Lídr tabulky a obhájce titulu startuje jaro na hřišti nováčka, který se chce hlavně udržet. Sparta v Karviné zahajuje náročný program příštích dnů a týdnů; už ve ji například čeká úvodní duel vyřazovací fáze Evropské ligy na hřišti tureckého Galatasaray a ve zběsilém tempu pojede i dál.

1

Začal první poločas utkání Karviná - Sparta

1

Utkání zahájili výkopem domácí.

1

Akyniemi po hlavičce Ezeha se snažil vystřelit, ale asistent sudího mával ofsajd.

Memič
82. min Kačor o hráči
Boháč
80. min Žák o hráči
26 Ezeh
Ezeh
65. min Iván o hráči
Budínský
17 Regáli
Regáli
66. min Ayaosi o hráči
Akinyemi
65. min Doležal o hráči

AC Sparta PrahaSparta(3-4-3)

Vindahl
Sörensen
75. min Vitík o hráči
27 Panák
Panák
Krejčí
Preciado
20 Laci
Laci
75. min Solbakken o hráči
Kairinen
32 Ryneš
Ryneš
Birmančevič
80. min Ševčík o hráči
9 Kuchta
Kuchta
75. min Olatunji o hráči
10 Karabec
Karabec
65. min Tuci o hráči

Rozhodčí: Rouček - Kříž, Pečenka
Počet diváků: 4 238

3

Karvinští hrají aktivně, ale nedaří se jim probít k brance.

4

Laciho střelu v pokutovém území zblokoval jeden z jeho spoluhráčů a domácí si oddechli.

6

Budínský se výborně vrátil a na hranici pokutového území obral o míč Ryneše.

8

Sparťané kombinují na polovině domácích.

9

Krejčího centr do vápna odhlavičkoval Bederka.

10

Krejčí si po rohu Kairinena vyskočil na míč, ale Holec jeho střelu hlavou chytil.

11

Rozhodčí Rouček odpískal faul Akinyemiho na Krejčího, který rozhodně nebyl.

13

Karvinští odkopli balon po dalším rohu Kairinena.

16

Tentokrát Akinyemi fauloval Krejčího, ale sudí správně nechal výhodu. Útok hostů, ale domácí zastavili.

17

Boháčova křižná střela z dálky minula levou tyč.

19

Sparta se znovu nastěhovala k pokutovému území Karviné.

20

Stoper Krčík byl nyní nejvysunutějším hráčem Karviné a na půlce hřiště donutil Sorensena odkopnout míč do autu.

22

Po rohu Birmančeviće a hlavičkovém souboji Panáka s Bederkou balon odkopl Fleišman.

23

Po rohu hostů domácí vyrazili do brejku. Memić běžel sám na gólmana, obešel ho, ale míč mu utekl k zadní čáře. Vrátil ho zpět na Regáliho a ten střílel těsně vedle pravé tyče.

25

Akinyemi běžel zleva na branku, ale jeho střelu obránce srazil na roh.

25

Po Budínského rohu Boháč hlavičkoval vedle levé tyče.

26

Kuchta se dostal za obranu, byl v jasném ofsajdu, ale asistent nechal akci dohrát. Až Holec míč chytil, zvedl praporek.

28

Oba týmy hrají uprostřed hřiště.

30

Po přímém kopu Kairinena domácí míč odhlavičkovali,.

31

Ladislav Krejčí (Sparta) vstřelil gól. Karviná - Sparta 0:1
Po Birmančevićově centru zleva se Krejčí parádně přes hlavu nůžkami trefil pod břevno.

33

Sparťané dál útočí.

34

Preciado se uvolnil, nahrál do vápna Rynešovi, ale ten se střelou zaváhal, načež už obklopen protivníky poslal míč nad branku.

35

Ryneš na polovině hřiště zatáhl za rameno Memiće, hosté získali míč, ale sudí nereagoval.

36

Boháčova střela z dálky proletěla vedle branky.

37

Birmančević vletěl do vápna a Krčík do něj ťukl zadkem. Sparťan upadl, ale sudí ukazuje hrajte dál.

38

Rozhodčí přerušil hru a nechal ošetřit Panáka, který byl otřesený po zásahu balonem.

39

Laci střílel z dálky hodně nepřesně.

41

Ezeh po souboji spadl a zůstal ležet. Hosté rychle rozehráli, ale ke střele se nedostali.

42

Prudký centr Preciada proletěl mezi nohami Kuchty, který byl sám tři metry před brankou.

44

Po tom, co hosté drželi míč na půlce Karviné, poslali ho dopředu, ale jen na brankáře Holce.

45

Sudí nastaví dvě minuty.

45

Kuchta šel sám na brankáře Holce, ale ten se do jeho střely položil a Bederka odkopl na roh odražený míč.

46

Sparta se drží na pravé straně na polovině domácích.

48

Rynešova přihrávka na Birmančeviće byla příliš dlouhá. Míč má Holec.