Liberec se v domácí semifinálové odvetě play off o umístění s Olomoucí pokusí smazat úvodní ztrátu 0:1.

Úspěšnější celek narazí ve finále na lepšího z dvojice Mladá Boleslav, České Budějovice. V případě vyrovnaného skóre se rozhodne v prodloužení, případně v penaltách. Na góly ze hřiště soupeře se nehraje.

Liberec naposledy doma v lize Olomouc porazil 2:0, ale předtím s ní U Nisy dvakrát po sobě prohrál.

Olomouc vyhrála sedm z posledních osmi vzájemných ligových utkání.

FC Slovan LiberecLiberec(4-2-3-1)

Vliegen
Koscelník
58. min Alijagič o hráči
Gebre Selassie
Purzitidis
3 Mikula
Mikula
Matoušek
46. min Rabušic o hráči
14 Tiéhi
Tiéhi
Višinský
46. min Rondič o hráči
Havelka
30. min Frýdek o hráči
29 Tupta
Tupta
9 Júsuf
Júsuf
67. min Doumbia o hráči

Vepřek
86. min Poulolo o hráči
3 Hadaš
Hadaš
60. min Šíp o hráči
7 Breite
Breite
5 Daněk
Daněk
77. min Langer o hráči
12 Sedlák
Sedlák
86. min Sláma o hráči
15 Zmrzlý
Zmrzlý
14 Růsek
Růsek
86. min Piňa o hráči

Rozhodčí: Starý - Vodrážka, Machač
Počet diváků: 1 428

Liberecký kouč Kozel pošle na hřiště silně ofenzivní sestavu: na hrotu nastoupí Júsuf, za ním Matoušek, mladík Višinský a Tupta. Nejlepší střelec týmu Rabušic začne na lavičce stejně jako středopolař Frýdek.

Domácí tým má na marodce čtyři hráče, kompletní kvůli zdravotním problémům zdaleka nejsou ani hosté. Těm chybí hned deset hráčů včetně brankáře Macíka. Poprvé v kariéře začne ligový zápas od úvodních minut osmnáctiletý útočník Hadaš.

Oba týmy se rozcvičují na hrací ploše. Tribuny U Nisy jsou zatím takřka úplně prázdné.

Rozhodčí přivádí týmy na hřiště. Liberec bude hrát v modrém, hosté v červených dresech.

1

Začal první poločas utkání Liberec - Olomouc

1

Výkop měli hosté.

2

Hosté mohli jít zčerstva do vedení: po centru z levé strany zakončoval z malého vápna z první nabíhající Daněk, ale trefil jen nohu brankáře Vliegena.

2

Na druhé strany přihrával do vápna Tupta, ale nikoho nenašel a míč shrábl Stejskal.

5

Gebre Selassie hledal centrem dopředu Višinského, ale obránce Hubník hlavičkou situaci uhasil.

8

Hadaš se na hranici vápna zbavil Koscelníka, jeho následnou střelu Vliegen nadvakrát chytil.

10

Gabre Selassie hledal dlouhým pasem nabíhajícího Matouška, ale našel jen rukavice brankáře Stejskala.

11

Další slibná příležitost hostů: Chvátal našel centrem z pravé strany v šestnáctce Růska a ten z 11 metrů hlavičkoval kousek vedle domácí branky.

14

Domácí se hezkou chvíli nemůžou vymanit z vlastní poloviny.

15

Olomoucký centr skončil ve Vliegenově náruči.

16

Júsuf pronikl do šestnáctky hostů a ještě hledal přihrávkou nabíhající spoluhráče, trefil však jen bránícího hráče. Ruka se přes liberecké reklamace nepískala. Akce pokračovala a Júsuf se nakonec dostal ke střele zpoza vápna, kterou Stejskal chytil.

21

Tupta zahrával trestný kop z dálky, zamířil však přímo do Stejskalových rukavic.

21

Po rychlé akci hostů si Hadaš narazil míč se Zmrzlým, ale ve slušné šanci před brankou mířil velice nepřesně.

24

Zmrzlý centroval z přímého kopu na zadní tyč, kde Jemelka na balon těsně nedosáhl.

26

Purzitidis dával malou domů tak špatně, že se k míči málem dostal Chvátal, ale Vliegen situaci odkopem uhasil.

29

Ondřej Zmrzlý (Olomouc) vstřelil gól. Liberec - Olomouc 0:1
Hubník našel za obranou Chvátala, ten vrátil balon od zadní vápno na malé vápno a Zmrzlý uklidil balon do odkryté branky.

30

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Filip Havelka, nahradil ho Christian Frýdek

33

Purzitidis hledal dlouhým pasem Višinského, ale Stejskal byl u míče dřív.

35

Po rychlé akci Liberce odvrátil Hubník hlavou na roh.

35

Liberec rozehrál roh nakrátko a branku neohrozil.

36

Liberecký centr před branku skončil v zámezí.

38

Tiéhi se snažil vysunout Gebre Selassieho, ale míč byl příliš dlouhý.

38

Vliegen mizerně rozehrál přímo na nohu Růska, jeho následnou střelu ze střední vzdálenosti však chytil.

40

Daňkova střela z hranice vápna skončila ve Vliegenových rukavicích.

41

Matoušek po přiťuknutí Frýdka mířil ve vápně z otočky vedle olomoucké branky.

44

Liberec se snaží útočit, ale jeho akce jsou klopotné.

48

Frýdkova střela byla tečovaná, následuje liberecký roh.

48

Po něm z hranice vápna mířil Rabušic nad.

50

Po střetu s Koscelníkem je na hřišti ošetřován olomoucký Hadaš.

51

Už se hlásí zpět do hry.

53

Stejskal si snadno poradil se střelou Rabušice z více než 20 metrů, která mířila přímo do středu branky.

54

Liberec šel ve třech do rychlého brejku, jenže Rondič zvolil cestu středem a narazil do přesily protihráčů.

55

Tupta hledal centrem na zadní tyči Rabušice, ten však na balon nedosáhl.

58

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Martin Koscelník, nahradil ho Denis Alijagič

58

Po sraženém centru Rondiče musel Stejskal na zem.

60

Liberec kopal roh, branku neohrozil.

60

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Matěj Hadaš, nahradil ho Jáchym Šíp

61

Alijagič našel obloučkem za obranou Rondiče, ten však ve vápně v pádu zasáhl míč jen špičkou nohy a mířil mimo branku.

63

Po sražené přihrávce Růska kope Olomouc roh.

64

Po rohu na zadní tyči hlavičkoval Daněk, ale byla to snadná kořist pro Vliegena.

64

Antonín Růsek (Olomouc) vstřelil gól. Liberec - Olomouc 0:2
Šíp zleva přihrál na malé vápno Růskovi, kterého domácí obrana neobtěžovala, a ten pohotově usměrnil balon ke vzdálenější tyči.

67

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Abdalláh Hilál Júsuf, nahradil ho Mohamed Doumbia

69

Mikula ve vápně nejprve zablokoval Růska, střela Sedláka zpoza šestnáctky pak mířila těsně vedle.

73

Doumbia nastřelil při rozehrávce spoluhráče Purzitidise a nabídl Olomouci roh.

73

Z rohu hosté libereckou branku neohrozili.

76

Rondič po přiťuknutí Rabušice ve vápně nastřelil tyčku.

77

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Kryštof Daněk, nahradil ho Štěpán Langer

77

Doumbia dostal centr na zadní tyč a vypálil z úhlu, Stejskal jeho střelu chytil.

80

Rabušic po centru Tiéhiho hlavičkoval z malého vápna nad.

81

Liberec v závěru útočí, ale na obrátku utkání to nevypadá.

82

Rondič zpoza šestnáctky pálil hodně nepřesně.

85

Liberec posílá jeden centr do vápna za druhým.

88

Liberecká akce skončila útočným faulem Rabušice ve vápně.

90

Zmrzlý našel přihrávkou zleva ve vápně nabíhajícího Šípa, ten se prosadil přes Mikulu a těsně minul vzdálenější tyč domácí branky.