Góly: 32. S. Tecl, 36. L. Provod, 64. P. Olayinka

Žluté karty:
28. V. Čanturišvili

Střely na branku: 8:2; Střely mimo: 7:1; Rohové kopy: 7:0
Počet diváků: 9 251 (48 % z kapacity 19 370)

Slávisté vyhráli 2:1 v Jablonci a stále vedou ligu o jeden bod před Plzní. Naopak Zlín čeká po porážce 1:2 od Mladé Boleslavi skupina o záchranu. Začne v sobotu na hřišti poslední Karviné.

Slávističtí fotbalisté hrají o první místo a nejlepší výchozí pozici pro nadstavbu, která startuje o víkendu. Před posledním kolem základní části mají bodový náskok před druhou Plzní, která hraje v Mladé Boleslavi.

Trenér Jindřich Trpišovský zařadil do sestavy uzdraveného Holeše, který nastoupí v záloze před stopery Kúdelou a Hovorkou. Od úvodní minuty nastoupí i brankář Kolář, záložníci Provod s Lingrem či útočník Tecl.

Slavia proti Zlínu na konci loňského července sezonu zahajovala: rozpačitý výkon, ale těsná výhra 1:0 díky gólu útočníka Kuchty. Když se pak oba týmy utkaly v prosinci v osmifinále domácího poháru, slávisté v Edenu zvítězili 3:1. Utkání však poznamenaly hrubky rozhodčího Petříka a jeho kolegů.

SK Slavia PrahaSlavia(4-2-3-1)

O. Kolář
87. min Kovář o hráči
Schranz
78. min Plavšič o hráči
3 Holeš
Holeš
72. min Traoré o hráči
32 Lingr
Lingr
78. min Fila o hráči
17 Provod
Provod
Olayinka
11 Tecl
Tecl
73. min Sor o hráči

Matejov
77. min J. Kolář o hráči
11 Dramé
Dramé
64. min Jawo o hráči
6 Conde
Conde
8 Hrubý
Hrubý
84. min Hellebrand o hráči
Janetzký
Čanturišvili
46. min Fillo o hráči
15 Fantiš
Fantiš
46. min Reiter o hráči

Rozhodčí: Zelinka - Podaný, Paták
Počet diváků: 9 251

Pro Prahu nepříznivý podvečerní čas a dost možná i chladné počasí se projevuje i na dnešní návštěvě v Edenu, která je podprůměrná. Stěží deset tisíc fanoušků.

Zkušený sudí Zelinka mezitím za zvuků fanfár z amplionů na stadionu přivedl na trávník fotbalisty obou týmů. Slávisté budou hrát pochopitelně v červenobílém, hosté ze Zlína tradičně ve žlutomodré kombinaci.

1

Začal první poločas utkání Slavia - Zlín

1

Úvodní výkop obstaral zlínský Fantiš, hosté v prvním poločase útočí proti slávistickému kotli.

2

Zlínští dlouho u míče nezůstali, slávisté od Koláře a přes stopery Kúdelu s Hovorkou rozjíždějí postupný útok.

3

Pozor! Laxní zpětnou přihrávku Hovorky na Koláře vystihl Fantiš, ale chybu domácí defenzivy nepotrestal. Akci zpomalil patičkou na Hrubého, toho pak dostihli soupeři. Ke střele se nakonec dostal alespoň Dramé, ale domácí míč zablokovali.

4

Předchozí akce však jen potvrdila, že slávisté do utkání vstoupili až příliš vlažně. Asistent domácího trenéra Zdeněk Houštecký to nevydržel a z tribuny teď několikrát hlasitě křičel: „Důraz! Důraz! Důraz!“

5

Kolář na špičkách, včas vyběhl proti přihrávce na Fantiše, která prošla mezi stopery, a míč ve skluzu odkopl do bezpečí.

8

Lepší pasáž Slavie: trpělivá kombinace na útočné polovině, několik přesných přihrávek za sebou. Provodův střílený centr však hosté odvrátili, následně utekl míč do zámezí Olayinkovi.

9

Kúdela přenechal před šestnáctkou balon Provodovi, který střelu levačkou z první kroutil ke vzdálenější tyči. Těsně vedle!

10

Vzápětí domácí na levé straně získali první rohový kop zápasu...

11

Po centru Provoda od rohového praporku se dostal k hlavičce Tecl, ale jeho pokus postrádal razanci. K brankáři ani nedolétl.

13

Na konci povedené akce Slavie byl Tecl, který z levé strany trefil brankáře Rakovana. Útok rozjel krásným křižným pasem z vlastní poloviny Provod, Schranz balon dostihl a do uličky mezi obránce přihrál právě domácímu kapitánovi. Zlínský brankář zasahoval nadvakrát.

14

Bah hodil aut na vlastní polovině přímo na kopačku Condeho, jeho pas do šance však vystihl pozorný Hovorka.

15

Další Provodův centr, tentokrát přímo do pokutového území, kde se ovšem k hlavičce nedostal Lingr. Olayinka následně vybojoval roh.

16

Jenže po rohu domácí nic nevymysleli, naopak se rychle dostali sami a zbytečně pod tlak. Juráskova zpětná přihrávka na brankáře totiž postrádala razanci a Dramému chyběl jen kousek k tomu, aby balon dostihl. Opět zasahoval pozorný Kolář.

19

Nebezpečná situace před slávistickou bránou: Dramé z pravé strany prostrčil balon na Čanturišviliho, který udělal kličku Holešovi, ale levačkou přestřelil. Teď se dlouze drží za hlavu...

20

A možnost na druhé straně: těžko říct, jestli chtěl Holeš z pětatřiceti metrů spíš centrovat, nebo střílet. Plachtící balon každopádně málem zapadl pod horní tyč. Rakovan měl štěstí.

22

Nadějnou akci hostů zmařil útočný faul Condeho. Před pokutovým územím v souboji zboural Lingra. Bez karty.

24

Další podezřelý zákrok Condeho, tentokrát však čistý. Sudí Zelinka Provodovi gestem naznačil, ať vstává. Bylo to tentokrát před šestnáctkou Zlína.

25

Jsme zhruba v polovině první půle a atmosféra je zatím vlažná. V hledišti i na hřišti. Slavia do utkání nevstoupila podle představ, plno nevynucených chyb, laciných ztrát. Zlín, který už ví, že v nadstavbě bude hrát o záchranu, kouše.

27

Po dalším nezdaru v rozehrávce se k balonu na středu hřiště dostal Hrubý, do šance chtěl vyslat Dramého, ten si ale nepohlídal ofsajdové postavení.

28
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Vachtang Čanturišvili (Zlín)

28

A krátce po první žluté kartě zápasu i první gól. Nebo ne? Stanislav Tecl dostal balon do sítě, ale asistent Paták mává ofsajdové postavení. Situaci nyní zkoumá VAR.

29

Branka neplatí, byť se z opakovaných záběrů zdálo, že střelec Tecl v postavení mimo hru nestál. Rozhodčí však zřejmě jako nedovolené posoudili počínání jednoho z jeho spoluhráčů. Lingr totiž v ofsajdu byl a mohl ovlivnit zlínské obránce. Či přihrávku tečoval ještě Schranz? Z tribuny špatně čitelná situace.

32

Stanislav Tecl (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Zlín 1:0
Tuhle radost už Slavii a kapitánu Teclovi nevezmou. Domácí hráč si naběhl na centr Baha z pravé strany, předskočil stopera Simerského a na oslavu se sklouzl po kolenou k rohovému praporku. Jeho šestý gól v sezoně.

34

Gólem povzbuzený Tecl je teď u všeho. Na útočné polovině ho fauloval Hrubý, standardku však domácí rozehráli nepřesně.

36

Lukáš Provod (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Zlín 2:0
Tenhle gól brankář Rakovan nebude chtít vidět znovu! Slávisté vpravo rozehráli nakrátko přímý kop. Bah posunul balon Provodovi, který si ho navedl na střed a propálil všechno, co mu stálo v cestě. Míč cestou lehce změnil směr a zlínskému gólmanovi na kluzkém terénu proletěl mezi nohama.

38

Vzápětí domácí mířili do další šance, Olayinka s Bahem však akci na hraně pokutového území nedohráli.

40

Jak Zlín do utkání nadějně vstoupil a v první půlhodině měl dobré pasáže, teď hraje pouze Slavia. Hosté nestíhají a často faulují. Naposledy Dramé, který na pravé straně složil Provoda.

41

Sám faulovaný Provod přímý kop také rozehrál: prudký centr však na malém vápně sebral Rakovan.

42

Po čase se připomněl také Zlín. Hrubý, mimochodem exslávista, se dvacet metrů od brány vyhnul Holešovi i Provodovi, jeho technický obstřel vyrazil do strany Kolář.

43

Moc hezká práce Tecla. S míčem stál zády k bráně, ale kolem obránce se elegantně obtočil a nabídl šanci Lingrovi. Rakovan včas vyběhl a zmenšil střelecký úhel.

45

Ještě jedna šance pro Slavii: po akci Juráska následuje roh, centr obránci Zlína jen odkopli.

45

K hlavičce se dostal Lingr, jeden z nejmenších. Bránu netrefil.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:0

45

Pomalejší rozjezd, ale od prvního gólu Slavia na hřišti dominuje. Dobrý zápas hraje Tecl, jehož první trefa kvůli ofsajdu neplatila. Po chybě brankáře Rakovana se radoval i Provod. Druhý poločas začne za 15 minut.

47

Provod, Olayinka a Tecl s Lingrem teď ukázkově překombinovali nadějný brejk. Šli do přečíslení čtyř proti třem, ale ani nezakončili.

49

Odražený balon po rohovém kopu napálil Jurásek, ale obránci Zlína míč odvrátili a Dramé s Hrubým pádili do protiútoku. První jmenovaný však akci zbytečně přibrzdil...

50

Aktivní Tecl připravil nadějnou možnost pro Olayinku, kterému ovšem na kluzkém terénu na levé straně utekl míč do zámezí. Natěsno ho bránil Cedidla.

53

Dlouhé obléhání zlínského pokutového území. Postupný útok ukončil faul Provoda na Janetzkého.

54

Provod ukázal, že i pravačku má silnou. Míč mu přistrčil Holeš a domácí záložník pořádně protáhl brankáře Rakovana, ten musel zakročit nadvakrát. Akci totiž dohrával Tecl.

55

A další zákrok Rakovana, tentokrát proti tečované ráně Lingra. Slavia rozehraje další rohový kop.

56

Po rohu následoval další roh. A pak už nic. Slavia má však utkání pevně pod kontrolou.

58

Vykolejit mohla domácí ztráta uprostřed hřiště. Jurásek vhodil míč po autu riskantně na Provoda, Conde ho obral a snažil se ke střele vybídnout Reitera. Neúspěšně.

59

Lingr převzal míč u středového kruhu a i když mu na levé straně nabíhal volný Jurásek, situaci vzal na sebe. Udělal čtyři rychlé kroky a z dvaceti metrů vystřelil metr nebo dva nad břevno.

61

Slávisté při chuti: Rakovan vyrazil nepříjemnou střelu Baha, jeden z domácích pak míč vracel ještě před bránu, kam nabíhali Olayinka a Lingr. Ani jeden z nich se však do zakončení nedostal.

64

Střídání Zlín: ze hřiště odešel Youba Dramé, nahradil ho Lamin Jawo
Třetí změna v hostující sestavě.

64

Peter Olayinka (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Zlín 3:0
Conde trestuhodně ztratil míč na polovině hřiště, Tecl ho potáhl před pokutové území, nahrál nabíhajícímu Schranzovi, který balon dloubl přes brankáře Rakovana. Na čáře se ještě dotkl Olayinka, to on je nakonec autorem třetí domácí branky.

67

Dobrá práce střídajícího Jawa, jenž za slávistickým obráncem Juráskem našel nabíhajícího Reitera. Ten sice dopravil míč do sítě, ale nepohlídal si ofsajdové postavení.

70

Příkladný návrat Reitera, který ve skluzu zabránil centru Juráska. Pak vyrazil kupředu a nechal se faulovat.

71

Fanoušci v Edenu nyní skandují jméno Davida Hubáčka, svého bývalého kapitána a asistenta trenéra ve Zlíně.

72

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Tomáš Holeš, nahradil ho Ibrahim Traoré

73

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Stanislav Tecl, nahradil ho Yira Sor

74

Velký aplaus při střídání sklidil především kapitán Tecl. Autor prvního slávistického gólu předvedl možná nejlepší výkon v sezoně.

76

Slávisté si vyměňují balon na polovině soupeře. Ťuk sem, ťuk tam. Tenhle zápas už se jen dohrává.

80

Ztrátu Juráska na půlce mohl potrestat zlínský Jawo, po přihrávce Cedidly však zakončil slabě - a navíc přímo do Kolářových rukavic.

84

Střídání Zlín: ze hřiště odešel Robert Hrubý, nahradil ho Jan Hellebrand

86

Počet diváků 9 251 (48 % z kapacity 19 370)

87

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Ondřej Kolář, nahradil ho Přemysl Kovář
Symbolické střídání v závěru zápasu: Kovář, který se loučí s aktivní kariérou a už nyní působí hlavně jako funkcionář druholigové Vlašimi, nahradil Koláře.

90

Rozhodčí Zelinka nastavuje ještě tři minuty nad rámec řádné hrací doby. A Slavia mezitím chystá standardku.

90

Tenhle mustr jsme už dnes viděli: Bah posunul z pravé strany Provodovi, tomu ale střela tentokrát nesedla.