Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Sparta a Bohemians se po třech dnech utkávají znovu, v týdnu v osmifinále poháru zvítězila Sparta na hřišti soupeře 2:1.

V minulé sezoně Bohemians trápili Spartu spíš na jejím stadionu na Letné, v základní částí tam remizovali, v nadstavbě ve skupině o titul přišli o bod až v závěru.

Sparťanský kouč Priske vsadil oproti středečnímu pohárovému utkání proti Bohemians (2:1) na odlišné složení. Do brány se zpět vrací Vindahl, před ním jsou Panák, Sörensen a Vitík, jenž je po zranění znovu v základu. Na krajích hraje Zelený, jenž jako jediný nastoupil i v poháru. Do útoku jde tentokrát Karabec, Kuchta a Birmančevič.

Domácí fotbalisté už nastoupili na předzápasovou rozcvičku, u které je hlasitě podporuje kotel sparťanských fanoušků.

o hráči
72. min Sadílek o hráči
Kairinen
o hráči
30 Zelený
Zelený
o hráči
60. min Pešek o hráči
10 Karabec
Karabec
o hráči
60. min Ševčík o hráči
9 Kuchta
Kuchta
o hráči
72. min Olatunji o hráči
Birmančevič
o hráči
82. min Haraslín o hráči

o hráči
36. min Křapka o hráči
o hráči
75. min Shejbal o hráči
16 Dostál
Dostál
o hráči
75. min Puškáč o hráči
42 Smrž
Smrž
o hráči
90. min Jindřišek o hráči
33 Prekop
Prekop
o hráči
90. min Mužík o hráči

Rozhodčí: Radina - Nádvorník, Machač
Počet diváků: 17 411

Na trávník půl hodiny před výkopem vyběhlo i hostující mužstvo a rozcvičky jsou v plném proudu.

Na lavičce Sparty už je připravený i slovenský křídelník a nejlepší střelec celé soutěže Haraslín, jehož Sparta postrádala čtyři zápasy. Vedle něj se připravuje také krajní obránce Preciado, který vypadl ze zápasu s Rangers.

Do výkopu zbývá necelých deset minut a na trávník tradičně nastupují sparťanští vlajkonoši.

V tuhle chvíli se rozeznívá hymna Zpívej, kdo jsi sparťanem.

Na hrací plochu mezitím nastoupili hráči obou týmů.

Před výkopem ještě stadion uctil minutou potlesku zesnulé sparťany a sparťanky.

Úvodní výkop obstarají domácí hráči.

1

Začal první poločas utkání Sparta - Bohemians

1

Sparťané svou první akci založili na pravé straně, přes Kuchtu se však míč dostal nalevo k Zelenému, který zkoušel vybídnout Birmančeviče, ale ten už míč nezastihl na hrací ploše.

3

Sörensen podklouzl a nestihl tak Zeleného přihrávku, hosté dostali rohový kop zadarmo.

3

A málem z něj vytěžili první střelu, Beran centroval a na přední tyči se do zakončení probil Vondra, ale míč nedokázal v letu hlavou usměrnit mezi tři tyče.

4

Sparťané se snaží rozehrávat odzadu kombinačně, ale vysoké postavení hostů je nakonec donutilo k nákopu dopředu.

5

Birmančevič se Zeleným dobře zatlačili na Köstla a získali na polovině hřiště autové vhazování.

6

Prekop zkusil udržet míč v rohu hřiště, ale proti dvojici Zelený-Sörensen neměl nárok, nezískal navíc ani autové vhazování.

6

7

Laci si všiml Kuchty sbíhajícího za obranu, ale nedokázal ho najit přesnou přihrávkou.

9

Hosté mezitím získali další roh, ale tentokrát z něj nevytěžili žádné zakončení.

10

Domácí zatím jako by se nemohli dostat do zápasu, kombinují převážně na své polovině a často zbytečně ztrácí balony.

10

První střelu na bránu si připsal hostující Hrubý, ale z úhlu slabou střelou Vindahla nepřekonal.

11

Birmančevič dostal míč od Laciho na levé straně, potáhl ho a přihrátl na hranici vápna Kuchtovi, ale ten nadvakrát obranný val neprostřelil. Získal alespoň rohový kop.

12

Ten zahrál Birmančevič na zadní tyč, kde čekal Wiesner, který ještě zkoušel vracet na malé vápno, ale skvěle zasáhl hlavou Hůlka.

14
Důležité

Po přihrávce Zeleného střílel z dobré pozice na hranici vápna Laci, do míče se opřel velkou silou, ale zablokovaná střela až k Reichlovi neprošla.

15

Další domácí akci přerušil ofsajd Kuchty.

17

Dostál se snažil dostat rozehrávající sparťany pod tlak, byl však příliš důrazný a Wisnera fauloval. Hosté nicméně vzápětí míč stejně získali.

17

Dopředu se vydal stoper Hůlka, ale i on byl až příliš důrazný a provinil se faulem na Sörensona, čímž ukončil další útočné snahy hostů.

19

Birmančevič mizerně rozehrál a dopředu se vydal Prekop, ale proti sparťanské přesile míč neudržel, ačkoliv se opravdu snažil. Vzápětí chtěl Laci vysunout Kuchtu, ale poslal mu příliš vysokou nahrávku.

20

Výbornou přihrávku do vápna dostal Kuchta, ale jeho střelu mu na poslední chvíli na roh srazil Vondra.

21

Na ten naskočil Vitík a Reichl raději míč vyrazil nad břevno.

21

A další zakončení hlavou, Sörensen byl trestuhodně nehlídaný, ale míč letěl příliš nízko a stoper svůj výskok neodhadl a míč od země poslal přímo do náruče Reichla.

22

Na druhé straně hlavičkoval po přímém kopu Prekop, ale míč letěl těsně nad břevno, a útočník hostů byl navíc v ofsajdu.

25

Domácí teď chtějí hru trochu uklidnit a rozehrávají od vlastních stoperů ve snaze vylákat hráče Bohemians.

26

Kuchta na polovině hřiště obral o míč Köstla a už vysílal do úniku Birmančeviče, ale před ním rezolutně odkopl Vondra.

27

Domácí získali rohový kop, ten rozehrál Birmančevič, ale na malém vápně nebyl nikdo v rudé, pouze připravený Vondra.

28

Na pravé straně získal míč Karabec, posunul ho Wiesnerovi, ale ten si až příliš věřil a střelou z voleje bránu vysoko přestřelil.

29

Smrž skvěle obral Laciho, ale následně pokazil přihrávku na Prekopa.

29
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Erik Prekop (Bohemians)

30

Kairinen se odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti, ale bránu trefit nedokázal.

32

Karabec zkoušel nákopem dopředu najít Kuchtu, ale před ním sebral míč na hraně vápna Reichl.

33

Vitík neodhahl dlouhý nákop a hlavou ho poslal přímo na nohu Berana, který se pokoušel zleva proniknout do vápna, ale s obtížemi ho zastavil Wiesner. Nebude z toho nicméně ani roh.

34

Přímý kop z poloviny hřiště rozehrál Hybš, ale nabíhajícího Köstla uhlídal Zelený a k míči ho nepustil.

35

Na trávníku teď leží Vondra, který si vyžádal po jednom z předchozích soubojů ošetření.

36
Střídání

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Jan Vondra, nahradil ho Antonín Křapka

37
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Veljko Birmančevič (Sparta)
Hůlka v souboji tělem dle rozhodčího čistě odstavil Birmančeviče, který vzápětí právě do Hůlky zajel skluzem.

39
Důležité

Kuchta ve středu podržel míč a skvěle vyslal do úniku Birmančeviče, ale ten vyběhnutého Reichla zkoušel obstřelit a bránu minul. Celé situaci nicméně předcházel ofsajd domácího křídelníka.

42

Ve vápně Sparty se probíjel Prekop, ale po několika dotecích s balonem nakonec nedokázal prostřelit několik před sebou stojících obránců.

44

Hosté pěkně kombinovali na útočné polovině, ale do vápna se jim nakonec dostat nepodařilo a celá akce skončila u Köstla, který při kličce poslal míč do zámezí.

45

Karabec hledal míčem pod sebe na malé vápno Vitíka, který se vynořil vepředu, ale Křapka odvrátil na roh.

45

Po něm hlavičkoval opět Vitík, ale bránu přestřelil.

45

V prvním poločase se bude hrát minimálně tři minuty nad rámec základní hrací doby.

45

Zelený ustál souboj s přesilou, posunul doprava na Birmančeviče, který centroval na Kuchtu, ale ten nedokázal míč sklepnout zpět Zelenému.

45

A vypadá to na další zdravotní problémy hráče Bohemians, tentokrát na trávníku zůstal Hrubý.

45

Ale vypadá to, že minimálně první poločas zvládne dohrát.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Sparta - Bohemians

46

Křapka ihned zkusil míč nakopnout dopředu, ale sparťané si s ním poradili.

48

Kuchta si sbíhal za obranu, ale Panák na něj míč nakonec neposlal, sparťané nadále kombinují vzadu.

49

O míč ale přišli a dopředu se vydal Hybš, který celou akci zakončil, ale trefil pouze střed brány, kde stál připravený Vindahl.

49

Laci získal míč od Berana na útočné polovině a celou akci zakončil přihrávkou do vápna Karabec, po teči Křapky rozehraje Sparta rohový kop.

50

Z něj však žádné zakončení nevytěžila.

51

Po nákopu Vitíka udržel Kuchta na zádech Křapku a hledal ve vápně Birmančeviče, ale před ním stačil do bezpečí odkopnout Hůlka.

52

Panák to myslel dobře, jeho přihrávka středem ale byla pro Laciho příliš dlouhá.

52

Sparťané nicméně ihned míč získali, Kairinen už si ho chystal na střelu či přihrávku, ale několik metrů před vápnem ho fauloval Křapka.

53

U míče stojí dvojice Laci a Karabec.

54

První jmenovaný to vzal na sebe, ale střelou trefil pouze zeď.

55

Domácí fanoušci přes dým z kotle sledovali, jak se dopředu vydal Karabec, který ale svým centrem nenašel nikoho v rudém.

56

Právě Karabec byl o chvíli později faulován před vápnem, ale sudí ponechal výhodu a celou akci zakončil slabou střelou z úhlu Birmančevič.

58

Kvůli domácím fanouškům sudí na chvíli přerušil hru, ale Reichl už rozehrál a zápas pokračuje.

59

Kairinen dostal míč po zákroku Křapky přímo proti noze, ale z velké vzdálenosti míč nedokázal lépe usměrnit a Reichl neměl těžkou práci.

60

Další střela zpoza vápna, tentokrát k ní napřáhl Laci, ale obstřel k pravé tyči mu nevyšel.

61

Sörensen nakopl míč na Kuchtu, který se k němu sice dostal, ale pod tlakem Křapky mu utekl až za brankovou čáru.

63

Dostál poslal pomalou přihrávku zpět Reichlovi, který jen tak tak stačil odkopnout před Wiesnerem na roh.

63

Ten se ale Birmančevičovi vůbec nepovedl a trefil prvního bránícího hráče.

64

Dopředu se po delší době vydali také hosté, ale Hrubého střelu z hranice vápna zablokoval Sörensen.

64

Hra se ihned přesunula na druhou stranu, kde získal další přímý kop několik metrů za vápnem Pešek.

65

Birmančevič to zkusil přímým zakončením, zeď sice netrefil, ale jeho slabý pokus v klidu lapil do rukavic Reichl.

66
Důležité

A je to penalta pro Spartu! Kairinen nakopl míč do vápna, kde si ho chtěl zpracovat Kuchta, ale k zemi ho zezadu srazil Hybš.

68
Důležité

Vypadá to, že celou situaci ještě zkoumá VAR.

68

Veljko Birmančevič (Sparta) proměnil pokutový kop. Sparta - Bohemians 1:0
Na verdiktu se nic nezměnilo, míč si postavil Birmančevič a s přehledem ho poslal k levé tyči. Reichl šel na opačnou stranu a neměl nárok.

70

Hosté dostanou možnost rychle odpovědět, Vitík na levé straně kousek od vápna přistrčil Prekopa.

71

Ale k centru se nikdo z hostů nedostal a na druhou stranu naopak vyrazil Pešek, ale míč si příliš předkopl a Reichl u něj byl dřív.

71
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Wiesner (Sparta)

73

Birmančevič musel svůj úprk dopředu zastavit, po tvrdém střetu totiž na trávníku zůstali ležet Křapka s Olatunjim.

74

Oba jsou ale v pořádku a budou hrát dál.

76

Puškáč se hned zapojil do hry, našel napravo Smrže a jeho nebezpečný centr jen tak tak na roh srazil Panák.

76

Roh sice sparťané odvrátili ale vzápětí přiletěl další centr, který málem stihl zakončit Křapka. Na další roh raději odkopl Vitík.

77

A po zásahu obranu přiletí další centr z rohu.

78

Hosté nakonec rozehráli nakrátko a Hála vyslal nebezpečnou střelu, která naštěstí pro Vindahla netečovala nikoho z hráčů ve vápně a zamířila mu přímo do náruče.

79

Počet diváků 17 411 (92 % z kapacity 18 944)

80

Hosté začali hrát více útočně, čehož už několikrát mohla Sparta využít únikem do otevřené obrany, ale vždy akci pokazila špatnou přihrávkou. Nejprve Olatunji a po něm i Birmančevič.

81

Lukáš Sadílek (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Bohemians 2:0
Po faulu ve středu hřiště rozehrál přímý kop Panák, před vápnem ho zpracoval Olatunji, který posunul na Birmančeviče a ten skvělou přihrávkou šajtlí vybídnul Sadílka, který si naběhl do vápna a na přední tyči prostřelil Reichla.

82
Střídání

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Veljko Birmančevič, nahradil ho Lukáš Haraslín

84
Důležité

Po útoku hostů vybojoval míč Ševčík, který založil protiútok, na jehož konci byl Pešek, jenž ještě hledal Haraslína, ale ten přihrávku za sebe nedokázal lépe zakončit a v pádu trefil pouze Reichla.

86

Sörensen nerozehrál dobře a útočit mohli hosté, ale na Köstlův centr na přední tyči nedosáhl Puškáč.

88
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Asger Sörensen (Sparta)

89

Reichl dlouhým nákopem pouze odevzdal míč soupeři a Sparta si v tuhle chvíli už bude chtít zápas pohlídat.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Shejbal (Bohemians)

90

Přímý kop ze strany navíc pro domácí získal po pěkné individuální akci Ševčík.

90

Nastavuje se pět minut.

90

No a Kairinen zdánlivě nepovedeným centrem přidělal problémy Reichlovi, který míč musel na poslední chvíli vyrazit nad břevno.

90

Haraslín zkoušel z rohu překvapit brankáře přímým zakončením, ale Hybš skluzem míč odvrátil.

90

Puškáč si naskočil na centr, ale hlavičku poslal mimo.

90
Důležité

Sparťané si v závěru málem sami zatopili, Sörensen dal špatnou zpětnou přihrávku na Vindahla, kterého obehrál Hála, ale z úhlu střílet nemohl a ve vápně nebyl nikdo z hostů, kdo by na jeho centr mohl reagovat.