25. M. Koscelník, 42. D. Plechatý
19. D. Köstl, 33. I. Keita, 52. V. Ljovin, 90. H. Bačkovský

Střely na branku: 4:3; Střely mimo: 7:3; Rohové kopy: 2:2
Počet diváků: 2 981 (30 % z kapacity 9 990)

Liberec v lize dvakrát po sobě zvítězil a v dosavadních 19 domácích ligových zápasech s Bohemians neprohrál.

Bohemians prohráli jediný z posledních šesti vzájemných ligových zápasů, v lize se jim však momentálně moc nedaří: prohráli čtyři z posledních pěti ligových zápasů a dvakrát po sobě nebodovali.

Liberci chybí zranění hráči Fukala, Mészáros a Stoch.

Bohemians schází Hůlka, Kovařík, Chramosta a Necid.

Koscelník
65. min Nečas o hráči
14 Tiéhi
Tiéhi
11 Frýdek
Frýdek
65. min Rondič o hráči
Havelka
87. min Rabušic o hráči
Matoušek
85. min Tupta o hráči
9 Júsuf
Júsuf
88. min Faško o hráči

Novák
64. min Nový o hráči
6 Ljovin
Ljovin
90. min Koubek o hráči
7 Hronek
Hronek
81. min Vacek o hráči
19 Květ
Květ
22 Fulnek
Fulnek
46. min Puškáč o hráči
9 Keita
Keita
64. min Bartek o hráči

Rozhodčí: Radina - Ratajová, Vlček
Počet diváků: 2 981

Kouč Bohemians Luděk Klusáček coby hráč svého času čtyři roky nastupoval za Liberec a byl i jeho kapitánem.

Liberecký trenér Luboš Kozel zase krátce hrával za Bohemians.

Bohemians prohráli jediný z posledních šesti vzájemných ligových zápasů.

V Liberci je aktuálně zataženo, 8 stupňů.

Liberec se pod Kozlovým vedením vyšplhal z posledního na desáté místo, Bohemians jsou aktuálně dvanáctí.

Oba týmy nastoupily na hřiště v maskáčových tričkách u příležitosti Dne válečných veteránů.

Liberec bude hrát v modrém, hosté v černém.

1

Začal první poločas utkání Liberec - Bohemians

2

Liberec držel v úvodu balon na polovině hostů, Havelka však nakonec daroval balon brankáři Bačkovskému.

4

Koscelník pronikl na polovinu soupeře a snažil se vysunout Júsufa, ten však jeho záměr nepochopil.

5

Hra se zatím odbývá mezi šestnáctkami.

6

První nadějná akce utkání: Ljovin dostal přihrávku do pokutového území Liberce a našel hlavu Keity, ten však míč jen přilízl mimo domácí branku.

9

Gebre Selassie zatáhl míč po pravé straně a jeho přetažený centr zachytil Frýdek, jeho vlastní centr před branku byl však velice nepřesný.

11

Útočná akce hostů skončila autem pro Liberec.

12

Matoušek centroval do vápna, hosté odhlavičkovali.

15

Liberec drží míč na polovině soupeře.

17

Mikula hledal centrem zleva ve vápně nabíhajícího Júsufa, ten však na balon nedoskočil.

18

Keita vybojoval roh pro hosty.

18

Liberečtí ho odvrátili a po dalším centru před branku fauloval Köstl brankáře Knoblocha. Ten si žádá ošetření.

19
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Daniel Köstl (Bohemians)

20

Knobloch už je fit.

22

Gebre Selassie odvrátil Ljovinův centr do autu.

22

Knobloch chytil tečovanou střelu z dálky, které chyběla razance.

23

Další nadějný střelecký pokus hostů, Novákovu parádní střelu z více než 25 metrů Knobloch skokem vyrazil.

24

Po rohu v pádu hlavičkoval Vondra nepřesně.

25
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Martin Koscelník (Liberec)
za útočný faul.

26

Hosté se teď usadili na liberecké polovině.

28

Novák dostal balon do pokutového území, ale fauloval Gebre Selassieho.

30

Liberec dlouho kombinoval kolem vápna hostů, Matoušek nakonec z více než 20 metrů vypálil k tyči, ale Bačkovský byl dobře postavený.

32

Mikulův centr z levé strany byl přetažený a skončil v zámezí.

33
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ibrahim Keita (Bohemians)
za faul na Mikulu před libereckou brankou.

34

Matoušek vedl rychlý protiútok po levé straně, ale o míč přišel.

35

Novák ve vápně Liberce prostrčil míč na Ljovina, kterého na poslední chvíli odstavil Plechatý.

37

Další útočná akce hostů, ale Novákův centr byl příliš dlouhý.

38

Aktivnější jsou v prvním poločase zatím hosté, vedou na střely i na rohy.

39

Po srážce hlavou s libereckým Koscelníkem je ošetřován hostující Novák. Nebude to však nic vážného.

40

Havelka po přihrávce Gebre Selassieho pálil z dálky nepřesně.

42
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Dominik Plechatý (Liberec)
za faul na unikajícího Keitu.

42

Hostům se nabízí trestný kop ze zhruba 30 metrů.

43

Střela skončila v Knoblochových rukavicích.

45

Gebre Selassie nacentroval přesně z pravé strany do vápna, Júsufovu hlavičku pod břevno však Bačkovský snadno chytil.

47

Júsuf se dostal k míči v rohu pokutového území, připravil si balon na levačku, ale branku hostů přestřelil.

48

Havelka našel zpětnou přihrávku Matouška, ten však z první ze zhruba 15 metrů pálil hodně nepřesně.

49

Bederka dostal za přidržení unikajícího Júsufa jen slovní napomenutí.

50

Frýdek vystřelil či centroval zpoza pravé strany pokutového území a míč prosvištěl nad břevnem.

51

Kombinaci domácího týmu zakončoval přízemní střelou z 20 metrů Frýdek, ale opět těsně minul cíl.

52
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Vladislav Ljovin (Bohemians)
za faul na Koscelníka.

53

Frýdkův centr skončil v rukavicích hostujícího gólmana.

54

Liberec po obrátce viditelně přidal na aktivitě.

55

Frýdek našel za obranou Mikulu, který ve vápně zakončoval jen do vybíhajícího Bačkovského. Akci následně anuloval ofsajd, který však zřejmě nebyl.

56

Přesný balon tentokrát směřoval za obranu na Matouška, který se zprava vřítil do vápna, chtěl přelobovat Bačkovského, ale trefil jen jeho nohu. Další gólovka Liberce v krátkém sledu.

59

Matoušek se parádně uvolnil na levé straně kolem Köstla, vběhl do šestnáctky, ale tam bez cizího přičinění upadl.

59

Počet diváků 2 981 (30 % z kapacity 9 990)

61

Havelka z více než dvaceti metrů napřáhl levačkou a těsně přestřelil.

69

Plechatý odvrátil centr Nového do liberecké šestnáctky.

73

Nečas dostal přihrávku do vápna, ale přes dva obránce neprošel.

73

Po rohu balon přizvedl Júsuf k Chalušovi, který zblízka překonal Bačkovského, přitom se s ním však srazil. Prohlíží se video, aby liberecký gól posvětilo.

73

Matěj Chaluš (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Bohemians 1:0
A gól je po čtyřech minutách konečně uznán.

78

David Puškáč (Bohemians) vstřelil gól. Liberec - Bohemians 1:1
Blesková odpověď, Puškáč se trefil prudkým halfvolejem levačkou z 15 metrů přesně k tyči.

80

Rondič pronikl zprava do šestnáctky, ale balon mu utekl do zámezí.

88

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Abdalláh Hilál Júsuf, nahradil ho Michal Faško

90

Lubomír Tupta (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Bohemians 2:1
Mikula našel na hraně vápna střídajícího Tuptu, ten si balon pohotově zpracoval a poslal ho k tyči. Liberec si v závěru znovu bere vedení.