Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Pardubice v posledním kole základní části prohrály s jedenáctými Bohemians, ztrácí na ně už osm bodů a musí se spíš koukat za sebe. Pouhé tři body na ně totiž ztrácí patnáctý Zlín i čtrnáctá Karviná.

Výsledek vzájemného zápasu právě se Zlínem tak může být pro oba týmy klíčový.

Trenér domácích Radoslav Kováč dává od první minuty příležitost ukázat se Larentu Kissiedouovi, záložníku z Pobřeží slonoviny.

Na trávníku opět uvidíme solidní počet českých reprezentačních Lvíčat. Za Pardubice nastoupí brankář Antonín Kinský, stoper Denis Halinský a univerzál Marek Icha, který dnes bude operovat na pravém beku. Za Zlín to budou dva záložníci: Tom Slončík a také Alexandr Bužek, který patří do širšího kádru jednadvacítky. Právě Bužek přitom vstřelil jediný gól v úvodním listopadovém vzájemném duelu v CFIG Areně.

Kissiedou
68. min Tischler o hráči
7 Vacek
Vacek
74. min Donát o hráči
Hlavatý
Patrák
79. min Krobot o hráči
Zlatohlávek
46. min P. Černý o hráči
11 Daněk
Daněk
68. min Sychra o hráči

FC ZlínZlín(4-2-3-1)

17 Dostál
Dostál
44 Holík
Holík
70. min Vukadinovič o hráči
Slončík
46. min González o hráči
Janetzký
70. min Tkáč o hráči
Bartošák
79. min Načkebija o hráči
Schánělec
61. min Ikugar o hráči

Rozhodčí: Černý - Podaný, Pospíšil
Počet diváků: 2 608

Zlín má zatím s Východočechy lepší bilanci, když venku zvítězil 1:0 a doma s nimi nedávno remizoval 1:1. V polovině dubna na zlínské Letné skórovali Vukadinovič a krátce po pauze z penalty kapitán Pardubic Hlavatý.

1

Začal první poločas utkání Pardubice - Zlín

1

Pardubice rozehrály.

1

Balon se dostal až k brankáři Zlína Dostálovi, který rozmýšlí výkop.

2

Kissiedou zatáhl balon na střed, nahrál Hlavatému a ten našel obloučkem nabíhajícího Daňka. Toho u lajny odzbrojil jeden z hostí, ale následuje pardubický roh.

2

Ten končí útočným faulem domácích.

3

Pardubičtí se ve vlastním vápně dostali s míčem na kopačkách trochu pod tlak, ale podařilo se jim osvobodit.

4

Zlínský Bužek se rozběhl do protiútoku, našel Slončíka, ale toho přikryl Halinský.

5

Roh Ševců končí halfvolejem Bužka vedle.

6

Další neúspěšný výpad Zlína, míč skončil v zámezí. Výkop pro domácího brankáře Kinského.

8

Pardubický Patrák upadl po dlouhém nákopu v šestnáctce, ale rozhodčí Černý mu rovnou kynul rukou, že má vstávat.

9

Teď si po nepříliš nebezpečném útočném pokusu domácích zahraje také gólman Zlína Dostál.

11

Patrák po vybídnutí od Daňka míří vedle zlínské tyče.

14

Domácí zakládají další útok.

14

Zajímavá akce domácích po levém křídle, balon se pak odrazil ke kapitánu domácích Vackovi, ale ten předvedl nic neřešící oblouček vysoko nad.

16

Roh Daňka našel jen první zlínskou nohu ve vápně. Pak se balon znovu dostal k Východočechům, ovšem ani tentokrát z toho nic nebylo.

18

Týmy se dál spíš jen oťukávají, hraje se hodně ve středu hřiště.

20

Domácí si komplikují život nepřesnou kombinací.

21

Zlínský brejk, Slončík hledal Schánělce, ale před ním zablokoval nahrávku skluzem Halinský.

24

Nyní drží míč Zlín.

25

Z dálky na Kinského střílel Holík, ale u svých zlínských spoluhráčů nenašel moc pochopení.

26

Přestávka na občerstvení.

28

Pardubický aut, domácí ale moc dlouho balon neudrželi.

29

Ševci chtěli otáčet hru, nicméně také o míč ihned přišli.

31

Pardubický aut u rohového praporku, z toho by mohlo něco být.

32

Surzyn centroval od levé lajny, balon přelétl Dostála a na zadní tyči hlavičkoval nehlídaný Daněk, jenže mířil velmi nepřesně.

34

Pardubičtí reklamovali roh, ale vykopává Zlín.

36

Schánělec pálí z hranice vápna mimo pardubickou bránu.

40

Další rohový kop Pardubic.

41

Sudí pustil ostřejší zákrok na Patráka na pravé strana, a posléze naopak zastavil hru po faulu na jednoho ze Zlínských u středového kruhu. Divákům se to ani trochu nelíbí.

43

Útok Pardubic končí nastřelením zlínského Janetzkého do hlavy, dorážka byla domácím upřena hvizdem sudího.

44

Kinský vyběhl daleko od brány a odkopl míč před dotírajícím Schánělcem.

47

Gólman Dostál vyběhl daleko od brány, míč před protihráčem vyboxoval na roh.

47

Marek Icha (Pardubice) vstřelil gól. Pardubice - Zlín 1:0
Icha se po centru od praporku do míče opřel kopem přes hlavu, Dostál neměl šanci.

48

Krasné zakončení Ichy má v jinak dosud nudném střetnutí zasloužený ohlas na tribunách.

49

Pardubičtí chtěli Zlínu hned zasadit další direkt, ale hosté situaci blízko vlastního vápna ustáli.

50

Domácí brankář Kinský si za asistence clonícího Surzyna v pohodě pohlídal dlouhý nákop hostí.

52

Pardubice jsou při chuti, rády by navýšily hubený náskok.

53

Pardubický Vacek je ošetřován na ploše.

55

Počet diváků 2 608 (56 % z kapacity 4 620)

56

Roh Pardubic Zlínští s přehledem odvrátili.

58

Zlínští byli kousíček od vyrovnání. Cedidla centroval od pravé lajny, hlavou střílel Janetzký, ale Kinský ho vychytal a nepřipustil ani možnou dorážku Schánělce.

61

Střídání Zlín: ze hřiště odešel Tomáš Schánělec, nahradil ho Kenneth Ikugar

63

Zlín zahrával po faulu volný kop, balon se pak vracel do vápna, ale Halinský jej odhlavičkoval do náruče Kinského.

64
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jakub Černín (Zlín)

64

Přímý kop Hlavatého, pardubický špílmachr pořádně protáhl Dostála, který měl co dělat, aby se vyšrouboval do levé šibenice. Roh Pardubic.

65

A z něj nic.

66

Po centru Holíka střílel z voleje zpoza vápna kapitán Zlína Fantiš, ale Kinský stál dobře a chytá.

67

Černý píská zákrok na Gonzáleze ve středovém kruhu,

68

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Kryštof Daněk, nahradil ho Vojtěch Sychra

68

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Laurent Kissiedou, nahradil ho Emil Tischler

69

Gonzalez míří z dálky vedle levé pardubické tyče.

70

Střídání Zlín: ze hřiště odešel Libor Holík, nahradil ho Vukadin Vukadinovič

70

Střídání Zlín: ze hřiště odešel Jakub Janetzký, nahradil ho David Tkáč

72

Příležitost pro zlínského Ikugara, z nadějné pozice o hodně minul.

73

Sychra běžel do situace 2 na 1, jenže balon nenahrál Hlavatému a pak se nechal přikrýt.

74

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Kamil Vacek, nahradil ho Denis Donát

75

Kinský si stáhl do rukavic centr Vukadinoviče z pravé strany.

76

Ke zlínskému Didibovi vyrazil klubový lékař.

77

Hra se otevřela, nyní je mnohem koukatelnější.

78

Hlavatý pomáhá Patrákovi od křeče, hra je přerušeno.

79

Střídání Zlín: ze hřiště odešel Lukáš Bartošák, nahradil ho Zviad Načkebija

79

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Vojtěch Patrák, nahradil ho Ladislav Krobot

82

Kinský vykopává.

83

Domácí se řítili s balonem do vápna, poslední ho měl u sebe Hlavatý, ale šance se lekl.

83

Kinský se štěstím odkopl balon před Tkáčem těsně vedle své levé tyče, Zlín má roh.

84

Defenziva Pardubic se ubránila.

85

Ladislav Krobot (Pardubice) vstřelil gól. Pardubice - Zlín 2:0
Domácí šli do brejku, Sychra pak z pravé strany nahrál na prázdnou bránu Krobotovi a ten jej uklidil do sítě.