Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Že je Slovácko mezi elitou, není překvapení. Ale že je takřka nastejno s elitními týmy, se tak úplně nečekalo. Pokud vyhraje, přeskočí třetí Spartu. Doma v letošním ročníku v šesti zápasech ještě neztratilo ani bod.

Sparta nakonec do šlágru jde oslabená jen o reprezentanty Čelůstky a Peška. Naopak mladší Krejčí, Wiesner a Hložek, kteří měli zdravotní potíže, v sestavě jsou.

V zápase s elitním týmy Sparta venku nevyhrává: v Plzni podlehla, v Ostravě naposled remizovala.

Tribuny v Hradišti se rychle plní, dost možná dnes bude vyprodáno.

Petržela
68. min Navrátil o hráči
Sadílek
13 Kohút
Kohút
63. min Daníček o hráči
20 Havlík
Havlík
7 Holzer
Holzer
79. min Tomič o hráči
Jurečka
79. min Cicilia o hráči

AC Sparta PrahaSparta(4-4-1-1)

1 Nita
28 Wiesner
Wiesner
21. min Vindheim o hráči
Štetina
27 Panák
Panák
33 Hancko
Hancko
Haraslín
79. min Moberg Karlsson o hráči
Ladislav Krejčí
58. min Sáček o hráči
Pavelka
58. min Dočkal o hráči
11 Minčev
Minčev
46. min Pulkrab o hráči
20 Hložek
Hložek

Rozhodčí: Franěk - Horák, Vlček
Počet diváků: 7 701

Milan Petržela dostává dres s číslem 437, tolik startů bude mít po dnešku v české nejvyšší soutěži a to je také nové maximum domácí ligy.

1

Začal první poločas utkání Slovácko - Sparta

1

Zápas rozehráli domácí, kteří nastoupili kompletně v bílém.

3

Wiesnerův centr z pravé strany zablokovali domácí na roh.

4

Hosté ho rozehráli na krátko, což nebyl nejlepší nápad - o míč přišli.

5

Kalabiška centroval do ohně, ještě předtím odmával asistent těsný ofsajd.,

7

Ani jeden ze dvou dlouhých autů Sadílka do vápna se neujal, pak se nechal nachytat v ofsajdu Jurečka.

9

Reinberkův pas na Sadílka byl dlouhý, Pavelka míč zkontroloval do zámezí.

10

Panák zpackal rozehrávku, Sparta ale hned míč získala zpět do svého držení.

12

Wiesner zastavil taktickým faulem slibnou akci Slovácka, žluté kartě ale unikl.

14

Minčev utekl po levé straně až do vápna, míč zakroutil těsně kolem zadního růžku brány.

16

Jan Kalabiška (Slovácko) vstřelil gól. Slovácko - Sparta 1:0
Slovácko jde do vedení po fantastické akci. Kohút si na pravé straně narazil míč se Sadílkem a jeho přetažený centr trkl Kalabiška za záda bezmocného Nity.

19

Wiesner šel pozdě do vzdušného souboje a nejenže zranil Kalabišku, ale také sám sebe. Oba hráči potřebují ošetření.

21

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Tomáš Wiesner, nahradil ho Andreas Vindheim
Wiesner nakonec na svoji zbrklost doplatil a musí střídat.

23

Reinberk posadil míč na hlavu Kohúta, jehož střelu vytáhl parádním zákrokem na roh Nita.

24

Domácí kombinovali v rohu vápna, Petrželův centr pak prolétl šestnáctkou, aniž kdo zasáhl.

26

Sparta přešla do rychlého brejku, ten ale na pravé straně pokazil váhající Vindheim.

27

Hancko střílel z dálky, trefil pět metrů před ním stojícího Sadílka na solar.

30

Hosté přebrali iniciativu, jenže zatím chybují v předfinální fázi.

31

Po přímočaré a rychlé akci centrovala Kalabiška po zemi jen do obránce.

32

Hložek si šteloval míč na střelu, domácí obránci mu ale vypálit nedovolili.

33

Franěk si to nakonec rozmyslel a odpískal uprostřed hřiště faul na Sadílka.

35

Kohút natáhl po rohu ke střele, bránu vysoko překopl až do vrchních řad tribuny.

36

Jen pohotový zákrok Štětiny znemožnil Sadílkovi, aby zblízka dopravil míč do sítě.

37

Spartě fair play nic neříká. Rozhodčí přerušil hru, když se srazil Nita s vlastním obráncem. Míč ale hosté domácím nevrátili...

39

Roh pro Spartu.

40

Minčev hlavičkoval do místa, kde stál připravený Nguyen.

40

Po faulu na Petrželu budou domácí zahrávat přímý kop těsně před hranicí vápna.

41
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Štetina (Sparta)

41

Havlík trefil jen rudou zeď.

43

Václav Jurečka (Slovácko) vstřelil gól. Slovácko - Sparta 2:0
Štětina je zralý na vystřídání. Jurečka ho na pravé straně přetlačil a levačkou se pak trefil přesně k zadní tyči.

45

Sparta je v závěru poločas v rozkladu, na půlce se srazil Hložek se svým spoluhráčem.

45

Poločas bude nastavený o dvě minuty.

45

Pavelka pálil z voleje, bránu minul. To je vše z první půle, která patřila Slovácku.

47

Oba týmy pokračují v sestavách, v jakých končily první poločas.

48

Útočná akce domácích končí faulem Sadílka, který to přehnal s napadáním.

49

Petržela si koledoval o kartu za zatažení za ruku, rozhodčí mu ale sváteční večer nechce kazit.

50
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal David Pavelka (Sparta)

51

Pavelka ve sparťanské výhodě fauloval, přímý kop ale budou zahrávat hosté.

52

Krejčí mladší táhl míč středem a když už chtěl nahrát, sebral mu ho vracející se Kohút.

54

Domácí reklamují ruku Sparty ve vápně. V nejhorším případě to bude roh.

54

A také že je.

54

Nita míč vyboxoval do autu.

55

Petržela střílel levačkou z dálky, Nita zkontroloval pohledem míč do zámezí.

57
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Matěj Pulkrab (Sparta)

57

Daniel Holzer (Slovácko) vstřelil gól. Slovácko - Sparta 3:0
Co ještě dělá na hřišti Štětina? Holzer si s ním pohrál a levačkou propálil Nitu potřetí.

58

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Ladislav Krejčí, nahradil ho Bořek Dočkal

58

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Ladislav Krejčí, nahradil ho Michal Sáček

60

Sparta je K.O. Kohúta nejdříve vychytal zázračným zákrokem Nita, pak slovácký hráč pálil nad bránu. Fanoušci hostů skandují „Bojujte za Spartu“.

62

Nita odkopl míč do zámezí, hosté jsou ve velké nepohodě.

63

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Michal Kohút, nahradil ho Vlastimil Daníček

64
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Milan Petržela (Slovácko)
Tohle už nemohlo projít ani dnešnímu oslavenci, Petržela fauloval zezadu.

66

Ojedinělá útočná akce hostů končí v rukavicích Nguyena.

66

Fanoušci hostů se baví po svém, svůj kotel rozsvítili pyrotechnikou.

68

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Milan Petržela, nahradil ho Jan Navrátil

69

Počet diváků 7 701 (95 % z kapacity 8 121)

71

Za stavu 3:0 tempo hry uvadlo. Slovácko se nemá kam hnát, Sparta hraje asi nejhorší zápas sezony.

73
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Kalabiška (Slovácko)
Kalabiška zajel zbytečně pod nohy Haraslína.

75

Asistent odmával hostům ofsajd, což se vůbec nelíbí trenéru Vrbovi. Jeho vztek je zbytečný, Sparta stejně akci nedohrála do úspěšného konce.

77

Z kotle hostujících fanoušků létají na hřiště lahve. Sparťanská frustrace se stupňuje.

78
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Adam Hložek (Sparta)

79

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Václav Jurečka, nahradil ho Rigino Cicilia

79

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Daniel Holzer, nahradil ho Michal Tomič

79

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Lukáš Haraslín, nahradil ho David Moberg Karlsson

82

Dočkal hradbu těl před sebou nepropálil.

83

A k Nguyenovi neprošla ani střela Karlssona.

85

Domácí fanoušci už slaví chorály vítězství.

86

Rigino Cicilia (Slovácko) vstřelil gól. Slovácko - Sparta 4:0
Sparťanské dílo zkázy v Hradišti a exhibici korunuje Cicilia, který se uvolnil před vápnem a pravačkou se trefil přesně k tyči.

88

Nita si vyskočil a chabou hlavičku Cicilii stáhl ze vzduchu.

88

Zdá se, že o nejlepším hráči Sparty hlasovali zejména fanoušci Slovácka -. zvolili stopera Štětinu, jehož bude dnešní zápas asi dlouhou budit ze snu.