jen za 89 Kč/měsíc

Osmý proti pátému. Hosté chtějí na jaře zaútočit na evropské poháry.

Oba týmy se aktuálně rozehřívají na hrací ploše. Ta vypadá po deštích minulých dní celkem solidně, ale je jasné, že bude měkčí.

Dnes se pod Ještědem vyčasilo, panuje příjemné jarní počasí, oblačno, 13 stupňů.

V liberecké základní sestavě se poněkud překvapivě objevuje dvaadvacetiletý nizozemský útočník Olaf Kok, který má v české lize odehráno pouhých 13 minut.

Mikula
62. min Purzitidis o hráči
19 Penner
Penner
62. min Fukala o hráči
Varfolomejev
Žambůrek
86. min Doumbia o hráči
25 Ghali
Ghali
10 Tupta
Tupta
Kulenovič
76. min Rabušic o hráči
16 Kok
Kok
76. min Horský o hráči

Breite
76. min Fiala o hráči
10 Zorvan
Zorvan
46. min Singhateh o hráči
Pospíšil
83. min Ventúra o hráči
13 Sláma
Sláma
54. min Langer o hráči
39 Juliš
Juliš
Vodháněl
83. min Emmanuel o hráči

Rozhodčí: Berka - Hrabovský, Šafránková
Počet diváků: 2 427

V základu je poprvé i záložník Nicolas Penner.

Do hry naopak nemohou Frýdek, který patří k oporám týmu, a jediná zimní liberecká posila Letenay. Oba se v uplynulém týdnu zranili a vypadá to na delší absenci.

V týmu hostů nemohou ze zdravotních důvodů nastoupit Růsek, Novák, Navrátil a Chvátal.

Gambijský útočník Ebrima Singhateh, který přišel do Olomouce v lednu na hostování ze Slavie, začne utkání v Liberci na lavičce.

V poslední době je ve vzájemných utkáních úspěšnější Sigma, která šest posledních zápasů neprohrála.

Start ligového jara v Liberci netáhne, tribuny jsou zatím diplomaticky řečeno velice prořídlé.

Týmy nastupují na hrací plochu.

Liberec bude hrát v modrém, hosté v bílém.

1

Začal první poločas utkání Liberec - Olomouc

1

Hosté začali aktivně, po kombinaci dostal přihrávku na hranici vápna Breite, jeho střelu však domácí zablokovali.

2

Tupta vybojoval roh pro Liberec.

3

Domácí obrana odhlavičkovala.

3

Po kombinaci v šestnáctce hostů se dostal k míči Tupta, jeho střela ze zhruba 12 metrů však byla slabá a Macík s ní neměl potíže.

4

Útočný faul Kulenoviče.

6

Křišťál dostal pěkný balon za libereckou obranu, jeho centr před branku však domácí odvrátili. Akce hostů však pokračovala a zakončil ji Vodháněl povedenou střelou zpoza vápna kousek nad branku.

9

Útočný faul Liberce.

10

Ghali dostal nadýchanou přihrávku do šestnáctky hostů, ale nedokázal míč pořádně trefit.

12

Liberec kombinuje na půlce Olomouce, ale zatím mu chybí přímočarost.

13

Tupta postupoval k šestnáctce a zvolil střelu, trefil však jen bránícího hráče.

14

Varfolomejev vypálil z dálky velice nepřesně.

16

V úvodní čtvrthodině utkání měli domácí více ze hry, do vyložených šancí se však zatím nedostávají.

18

Po další útočné akci Liberce následuje výkop od branky hostů.

19

Kok se dral za vápnem ke střele, ale podklouzl.

19

Na druhé straně to zkusil z dálky Vodháněl, mířil nad branku.

22

Vodháněl vybojoval roh pro Olomouc.

23

Po rohu a slabí hlavičce má míč Bačkovský.

24

V šestnáctce hostů se uvolnil Ghali, ale mířil vedle.

25

Penner pálil nad branku, ovšem s tečí a bude z toho roh.

26

Rozehraný nakrátko, následný centr skončil u Macíka.

28

Ghaliho centr před branku znovu skončil v Macíkových rukavicích.

29

Pokorný pálil z dálky nepřesně.

32

Penner dravě pronikl zprava do šestnáctky hostů, ale dal si balon příliš od nohy a ten mu utekl do zámezí.

35

Liberec mohl jít do do vedení, po rychlé útočné akci se dostal odražený míč ke Kokovi, jehož přizemní střelu z 12 metrů Macík skvěle vytáhl na tyčku a na roh.

36

Z něj domácí branku neohrozili.

37

Po dalším libereckém rohu rozehraném na krátko se hosté rovněž ubránili.

38

Po další útočné akci Liberce následuje kop od branky.

40
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jiří Sláma (Olomouc)

40

Chvíli před žlutou kartou měli šanci domácí, Kok poslal zprava ostrou přihrávku před branku, kam si nabíhal Ghali, jeden z obránců hostů ho ovšem od balonu odstavil. Liberecké volání po penaltě nebylo vyslyšeno.

42

Kulenovič vypálil zpoza šestnáctky doprostřed branky, Macík chytil.

45
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Martin Pospíšil (Olomouc)

Nicolas Penner (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Olomouc 1:0
Parádní trefa libereckého záložníka! Penner postupoval zprava k šestnáctce a z její hranice tvrdě vypálil přesně k protilehlé tyči. Macík neměl nárok.

50

Roh pro Liberec.

51

Přetažený balon nikoho nenašel.

51
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Juliš (Olomouc)

53

Liberec zahrával trestný kop z pravé strany, takový zkrácený roh a Žambůrek poslal míč přímo na nohu Tupty, jenž však trefil spoluhráče.

54

Liberec pokračuje v tlaku.

54

Další roh vyboxoval Macík na... další roh.

54

A následná akce skončila libereckým ofsajdem.

54

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Jiří Sláma, nahradil ho Štěpán Langer

55

Liberec šel do přečíslení, Kulenovič unikal po pravé straně a předložil balon do běhu Tuptovi, ten však míč nezasáhl.

58

Langer pronikl zleva do domácího vápna, nastřelil jen Prebsla.

58

Ghali upadl ve vápně hostů, sudí Berka však myšlenky na penaltu rázným gestem odmítl.

60

Hosté mohli vyrovnat, Juliš dostal přihrávku do šestnáctky a pohotově vypálil, Bačkovský však skvělým zákrokem vytáhl jeho střelu nad břevno.

62

Počet diváků 2 427 (24 % z kapacity 9 990)

63

Bačkovský musel daleko z branky, aby odkopl míč před Julišem.

63

Po Fukalově centru roh pro Liberec.

64

Po přetaženém centru se balon vrátil před branku, Chalušovu hlavičku však Macík pohodlně chytil.

67

Kulenovičova zpětná přihrávka neškodně prolétla olomouckou šestnáctkou.

69

Ghali zleva prošel až k vápnu a vysunul Tuptu, ten však zblízka trefil Macíka a ten pak odražený míč definitivě chytil.

74

Olomoucký centr zprava skončil v Bačkovského rukavicích.

78

Juliš poslal zleva nebezpečný centr před branku, Bačkovský balon skokem zachytil.

78

Na druhé straně pálil ve vápně Rabušic, ale trefil protihráče.

79

80

Olomoucký centr v Bačkovského rukavicích.

80

Filip Horský (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Olomouc 2:0
Nádherná akce domácího týmu. Ghali unikl po levé straně, našel centrem ve vápně nabíhajícího Horského a ten poslal balon z první do protipohybu brankáře Macíka.