vše vyřešeno. Opět nám hřiště halí dým, radost si dělají fanoušci Sparty.

47

A radost jim chtěl na hřišti udělat i Ryneš, ostrou ranou z úhlu vyzkoušel Markovičovu pozornost. Trefil tam, kde brankář Baníku stál.

48

Jan Kuchta (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Ostrava 2:0
Začátek druhé půle zastihl rozhozenou obranu Baníku. Do ní letěl centr z poloviny hřiště, Blažek ho dost komicky minul a toho využil Kuchta. Mohl jít sám na Markoviče, udělal mu kličku a zavěsil do prázdné.

50

Hosté se pokusí odpovědět rohovým kopem.

50

Ewerton ho kopl na přední tyč, kde hlídkoval dobře postavený Panák.

51

Sparta svého soupeře vytlačila k postranní čáře, a když Rigovi odskočila od nohy vysoká přihrávka, půjdou domácí i na míč.

52

Vindahl si lehce koledoval při rozehrávce, obránci mu pomohli.

52

Jan Kuchta (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Ostrava 3:0
Domácí pokračují v cupování ostravské obrany. Z hranice ofsajdu jí utekl Birmančevič, tváří v tvář brankáři místo zakončení posunul vedle sebe Kuchtovi a ten dává druhý gól na začátku druhé půle.

54

Ladislav Krejčí (Sparta) vstřelil vlastní gól. Sparta - Ostrava 3:1
Rohový kop hostů se pokusil odehrát domácí kapitán Krejčí. Zezadu na něho dotíral Blažek tak dobře, že Krejčí nenastavil hlavu přesně a trefil se do vlastní sítě.

56

Tuci poslal přihrávku na polovinu Baníku naslepo. Před dobíhajícími hráči situaci vyřešil Markovič, vyběhl a balon odkopl.

57

Rigo pálí nepřesně.

60

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Indrit Tuci, nahradil ho Lukáš Haraslín

60

Tuci je střídán, ale napřed se musí dát dohromady z lehkého zranění, které utrpěl.

63

Lukáš Haraslín (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Ostrava 4:1
Tři minuty na hřišti stačily Haraslínovi, aby dal nádherný gól! Hosté si nerozuměli na prostoru zhruba dvaceti pěti metrů od branky, míče se ujal střídající domácí hráč a neskutečně vymetl šibenici.

64

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Jiří Boula, nahradil ho Matěj Šín

64

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel David Buchta, nahradil ho Matúš Rusnák

65

Spartu zápas baví, za oslavného „olé, olé“ z tribun si už opět připravuje pozici na útočné polovině.

66

Netrvalo dlouho a mohl tu být další gól. Haraslín si na zadní tyči počkal na přesný centr, chystal se ho dát podél Markoviče, ten na brankové čáře předvedl skvělý zákrok nohou.

67

Bleskový kontr Baníku do otevřené obrany domácích, Tanko dostal přihrávku před Vindahla a pokoušel se ho přehodit. Vindahl šel na zem, předvedl výtečný zákrok a zakončení vyrazil nad.

67

Rozhodčí dost nepochopitelně ukazuje, že se bude kopat od branky Sparty.

69

Baník ubránil roh Sparty, dopředu peláší Ewerton.

70
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Gigli Ndefe (Ostrava)

70

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Filip Panák, nahradil ho Asger Sörensen

70

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Lukáš Sadílek, nahradil ho Qazim Laci

72

Po nepřesné kombinaci Baníku se ujímá míče Laci, akci Sparty však nijak neuspěchává.

72

Po marném Laciho snažení a Birmančevičově ztrátě je zde prostor pro hosty.

73

Kpozo to z levého křídla zkusil buď centrem nebo přímým ohrožením sparťanské branky. Míč těsně přeletěl břevno.

73

Velmi rychle se Sparta dostala před branku Baníku, na hattrick útočil Kuchta. Dostal přihrávku přímo proti levačce, horní roh branky hostí minul o pár decimetrů.

75

Klíma postupoval s míčem u nohy k velkému vápnu Sparty, držel balon moc dlouho a Laci mu ho odebral.

75

Ewerton tak dlouho čekal, co vymyslí, až poslal slabou střelu po zemi. Vindahl ji v pohodě chytil.

75

Počet diváků 17 706 (93 % z kapacity 18 944)

79

Jiří Klíma (Ostrava) vstřelil gól. Sparta - Ostrava 4:2
Ewerton nabil Klímovi, ten se trefuje nekompromisně k tyči.

80

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Abdullahi Tanko, nahradil ho Quadri Adebayo Adediran

83

Haraslín toho za dvacet minut na hřišti udělal víc než leckteří jiní od začátku. Po jeho přiťuknutí zakončoval vedle Olatunji.

85

Wiesner uvolnil v pokutovém území Haraslína, tomu nevyšla zpětná přihrávka.

85

Filip Kubala (Ostrava) vstřelil gól. Sparta - Ostrava 4:3
I po sprintu z poloviny hřiště měl Ewerton dost sil na další nezištnou gólovou přihrávku. Na hranici pokutového území ji poslal Kubalovi, který zakončil přesně k tyči po Vindahlově levici.

87

Rigovu střelu tečoval někdo ze sparťanů, na míč si u tyče počkal Vindahl.

88

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Gigli Ndefe, nahradil ho Jan Juroška

88

Baník odvrátil Kairinenův roh.

88

Vindahl bleskově vrátil míč na polovinu Baníku, na vysoký pas si naběhl Olatunji, nachystal si palebnou pozici a z úhlu mířil na zadní tyč. Markovič jeho pokus vyrazil.

89

Sparta se v posledních minutách brání útokem, kope další rohový kop.

90

A další, protože Sörensenovi hlavičku musel Markovič akrobaticky vytáhnout nad břevno.

90

Nastavují se čtyři minuty.

90

Kpozo měl dost času na centr, dal ho však přímo do míst, kde měl pohodlnou práci Vindahl.

90

Baník se snaží svírat Spartu, ta je kompletně zatažená v obraně.

90

Už jen minuta chybí do konce nastavení. Hosté se sice snaží, v přehuštěné obraně však nemá kudy projít k brance.