Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Góly: 13. M. Tijani, 38. M. Jurásek, 43. V. Jurečka (pen.), 70. M. Chytil, 76. C. Wallem (pen.)
Góly: 6. A. Akinyemi

Žluté karty:
18. L. Masopust, 65. C. Zafeiris, 88. J. Bořil, 90. B. Ogungbayi
32. A. Memič, 53. S. Boháč, 72. J. Bederka, 78. J. Svozil

Střely na branku: 13:3; Střely mimo: 8:1; Rohové kopy: 9:5
Počet diváků: 17 352 (90 % z kapacity 19 370)

Slavia má za sebou postup do skupiny Evropské ligy, ale v polském Lublinu po nelichotivém výkonu padla 1:2. Vstupenku do další fáze zajistil po domácím vítězství 2:0 Matěj Jurásek. Domácí naposledy nevyhráli ani v lize, remizovali 1:1 v Jablonci.

Hosté s posledních pěti zápasů prohráli čtyři. Zvítězit dokázali zatím jen v prvním kole, kdy rozstříleli Zlín. Naposledy padli 1:3 na Spartě, a to měli k dispozici pětatřicetiminutovou přesilovku. Body získali naposledy za remízu 1:1 s Jabloncem.

Domácí trenér Trpišovský oproti čtvrtečnímu duelu se Zorjou udělal hned sedm změn v sestavě. Zápas odchytá Mandous, v obraně budou hrát Bořil a Tomič. V útoku poté nastoupí Jurečka, Tijani, Jurásek a Wallem.

V sestavě hostů už je nová posila, brankář Holec.

Masopust
46. min Ogbu o hráči
Zafeiris
84. min van Buren o hráči
19 Oscar
Oscar
Jurásek
68. min Ogungbayi o hráči
Jurečka
9 Tijani
Tijani
68. min Chytil o hráči
6 Wallem
Wallem
77. min Hromada o hráči

MFK KarvináKarviná(4-2-3-1)

77 Holec
Holec
29 Mikuš
Mikuš
26. min Soukeník o hráči
Memič
60. min Ezeh o hráči
Boháč
60. min Papalelé o hráči
28 Čavoš
Čavoš
37 Krčík
Krčík
20 Bartl
Bartl
74. min Ražnatovič o hráči
Akinyemi
74. min Doležal o hráči

Rozhodčí: Starý - Mokrusch, Vodrážka
Počet diváků: 17 352

Na trávník přichází slávistické zástavy.

Na trávník nastupují hráči obou týmů.

Obě mužstva jsou připravená, utkání za malou chvíli začne. Výkop mají domácí.

1

Začal první poločas utkání Slavia - Karviná

1

První šanci měl na svědomí Wallem, který hlavičkoval z úhlu po centru Juráska, ale Holec byl připravený.

2

Další Juráskův centr nedokázal zpracovat Tijani a vzápětí fauloval Mikuše.

3

Dorleyho přihrávka dopředu nebyla přesná, u míče budou karvinští.

3

Po střetu Bartla s Holešem se hosté dožadovali pokutového kopu, ale sudí píská útočný faul.

4

Bartl se však svíjí na trávníku a těžko se zvedá na nohy.

4

Gólově se prosadil Tijani, ale jeho pěkné střele pod břevno předcházel útočníkův faul na bránícího Svozila.

6

Adeleke Akinyemi (Karviná) vstřelil gól. Slavia - Karviná 0:1
Šok pro domácí. Obrana Slavie naprosto zaspala, k míči se před vápnem dostal Čavoš, měl hodně času, aby vymyslel přihrávku do vápna na Akinyemiho, který střelou na vzdálenější tyč překonal Mandouse.

8

Po faulu na Juráska budou domácí zahrávat přímý kop z nebezpečné pozice a mohou ihned odpovědět.

9

Míč si staví právě faulovaný Jurásek, stojí u něj také Masopust.

9

Jurásek to zkusil prudkou střelou, ale trefil pouze prostor, kde čekal brankář Holec.

10

Následně si faul zkoušel vymodlit Wallem, ale je z toho pouze odkop od brány hostů.

11

JUrečka už se hnal do vápna, ale výborně proti němu vystoupil Bederka a odkopl míč do autu.

11

Na Bartlovi vybojoval rohový kop pro domácí Tomič.

12

Po něm ale nikdo zakončit nedokázal a obrana hostů míč odvrátila.

12

Následně měl problémy s dlouhým míčem Mandous a pouze ho odevzdal hostujícím hráčům.

13

Muhamed Tijani (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Karviná 1:1
Co teď vymýšlel brankář Holec? Při odkopu vůbec nevěděl o napadajícím Tijanim, který mu míč vypíchl na hranici vápna a neměl žádný problém zakončit do prázdné branky. Obří chyba hostujícího gólmana.

14

Akinyemiho hlavičku si pohlídal Bořil a poslal míč hlavou Mandousovi.

15

Na začátku patnácté minuty se domácí fanoušci vytasili s choreem a sledovali, jak Tomič o kousek nedosáhl na nakopávaný míč.

16

Do útoku se vydal Bořil a málem se mu to vymstilo, po ztrátě balónu se k němu dostal Čavoš a už chtěl vysílat Akinyemiho, ale Holeš na poslední chvíli zasáhl.

17

Holec opět pod tlakem, tentokrát na poslední chvíli odkopl před Jurečkou pouze do zámezí.

18

Memič přizvedl do autu centrovaný míč, na který už nalevo číhal Bořil.

18
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Masopust (Slavia)

19

Z dálky to vyzkoušel Dorley, ale střela mu vůbec nesedla a bránu minul o několik metrů.

20

Akinyemi vyhrál další hlavičkou, ale opět si míč nenašel nikdo z jeho spoluhráčů.

21

Masopustův nákop do vápna přeletěl Jurečku i Tijaniho, odkopávat bude Holec.

22

Zahrozili také hosté, po Čavošově přihrávce střílel Bartl a po teči bude následovat rohový kop.

22

Po rozehrávce nakrátko přiletěl centr Bartla a na zemi zůstali ležet Mikuš a Tijani. Po jejich ošetření by se měl kopat další roh.

25

Fleišmanův centr ale do bezpečí vyboxoval Mandous a následná nabídka od Bartla nebyla přesná, u míče jsou domácí.

26

Střídání Karviná: ze hřiště odešel Rajmund Mikuš, nahradil ho Dominik Soukeník

26

Dlouhý nákop na Tijaniho pohlídal Svozil a hlavou ho přihrál Holcovi.

27

Po Bořilově autu do vápna pronikl Jurásek a vybojoval rohový kop.

28

A po něm z výborné pozice hlavičkoval Tijani, ale trefil pouze svého spoluhráče Masopusta. Následná Bořilova rána zpoza vápna minula bránu.

28

Masopust nedovoleně zastavil Bartla a Karviná bude zahrávat přímý kop.

29

Po něm hlavičkoval Akinyemi, ale bránu netrefil. Drží se za hlavu, protože ví, že to byla dobrá pozice.

29

Jurásek v náběhu centroval a ve vápně možná trefil do ruky Bederku, ale rozhodčí ještě předtím odmával ofsajd.

30

Holec si dává s rozehrávkou načas, což se domácím tribunám ani hráčům vůbec nelíbí.

31

Po rychlé kombinaci centroval Dorley, ale Tijani z hranice velkého vápna bránu minul.

32
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Amar Memič (Karviná)

33

Šajtlí centroval Wallem, ale před Jurečkou zasáhl hlavou Bederka.

33

Zafeiris rozehrál roh na hranici vápna, kde na něj čekal Bořil, ale jeho střelu lapil Holec.

34

Memič v rohu soupeřovy poloviny ztratil míč a budou pokračovat útočné snahy domácích.

35

Juráskův centr sice vápno přeletěl, ale Memič ho udržel na hrací ploše a vzápětí byl faulován Dorley.

36

Holec si nepočítal vůbec jistě a Masopustův centr podběhl. Naštěstí pro něj ho nikdo ze slávistů nezakončil a následně Jurásek fauloval.

37

Hlavní rozhodčí ještě celou situaci probral s asistentem u videa, ale penalta se pískat nebude.

38

Matěj Jurásek (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Karviná 2:1
Ale domácím to vůbec vadit nemusí. Na skvělou Dorleyho přihrávku si naběhl Bořil, poslal míč pod sebe na malé vápno, kde bylo hned několik slávistů a nakonec ho do sítě poslal Jurásek navzdory Holcově teči.

38

40

Vzápětí navíc můžou zkusit přidat další zásah, mají přímý kop kousek za pravým rohem vápna.

41

A hlavní rozhodčí se jde na celou situaci podívat u videa.

40

Jurásek centroval a ačkoliv domácí reklamují ruku, rozhodčí viděl pouze teč po střele Tijaniho a následovat bude rohový kop.

42

Je z toho penalta. Rukou ve vápně zahrál Svozil.

43

Václav Jurečka (Slavia) proměnil pokutový kop. Slavia - Karviná 3:1
A Jurečka si s nabídnutou šancí poradil a prudkou ránou k pravé tyči nedal Holcovi šanci, ačkoliv slovenský brankář vystihl stranu.

44

O rychlou odpověď se pokusili hosté, ale Fleišmanův centr přeletěl všechny spoluhráče a Boháč ho sice stihl, ale utekl mu do autu.

45

Domácí nemají dost, další roh získal Jurásek.

45

Na začátku pětiminutového nastavení hlavičkoval Holeš mimo prostor tří tyčí.

45

Akinyemi si v souboji s Holešem pomohl nedovoleně a další útok hostů skončil nezdarem.

45

A další roh pro domácí, tentokrát Jurečku do vápna nepustil Svozil.

45

Masopustův centr odvrátil na další roh Boháč.

45

Zafeiris to opět zkoušel chytře na hráče u hranice vápna, ale Soukeník jeho záměr přečetl a poslal míč do bezpečí.

45

A další hrubka hostů, tentokrát Krčík nesmyslně přihrával dozadu, ale našel pouze Tijaniho, do jehož střely se vrhl na poslední chvíli Svozil.

45

Takhle to Jurásek asi nezamýšlel, ale jeho centr překvapil Holce, který s ním měl na první tyči hodně práce.

46

Akinyemi se bil o míč na polovině hřiště a Zafeiris ho fauloval.

47

Vzápětí se v rohu hřiště pral s přesilou Memič, ale nakonec mu ho Ogbu odkopl a bude z toho navíc aut pro domácí.

48

Krčík zastavil unikajícího Juráska a založil útok, po kterém centroval Bartl. Hosté ale budou zahrávat roh.

48

Jenže Fleismanův centr odvrátil Bořil. Hosté přesto zůstanou u míče.

49

Hned ho ale ztratili a dopředu se hnal Tijani, který přihrával do vápna, kde však nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

49

Holeš a Zafeiris na druhé straně společnými silami zastavili Akinyemiho a získali míč.

51

Wallem centroval na Tijaniho, ale Svozil si celou situaci pohlídal a míč odvrátil do bezpečí.

51

A další Wallemův centr, tentokrát ho pouze na roh srazil Bederka.

52

Jenže Juráskův odvrátil hned první hráč, v tomto případě Boháč.

53

Po faulu na Jurečku blízko pokutového území bude Slavia zahrávat přímý kop ze strany.

53
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Sebastian Boháč (Karviná)

54

Po něm se k zakončení dostal Tomič, ale ve snaze obstřelit zástup obránců minul bránu.

55

Fleišmanův centr zkoušel ještě do vápna prodloužit Bederka, ale našel pouze rukavice Mandouse.

56

Další akce domácích musí počkat, na zemi zůstal po jednom ze soubojů Memič.

56

Tomičův nákop do vápna nebyl vůbec špatný, Svozil s Holcem si dávali přednost, takže se k zakončení málem dostal Tijani, ale na míč nakonec nedosáhl.

58

Fleišmanův centr na bránu sice poslal Boháč, ale tenhle pokus Mandousovi problémy nenadělal.

59

A vzápětí velká šance domácích, Holec sice přihrávku na Zafeirise vystihl, ale hosté takřka ihned míč odevzdali a obstřel na zadní tyč zkoušel Wallem, ale slovenského gólmana nepřekonal.

60

Hosté zkusili jít do rychlého protiútoku, ale Boháč neposlal přesnou přihrávku na Akinyemiho.

60

Po sklepnutí Tijaniho zakončoval Jurečka, ale těsně přestřelil.

60

Střídání Karviná: ze hřiště odešel Sebastian Boháč, nahradil ho Hélio Silva Papalelé

60

Střídání Karviná: ze hřiště odešel Amar Memič, nahradil ho Lucky Ezeh

62

Po dlouhém autu Fleišmana zakončoval těsně vedle Krčík.

63

Hosté si sami přidělávají problémy, Fleišman dostal špatnou přihrávku a míč nedokázal zpracovat.

65

Hra se teď dlouhými nákopy přelévá ze strany na stranu, ani jeden z týmů nedokáže míč podržet.

65
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Christos Zafeiris (Slavia)

66

Zafeiris poslal dobrý míč na Jurečku, ale ten v tísni hostujících stoperů nedokázal balón zpracovat.

68

Papeléle zkoušel centrovat, ale nenašel nikoho ze spoluhráčů.

68

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Matěj Jurásek, nahradil ho Boluwatife Ogungbayi

68

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Muhamed Tijani, nahradil ho Mojmír Chytil

69

Chytil se ihned hnal do šance, ale Svozil se před něj dokázal dostat a míč přihrál Holcovi.

70

Mojmír Chytil (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Karviná 4:1
Po rychlém protiútoku hostů odpověděli také domácí, na křídle až k vápnu prošel Wallem a nártem poslal míč na Chytila, který neomylně zakončil ke vzdálenější tyči.

72
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jiří Bederka (Karviná)

74

Střídání Karviná: ze hřiště odešel Daniel Bartl, nahradil ho Andrija Ražnatovič

74

Střídání Karviná: ze hřiště odešel Adeleke Akinyemi, nahradil ho Martin Doležal

74

Domácí s vědomím náskoku v poklidu kombinují a snaží se soupeře vylákat z vlastní poloviny.

75

A bude z toho penalta Ogungbayi sice trefil tyč, ale Wallema následně sestřelil ve skluzu Fleišman.

76

Conrad Wallem (Slavia) proměnil pokutový kop. Slavia - Karviná 5:1
Wallem zahrál penaltu jako zkušený mazák lobem doprostřed. Holec skákal po své levici a neměl na střelu nárok.

77

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Conrad Wallem, nahradil ho Jakub Hromada

78

Další útok domácích táhle Zafeiris a nešetrně ho fauloval Fleišman. Bude z toho přímý kop.

78
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jaroslav Svozil (Karviná)

79

Zafeiris poslal nadýchaný oblouček do vápna, ke kterému se ale nikdo ze slávistů nedostal, a Bořil navíc fauloval.

80

V rohu hřiště zabojoval Ezeh a získal míč pro své mužstvo.

80

A skvělý zákrok musel po Papelélého hlavičce z malého vápna vytasit Mandous.

81

Po rohovém kopu nakonec s obtížemi odkopl Holeš.

82

O další vzrušení na levém křídle se postaral Ezeh, který vybojoval přímý kop pro svůj tým.

83

Jenže ani Fleišman ani Papeléle nebyli se svými centry úspěšní, Slavia se bez problémů ubránila.

84

Ogungbayi prošel přes Soukeníka, ale nedokázal ve vápně najít nikoho ze spoluhráčů.

84

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Christos Zafeiris, nahradil ho Mick van Buren

85

Hromada poslal míč pouze do autu a u míče budou hosté.

86

Počet diváků 17 352 (90 % z kapacity 19 370)

86

Ogungbayi tentokrát centroval povedeně, ale Jurečka na malém vápně nedokázal míč pořádně trefit a slabou střelou nenadělal problémy Holcovi.

87

Domácí sice na vlastní polovině ztratili míč, ale bezradní karvinští jim ho vzápětí vrátili zpět.

88
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Bořil (Slavia)

89

Ogungbayi střílel za vápnem a protáhl Holce, kterému střela vypadla, ale zvládl i Jurečkovu dorážku.