Červené karty:
59. Á. Preciado

Střely na branku: 6:1; Střely mimo: 8:1; Rohové kopy: 7:5
Počet diváků: 17 009 (90 % z kapacity 18 944)

Sparta po nevydařené první polovině března vyhrála tři soutěžní utkání po sobě a do soboty držela první příčku v tabulce, kde ji vystřídala Slavia. Obhájce titulu po reprezentační pauze nejprve v neděli v lize zvítězil v Českých Budějovicích 1:0 a ve středu triumfoval v semifinále domácího poháru na hřišti druholigové Opavy 2:0.

Také svěřenci bývalého kouče Pražanů Davida Holoubka se zvedli, v posledních pěti kolech neprohráli a poskočili na pátou příčku. Mladá Boleslav na podzim ještě pod vedením Marka Kuliče dokázala Spartu doma porazit 3:1, na Letné se jí ale dlouhodobě nedaří. Z posledních 11 ligových duelů tam uhrála jediný bod.

Trenér Brian Priske udělal oproti těsné výhře v Budějovicích (1:0) tři změny v sestavě. Na pozici pravé wingbeka se místo Mejdra vrací Preciado, stoperskou trojici nedoplní Panák ale Vitík, a v záloze nebude s Kairinenem hrát Laci, nýbrž Solbakken.

Obě mužstva už jsou na hrací ploše, za chvíli začínáme.

AC Sparta PrahaSparta(3-4-3)

Vindahl
41 Vitík
Vitík
Sörensen
76. min Wiesner o hráči
Krejčí
Preciado
Solbakken
46. min Panák o hráči
Kairinen
30 Zelený
Zelený
46. min Ryneš o hráči
Birmančevič
76. min Olatunji o hráči
9 Kuchta
Kuchta
Haraslín
65. min Sadílek o hráči

FK Mladá BoleslavMl. Boleslav(4-2-3-1)

99 Mikulec
Mikulec
26 Kadlec
Kadlec
90. min Kostka o hráči
Ladra
88. min Šimek o hráči
5 Sakala
Sakala
11 Fulnek
Fulnek
Matějovský
64. min Mareček o hráči
23 Kušej
Kušej
64. min Solomon o hráči
9 Júsuf
Júsuf
64. min Pulkrab o hráči

Rozhodčí: Rouček - Kříž, Leška
Počet diváků: 17 009

Kvůli červenému dýmu, který se valí z domácího kotle, se úvodní výkop o něco zpozdí.

1

Začal první poločas utkání Sparta - Ml. Boleslav

1

Úvodní výkop obstarali hosté.

1

Sparťané sice rychle získali balon, ale Vindahl ho nepřesným nákopem opět odevzdal.

2

Kadlec po patičce od Kušeje poslal míč do vápna, Krejčí ho nezvládl odkopnout, ale nikdo z boleslavských na něj také nedosáhl.

4

Zelený vyslal dopředu Haraslín, ten vracel pod sebe na Kuchtu, ale výborně zasáhla hostující obrana.

4

Haraslín vhodil dlouhý aut, na něj ale nikdo v rudém dresu nedoskočil.

5

Krejčí posílal dlouhý míč do náběhu Preciadovi, přehnal to však s razancí a balon skončil v zámezí.

7

Sparťané výtečně zakombinovali, Birmančevič oběhl vápno, narazil si s Krejčím a servíroval míč před prázdnou bránou na Kuchtu, ale před tím skvěle zásáhl Suchý.

7

Vitíkovu hlavičku z následného rohu zlikvidoval Mikulec.

9

A Vitík v permanenci i na druhé straně, centr na Júsufa hlavou tečoval k Vindahlovi.

10

Mikulec si zahrával, jako by nevěděl o napadajícím Birmančevičovi, který mu skluzem vletěl do výkopu, ale míč se naštěstí pro hosty odrazil pouze zpět do vápna.

10

Na druhé straně pálil Fulnek a po teči Vitíka získal roh.

12

Hosté to zatím zkouší přes centrované míče, další takový odvrátil Sörensen.

13

Haraslín dostal na křídle míč do souboje, Sakala ho získal, ale poslal ho pouze mimo hřiště.

14

Karafiát na své polovině fauloval Kuchtu, Sparta rozehraje přímý kop.

14

Jenže po Kairinenově centru nikdo ze sparťanů nezvládl zakončit.

16

Kairinen zahnal až do rohu Birmančeviče, ten míč dostihl, ale pokračovat nemůže, protože se před vápnem svalil na zem hostující Sakala.

17

Sakala může pokračovat ve hře a hosté sportovně vrací míč soupeři. Ten tak bude rozehrávat z vlastní poloviny.

18

Sparťané po dlouhém autu dostali svého soupeře pod tlak, po sérii odrazů se ale hosté ubránili a Kušej pak na pravé straně získal aut pro svůj tým.

19

Fulnek posílal dobrý míč do vápna, před Kušejem, který číhal na zadní tyči, ho na roh odvrátil Krejčí.

20

Kaan Kairinen (Sparta) vstřelil vlastní gól. Sparta - Ml. Boleslav 0:1
A z něj střílí hosté úvodní gól! Po hlavičce jednoho z boleslavských se míč odrazil od prsou Vitíka na zadní tyč, kam si sbíhal Matějovský a před něj vložil nohu Kairinen, který si vstřelil smolný vlastňák.

23

Hosté zůstávají věrní své aktivní hře, nadále napadají sparťanskou rozehrávku.

23

Fulnek se zkusil uvolnit na levém křídle, rychlostně ale proti Preciadovi neměl šanci.

25
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Marek Matějovský (Ml. Boleslav)

26

Sparťanům se zatím vůbec nedaří, mají problémy s rozehrávkou z vlastní poloviny a rychle ztrácí míče.

27

Kušej zkoušel prodloužit dlouhý nákop, za ním ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů a míč má Vindahl.

28

Haraslín si vlevo chystal míč na centr, skvěle ho ale tělem odstavil Král.

29

Kušej dostal míč za obranu, pod tlakem Krejčího ho ale nedokázal pořádně zpracovat a nakonec mu ho zpod nohou sebral Vindahl.

32

Sparťané získali po nepovedeném nákopu míč a rychle šli do zakončení, Kuchta posunul doprava na Birmančeviče, ale ten svou střelu na zadní tyč neumístil dostatečně přesně a Mikulec ji lapil.

34

Ladra dostal míč na hranici vápna, přichystal si ho na střelu, ale Krejčí ho stačil dostoupit a zablokovat ji.

36

Krejčí se vydal na útočný výlet, po přiklepnutí Zeleného centroval, ale míč v klidu sebral Mikulec.

36

Kuchta vysílal za obranu Haraslína, tomu ale na poslední chvíli vypíchl Král míč na roh.

37

Ten rozehrál právě Haraslín, na zadní tyči číhal Vitík, ale musel couvat a v těžké pozici bránu minul.

39

Haraslín ve vápně posunul doleva na Zeleného, ten naservíroval míč na hlavu Kuchtovi, ale jeho hlavička šla přímo do středu brány.

41

Boleslavští vyrazili do rychlého protiútoku, Kušej nabral rychlost, jeslemi vyškolil Vitíka a pak byl těsně před vápnem zatažený za dres. Přímý kop.

41
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Martin Vitík (Sparta)

42

Ladra to zkusil přímou střelou, ale ke své pravé tyči se fantasticky natáhl Vindahl a chytil jistý gól.

44

Na druhé straně zakombinovali Birmančevič s Preciadem, druhý jmenovaný centroval, ale na roh míč tečoval Fulnek.

44

Veljko Birmančevič (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Ml. Boleslav 1:1
A je vyrovnáno! První centr po rohu ještě obrana odvrátila, ale Haraslín ho pak na zadní tyči posunul Kuchtovi, ten nacentroval přes celé vápno na Krejčího a jeho pokus sice skončil na břevně, ale odrazil se přímo k Birmančevičovi, před nímž byla pouze prázdná brána.

45

Nastavovaly se dvě minuty, teď už nicméně zbývá pouze necelých šedesát vteřin do konce poločasu.

45

To Spartě stačilo, aby zkusila rozjet ještě jednu akci, ale hostující obrana zasáhla.

47

Preciado centroval z pravé strany, ale Karafiát míč odvrátil a Vitík pak ve snaze posunout si míč do volného prostoru ho poslal do zámezí.

48

Birmančevič sice našel za obrannou řadou Haraslína, ale ten byl v ofsajdu, a z téhle akce tak nic nebude.

49

Karafiát ve snaze nakopnout míč dopředu nastřelil Birmančeviče, míč se mu však naštěstí pro něj odrazil zpět a pak byl faulován.

51

A další ofsajd, v něm se tentokrát ocitl Kuchta po přihrávce Ryneše.

53

Hosté se po delší době vydali dopředu, se sérií centrů si ale sparťané poradili.

53

V plném běhu napřáhl ke střele Krejčí, mířil po zemi k tyči, ale Mikulec vytáhl skvělý zákrok.

54

Odražený míč po rohu poslal opětovně do vápna Kairinen, Mikulec boxuje.

55

Sparťané svého soupeře sevřeli, Kušel pouze odkopnul k Vindahlovi, ale ten pak poslal příliš dlouhý míč na Birmančeviče.

57

Po souboji na sparťanské pravé straně zůstal na zemi ležet Ladra, do kterého tvrdě vrazil Preciado. Sudí Rouček ale faul neodpískal.

59
Červená karta

Červenou kartu dostal Ángelo Preciado (Sparta)
A pozor, tohle je komplikace pro Spartu! Preciado nasadil jesle Fulnekovi, pronikl do vápna ale vzápětí mu tvrdě a čistě odebral míč Sakala. Ekvádorský obránce mu následně dal loktem do stehna a sudí s vyloučením neváhal.

60
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Vasil Kušej (Ml. Boleslav)

62

Ryneš se odhodlal ke střele z dálky, ale pálil mimo.

62

Vindahl neodkopl míč přesně, hosté šli do protiútoku a Fulnekovu střelu zpoza vápna srazil na roh Vitík.

64

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Vasil Kušej, nahradil ho John Solomon

64

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Marek Matějovský, nahradil ho Daniel Mareček

64

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Abdalláh Hilál Júsuf, nahradil ho Matěj Pulkrab

65

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Lukáš Haraslín, nahradil ho Lukáš Sadílek

67

Sparta i v deseti aktivně napadá, Krejčí vystihl rozehrávku soupeře, ale míč nedokázal dostat pod kontrolu.

68

Opět v akci Krejčí, tentokrát byl ale ve svých snahách příliš důrazný a Karafiáta u postranní čáry fauloval.

69
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Petr Mikulec (Ml. Boleslav)
Mikulec si dal balon příliš daleko od nohy, Birmančevič k němu stačil doběhnout, míč mu vypíchl a pak byl kousek za vápnem faulován. Sparťané se čertí, ale červená karta z toho nebude.

71

Teď už videorozhodčí v permanenci je, Suchý si ve vápně přidržel nabíhajícího Krejčího, ale penalta z toho nakonec nebude.

72

A o chvíli později padá ve vápně Birmančevič, kterému pod nohy vlétl Mareček, ale podle všeho čistě.

74

Po delší době zahrozili hosté, Pulkrab se bil ve vápně, v pádu pak přihrával vedle sebe na Solomona, ale ta přihrávka byla příliš prudká.

75

Počet diváků 17 009 (90 % z kapacity 18 944)

76

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Veljko Birmančevič, nahradil ho Victor Olatunji

76

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Asger Sörensen, nahradil ho Tomáš Wiesner

77

Olatunji se rychle zapojil, udržel míč před vápnem a přihrál Rynešovi, jehož tvrdá rána byla sražená na roh.

77

Po něm hlavičkoval na první tyči Krejčí, ale těsně vedle tyče.

78

Ke střele se na rohu vápna odhodlal Birmančevič, ale na bližší tyči Mikulce nezaskočil.

79

Z pravé strany hodil dlouhý aut Sadílek, nad bránu hlavičkoval Panák.

80

Vitík skvěle předskočil ve středu hřiště Pulkraba, sparťané zůstanou na míči.

80

Kuchta prakticky z brankové čáry poslal míč před bránu, ale Olatunji z bezprostřední blízkosti minul. Mrzet ho to však nemusí, Kuchta byl totiž v zárodku akce v ofsajdu.

81
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Matěj Pulkrab (Ml. Boleslav)

82

Wiesner se lacině nechal odzbrojit Fulnekem, ale ten pak hodně nepřesnou přihrávkou odevzdal míč soupeři.

83

Domácí teď byli blízko! Wiesner hlavou poslal míč na malé vápno Kuchtovi, který sice v souboji neuspěl, ale míč se odrazil přímo na nohu Kairinenovi a ten pravačkou trefil pouze tyč.

84

Teď už zakončoval Kuchta, ale z úhlu placírkou přestřelil bránu.

85

Sparťané i v oslabení mají převahu, do konce základní hrací doby zbývá zhruba pět minut. Zvládne jeden z týmů vstřelit vítězný gól?

86

Akrobaticky se o to pokusil Pulkrab, ale centr Solomona před ním odvrátil Vitík.

88

Příliš dlouhý byl teď míč na levou stranu pro Ryneše, odkopávat bude Mikulec.

88

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Tomáš Ladra, nahradil ho David Šimek

88

Šimek se hned prezentoval faulem na polovině hřiště.

89

Vitík poslal načechraný centr do vápna, Krejčí vystoupal vysoko, ale hlavičku nasměroval pouze do náruče Mikulce.

90

Po nákopu Kairinena byl ve vápně zmatek, Sadílek chtěl ještě prostrčit míč na Panáka, ale ten na něj nedosáhl.

90

Nastavuje se pět minut.

90

Dva centry od Ryneše, jeden od Kuchty, ale Boleslav zatím odolává.

90

Střídání Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Andrej Kadlec, nahradil ho Dominik Kostka

90

Sadílek vhodil dlouhý aut, Panák se však k hlavičce nepropracoval.

90

A na druhé straně získal Mareček autové vhazování, do konce zbývají zhruba dvě a půl minuty.