Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Sparta začne nadstavbu tam, kde loni stvrdila titul. Tenkrát ji stačila remíza, což nyní může být velká ztráta.

Do první kola nadstavby vstupují sparťané se čtyřbodovým náskokem na Slavii, který stvrdili přesvědčivou výhrou v Olomouci (4:1). Vzhledem k tomu, že je v příštím kole čeká pražské derby, cokoliv jiného než výhra by je dostalo pod tlak.

Slovácko začalo jarní část na čtvrtém místě, ale kvůli výraznému poklesu formy se propadlo až na šesté místo. Ve skupině o titul se udrželo po remíze s Budějovicemi (2:2) díky tomu, že ani sedmý Liberec nevyhrál.

Po rekordním výjezdu do Olomouce obsadili fanoušci Sparty také celou tribunu za svojí bránou v Uherském Hradišti. Je jich ale výrazně méně než před týdnem na Hané. Každopádně utkání je opět vyprodané.

1. FC SlováckoSlovácko(4-2-3-1)

Fryšták
o hráči
Juroška
o hráči
79. min Cicilia o hráči
Hofmann
o hráči
Reinberk
o hráči
69. min Sinjavskij o hráči
15 Blahút
Blahút
o hráči
83. min Petržela o hráči
o hráči
69. min Mihálik o hráči
18 Kim
Vecheta
o hráči
69. min Kvasina o hráči

o hráči
61. min Laci o hráči
Kairinen
o hráči
32 Ryneš
Ryneš
o hráči
82. min Zelený o hráči
Birmančevič
o hráči
76. min Karabec o hráči
9 Kuchta
Kuchta
o hráči
76. min Olatunji o hráči
Haraslín
o hráči
83. min Tuci o hráči

Rozhodčí: Rouček - Vlček, Hurych
Počet diváků: 7 455

Na lavičce domácích je překvapení, teprve 17letý dorostenecký útočník Lukáš Novotný.

1

Začal první poločas utkání Slovácko - Sparta

3

Sparta byla poprvé na výletě na půlku Slovácka, míč ale skončil za bránou domácích.

5

Daníček dával hlavou míč do vápna, kde úřadoval kapitán hostů Krejčí a balon poslal čelem do bezpečí.

7

Haraslín pálil levačkou po zemi těsně vedle zadní tyče.

9

Dalekonosný aut Sadílka zachytil ve vápně Fryšták.

10

Havlík si nerozuměl s Holzerem, nahrál mu na paty do autu.

12

Jan Kuchta (Sparta) vstřelil gól. Slovácko - Sparta 0:1
Birmančevič načasoval ideálně přihrávku na Kuchtu, který vyrážel z půlky hřiště, přesprintoval Havlíka a mazácky přeloboval Fryštáka, který se mu snažil zmenšit střelecký úhel.

15

Sparta je při chuti, Haraslínův centr prolétl celým vápnem Slovácka. Hosté pokračují v útoku.

16

Daníček hlavičkoval v nouzi na roh. Tlak hostů sílí.

18

Záměr Sparty je jasný, nakopávat dlouhé míče na Kuchtu, teď k němu byl blíže Fryšták.

19

Další roh hostů, kteří po gólu Kuchty dominují.

20

Fryšták vyboxoval míč z vápna.

22
Důležité

Haraslín dvakrát po sobě kroutil míč na zadní tyč, Fryšták pokaždé vyrazil do strany.

24

Jan Kuchta (Sparta) vstřelil gól. Slovácko - Sparta 0:2
Kuchta přebral na hranici ofsajdu nahrávku Wiesnera a padajícího Fryštáka opět přehodil.

26

Slovácko neuvěřitelně naivně brání, za půl hodiny nepochopilo, že hosté hrají na dlouhé nahrávky na rozběhnutého Kuchtu.

28

Havlík měl před vápnem prostor i čas na střelu, mířil k tyči, kde zasáhl Vindahl.

30

Kohůtova průniková přihrávka byla prudká a míč doskákal do zámezí.

32

Daníček zahrál ve vápně na roh, už za ním číhal volný Kuchta.

33

Sung-pi Kim (Slovácko) vstřelil gól. Slovácko - Sparta 1:2
Ryneš si chtěl skokem plavmo vymodlit faul, ale vykoledoval si tím jen gól. Ztratil míč a domácí po rychlé souhře Holzera s Kimem snížili. Korejský šikula poslal levačkou míč z jedné podél bezmocného Vindahla.

34
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Petr Reinberk (Slovácko)

39

Krejčí srazil na půlce Kohúta, protesty hostujícího kapitána jsou k ničemu a zbytečné.

40

Wiesnerův prudký centr vyrazil Fryšták na roh.

41

A hned následuje další roh hostů.

42

Juroška si nepohlídal ofsajd a zastavil tak nadějné přečíslení Slovácka.

43

Hostující fanoušci opět projevují fatální neznalost českého zeměpisu hanlivým skandováním. Na Slovácku ovce opravdu nejsou obvyklými domácími zvířaty, to by museli severněji na Valašsko.

44

Prudkou ránu Vechety z dálky zastavil skokem k tyči Vindahl.

45
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Filip Vecheta (Slovácko)

45

Vecheta ve skluzu zasáhl do kotníku Kuchtu, který kulhá, ale poločas určitě dohraje.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:2

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slovácko - Sparta

48
Důležité

Po ruce Reinberka ve vápně bude kopat Sparta penaltu, Rouček vůbec neváhal.

48
Důležité

Rouček nejdříve pískl pro Spartu penaltu za ruku Reinberka, po intervenci VAR ji ale odvolal. Akci hostů předcházel ofsajd.

52

Daníček leží ve vlastním vápně, potřebuje ošetření.

54

Domácí kapitán pokračuje ve hře.

57

Sparta není ve druhé půlce zdaleka tak aktivní jako v první.

59

Juroška spadl po zákroku Sadílka na zem, Wiesner sportovně zakopl míč do zámezí. Domácí ho pak hostům vrátili.

61
Střídání

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Lukáš Sadílek, nahradil ho Qazim Laci

63

Lukáš Haraslín (Sparta) vstřelil gól. Slovácko - Sparta 1:3

63

Hofmannovu špatnou rozehrávku vystihl Laci, vysunul Haraslína, který naznačil, že vystřelí na zadní tyč, Fryštáka zaskočil ranou na přední. Paráda!

66

Sparta pokračuje v tlaku, bude kopat roh.

67

Sorensonovu hlavičku doprostřed brány Fryšták v pohodě chytil.

69
Střídání

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Filip Vecheta, nahradil ho Marko Kvasina

69
Střídání

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Petr Reinberk, nahradil ho Vlasij Sinjavskij

69
Střídání

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Michal Kohút, nahradil ho Ondřej Mihálik

70

Po tečované ráně Birmančeviče bude zahrávat Sparta roh.

71
Důležité

Po ztrátě Sorensena bude kopat Slovácko roh, Kairinen zablokoval ve vápně centr Jurošky rukou.

72

Vlastimil Daníček (Slovácko) proměnil pokutový kop. Slovácko - Sparta 2:3
Daníček proměnil v lize dvacátou penaltu z dvaceti, fantazie! Vindahla poslal na druhou stranu, než kopl míč.

74
Důležité

Mihálik mohl srovnat, dostal nabito na vápně, jenže z jedné přestřelil.

75

Počet diváků 7 455 (92 % z kapacity 8 121)

75
Důležité

Další paráda Haraslína, Fryštáka po jeho ráně zachránila zadní tyč.

76

Olatunji se hned natlačil do zakončení, jeho pokus z úhlu vyrazil Fryšták.

78
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Adam Karabec (Sparta)

79
Střídání

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Pavel Juroška, nahradil ho Rigino Cicilia

80

Po faulu na Blahúta bude zahrávat Slovácko z levé strany vápna přímý kop.

80
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Wiesner (Sparta)

81

Kim to zkusil na přední tyč, hosté zablokovali míč na roh.

84

Cicilia si navedl z pravé strany míč do vápna, z úhlu přestřelil.

85
Důležité

Reinberk dostal míč ve vápně proti noze, jenže také on přestřelil. Sparta se klepe o vítězství.

88
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ondřej Mihálik (Slovácko)

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Milan Petržela (Slovácko)

90

Druhý poločas bude nastavený o pět minut, dost času na vyrovnání.

90

Hosté šli ve čtyřech proti třem, přečíslení ale překombinovali a ani nevystřelili.

90
Důležité

Fryšták šel na kraji vápna zbytečně do souboje s Olatunjim a poslal ho k zemi. Penalta. Zbytečná, hloupá, hostující útočník si míč pokopl a nemohl zakončovat.