Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Bohemians zatím v aktuální sezoně podávají nevyrovnané výkony, naposledy s velkým štěstím porazili Jablonec 1:0, který je však herně přehrál. Takové štěstí už proti Slavii mít nemusí, a budou tak muset hrát výrazně lépe.

Slávisté jsou v lize nadále neporažení a patří jim druhé místo v tabulce o dva body za Spartou. V posledních dvou utkáních sice vyhráli, ale proti Liberci (3:2) museli výsledek otáčet, proti Slovácku (2:0) zase rozhodli až v závěru.

Proti Bohemians budou v malém pražském derby chtít odčinit především čtvrteční porážku 0:2 v Evropské lize s AS Řím.

Slávisté se po nečekané odpolední porážce Sparty v Mladé Boleslavi (1:3) můžou vrátit na první příčku tabulky. Zaváhal taky jejich další konkurent Plzeň, jež podlehla 0:1 Karviné.

Jánoš
83. min Jindřišek o hráči
42 Smrž
Smrž
70. min Hrubý o hráči
16 Dostál
Dostál
17 Hála
Hála
70. min Mužík o hráči
Puškáč
59. min Kozák o hráči
Matoušek
83. min Shejbal o hráči

Tomič
90. min Hromada o hráči
Zafeiris
77. min Wallem o hráči
19 Oscar
Oscar
17 Provod
Provod
Jurečka
62. min Jurásek o hráči
9 Tijani
Tijani
90. min van Buren o hráči
13 Chytil
Chytil
77. min Sinyan o hráči

Rozhodčí: Rouček - Nádvorník, Váňa
Počet diváků: 6 212

Domácím scházejí potrestaní Hybš a Prekop, kvůli dohodě klubů nesmí nastoupit ze Slavie hostující záložník Beran.

Do sestavy hostí se po trestu za vyloučení v derby vrací kapitán Bořil.

Z reproduktorů v Ďolíčku duní půl hodiny před výkopem známý rapový hit Still Dre a fotbalisté se rozcvičují na trávníku.

Přibližně čtvrt hodiny zbývá do začátku zápasu a obě mužstva míří na poslední porady do kabin.

Sudí Rouček přivádí hráče Bohemians a Slavie zpátky na hrací plochu, vršovické derby každou chvílí vypukne.

Ovšem ještě před zahájením budou Bohemians přát svému bývalému legendárnímu fotbalistovi, 65. narozeniny oslavil Tibor Mičinec.

1

Začal první poločas utkání Bohemians - Slavia

2

Domácí v úvodu zatlačili favorizovaného soupeře na jeho polovinu, zakončení z toho ale nevytěžili a rozehrávat od brány bude Mandous.

3

Provod u střídaček neobehrál Köstla, balon ale zůstává v moci slávistům.

4

Nápaditá kombinace Slavie po pravém křídle málem vedla k první velké šanci, možná gólu. Chytilův střílený centr mířil na Tijaniho, ten se však k zakončení nedostal a Köstl odkopl. Bohemians se ale na málem vápně ubránili.

5

A totéž platí i po následném slávistickém rohu, po němž rozehraje brankář Jedlička.

6

Köstl nedaleko slávistické lavičky přišlápl Provoda, ten hlasitě zařval a s obtížemi se zvedá. Zatím se to obešlo bez karty.

7

Sám Provod nakonec odcentroval ze standardky, míč ale bez většího vzrušení skončil v náručí gólmana Jedličky.

8

Tomič natáhl k ráně z úctyhodné vzdálenosti a bránu Bohemians o dost minul.

10

Matoušek podle názoru sudího Roučka fauloval ve výskoku Bořila, to se domácím fandům ale vůbec nelíbí.

11

Po slávistickém přímém kopu z poloviny hřiště uvedou balon do hry domácí fotbalisté.

12

Köstlův nákop směrem na Puškáče se neujal, slávističtí stopeři zahajují kombinaci.

13

Tomič při protiútoku Bohemians ošklivě fauloval Hálu. Sudí Rouček nechal výhodu, hra chvíli plynula, než míč skončil v zázemí. A Tomič zatím vyvázl bez karty, avšak s ostrou domluvou.

14

Dostálův centr se snesl na Köstlovu hlavu, domácí wingbek ale zakončil nedůrazně a nepřesně.

15

Oscarova střela z dálky byla tečovaná, roh pro Slavii. Rozehraje Tomič.

16

Tomičův centr od levého praporku neškodně proletěl nad malým vápnem do autu za zadní tyčí.

17

Další roh pro Slavii, tentokrát z druhé strany a kopačky Provoda.

18

Provodův pas byl mnohem lepší, na malém vápně jej ale do bezpečí odhlavičkoval jeden z domácích obránců.

20

Michal Tomič (Slavia) vstřelil gól. Bohemians - Slavia 0:1
Po dalším rohu už se slávisté radují! Odražený balon po Provodově centru z levé strany sklepl Oscar za vápnem vedle čekajícímu Tomičovi, který se do míče opřel z první a zamířil svou ránu nechytatelně ke vzdálenější tyči.

23

Za Hůlkovým nákopem běželi Puškáč i Ogbu, ale nemuseli, protože pas byl příliš dlouhý a dolétl až do zámezí.

24

Na opačné straně rozvlnil síť ranou z úhlu Chytil, bohužel pro Slavii pouze z boku.

25

Křapka se při vyvážení balonu nechal obrat Tijanim, do nezformované obrany vtrhl Zafeiris a vypálil. Jedlička ránu vyrazil na penaltu, odkud střílel ještě Jurečka. Nad.

27

Oscarovu pobídku spoluhráčům do vápna domácí odvrátili, ale nadále se musejí bránit.

28

Tomičův centr doplachtil k Jurečkovi, jehož hlavičku likviduje pozorný Jedlička.

29

Kvůli dýmu ze slávistické pyrotechniky přerušil sudí Rouček na okamžik utkání, z tribuny ale situace nevypadala tak zle.

30

Skóre se mohlo změnit ve prospěch Slavie! Chytil vystihl příšernou malou domů Křapky, obešel skluzujícího Jedličku, ale pak z úhlu nedokázal trefit prázdnou bránu.

31

Na opačné straně jsme byli svědky první střely Bohemians, po hezké kombinaci na jeden dotyk vypálil z osy hřiště Jánoš a přinutil Mandouse ke skoku k pravé tyči.

32

A hned další šance Bohemky! Na centr od pravého praporku si na bližší tyč naběhl Puškáč a Mandous musel opět zasahovat.

33

Bohemians rozehrávali další roh, Mandous balon blbě vyboxoval míč, vzápětí to napravil, ale při zákroku si zjevně nějak ublížil.

35

Chvíli se nehrálo, slávistický brankář ale zkusí zranění rozchodit a zatím pokračuje ve hře.

37

Vondra zahrál pod tlakem raději do zámezí a slávistická akce pokračuje autem z levého křídla.

38

Ofenzivní snažení hostů vzápětí zastavuje postavení mimo hru.

39

Matoušek u domácí lavičky neobešel Bořila, který získal balon a rozehrál ho na spoluhráče.

42

Matoušek si píchl balon po lajně, Vlček ale dobře přečetl hru a byl u něj dřív než rychlík v dresu Bohemians.

44

Domácí to zkusili dlouhým autem do vápna Slavie, neúspěšně. Vondra vzápětí na polovině hřiště nenechal otočit Chytila.

45
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Murphy Dorley Oscar (Slavia)
Hostující středopolař na půlce podkopl rozběhnutého Křapku.

45

Nastavují se tři minuty nad rámec obvyklé hrací doby.

45

Pro Jánošův centr ze standardní situace si došel Mandous, Bohemians ale zůstali u míče. Jenomže je v ofenzivě srážejí nepřesnosti, nepochopené náběhy, chyby.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Bohemians - Slavia

47

Kličku na střed z levého křídla udělal Provod a zpoza vápna vypálil, nezamířil ale dobře.

49

Zafeiris ohromující kličkou uvolnil ve vápně Provoda, ten ale pálil jen do těl před sebou.

51

Vlček na polovině hřiště fauloval Puškáče, hra je přerušena a pokračovat v ní budou Bohemians.

54

Domácím nevyšla kombinace po pravém křídle, míče se zmocnili slávisté a zaútočili. Po Zafeirisově přihrávce se ale Chytilovi zamotal balon pod nohama.

55

Dostálův ostrý centr z hloubi pole slávisté raději odvrátili na rohový kop.

56

Po Hálově centru z rohového kopu se v šestnáctce Slavie ošklivě srazili dva fotbalisté...

57

Ogbu se drží za hlavu, Puškáč také zůstal ležet, k oběma se okamžitě rozběhli zdravotníci a v akci jsou nosítka. Srazili se hlavami.

58

Ogbu je jako první na nohou, lékaři mu ledují krk. Puškáč pokračovat nemůže, právě pro něj přiběhli muži ve vestách s nosítkami.

59

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel David Puškáč, nahradil ho Matyáš Kozák

62

Jánoš odevzdal balon Slavii nepřesnou přihrávkou směrem na Matouška.

62

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Václav Jurečka, nahradil ho Matěj Jurásek

63

Slávistický centr z vápna schoval do rukavic domácí brankář Jedlička a zahajuje další z akcí Bohemky.

64

Juráskův nebezpečný centr prosvištěl malým vápnem a Dostál raději balon posunul do autu. Roh.

65

Tomičovi ale exekuce vůbec nesedla a míč odvrátil první hráč Bohemians stojící v cestě.

66

Chytil pronikl do vápna soupeře a z jeho hranice balon zvláštně podebral. Přestřelil.

67

Mojmír Chytil (Slavia) vstřelil gól. Bohemians - Slavia 0:2
Domácí teď darovali protivníkovi druhou branku. Vondra napálil před sebou napadajícího Chytila a ten rázem běžel se dvěma spoluhráči na jediného obránce Bohemians. Míč dovedl až do šestnáctky a přízemní střelu umístil na zadní tyč.

70

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Vojtěch Smrž, nahradil ho Robert Hrubý

70

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Martin Hála, nahradil ho Ladislav Mužík

71

Provodův přízemní centr byl pro nabíhajícího Chytila příliš dlouhý.

74

Vondra si tentokrát vysloužil potlesk, když si elegantně přehodil balon jako poslední obránce Bohemians přes napadajícího Chytila a vzápětí přesně rozehrál.

77

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Christos Zafeiris, nahradil ho Conrad Wallem

77

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Mojmír Chytil, nahradil ho Sheriff Sinyan

78

Počet diváků 6 212 (99 % z kapacity 6 300)

79

Domácí fotbalista Köstl se akrobaticky položil do balonu plachtícího vzduchem ve slávistickém vápně. Nemyslel to zle, ale přestřelil.

80

A další nadějný moment Bohemians, po Jánošově centru z hloubi pole hlavičkoval na zadní tyči Matoušek. Byl ale trochu v záklonu a rovněž minul bránu.

82
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Martin Dostál (Bohemians)

83

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Adam Jánoš, nahradil ho Josef Jindřišek

83

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Jan Matoušek, nahradil ho Jan Shejbal

88

Nic moc zajímavého se teď na trávníku neděje, Slavia si hlídá náskok a Bohemians zatím nenabídli nic, čím by jej mohli ohrozit.

90

Nastavuje se pět minut.

90

Domácí nedůrazně odvrátili balon z vápna a málem dostali třetí gól, Oscarovu pěknou ránu vytěsnil akrobatickým zákrokem Jedlička.