České Budějovice po čtyřech kolech stále čekají na první bodový zisk, v posledních dvou utkáních navíc obdržely v součtu deset branek, a mají tak s náskokem nejhorší obranu v lize. Proti Bohemians se pokusí konečně uspět.

Bohemians se po vypadnutí z Konferenční ligy mohou soustředit pouze na ligovou soutěž, kde mají prozatím bilanci dvou výher a dvou porážek, naposledy nestačily doma na Slovácko (0:1).

Jihočeši nechali pouze na lavičce zkušeného stopera Králika, jindy jistotu zadních řad. Na střídačce začne i tvořivý Hellebrand.

Tým Bohemians čítá od prvních minut hlavní osobnosti, jakými jsou Jindřišek, Hůlka nebo vpředu Matoušek s Puškáčem.

SK Dynamo České BudějoviceČ. Budějovice(4-5-1)

Janáček
Broukal
15 Čoudek
Čoudek
22. min Králik o hráči
2 Havel
Havel
27 Trummer
Trummer
Čmelík
63. min Osmančík o hráči
10 Suchan
Suchan
74. min Hellebrand o hráči
23 J. Hora
J. Hora
Čermák
74. min Skalák o hráči

Křapka
78. min Necid o hráči
7 Hybš
Hybš
23 Köstl
Köstl
61. min Kovařík o hráči
Jindřišek
6 Beran
Beran
61. min Hrubý o hráči
16 Dostál
Dostál
20 Kozák
Kozák
Puškáč
61. min Mužík o hráči
Matoušek
30. min Prekop o hráči

3

Trummer byl faulovaný Köstlem, je z toho faul nedaleko vápna hostů.

4

Reichl vytáhl Horův centr na roh.

5

Čmelík se po přetaženém centru dostal ke střele, ale zablokovala ji přesila soupeřů.

8

Poprvé se v útoku představili i Pražané, ale na přímé ohrožení Janáčka to nebylo.

9

První roh zápasu rozehrají Bohemians.

10

Nebezpečně se míč vracel proti noze Kozáka, ale obrana Budějovic dobře vystoupila.

13

Jihočeši se vracejí do útoku. Je to právě Dynamo, které dnes potřebuje zvítězit.

14

Teď k výhře mohl přiblížit domácí Čermák, ale po akci Trummera hlavičkoval nepřesně.

17

Klokanům se nabídla možnost rychlého brejku, ale hráči hostů ji nedotáhli k zakončení.

19

Ondrášek se opřel do odraženého míče, ale rána mu vůbec nesedla.

21

Zakončovat mohl i Čmelík, pálil zpoza vápna v záklonu, a tak si brankář Bohemians připsal snadný zákrok.

22

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Ondřej Čoudek, nahradil ho Martin Králik
Čoudek musí ze hřiště kvůli zranění ze souboje s Matouškem. Nahrazuje ho Králik.

24

Úkol pro domácí dnes asi zní jasně - střílet z každé pozice. Ta Čermákova však byla velmi nepřipravená, proto domácí záložník mířil vysoko nad.

25

Hráči se mohou občerstvit po pokynu rozhodčího.

28

Po dlouhém rozmýšlení Králik nakopl dlouhý míč, ten Adediran sklepl pro Čermáka, jemuž ale rána z první vůbec nesedla.

29

Z protiútoku se předvedli i hosté. Nejprve se do rány vrhnul Čermák, pak Bohemians pokračovali ve hře a zakončoval Beran. Jeho pokus do středu branky ale lapil Janáček.

30

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Jan Matoušek, nahradil ho Erik Prekop
Tak srážka s Čoudkem končí i pro Matouška závěrem v dnešním utkání, byť o pár minut později. Místo přenechává Prekopovi.

33

Köstlův průnik byl zablokovaný na roh.

35

Dostálův centr byl několikrát tečovaný, nakonec doletěl mimo dosah hráčů v černém, které dnes oblékají Pražané.

38

Dynamo dostalo míč do sítě. Suchan nacentroval z levé strany, Ondrášek byl důrazný v souboji s brankářem, ale sudí píská útočný faul, a tak se bezbrankové skóre nemění.

40

Černobílí jsou nadále aktivnější, ale v poslední třetině hřiště se jim moc nedaří.

42

Po centru Hybše zakončoval Prekop, ale proti přesile nemířil přesně.

44

Po dobré práci Čermáka se před Adediranem otevřel prostor, ale nigerijského záložníka zradil první dotek.

45

Největší šance první půle. Centr zleva doplachtil ke Köstlovi, který zakončoval z první těsně vedle.

45

Nastavují se čtyři minuty.

45

Centr Čmelíka si Hybš skoro srazil do sítě, následuje roh.

45

Quadri Adebayo Adediran (Č. Budějovice) vstřelil gól. Č. Budějovice - Bohemians 1:0
Ve druhé minutě nastavení se domácí dočkali. Rohový kop Jakuba Hory se dvakrát opakoval, jeho třetí pokus přesně našel Quadri Adedirana, který hlavou otevřel skóre.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

45

Budějovice vedou po prvním poločase 1:0 nad Bohemians. Slušný a aktivní výkon Dynama korunoval v nastavení po rohu Quadri Adediran. Moc šancí k vidění není, více je soubojů a nepřesností. Pražané toho směrem dopředu moc neukázali.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Č. Budějovice - Bohemians

48

Bohemians začali aktivněji, ale Prekopův centr skončil jen v rukavicích Janáčka.

49

Adediranova zpětná přihrávka byla nápaditá, ale jeho spoluhráči jeho úmysl nevytušili.

50

Teď už byl Adediran konkrétní a hledal Čmelíka, ten však ve vápně na balon nedosáhl.

53

Janáček si počíhal na centr Hybše z levé strany.

55

Zajímavá standardka pro domácí, Hora bude rozehrávat z pětadvaceti metrů.

56

Budějovický záložník zvolil nadýchaný centr, ten proskákal vápnem bez kontaktu.

57

Signál po rohu a zakončoval Kozák, mířil však jen na tribunu, i když to hostům vyšlo podle plánů.

58

Mohlo to být 2:0! Hosté chybovali v obraně, Adediran uvolnil Suchana, jeho ránu brankář jen vyrazil, ale pak si proti dorážce Čermáka připsal skvělý zákrok.

58

Lukáš Havel (Č. Budějovice) vstřelil gól. Č. Budějovice - Bohemians 2:0
Po následném rohu už je to o dva. Odražený míč napálil Suchan, i když se rána nezdála moc nebezpečná, tak ji tečoval hlavou Lukáš Havel.

63

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Lukáš Čmelík, nahradil ho Pavel Osmančík

65
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Havel (Č. Budějovice)

66

Hosté se tlačí dopředu. Mohou zahrozit z rohového kopu.

68

Z rohu hosté nezakončili, naopak Dynamo vyrazilo dopředu k nebezpečnému brejku. Suchan s ostatním sice dohráli brejk, ale nakonec se mával ofsajd.

69

Počet diváků 3 756 (56 % z kapacity 6 681)

72

Po pauze na občerstvení se znovu hraje. Klokanům zbývá něco málo přes dvacet minut, aby se zápasem něco udělali.

73

Roh pro Bohemians.

74

Janáček trochu nejistě lapil míč. Nakonec mu pojistku dal útočný faul.

74

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Jan Suchan, nahradil ho Patrik Hellebrand

74

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Marcel Čermák, nahradil ho Jiří Skalák

77

Skalák při premiéře za Dynamo poprvé u míče. Centroval do vápna na Osmančíka, ten hlavičkoval v záklonu.

78

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Antonín Křapka, nahradil ho Tomáš Necid

80

Jindřišek střílel zpoza vápna přímo do středu branky.

82

Dynamo dál nechce jen čekat a bránit, proto se pouští i do útočných výletů.

83

Roh pro hosty.

84

Kovaříkův centr byl ještě víc než přetažený. Nikdo ze spoluhráčů neměl šanci na něj dosáhnout.

86

Mužíkův nebezpečný centr odvrátil daleko od branky urostlý Broukal. Jihočeši si mohou oddechnout.

87

Brankář Bohemians nadvakrát zkrotil střelu Adedirana.

89

Skalák hledal před brankou Ondráška, ten nezakončil, ale získal aspoň roh. Jeho exekuce se Horovi moc nepovedla.

89

Pavel Osmančík (Č. Budějovice) vstřelil gól. Č. Budějovice - Bohemians 3:0
Je definitivně rozhodnuto. Hellebrand dlouhým pasem našel volného Ondráška, ten dobře míč zpracoval, nachystal ho Pavlu Osmančíkovi, který zblízka skóroval.

90

České Budějovice se dočkaly a berou první body v sezoně. Bohemians porazily 3:0 a to zaslouženě. Sice nepodaly ten nejlepší výkon, ale poctivě si důležitý zápas odpracovaly. Důležitý gól byl ten úvodní před poločasovou pauzou. Jihočeši navíc poprvé v sezoně udrželi nulu. Hráči Bohemians prohráli podruhé v řadě a mají šest bodů v tabulce.

4. května 2024 15:00Č. Budějovice-Bohemians 2:1
16. prosince 2023 18:00Bohemians-Č. Budějovice 0:0
20. srpna 2023 15:00Č. Budějovice-Bohemians 3:0
19. února 2023 15:00Č. Budějovice-Bohemians 1:0
30. srpna 2022 17:30Bohemians-Č. Budějovice 1:2
17. dubna 2022 17:00Č. Budějovice-Bohemians 2:1
20. listopadu 2021 15:00Bohemians-Č. Budějovice 3:1
27. února 2021 16:00Bohemians-Č. Budějovice 1:1