90. C. Höjer
30. P. Šimko, 69. F. Vecheta

Střely na branku: 2:7; Střely mimo: 7:7; Rohové kopy: 4:8
Počet diváků: 7 093 (37 % z kapacity 18 944)

Sparta nevyhrála tři z posledních čtyř kol a po nedělní prohře 0:3 v Plzni vedení klubu odvolalo trenéra Pavla Vrbu.

Do konce sezony ji povede dosavadní kouč druholigové rezervy Michal Horňák, který už áčko krátce trénoval před třemi lety.

Oba týmy se už v tabulce nemůžou posunout, Sparta skončí třetí, Slovácko čtvrté. Za týden se ještě jednou utkají v odloženém finále národního poháru v Uherském Hradišti.

Trenér Horňák posílá do zápasu mladé obránce Vydru se Suchomelem, v záloze dostanou prostor Souček s Karabcem a Dočkalem, pro kterého to dnes proti Slovácku bude poslední zápas za Spartu před domácím publikem. Hložek je připravený mezi náhradníky.

Hancko
46. min Vitík o hráči
17 Höjer
Höjer
21 Pešek
Pešek
66. min Ryneš o hráči
Souček
36 Karabec
Karabec
10 Dočkal
Dočkal
60. min Hložek o hráči
Haraslín
66. min Čvančara o hráči
11 Minčev
Minčev
82. min Sáček o hráči

Šimko
46. min Daníček o hráči
3 Kadlec
Kadlec
Kalabiška
Jurečka
63. min Juroška o hráči
20 Havlík
Havlík
13 Kohút
Kohút
63. min Sadílek o hráči
8 Ljovin
Ljovin
7 Holzer
Holzer
83. min Divíšek o hráči
Vecheta
73. min Cicilia o hráči

Rozhodčí: Křepský - Pečenka, Machač
Počet diváků: 7 093

Dočasný sparťanský kouč Horňák udělal několik změn, v obraně jsou Suchomel a Vydra, v záloze Souček, Haraslín a Karabec, na hrotu Minčev. Proti poslednímu utkání v Plzni jsou mezi náhradníky Vitík, Wiesner, Hložek a Čvančara. Krejčí má trest a Pavelka je zraněný.

Trenér Svědík směrem do útoku vsadil na dvojici Jurečka, Vecheta, kterým budou na krajích sekundovat Holzer a Kohút. Jen na lavičce je kreativní záložník Sadílek či stoper Hofmann.

Poslední vzájemný zápas Sparta vyhrála 3:1. Góly dali Hancko, Dočkal a Hložek. Za Slovácko se trefil Holzer.

Oba týmy už jsou připravené k úvodnímu hvizdu. Utkání bude řídit jako hlavní rozhodčí Michal Křepský, pomáhat mu budou asistenti Jiří Pečenka a Lukáš Machač.

Před zápasem se Sparta loučila s Bořkem Dočkalem, který po sezoně ukončí kariéru. Šel jako poslední uličkou, kterou mu udělali spoluhráči. Fanoušci mu aplaudovali vestoje a vyvolávali jeho jméno. Je u toho však nedůstojná návštěva.

Sparťanští fanoušci protestují proti vedení klubu, hanlivě skandují a vyzývají k odchodu i sportovního ředitele Rosického, klubovou legendu.

1

Začal první poločas utkání Sparta - Slovácko

1

Sparťané začali faulem zhruba patnáct metrů za vlastním vápnem. Přímý kop pro Slovácko.

2

Rozehrávky se ujal Havlík, po jehož centru hlavičkoval Kalabiška. Bránu z malého vápna minul.

3

Hosté se snaží zaútočit po pravé straně. V souboji mladíků byl úspěšnější Vecheta, který získal aut v souboji s Vydrou.

4

Sparťané by si v obraně měli počínat mnohem důsledněji. Šimkův aut proskákal malým vápnem, situaci zachránil až na zadní tyči Pešek.

5

A nebezpečí trvalo i po rohovém kopu. Hlavička jednoho z hostů ale končí v Hečových rukavicích.

6

Vydra už byl ve svém dalším souboji úspěšnější a sebral míč Jurečkovi.

7

Havlík napřáhl ze střední vzdálenosti. Jeho tečovaná rána končí vedle Hečovy levé tyče.

8

Tentokrát se po standardní situaci hosté do zakončení nedostali. Ale stále mají balon ve své moci a mohou to zkoušet znovu.

9

Jenže Holzer se nechal nachytat v ofsajdu. Rozehrávat bude domácí brankář Heča.

10

Dočkal udělal pár rychlých kroků, ale vysoký míč na levé straně ve hřišti už nezkrotil. Spartě se zatím nedaří dostat se na dostřel.

11

Pešek si udělal prostor k centru na pravém křídle a ve vápně našel Minčeva. Ten ovšem hlavičkoval mimo.

12

Sérii hlaviček měl zájem ukončit ve vápně Sparty hostující Jurečka. Domácí zadáci ho ale do zakončení nepustili a míč si mohl vzít Heča.

13

Haraslín dostal nahrávku do vápna, za patou si balon dal do pohybu, jenže narazil na Kadlece, který jeho akci přečetl.

15

Součkovu nahrávku vystihl Tomič. Minčev, kterému byla určená, obránce Slovácka fauloval.

16

Sparťanskou akci po pravé straně zastavil Peškův ofsajd.

18

Sparťané odvrátili Tomičův centr jen ke Kalabiškovi, který si nachystal míč ke střele. Ta ale neprošla přes jednoho z bránících hráčů.

19

Haraslín přetáhl centr k Peškovi, který zase přetahoval centr zpátky k Haraslínovi. Do balonu se vložil Tomič, který zahrál raději na roh.

19

Po standardce se k zakončení dostal Dočkal, kterému ale rána z voleje nesedla. Tomiče, který pak vyvážel míč dopředu, zastavil nedovoleně Höjer.

21

Ljovin podklouzl, nemohl proto střílet z první. Jeho první ránu tak zablokoval Vydra, druhý pokus záložníka Slovácka letěl nad.

22

Haraslín předvedl zajímavý průnik po levém křídle, načež hledal před bránou Peška. Jenže před nahrávkou mu balon utekl za koncovou čáru.

24

Ljovin si připsal další neúspěšný střelecký pokus. Z velké vzdálenosti přestřelil.

25

Havlík ukázal parádní kopací techniku, když ze vzduchu přenášel hru na Kalabišku. Tomu ale chyběl krok, aby míč zpracoval.

26

Suchomel se rozjel akci po pravé straně. Dočkal ale nedokázal přesně najít nabíhajícího Peška.

28

Karabec se vrhl mezi dva hráče Slovácka, načež ve vápně padl k zemi. Podle sudího Křepského ale Kalabiška nefauloval.

29

Tohle je smůla pro Slovácko! Šimko si dal balon daleko od nohy, Havlík ho chtěl okopnout, jenže trefil Šimka. Tomu podjely nohy a podrážkou trefil Dočkala. Pokutový kop...

30
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Patrik Šimko (Slovácko)

31

Dávid Hancko (Sparta) proměnil pokutový kop. Sparta - Slovácko 1:0
Hancko při rozběhu trochu přibrzdil, počkal si na Borkův pohyb a bezpečně umístil balon na opačnou stranu.

33

Tomič sklepával z první balon do vápna, kde si na něj počíhal Hancko.

34

Tohle domácí sehráli zajímavě. Míč proti noze dostal Höjer, jeho ránu ale hosté tečovali na roh.

35

Po rohu si ve vápně zažongoloval s balonem Minčev, načež i prověřil Borka. Rozhodčí mu ale správně dopískl hru rukou.

36

Heča šel daleko z brány, aby stihl míč před napadajícím Jurečkou. Počínal si klidně, z první ťukl balon Vydrovi.

38

Minčev byl podle rozhodčích tím, kdo si v souboji s Kadlecem počínal nedovoleně.

40

Fotbalisté Slovácka nechávali balon od Karabce dojít za koncovou čáru, jenže ho ještě stihl Höjer. Centrem ve vápně však nikoho nenašel.

42

Že by penalta i na druhé straně? Heča přilétl pod nohy Kalabiškovi, který se vykutálel za balonem ven ze hřiště.

43

Tak nikoliv, sudí Křepský dává Hečovi pokyn ke hře.

43

Jurečka za vápnem sklepl míč proti noze Vechetovi. Heča se za jeho ránou natahoval marně, balon ale letěl vedle.

45

První poločas bude prodloužený o jednu nastavenou minutu.

45

Haraslín se pokusil o zajímavý obstřel uvnitř vápna. Míč se jen těsně nevešel do brány Slovácka.

47

Ve vápně Sparty zůstal ležet útočník Slovácka Vecheta. Hosté na to nijak nebrali ohled a stejně tam poslali centr. Až při přerušené hře se sudí Křepský mohl jít ujistit, že je Vecheta v pořádku.

48

Od Vitíka se blízko brány Sparty odrazil míč k Vechetovi. Ten ale promáchl.

50

Kadlec si nejprve poradil v souboji tělo na tělo s Minčevem a vzápětí i vykryl prostor, aby nepustil nahrávku na Peška.

51

Jurečka prodloužil autové vhazování z pravé strany, dál ale nebyl nikdo další v dresu Slovácka.

52

Minčev zabral a ještě stihl balon ve hřišti. Daníček se k němu stačil vrátit a jeho centr do vápna nepustil.

54

Hosté rozehráli roh nakrátko. Ljovinův centr pak chtěl zakončit Kadlec, ale ke střele se nedostal.

54

Daniel Holzer (Slovácko) vstřelil gól. Sparta - Slovácko 1:1
Kalabiška na sebe navázal dva hráče a ťukl balon do běhu Holzerovi, který měl před sebou dálnici a ránou pod břevno nedal Hečovi šanci.

56

Vitík pokryl nabíhajícího Jurečku a pohlídal balon na cestě do zámezí. Rozehrávat bude Heča.

58

Kalabiška a Jurečka si teď zrovna nerozuměli a musí si leccos dovysvětlit.

59

Havlík si zaběhl na levé křídlo, kde byl nikým nehlídaný. Přízemní centr ale poslal přímo do Hečových rukavic.

60

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Bořek Dočkal, nahradil ho Adam Hložek
Sparťanský kapitán se loučí s domácími fanoušky.

61

Karabec rozjel přesnou nahrávkou útok tři na dva, který vedl Haraslín. Po jeho nahrávce doleva pálil Minčev nad.

63

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Michal Kohút, nahradil ho Lukáš Sadílek

63

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Václav Jurečka, nahradil ho Pavel Juroška

65

V trenérovi hostů Martinu Svědíkovi to teď až moc vřelo, že si neodpustil pár slov směrem k rozhodčímu. Za to viděl žlutou kartu.

66

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Lukáš Haraslín, nahradil ho Tomáš Čvančara

66

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Jakub Pešek, nahradil ho Matěj Ryneš

67

Vydra byl v souboji s Juroškou jednoznačně pozdě. Hosté mají příležitost ohrozit Heču z přímého kopu.

67

Balon se dostal na zadní tyč ke Kadlecovi, který ho vrátil před bránu. Kalabiška ale ze skrumáže přesně vystřelit nedokázal.

68

Byla tam ale teč, hosté pokračovali od rohového praporku. Kadlec se snažil zakončit kopem přes hlavu, balon ale trefil holení.

69
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Filip Vecheta (Slovácko)

70

Po kombinace Ryneše s Hložkem měli Daníček a hlavně gólman Borek co dělat, aby dostali míč urychleně z vápna.

71

Kadlec čekal, že si Borek dojde pro balon. Borek nešel. A tak musel zahrát na roh a brankáři pořádně vyčinit.

72

Höjer kopl roh přímo na neobsazeného Hložka, který hlavou poslal balon těsně vedle pravé tyče.

73

Havlík krásným centrem přesně našel Vechetu, který se do hlavičky položil celým tělem, jenže na Heču nevyzrál.

73

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Filip Vecheta, nahradil ho Rigino Cicilia

74

Počet diváků 7 093 (37 % z kapacity 18 944)

75

Höjerův vysoký míč z levé strany našel jen bránícího Kadlece.

76

Minčev to vzal na sebe, naznačil Tomičovi a vypálil. Obránce Slovácka míč tečoval, ale Borek neměl ani tak se střelou výraznou práci.

78

Ryneš chtěl obejít na pravém křídle Kalabišku, balon si však ukopl do autu.

78

Tohle byla gólová šance! Holzer si počkal na Havlíkův náběh a vymyslel přihrávku akorát do běhu. Havlík však na přední tyči Heču neprostřelil.

80

Rohový kop hostů rozehrál levačkou Havlík. Nejvýš ve vápně byl sparťan Souček, který odhlavičkoval míč pryč.

81

Marek Havlík (Slovácko) vstřelil gól. Sparta - Slovácko 1:2
To nešlo trefit o moc lépe! Havlík využil tu trošku volného prostoru na hranici vápna na maximum a levačkou poslal míč na zadní tyč mimo Hečův dosah.

82

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Martin Minčev, nahradil ho Michal Sáček

83

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Daniel Holzer, nahradil ho Josef Divíšek

84

Hosté si dělají zálusk na další gól. Kalabiškův centr ale Juroška nedokázal zakončit přesně.

85

Juroška se prosmýkl okolo Vydry a pronikl do pokutového území. Jeho zpětnou nahrávku ale Cicilia nestihl.

86

Další centr z levé strany doletěl k Tomičovi, který nikým nehlídaný musel zakončovat ve skluzu. Bránu netrefil.

88

Domácí obrana pořádně hoří. Havlík průnikovou nahrávkou vysunul do šance Ciciliu, jenže ten se nedokázal ke střele naštelovat a promáchl.

89

Cicilia si navíc při svém „střeleckém“ pokusu ublížil na zdraví. Musí se mu věnovat hostující maséři.

90

Mezitím se stadionem na Letné line pokřik „My chceme Spartu!“.

90

Cicilia už je zpátky na hřišti.

90

Domácím fanouškům chtěl radost vrátit Hložek, jenže jeho rána z hranice velkého vápna skončila těsně vedle pravé tyče.

90

Nastavovat se budou čtyři minuty.

90

Slovácko je i v nastavení nebezpečné. Tomič pronikl do vápna z pravé strany a nahrál před bránu Sadílkovi. Do jeho střely se stačil vložit Vydra.

90

Hosté se poté z rohu snažili tahat čas. Pár vteřin z nastavení skutečně ukrojili.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Casper Höjer (Sparta)

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:2

90

To už je ze zápasu vše. Domácí vedení z pokutového kopu, který proměnil Hancko, neudrželi. Ve druhé půli srovnal Holzer a obrat dokonal parádní střelou Havlík.