90. Z. Ondrášek
19. J. Matoušek, 69. A. Kadlec, 80. J. Kovařík, 86. M. Kozák

Střely na branku: 2:7; Střely mimo: 4:2; Rohové kopy: 6:6
Počet diváků: 4 286 (64 % z kapacity 6 681)

Budějovice se po posledním kole základní části propadly na samotné dno tabulky. Se Slováckem sice uhrály remízu 2:2, ale kvůli výhře Karviné nad Zlínem (1:0) aktuálně na oba týmy ztrácí bod.

Bohemians měli před 30. kolem jistotu, že budou hrát skupinu o udržení. Na tu se naladili výhrou nad Pardubicemi (2:1), kterou jim odskočili v tabulce.

Oba celky se potkaly v sezoně dvakrát, Pražané ani v jednom duelu neskórovali. Na Střeleckém ostrově vyhráli domácí 3:0, poslední duel podzimní části skončil v Ďolíčku bez branek.

1

Začal první poločas utkání Č. Budějovice - Bohemians

SK Dynamo České BudějoviceČ. Budějovice(4-3-3)

Šípoš
4 Lazič
Lazič
90. min Havel o hráči
Tranziska
73. min Šigut o hráči
Ondrášek
19 Alli

Bohemians Praha 1905Bohemians(3-4-3)

21 Soukup
Soukup
Shejbal
60. min Puškáč o hráči
Kadlec
81. min Hrubý o hráči
Matoušek
60. min Kozák o hráči
Ristovski
81. min Jánoš o hráči
Kovařík

Rozhodčí: Berka - Machač, Leška
Počet diváků: 4 286

3

Jihočeši začali aktivněji a drží se častěji u míče.

6

Čermákova střela byla tečovaná na roh. První pro Budějovice v zápase.

7

Poulolo se vyšponoval nejvýš, ale hlavou zamířil mimo.

10

Bohemians jsou pro Budějovice v poslední době oblíbeným soupeřem. Jihočeši vyhráli čtyři z posledních pěti vzájemných zápasů. Klokani se z jihu Čech vraceli s výhrou naposledy v dubnu 2015.

12

Hosté také předvedli ofenzivní výlet, ale po akci Dostála vážněji branku Šípoše neohrozili.

15

Jihočeši se vrátili ke kombinační hře a snaží se dostat do první vážnější šance.

17

Bohemians kopali roh, ale k zakončení se nedostali a pak jejich snažení ukončil útočný faul.

19

První vážnější možnost hostů. Po zaváhání budějovické obrany se otevřel prostor před Kovaříkem, jehož rána zaplavala a Šípoš s ní měl značné potíže.

19
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Matoušek (Bohemians)

22

Roh pro Pražany.

23

Budějovická obrana si poradila a černobílí míří dopředu.

26

Vincent Trummer (Č. Budějovice) vstřelil gól. Č. Budějovice - Bohemians 1:0
Domácí otevírají skóre. Úspěšnou individuální akci navrátilce do sestavy Vincenta Trummera, který nepříjemně vystřelil a balon skončil v síti.

28

Budějovičtí pokračují v ofenzivě poté, co se dostali do vedení.

31

Nažhavený Trummer se pokusil o těžký kop přes hlavu, ale balon ideálně netrefil.

33

Alli se prodral do vápna, zvládl i nacentrovat, ale Suchan přeběhl jeho pas.

36

Penalta pro hosty. Míč se ve vápně dotkl ruky Alliho.

38

Jan Kovařík (Bohemians) proměnil pokutový kop. Č. Budějovice - Bohemians 1:1
Jan Kovařík trochu se štěstím dostal míč do sítě a začíná se znovu.

41

Pro domácí je to nepříjemná rána. Rozhodně chtěli vedení udržet alespoň do konce poločasu. Teď musí znovu přidat na aktivitě.

43

Sražený centr končí dalším rohem hostů.

44

Po skrumáži ve vápně se Jihočeši drali i dopředu, jenže Alli byl zastavený faulem.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1

45

Po prvním poločase platí stav 1:1. Vyrovnané a bojovné utkání gólově začala střela Trummera, ale Pražané srovnali díky penaltě Kovaříka.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Č. Budějovice - Bohemians

47

Šípoš si pohlídal centr z pravé strany a zakládá útok svého týmu.

49

Budějovický Jan Suchan je nejlepším střelcem domácích. V poslední době má výbornou formu, všech sedm branek nasázel v jarní části. I proto bojoval o pozici nejlepšího hráče ligy za měsíc duben. Nakonec ho však porazil sparťan Birmančevič.

51

Dynamo rozehrávalo roh, nadýchaný míč ale svého adresáta nenašel. Další akci zastavil ofsajd.

52

Matouškova střela byla sražená na roh.

53

Pokus Berana šel do středu branky, Šípoš míč viděl a ukryl ho ve svých rukavicích.

55

Vondra nepovedeným odkopem hodně zavařil svému brankáři. Na něj zle dotíral Tranziska, ale Soukup si poradil.

58

Tvrdá srážka Suchana s Křapkou. Domácí záložník se dral do centru Tranzisky, ale srazil se s bekem hostů. Ale asi všichni účastníci budou pokračovat.

59

Roh pro Dynamo.

60

Poulolo předskočil všechny, ale hlavou zamířil nad.

60

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Jan Shejbal, nahradil ho David Puškáč

60

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Jan Matoušek, nahradil ho Matyáš Kozák

63

Alliho centr nebo technická střela skončily dalším rohem. Následná nabídka na bližší tyč však nebyla úspěšná.

65

Žlutou kartu dostal budějovický kouč Lerch.

67

Počet diváků 4 286 (64 % z kapacity 6 681)

69
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Adam Kadlec (Bohemians)

71

Do konce něco přes dvacet minut. Dynamo je o něco aktivnější. Přeci jen body potřebuje víc než soupeř.

72

Sudí i VAR řeší střet Tranzisky s Vondrou ve vápně. Domácí také chtějí penaltu.

73

Tak sudí mají jiný názor. Hra pokračuje dál na polovině klokanů.

73

Alli našel po průniku Hellebranda, ten však měl míč za sebou a vystřelil nad.

73

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Jakob Tranziska, nahradil ho Samuel Šigut

75

Tečovaný centr Dostála nebyl pro Šípoše ničím příjemný. Slovenský brankář Dynama si však poradil.

77

Trummerův centr nečekaně proskákal vápnem, až si Vondra skoro srazil do sítě. Měl štěstí, je z toho jen roh.

78

Alli po vráceném rohu centroval, jeho přetažený míč Soukup jen tak tak udržel před čarou, nebo za ní? Řeší to nyní VAR.

79

Tak to brankář hostů zvládl, stav se nemění.

80
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Kovařík (Bohemians)

81

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Milan Ristovski, nahradil ho Adam Jánoš

81

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Adam Kadlec, nahradil ho Robert Hrubý

83

Klokani už se omezili prakticky jen na čekání v obranném bloku a rychlé brejky. Dynamo útočí do plných.

85

Teď zastavil budějovické snažení ofsajdové postavení jednoho z domácích.

86
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Matyáš Kozák (Bohemians)

87

Po brejku měl dobrou možnost Hrubý, ale branku přestřelil.

89

Už je to ze strany Dynama trochu křeč. Jihočeši se čím dál častěji uchylují jen k dlouhým nákopům a odražené míče nemají.

90

Nastavovat se bude pět minut.

90

Nepovedený centr do vápna znamená vydechnutí pro Bohemians. A Soukup s rozehrávkou nechvátá.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Zdeněk Ondrášek (Č. Budějovice)

90

Šigutův centr odvrací obrana hostů.

90

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Uroš Lazič, nahradil ho Lukáš Havel

90

Vincent Trummer (Č. Budějovice) vstřelil gól. Č. Budějovice - Bohemians 2:1
V poslední minutě nastavení Dynamo znovu získává vedení. Po ošetřování Laziče a následném střídání za Havla hosté možná trochu ztratili pozornost. Následný aut Šigut hodil na volného Vincenta Trummera, který si balon navedl na střed hřiště a levačkou podruhé v zápase pokořil brankáře soupeře.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:1

90

České Budějovice získávají extrémně důležité tři body na úvod skupiny o záchranu. Bohemians porážejí 2:1, když se dvakrát trefil rakouský bek Trummer. Rozhodující trefu zaznamenal až v páté minutě nastavení. Jihočeši tím odskočili ze dna tabulky, Bohemians dál celkem bez potíží vedou skupinu o záchranu.

4. května 2024 15:00Č. Budějovice-Bohemians 2:1
16. prosince 2023 18:00Bohemians-Č. Budějovice 0:0
20. srpna 2023 15:00Č. Budějovice-Bohemians 3:0
19. února 2023 15:00Č. Budějovice-Bohemians 1:0
30. srpna 2022 17:30Bohemians-Č. Budějovice 1:2
17. dubna 2022 17:00Č. Budějovice-Bohemians 2:1
20. listopadu 2021 15:00Bohemians-Č. Budějovice 3:1
27. února 2021 16:00Bohemians-Č. Budějovice 1:1