Góly: 12. J. Kuchta, 17. L. Haraslín, 24. Á. Preciado

Červené karty:
58. M. Vitík

Střely na branku: 4:1; Střely mimo: 6:4; Rohové kopy: 4:4
Počet diváků: 16 111 (85 % z kapacity 18 944)

Sparta si případným vítězstvím nad Jabloncem zajistí první místo i přes zimní přestávku, která bude trvat do 10. února. Jablonec však není snadným protivníkem, z posledních pěti zápasů třikrát vyhrál a dvakrát remizoval.

Trenér Brian Priske udělal minulý týden v Pardubicích (2:1) velké množství změn v sestavě, tentokrát v ní prakticky žádná překvapení nejsou.

Do útoku se vrací trojice Birmančevič-Kuchta-Haraslín, v záloze nastoupí Laci s Kairinenem a v obraně nechybí Panák.

Hráči obou týmů už se rozcvičují na hrací ploše a tribuny se pozvolna plní.

Kairinen
65. min Sadílek o hráči
32 Ryneš
Ryneš
84. min Zelený o hráči
Birmančevič
65. min Karabec o hráči
9 Kuchta
Kuchta
73. min Sejk o hráči
Haraslín
73. min Pešek o hráči

FK JablonecJablonec(4-1-4-1)

1 Hanuš
Hanuš
Hurtado
74. min Velich o hráči
Tekijaški
Martinec
Štěpánek
86. min Slávik o hráči
Černák
Alégué
86. min Náprstek o hráči
Hübschman
67. min Houska o hráči
Kratochvíl
Čanturišvili
37 Krulich
Krulich
46. min Jovovič o hráči

Rozhodčí: Pechanec - Caletka, Podaný
Počet diváků: 16 111

Dnešní utkání nese název Zápas cti na znamení spolupráce Ministerstva obrany a Ligové fotbalové asociace. Zápas je jedním z výsledků spolupráce.

Na trávník nastoupily sparťanské zástavy, hraje klubová hymna a nad stadionem právě přeletěly vojenské vrtulníky.

Před utkáním na trávník přišli také tři váleční veteráni a klub jim poděkoval za jejich služby.

Dozněla státní hymna a teď už nic nebrání začátku zápasu, od kterého nás dělí jen pár okamžiků.

1

Začal první poločas utkání Sparta - Jablonec

1

Úvodní výkop mají domácí.

1

Ze střední vzdálenosti napřáhl Birmančevič, ale jeho střela levačkou jen těsně minula tyč.

2

Laci ve středu hřiště fauloval Kratochvíla, míč pro Jablonec.

3

Dlouhý nákop s problémy udržel na hřišti Čanturišvili, ale Aléguého následný centr doletěl pouze do zámezí.

4

Hübschman se nechal na vlastní polovině odzbrojit Kuchtou, kterého následně stáhl, aby zastavil nebezpečný útok.

6

Úplně sám byl na hraně vápna Laci po přihrávce Haraslína, ale svou střelu neumístil dobře a bránu o pár metrů minul.

7

Jabůlonec aktivně napadá, čímž znesnadňuje sparťanskou rozehrávku.

8

A domácí následně o míč přišli, Jablonečtí jim ho však nepřesným nákopem dopředu vzápětí vrátili.

10

Středem hřiště hezky prošel Štěpánek, poslal do vápna přihrávku na Krulicha, který se sice od Krejčího odpoutal, ale míč mu poté utekl do zámezí.

11

Martinec posílal dobrý míč do vápna, ale na Krulicha byl nakonec příliš vysoký. Ale Jablonci se zatím velmi dobře daří zakládat postupné útoky.

12

Jan Kuchta (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Jablonec 1:0
A daří se to také Spartě! Kuchta se po přihrávce za obranu ocitl sám na vápně a z úhlu trefil míč přesně ke vzdálenější tyči.

13

Celou situaci posoudil také videorozhodčí, branka platí.

15

Kuchta dostal opět míč za obranu, tentokrát byl ale příliš dlouhý a pod tlakem HUrtada ho nakonec zpracovat nedokázal.

16

Vitík se ukopl a pouze odevzdal míč soupeři, který se teď může trochu uklidnit.

17

Lukáš Haraslín (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Jablonec 2:0
Tak tohle byla velká paráda. Preciado poslal milimetrově přesný míč přes šířku hřiště na Haraslína, ten si ho ve vápně zpracoval na tělo, kličkou do středu vyřadil dva obránce a následně trefil míč neomylně k pravé tyči.

19

Jablonec se snažil rychle odpovědět, ale rychle ztratil míč.

20

Preciado na pravé straně obehrál Aléguého, který ho následně fauloval. Sparta tak může v klidu rozehrát.

22

Alégué zkoušel obejít Ryneše, ale zamotal se do vlastních kliček a míč mu utekl do zámezí.

23

Opět v akci Preciado, tentokrát našel přízemním centrem Kuchtu, ale tomu střela nesedla a následné zakončení Birmančeviče letělo vysoko nad.

24

Ángelo Preciado (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Jablonec 3:0
Vzápětí přišla prakticky totožná akce, tentokrát Kuchta nastřelil Tekijaškiho, od nějž se míč odrazil přímo k Preciadovi, který se bezprostřední blízkosti nemýlil.

27

Alégué dostal pod tlak Ryneše a získal na něm míč, ten si však sparťané vzápětí vzali zpět.

29

Ryneš nalevo centroval, ale jeho pokus srazila obrana a nebyl z toho nakonec ani roh, Černák míč ještě zastihl na hrací ploše.

29

Laci prošel středem hřiště, ale následně poslal příliš prudkou přihrávku na Kuchtu.

30

Sparťané vzápětí dvakrát zbytečně odevzdali soupeři míč u vlastního vápna, Aléguého centr nakonec srazil Krejčí na roh.

31

Jenže rozehrávka se hostům vůbec nepovedla, Kratochvíl se pro míč seběhl na bližší tyč, kde ho ale předskočil Krejčí a nechal se faulovat.

32

Na druhé straně šel do úniku Alégué, ale jeho střelu lapil Vindahl.

34

Kuchta pěkně zakombinoval s Haraslínem ve středu, ale domácího útočníka následně příliš agresivně dostoupil Kratochvíl a sudí pískl faul.

35

Laci našel ve vápně Haraslína, který mu chtěl ještě sklepnout míč zpět, což přečetl Tekijaški a celou akci překazil.

37

Kuchta z první vyslal dopředu Birmančeviče, ale toho dobře dostoupil Hurtado. Sparta však bude vhazovat.

39
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Alexis Alégué (Jablonec)

40

Haraslín ve středu ztratil míč, ale než stačil Kratochvíl vyrazit dopředu, slovenský křídelník se skvěle vrátil a celou akci zastavil.

40

Vzápětí mohl jít do úniku Birmančevič, ale po přihrávce Laciho odhalil pomezní rozhodčí ofsajd.

42

Ryneš zůstal ležet na trávníku poté, co tvrdě dopadl po souboji s Černákem, ale zdá se, že bude v pořádku.

43

Hurtado loktem odstrčil Birmančeviče, Sparta rozehraje přímý kop z kraje hřiště,

44

Jenže Kairinenův centr doletěl pouze do náruče Hanuše.

45

Střet myšlenek předvedl Alégué, chtěl centrovat pravou, ale míč si nešikovně ukopl levačkou do zámezí.

45

Nastavuje se jedna minuta a na zemí leží Haraslín, kterého předtím tvrdě odzbrojil skluzující Tekijaški.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 3:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Sparta - Jablonec

46

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Matouš Krulich, nahradil ho Vladimir Jovovič

46

46

49

Kairinen centroval z rohu,do střely se z voleje na zadní tyči opřel Laci, ale jeho prudkou ránu skvěle zablokoval Tekijaški.

50

Přihrávku za obranu zlikvidoval včasným výběhem Hanuš.

51

Sparta nastoupila do druhé půle aktivně a je na ní vidět chuť přidat další branky.

51

Zkusit to může z rohu, který získal Birmančevič.

52

Ale Kairinenův centr obrana odvrátila a vzápětí Panák fauloval.

52

Obří příležitost měl Jablonec, do protiútoku vyrazil Alégué, ale z úhlu zkoušel Vindahla přehodit a domácí brankář šanci skvěle vystál a zneškodnil.

54

Sparta následně získala další roh.

54

Tentokrát ho rozehrála nakrátko, ale opět nebyla úspěšná.

54
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal David Štěpánek (Jablonec)

55

Další šanci dostane Sparta z přímého kopu mezi vápnem a levou postranní čárou.

57

Jenže centr i tentokrát odvrátila obrana a Birmančevič následně nejprve trefil jednoho z obránců a poté druhým pokusem bránu hodně přestřelil.

58

Sparta šla do rychlého útoku, ale ztratila míč a následně do protiútoku vyrazili hosté a celou akci přerušil faulem ve vápně Vitík. Penalta!

58
Červená karta

Červenou kartu dostal Martin Vitík (Sparta)

59

Celou situaci ale ještě zkoumá videorozhodčí.

61

Tak pozor, penalta to nebude. Je to přímý kop těsně před vápnem a Vitík nedostává žlutou kartu, ale rovnou červenou! Sparta tak bude dohrávat v oslabení.

62

Kratochvílova sražená střela z přímého kopu ale zamířila vedle.

63

Sparta ubránila i následný rohový kop a zkusila jít do rychlého protiútoku, ale ten Jablonečtí přerušili.

66

Černák ve vápně obehrál Panáka, ale následně pouze nastřelil Krejčího.

67

Do otevřenější obrany se chtěl vydat Haraslín, ale toho skvěle zastavil Tekijaški.

67

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Tomáš Hübschman, nahradil ho David Houska

68

Vindahl bude rozehrávat a nikam nepospíchá, Sparta se chce po vyloučení trochu uklidnit.

69
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Miloš Kratochvíl (Jablonec)

70

Sparta z přímého kopu nevytěžila žádné zakončení, u míče tak je Jablonec.

71

Jablonečtí se zkusili kombinací dostat do vápna, což se jim nepovedlo, a tak nakonec Alégué odcentroval a sražený míč poslal Černák svou střelou vysoko nad bránu.

73

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Jan Kuchta, nahradil ho Václav Sejk

73

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Lukáš Haraslín, nahradil ho Jakub Pešek

74

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Haiderson Hurtado, nahradil ho Oliver Velich

74

Alégué si i pod tlakem zpracoval míč ve vápně a získal rohový kop po odkopu Sadílka.

75

Počet diváků 16 111 (85 % z kapacity 18 944)

75

Ale rohový kop v pohodě ze vzduchu sebral Vindahl.

77

Hra je teď hodně rozkouskovaná, na své polovině fauloval Ryneš a Jablonec má k dispozici přímý kop.

78

A rozehrál ho velmi špatně, Sadílek pak sice míč soupeři vrátil, ale na centr nakonec nedošlo, protože Martinec nedovoleně odstavil Preciada po převzetí míče.

79

Ale jablonecká aktivita pokračuje, Sadílek odvracel další centr na roh, předtím Laci skvěle vystihl nebezpečnou přihrávku do vápna.

81

Sparťané se mohli definitivně uklidnit, Pešek táhl rychlý protiútok, který nakonec zazdil Sejk. Vzápětí se obranou prokličkoval Karabec, ale nastřelil pouze Hanuše.,

82

Na Sadílkův roh si naskočil Krejčí, ale bránu netrefil.

83

Jovovič našel ve vápně Kratochvíla, ale jeho přihrávku pod sebe srazil Laci.

84

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Matěj Ryneš, nahradil ho Jaroslav Zelený

85

Ke střele zpoza vápna napřáhl Pešek, ale bránu netrefil.

86

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Alexis Alégué, nahradil ho Matěj Náprstek

86

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel David Štěpánek, nahradil ho Adrián Slávik

87

Velich se dostal ke střele za vápnem, ale minul levou tyč Vindahlovy brány.

88

Jablonečtí obléhají sparťanské vápno, nedaří se jim ale proniknout do něj a vytvořit si gólovou příležitost.