Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Góly: 18. E. Jirka, 22. J. Kliment, 55. R. Hranáč, 85. J. Mosquera, 90. P. Bucha
Góly:

Žluté karty:
51. L. Hejda, 90. J. Mosquera

Střely na branku: 13:5; Střely mimo: 4:3; Rohové kopy: 6:9
Počet diváků: 5 231 (45 % z kapacity 11 700)

FC Viktoria Plzeň je na 3. pozici a SK Dynamo České Budějovice jsou na pozici 16. a tedy poslední.

Plzeň dohrávala ve středu odložené 6. kolo s Mladou Boleslaví, odkud se vrací s výhrou 3:1. Zápas rozhodl Pavel Šulc svým dvougólovým zářezem. Utkání 17. kola s Baníkem si Západočeši odložili a tak jejich předposlední duel v české lize byl proti Hradci, odkud si odnesli remízu 1:1. Na evropské frontě se ale zatím Viktoriánům daří více. Svoji konferenční misi plní na jedničku a v posledním utkání udolali Ballkani 1:0. Trenér Koubek se zde nebál zariskovat a do základu nasadil Baiera a Palusku, které v 61. minutě podpořil Pavel Hašek a odehrál tak debutový zápas v červenomodrém dresu. Tato osmnáctiletá trojce může být pro Plzeň dobrým ukazatelem, že po dlouhé době konečně začíná rodit talenty jako jiné velké české akademie.

Dynamo v posledním utkání podalo velice kvalitní výkon, na výhru to ale nestačilo. Sešívaný favorit doma vyhrál 2:1. Jihočeši už pět kol nebodovali a po konci trenéra Marka Nikla je samotným hlavním trenérem Tomáš Zápotočný. Tito dva trenéři si totiž svoje role mezi sebe rovně dělili a i přestože byl jako hlavní trenér veden Nikl, oba zastávali v realizačním týmu podobnou roli.

Dnes je Plzeň favoritem, ale v domácí lize jsou poslední dobou výsledeky ze strany Viktoriánů lehce nepředvídatelné. Dynamo z posledního místa nemá co ztratit a Plzeň potřebuje body na obě pražská „S“. Bude to tedy atraktivní zápas Davida a Goliáše.

Kopic
88. min Hašek o hráči
20 Bucha
Bucha
23 Kalvach
Kalvach
82. min Paluska o hráči
22 Cadu
33 Jirka
Jirka
82. min Mosquera o hráči
Kliment
88. min Holík o hráči
11 Vydra
Vydra
62. min Sýkora o hráči

SK Dynamo České BudějoviceČ. Budějovice(4-5-1)

Šípoš
22 Sladký
Sladký
73. min Skalák o hráči
Šigut
65. min Osmančík o hráči
Hellebrand
Hubínek
65. min Čermák o hráči
10 Suchan
Suchan
19 Alli
Alli
85. min Hora o hráči
Adediran
73. min Ondrášek o hráči

1

Drobný Musa ladně obešel Hranáče. Staněk likviduje nadějný útok.

2

Plzeň našla průnikovou přihrávku na Erika Jirku, ten poslal centr, který si našel Cadu. Budějovice pevně brání.

3

Viktoriání stále nebezpečně kombinují kolem branky Šípoše.

3

Vydra fauloval a k míči se tak dostanou hosté.

4

Sladký poslal německý centr z pravé strany. Staněk sbírá.

5

Kalvach prošel středem hřiště, poté přihrál na Klimenta. Jeho střela byla zblokována Lukášem Havlem.

6

Kopic ladně prošel přes obránce. Přihrál Jirkovi, ale jeho centr byl zblokovaný. Plzeň kope roh.

6

Roh byl nepřesně kopnut na přední tyč a míč se tak vrací ke gólmanu Staňkovi.

7

Šigut presoval rozehrávku Hejdy, dopustil se ale nedovoleného zákroku.

8

Hellebrand si technicky obhodil několik záložníků domácích a efektivně otáčí hru. Dynamo kope roh.

9

Robin Hranáč vyhlavičkoval míč z vápna na Buchu a ten pádil do útoku. Již zmíněný stoper ukázkově mazal dopředu a právem se mu také vrátil míč. Při jeho střeleckém pokusu ale dojel Šípoše, který je nyní ošetřován.

11

Ošetřování je u konce. Plzeň kope roh.

12

Kalvach akrobaticky překonal zálohu a okamžitě našel rozběhnutého Klimenta. Ten byl při jeho centru ve vápně slušně přišlápnut, sudí ale signalizuje, aby hra dál pokračovala.

13

Plzeňská tiki-taka vyústila v brejk Budějovic, který musel likvidovat Dweh.

14

Kopic prošťouchl balón na Erika Jirku. Tento slovenský útočník centroval z pravé strany. K míči se dostal Cadu, ale jeho střelu zalehl Havel. Domácí reklamují ruku.

15

Hlavní sudí zkoumá potenciální penaltu pro Viktorii.

17

Rozhodčí jde zhodnotit situaci sám.

17

A verdikt je jasný. Penalta pro domácí!

18

Erik Jirka (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Č. Budějovice 1:0
Plzeň jde do vedení. Slovenský útočník chladnokrevně proměňuje penaltu. Dvacetišestiletý reprezentant bez většího přemýšlení poslal míč dolů k levé tyči a otevírá tak stav utkání.

20

Kliment s Vydrou kombinují kolem vápna. Domácí reklamují další ruku, hra pokračuje dál.

21

Robin Hranáč se pokusil o sprinterský souboj po pravé straně. Míč si ale příliš předkopl a tak ho sbírá stoper Dynama.

22

Jan Kliment (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Č. Budějovice 2:0
Plzeň neotálí a posílá druhý gól do branky Šípoše. Kliment dostal míč z levé strany. Došel si až před brankáře, kde ho ladně překopnul.

24

Dlouhý míč na Musu nepřesně odvrátil Hranáč. Po drobné kombinaci kolem vápna domácích se o střelu pokusil Hellebrand. Staněk vyráží na roh.

25

U míče je opět Dynamo.

26

Plzeň oloupila Budějovice o míč po jejich sympatickém útočném snažení.

27

Ostrá střela domácích letí nad. Rozehrávat bude Šípoš nakrátko.

28

Plzeň si koleduje pomalou rozehrávkou stoperů kolem vlastní branky. Dynamo zatím nepotrestalo.

29

Budějovice to opět zkouší pomalu po zemi kolem branky domácích. Nic z toho zatím ale není.

30

Cadu zkusil otočit hru, ale nepřesně. U míče je Dynamo.

30

Plzeň odvrací jednu akci za druhou. Dynamo se snaží tvořit, Viktorka ale ničí jejich snahu.

31

Kopic zkusil střelu z pětadvaceti metrů. Šípoš s přehledem chytá.

32

Cadu dneska nemá svůj den. Znovu se vzteká, že se mu nevydařila další přihrávka.

33

Suchan nepřesně sklepává. Plzeň jde do útoku.

34

Dweh zkusil křižnou přihrávku na Jirku. Míč sbírá brankář Šípoš.

35

Hranáč surově seslal k zemi maličkého Musu. Hra pokračuje dál. Sudí je dnes velmi benevolentní.

36

Pumelice Vydry trefuje pouze reklamní banery. Tento kanonýr z Chotěboře se tuto sezónu zatím trápí.

38

Další tutovka v podání domácích. Pavel Bucha nedokázal překonat brankáře hostů, který nadvakrát chytal jeho střelecký pokus.

38

Hukot je i u druhé branky. Králik pálí z dálky. Staněk se štěstím vytáhl na roh.

39

Hosté stále tlačí na branku Staňka. Hellebrand to zkusil z třiceti metrů a Staňkovi nezbylo nic jiného, než vyrazit míč. Dynamo kope roh.

40

Domácí jsou venku z tlaku Budějovic a hledají cestu k brance hostů.

41

Dynamo okamžitě sbírá domácím míč a žene se do útoku.

42

Plzeň vytlačila Dynamo ke svojí brance a následně jim odebrala míč.

43

Odkop Kalvacha byl nepřesný. Musa to zkouší po levé straně. Budějovice mají další roh.

44

Cadu zadřel rozběhnutou šanci domácích. K míči se tak vrací hostující tým.

45

Musa Alli v dalším náběhu za obranu. Tento dvaadvacetiletý útočník zatím podává velmi kvalitní výkon a nedává stoperskému triu spát.

45

Hlavní sudí nastavuje čtyři minuty.

45

Šigutovi odskočil míč od nohy. Plzeň bude vhazovat aut.

45

Musa Alli byl sám před brankářem Staňkem. Jeho střela v záklonu letí do tribun.

45

Kliment ostře sesal k zemi Suchana. Od sudího schytal pouze napomenutí.

46

Plzeň ambiciózně vykopává a tlačí se dopředu. Budějovice ale likvidují ofenzívu domácích.

47

Dynamo kope roh.

47

Dynamo kope další roh, tentokrát z druhé strany.

48

Kliment obešel Šiguta a posunul na Kopice. Jeho přetažený centr si našel Cadu, který se pokusil tento načechraný centr proměnit nůžkami, ale nepřesně.

49

Kliment po vyhraném souboji rozběhl Jirku. Míč končí u rohového praporku. Sudí běží k Hubínkovi, který setrval na zemi otřesen po souboji s Klimentem.

51
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Hejda (Plzeň)
Suchan byl faulován před vápnem. Budějovice budou kopat nebezpečnou standardku z pětadvaceti metrů.

53

Suchan nedokázal překonat obrovskou pevnost, kterou si před sebe postavil Staněk.

53

Dynamo je zatím aktivnější tým v tomto poločase, také aby ne, když prohrává 2:0.

54

V plzeňském kotli je veselo. Kalvach se z ničeho nic zjevil ve vápně hostů. Jeho přízemní centr na Cadua byl odvrácen na roh.

55

Robin Hranáč (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Č. Budějovice 3:0
A radost domácích fanoušků může setrvat. Plzeň využívá rohového kopu. Kalvachův centr opět nezklamal. Robin Hranáč se vznesl do vzduchu a hlavou poslal míč do sítě. Domácí kotel skanduje, „Dejte jim bůra.“

59

Plzeň dobře kombinovala kolem branky hostů. Vydra ale namazal Šigutovi, který může sprintovat na branku.

60

Fanoušek z hostujícího kotle hodil světlici do místa, kde jsou oba celky. Erik Jirka ji odhodil ze hřiště pryč.

61

Ostrý faul na Dweha u rohového praporku. Další světlice na hřišti, opět z kotle hostů.

62

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Matěj Vydra, nahradil ho Jan Sýkora

63

Kopic centruje do vápna, kde se nachází další, už třetí světlice. Domácí fanoušci už ztrácejí nervy. Rozhodčí přerušuje hru.

65

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Michal Hubínek, nahradil ho Marcel Čermák

65

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Samuel Šigut, nahradil ho Pavel Osmančík

66

Kopic nepřesně přihrál, Dynamo toho ale nevyužívá. U míče je znovu Viktorie.

67

Cadu vytáhl míč po levé straně. Krásným centrem našel Kopice, který z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat brankáře Šípoše. Plzeň kope roh.

68

Plzeň dělá rodeo kolem branky Dynama. Roh byl kopnut na přední tyč, odkud hlavičkoval Dweh. Šípoš fantastickým zákrokem vytáhl míč.

70

Plzeňští fanoušci provokují fanoušky Dynama. Musí zasahovat pořadatelská služba.

72

Brilantní střela Čermáka, ale ještě lepší zákrok Staňka. Utažená střela z pětatřiceti metrů byla vytažena Staňkem.

73

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Martin Sladký, nahradil ho Jiří Skalák

73

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Quadri Adebayo Adediran, nahradil ho Zdeněk Ondrášek

74

Nepřesná rozehrávka domácích končí v autu.

75

Cadu odkopává míč, který okamžitě sbírá záloha hostů a pokračuje v presu.

76

Sýkora se dostal do vápna s míčem, zde se ale zamotal a nedokázal zakončit. Další světlice na hřišti. Hra opět přerušena.

78

Rozhodčí vznesl jasný verdikt. Ještě jedna světlice na hřišti a zápas bude předčasně ukončen.

82

Centr z levé strany, o který se postaral Musa Alli, přistál na noze Ondráška. Jeho střela těsně minula tyč.

85

Jhon Mosquera (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Č. Budějovice 4:0
Super tah Koubka! Lukáš Hejda se vytáhl a vybojoval míč ve středu pole. Rozdal na Klimenta, který poslal přízemní centr do vápna, ten propadl na Mosqueru. Kolumbijec nezazmatkoval a posadil si Šípoše a rozvlnil síť. Fantastické střídaní taktického mága Koubka.

85

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Wale Musa Alli, nahradil ho Vojtěch Hora

88

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Jan Kliment, nahradil ho Libor Holík

88

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Jan Kopic, nahradil ho Pavel Hašek

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jhon Mosquera (Plzeň)
Kolumbijec fauloval Hellebranda. Dynamo kope standardku z nebezpečné pozice.

90

Sudí opět nastavuje čtyři minuty.

90

Počet diváků 5 231 (45 % z kapacity 11 700)

90

Čermák to zkusil na vzdálenější tyč. Střela to byla pěkná, Staněk byl ale připraven.