45. J. Juroška, 87. Ewerton, 89. M. Frydrych
24. L. Čmelík

Střely na branku: 5:2; Střely mimo: 7:3; Rohové kopy: 2:3
Počet diváků: 6 458 (43 % z kapacity 15 123)

Ostravský Baník zatím v lize zvítězil jen jednou, když doma porazil 2:0 Hradec Králové. Jinak zapsal tři porážky a jednu remízu. Naposledy podlehl venku Slavii 0:1, ale žádný oslnivý výkon nepředvedl. Teď jej čekají předposlední České Budějovice.

Ty v minulém kole poprvé v lize zvítězily po sérii čtyř porážek - nutno dodat, že proti nim nastoupila hned čtyři mužstva z loňské nejlepší šestky. Jedno z nich nicméně naposledy porazily, a to Bohemians 3:0. Jinak inkasovaly pět branek od Plzně a Hradce, čtyři pak od Slovácka a tři od Slavie.

Blažek
70. min Ndefe o hráči
Frydrych
Pojezný
Juroška
63. min Buchta o hráči
5 Boula
Boula
46. min Rigo o hráči
6 Tetour
Tetour
63. min Šín o hráči
15 Kpozo
Kpozo
28 Kubala
Kubala
99 Almási
Almási
46. min Tanko o hráči
32 Ewerton
Ewerton

SK Dynamo České BudějoviceČ. Budějovice(4-5-1)

Čmelík
60. min Osmančík o hráči
23 J. Hora
J. Hora
71. min Hellebrand o hráči
Čermák
10 Suchan
Suchan
70. min Skalák o hráči
Adediran
60. min Alli o hráči
Ondrášek
76. min V. Hora o hráči

2

Po akci Ewertona a centru Kpoza z levé strany skončil balon v rukách Janáčka.

3

Obranná čtveřice Českých Budějovic si posílá míč mezi sebou a vyčkává..

4

Ostravští vhazují a mohou znovu zaútočit.

5

Po dlouhém autu Trummera odkopl míč Frydrych.

7

Po přímém kopu Ewertona z takových 27 metrů hlavičkoval Pojezný mimo branku.

10

Ostravským se nedaří podržet vpředu míč.

11

Čmelík se dostal ke střele, ale byla z 16 metrů a málo důrazná,. takže Letáček míč pohodlně chytil.

14

Domácí se těžce probíjejí přes obranu hostů.

16

Balon po střele Tetoura z 18 metrů Janáčkovi vypadl z náruče, ale napodruhé ho chytil.

17

Po rychlém útoku hostů střílel z otočky Ondrášek, ale nad břevno.

19

Hru Baník zatím brzdí nepřesné přihrávky.

21

Po centru Kubaly se pokusil hlavičkovat Kpozo, ale balon poslal do rukou gólmana.

22

Na míč po rohu Hory se marně natahoval Letáček, až se odrazil od jednoho z domácích hráčů na další rohový kop.

23

Po druhém rohu hostů vyrazili domácí do útoku, ale zastavil je faul.

24
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Čmelík (Č. Budějovice)

25

Kubala vypíchl míč, ten si na střelu navedl Ewerton, ale trefil Almásiho, který stál v ofsajdu u pravé tyče.

28

Po rohu Ewertona míč přizvedl Frydrych a klouzající Blažek ho odrazil vedle levé tyče.

28

Letáček výborně vyběhl a těsně před Adediranem míč chytil.

30

Frydrych poslal dobrý pas na Kpoza na levou stranu, ale ten balon neudržel v hřišti.

33

Když Ostravští získají míč, nedaří se jim rychle zaútočit. K tomu jim chybějí centry ze stran před branku na Almásiho.

35

Ostravští na polovině hřiště bezradně kombinují.

36

Po závaru před českobudějovickou brankou Havel odhlavičkoval balon nad břevno, ale sudí odpískal faul Almásimu.

37

Rozhodčí povolil ošetření brankáře hostů.

38

Janáček je u míče a utkání pokračuje.

39

Domácí odvrátili balon po centru Čermáka z levé strany.

39

Po rohu Ewertona se domácí k hlavičce nedostali.

40

Českobudějovičtí vyrazili do útoku a po centru Čmelíka střílel Adediran do Pojezného.

42

Hora střílel z dálky nad ostravskou branku.

44

Juroška odcentroval z pravé strany, ale k míči se nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.

45
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Juroška (Ostrava)
Suchan prostrčil míč Juroškovi mezi nohy a ten ho fauloval.

45

Rozhodčí nastaví jednu minutu.

45

Po Horově přímém kopu hlavičkoval Havel do míst, kde stál Letáček.

47

Míč po centru Kpoza z levé strany se odrazil na Juroškovu ruku.

48

Juroška vysunul Tanka, který se hnal k brance tísněný obráncem, načež vystřelil do boční sítě.

49

Na zemí leží Blažek a sudí povolil domácím jeho ošetření.

50

Po Blažkově nepovedené zpětné přihrávce šli hosté do útoku, ale neprosadili se.

52

Ostravští nejsou schopni pořádně odcentrovat jako nyní Juroška, který poslal balon jen do obránce.

53

Českobudějovičtí měli šanci jít do přečíslení, ale Adediran poslal míč dopředu hodně nepřesně.

56

Ostravští jsou v útoku nadále úplně bezradní.

57

Čmelíkův centr z pravé strany proletěl na druhou stranu ostravského pokutového území.

58

Fanoušci skandují: My chceme Baník!

59

Po rohu Hory se domácí ubránili.

60

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Quadri Adebayo Adediran, nahradil ho Wale Musa Alli

60

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Lukáš Čmelík, nahradil ho Pavel Osmančík

62

Fotbalisté Baníku nejsou schopni dostat se k brance hostů, natož do nějaké šance.

63

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Daniel Tetour, nahradil ho Matěj Šín

63

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Jan Juroška, nahradil ho David Buchta

64

Abdullahi Tanko (Ostrava) vstřelil gól. Ostrava - Č. Budějovice 1:0
Nejprve Kpozova přihrávka proletěla vápnem, načež Buchtova střela se odrazila k Tankovi, který už nezaváhal.

66

Fanoušci tleskají po tom, co útočnou kombinaci předvedli Tanko s Kubalou, byť se nedostali ke střele.

68

Blažek má nějaké zranění, Letáček zakopl míč do zámezí.

68

Frydrych ukazuje směrem k lavičce, že Blažek bude muset střídat.

69

Blažek je po ošetření mimo hrací plochu a zápas pokračuje.,

70

Kubala v pokutovém území střílel z úhlu mimo branku.

70

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Filip Blažek, nahradil ho Gigli Ndefe

70

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Jan Suchan, nahradil ho Jiří Skalák

71

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Jakub Hora, nahradil ho Patrik Hellebrand

73

Abdullahi Tanko (Ostrava) vstřelil gól. Ostrava - Č. Budějovice 2:0
Baník vyrazil do útoku a Tanko ukázal svou rychlost, když se po přihrávce Buchty dostal za obranu a obstřelil brankáře k levé tyči..

75

Baník se drží na polovině hostů.

76

Střídání Č. Budějovice: ze hřiště odešel Zdeněk Ondrášek, nahradil ho Vojtěch Hora

78

Českobudějovičtí se snaží útočit.

78

Tanko chtěl znovu vyrazit do sprintu, ale moc si ukopl balon.

80

Buchta se výborně vrátil a získal míč, sprintoval dopředu, ale Šín útok přibrzdil.

83

Hosté krouží kolem pokutového území domácích a jejich střelu srazil Frydrych.

84

Baník zaútočil a Tanko střílel do obránce.

85

Osmančík hodně okatě v souboji s Kpozem v pokutovém území padl k zemi. Sudí mu žlutou kartu za filmování nedal.

87
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ewerton (Ostrava)

89
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michal Frydrych (Ostrava)

89

Budějovičtí kombinují na půlce domácích,.

89

Počet diváků 6 458 (43 % z kapacity 15 123)

90

Ostravští drží míč a lákají na sebe hosty.

90

Rozhodčí nastaví čtyři minuty.

90

Kubalovu lehkou střelu z úhlu Janáček chytil.

90

Ewerton z poloviny hřiště zkusil překopnout vysunutého brankáře, ale minul branku.