Hráči Bohemians Praha Jan Matoušek (vpravo), Michal Beran (6) a Daniel Köstl...

Hráči Bohemians Praha Jan Matoušek (vpravo), Michal Beran (6) a Daniel Köstl (vzadu) slaví gól Jana Kovaříka (19) v utkání s Hradcem Králové | foto: ČTK

Bohemians - Hradec Králové 2:1, první body doma, postaral se o ně Kovařík

• 2
Bohemians poprvé bodovali v domácím prostředí. V 6. kole fotbalové ligy porazili Hradec Králové 2:1. Obě branky vítězů dal Kovařík, za hosty po hodině hry na 1:1 vyrovnával Vašulín.

Kovařík se v úvodu předvedl výstavním volejem, krásně střílel z voleje, míč se odrazil od břevna dolů a do sítě. Poté pohotově využil šanci, kdy to dal do protipohybu brankáře.

Bohemians byli jasně lepším týmem v prvním poločase, dali krásný gól, měli další šance a branka Křapky neplatila kvůli ofsajdu.

ONLINE

Po přestávce to sice už nebylo tak výrazné, ale i tak v Ďolíčku po předchozích domácích porážkách se Slováckem a Teplicemi zavládla radost z vítězství.

„Jedno z našich nejpovedenějších vystoupení za poslední dobu. Od začátku jsme byli lepší a vytvořili si hodně gólových příležitostí. Určitě byla šance na daleko vyšší skóre. Nechávali jsme soupeře dýchat, udrželi jsme ho ve hře spíše zásluhou naší nemohoucnosti. Ve druhém poločase jsme měli jedinou slabší pasáž, při které jsme inkasovali. V tu chvíli jsem se bál, abychom ještě utkání neprohráli. Kluci ale skvěle zareagovali a dokázali jsme odpovědět,“ řekl domácí kouč Jaroslav Veselý.

Hradec naopak je silný spíš doma, kde obě utkání vyhrál. Na Bohemians to byl jeho čtvrtý zápas venku, odkud přivezl jen bod z Plzně.

Domácí trenér Veselý po prohře 0:3 v Českých Budějovicích změnil sestavu na čtyřech místech. Naskočili do ní útočník Prekop, záložníci Hrubý s Kovaříkem a poprvé v sezoně obránce Kadlec.

A jeden z nováčků Kovařík se v osmé minutě uvedl výstavní ranou zpoza šestnáctky přesně pod břevno. Domácí byli při chuti, střely Hrubého a Prekopa ještě brankář Bajza vyrazil, proti Křapkově dorážce byl bezmocný, ale gól po zásahu videorozhodčího neplatil kvůli ofsajdu.

Ve 38. minutě našel Prekop dlouhým pasem za obranu nabíhajícího Matouška, ale jeho sólo Bajza zneškodnil. Souboj této dvojice se opakoval v nastavení prvního dějství, kdy královéhradecký gólman váhal s rozehrávkou, Matoušek mu míč vypíchl, ale branku přestřelil. Na druhé straně byl Reichl, který ještě na jaře chytal v Hradci, skoro bez práce. S ojedinělou střelou kapitána Kodeše si poradil.

„Prohráli jsme zaslouženě. Hlavně v prvním poločase jsme podali špatný výkon. Chtěli jsme s Bohemkou soutěžit v parametrech, ve kterých je to u ní těžké. Bohemka nám ukázala, že s tímhle nemáme šanci. Hráli jsme pomalu, ztráceli jsme míče,“ řekl hradecký trenér Jozech Weber.

Hostující kouč Weber reagoval o přestávce hned trojitým střídáním s cílem posílit ofenzivu, ale první velké šance si vytvořili Bohemians. Prekop, po něm Köstl a znovu Matoušek měli dost času i prostoru na zakončení, ale nezamířili přesně.

V 67. minutě Vašulín našel v šestnáctce Kučeru a ten pohotově vyrovnal druhým ligovým gólem v ročníku. O sedm minut později si Kovařík v klidu zpracoval míč před brankou a znovu strhl vedení na stranu domácích. Pětatřicetiletý záložník během dnešního utkání dal stejně branek jako za celou minulou ligovou sezonu.