Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Góly: 15. M. Pulkrab, 40. M. Pulkrab, 42. M. Pulkrab, 44. D. Pavelka, 53. D. Hancko
Góly: 90. R. Květ

Žluté karty:
60. D. Köstl

Střely na branku: 8:1; Střely mimo: 9:5; Rohové kopy: 7:2
Počet diváků: 1 000 (5 % z kapacity 18 944)

Sparta se po čtvrtečním postupu do play off Evropské konferenční ligy představí v 18. dějství doma v malém derby proti Bohemians 1905.

Sparta ve čtvrtek zdolala kodaňské Bröndby 2:0 a do EKL se přesunula z třetího místa ve skupině Evropské ligy.

Sparťané před víkendem ztráceli na vedoucí Slavii z třetího místa pět bodů.

V posledním vzájemném domácím zápase s Bohemians letos v lednu prohráli po 15 utkáních a poprvé od září 1996 (0:1).

Ladislav Krejčí
59. min Vitík o hráči
33 Hancko
Hancko
21 Pešek
Pešek
59. min Ladislav Krejčí o hráči
Pavelka
71. min Souček o hráči
10 Dočkal
Dočkal
20 Hložek
Hložek
72. min Karabec o hráči
Haraslín
18 Pulkrab
Pulkrab
81. min Minčev o hráči

Bohemians Praha 1905Bohemians(5-3-2)

Le Giang
16 Dostál
Dostál
65. min Fulnek o hráči
23 Köstl
Köstl
Jindřišek
20 Vondra
Vondra
Kovařík
46. min Novák o hráči
7 Hronek
Hronek
46. min Bartek o hráči
19 Květ
Květ
32 Nový
Nový
Chramosta
81. min Necid o hráči
Puškáč
72. min Koubek o hráči

Rozhodčí: Orel - Hájek, Kříž
Počet diváků: 1 000

Náhradníci
Bohemians

Domácí navazují na ligové vítězství s Libercem a v Karviné. Hosté doma naposledy podlehli Jablonci 1:2, kdy zápas nezlomili ani po dvojnásobném vyloučení soupeře.

Poprvé v sestavě Sparty od listopadové reprezentační přestávky je kapitán Dočkal, který hraje místo Součka. Jinak je sestava stejná jako proti Bröndby, čili s Pulkrabem na hrotu.

Hosty zase těší návrat uzdravených obránců Dostála a Vondry, vedle Puškáče je v útoku Chramosta místo Keity. Ljovin se v posledním duelu zranil, proto v nominaci chybí. Na lavičce náhradníků zůstal Fulnek.

Srpnový zápas v Ďolíčku skončil 1:1. Bohemians poslal do vedení Dostál, ale za Spartu vyrovnal Pavelka.

Dnešní duel bude řídit jako hlavní sudí Pavel Orel, na lajnách mu budou asistovat Kamil Hájek a Jiří Kříž. U videa sedí Jana Adámková s Janem Patákem.

1

Začal první poločas utkání Sparta - Bohemians

2

Pešek neobešel Vondru jen kvůli faulu hostujícího obránce. Sparťané jsou zpět u míče.

2

Köstlovi balon spadl na ruku před atakujícím Haraslínem. Domácí rozehrají přímý volný kop z rohu velkého vápna.

3

Dočkalův centr srazil před bránu Puškáč. Le Giang však stačil před dobíhajícím Krejčím zalehnout.

4

Na Wiesnerův centr nedoskočil Jindřišek, Pavelka ovšem ano. Hlavičku ovšem nasměroval daleko do brány Bohemians.

5

Štěstí zkusil z větší vzdálenosti Hronek. Balon padal, ale ne dost rychle.

6

Květ pronikal před vápno, ale o balon přišel. Brejk rozjel Haraslín a nacentroval na Peška. Jeho střelu z blízka Le Giang vyrazil i s pomocí obličeje.

8

Haraslín si obhodil Dostála a jeho následnou ránu Le Giang vyrazil jen před sebe. Sparťané zůstali u míče a znovu zakončoval Haraslín, tentokrát však mimo.

9

Hosté se kombinačně dostali před sparťanské vápno. Dostál přes Hancka vystřelit nedokázal.

11

Sparťané jsou zatím nebezpeční, zvlášť když je u míče Haraslín. Tentokrát posunul na střelu Hanckovi. Tu srazil Jindřišek na roh.

12

Z rohového kopu se balon dostal až ke gólmanovi Holcovi. Ten dlouhým nákopem směrem zpátky nikoho nenašel.

13

Hancko nacentroval do vápna na Pulkraba. Ten byl ale v záklonu, nemohl proto zakončit na bránu.

14

Pavelkovi se verdikt sudího Orla nelíbí. Ale nic s ním nenadělá, přímý kop pro hosty.

15

Holec zůstal v bráně, hráčům Bohemians se zakončit nepovedlo.

15

Matěj Pulkrab (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Bohemians 1:0
Moc lehčích gólů Pulkrab v kariéře asi nedal. Propadlý centr si kolem Dostála posunul Hancko a Pulkrabovi balon předložil před prázdnou bránu.

17

Při další útočné akci domácí přešli přes Vondru, balon do bezpečí odpálil Jindřišek.

18

Pešek nedostal balon do vápna přes Květa. Hosté hned hledali vpředu Puškáče, ale do nahrávky se skluzem vložil Panák.

19

Dostál viděl na vápně volného Nového, a tak mu balon předal. Rána z první se Novému však příliš nevyvedla, míč skončil vysoko nad.

20

Hronek chtěl využít své přednosti a vhodil dlouhý aut do vápna. Puškáč prodloužil k Holcovi, který udržel balon i přes Vondrův faul.

21

Na druhé straně se mohl do zakončení dostat Haraslín, ale zelenobílí před ním stačili balon tečovat.

23

Hosté hezky vykombinovali balon po levé straně. Už to vypadalo, že Hronek uteče Krejčímu, ale nakonec sparťanský bek zasáhl a srazil balon an roh.

24

Po rohu Bohemians mohl jít jeden na jednoho do brejku Haraslín. Před Dostálem si ale balon ukopl kolenem.

25

Wiesner doplnil sparťanskou útočnou akci a z první zakončil Peškovu zpětnou nahrávku. Le Giang zasahovat nemusel, balon letěl nad.

28

Pešek se uvolnil okolo Vondry, který mu v závěru brnkl o nohy, což sparťanský záložník nemohl ustát.

29

Dočkalův vysoký balon propadl k Panákovi, který se rychle zorientoval a zakončil. Jeho rána neprošla přes Nového.

29

Útočná akce Sparty trvala dál, k zakončení se odhodlal Haraslín, ale balon chytil opačnou faleš, než by si představoval.

30

Bohemians se na chvíli dostali do tlaku. Po Köstlově centru hlavičkoval Nový do břevna!

31

Hosté však museli rychle zpátky, aby zastavili brejk Peška. To se povedlo Květovi, který k Hložkovi nepustil finální přihrávku.

32

Po rohovém kopu se zase dostal do zakončení Hancko. Balon poslal z voleje o zem dva metry vedle.

33

Bohemians změnili rozestavení na 4-4-2, aby lépe zachytávali rychlá sparťanská křídla. Jindřišek se vysunul do zálohy, Nový se stáhl na levého beka. Na stoperech jsou Köstl s Vondrou.

35

Köstl dlouhým nákopem hledal Hronka, Hancko však stačil zasáhnout.

36

Hraniční situace. Hosté protečovali míč k Puškáčovi, který hledal před bránou Chramostu. K němu se stačil vrátit Panák a balon odehrát do bezpečí.

37

Vypadá to, že změna rozestavení Bohemians prospěla. V posledních minutách jsou více na míči a sparťanské útoky se na ně tolik nevalí.

39

Květ trochu přecenil rychlost Hronkových nohou. Tuhle průnikovou nahrávku po lajně nemohl stihnout.

39

Sparťanská akce na jeden dotek vedla po pravé straně až na vápno k Hložkovi. Ten ovšem dostal balon trochu pod nohy, střelu pak poslal nad.

40

Matěj Pulkrab (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Bohemians 2:0
Jak jednoduše to vypadalo! Hložek sprintoval s balonem od půlky a prostrčil do vápna Pulkrabovi. Jeho střela zapadla k pravé tyči.

42

Matěj Pulkrab (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Bohemians 3:0
Sotva jsem stihl popsat druhý gól a v bráně je třetí! Znovu se trefil Pulkrab, který zkompletoval hattrick. I tentokrát mu nahrál Hložek.

44

David Pavelka (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Bohemians 4:0
A do hostující brány se to sype. Dočkal z přímého kopu přenesl na Peška, ten z první vrátil před bránu a Pavelka uklidil balon k pravé tyči. Hezky sehráno.

47

Sparta vzala začátek druhého poločasu ve stylu kontroly hry a zatím kombinuje na vlastní polovině.

48

Teď už se sparťané dostali blíž, ale Hanckův ostrý centr chytá Le Giang.

48

Chramosta byl v ofsajdu, navíc z otočky vypálil těsně vedle Holcovy brány.

49

Střídání, zdá se, zabrala. Chramosta šikovně dloubl balon za stopery, kde si ho Novák zpracoval hrudníkem a levačkou zakončil na přední tyč.

50

Při kontrole VAR vyšlo najevo, že Chramosta před svou finální přihrávkou vybíhal z ofsajdové pozice. Skóre je tedy stále 4:0.

52

Chramosta neprotlačil míč přes Panáka, který rychle založil protiakci Sparty.

53

Dávid Hancko (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Bohemians 5:0
Haraslín obešel Dostála a poslal balon před bránu Hložkovi. Ten si chtěl zpracovat balon do otočky, ale Hancko ho měl proti noze, tak prostě vypálil. Le Giang neviděl přes obránce, střela šla navíc přesně k tyči.

55

Nový za půlkou fauloval Peška. Pak o něj ještě nechtěně otřel balon.

57

Květ vydoloval balon od Panáka a vysunul na pravém křídle Nováka. Ten udělal rychlou kličku doprostřed a vypálil, sražená střela skončila na bráně z vrchu.

58

Z rohového kopu Bohemians šli do brejku domácí. K Haraslínovi se na poslední chvíli stačil vrátit Květ.

59

Chvíli se zkoumala situace ve vápně, při které Pulkrab přehlavičkoval Vondru. Sudí Orel pak dal znovu pokyn ke hře, k prohřešku nedošlo.

59

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Ladislav Krejčí, nahradil ho Martin Vitík

59

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Jakub Pešek, nahradil ho Ladislav Krejčí

60
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Daniel Köstl (Bohemians)
Trochu zbytečný zákrok. Köstl si vylil zlost na Pulkrabovi, kterého náležitě naremploval zezadu.

61

Holec hraje velmi daleko z brány. Teď to přišlo vhod, kdy stihl míč před Květem.

63

Haraslín se přesunul doprava a hledal na opačné straně kolegu Krejčího, teď už toho staršího, který je na hřišti. Dostál srazil balon na roh.

64

Domácí rozehráli nakrátko. Balon putoval okolo vápna až k Haraslínovi, jehož centr tentokrát nikoho nenašel.

65

Dostál vystihl sparťanskou rozehrávku a předl Chramostovi. Toho však na půlce fauloval Dočkal.

65

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Martin Dostál, nahradil ho Jakub Fulnek

67

Nastala útočná pasáž hostů, kteří se snaží výsledek alespoň zmírnit.

69

Sparťané se teď dostanou dál od svého vápna díky faulu Vondry, který povalil na půlce Pulkraba.

71

Hezky sehráno od sparťanských fotbalistů. Dočkal nacentroval na Krejčího, ten hlavou sklepl Hložkovi. Jeho rána z voleje letěla kousek nad.

74

Vitík s Panákem dlouho rozmýšleli, co s balonem provedou. Nakonec to Panák vyřešil dlouhým nákopem, který pohlídal Vondra.

75

Koubek šikovně hlavou sklepl do kroku Chramostovi, jenže ten si balon ukopl.

77

Haraslín ještě stihl balon ve hře, míč ke Krejčímu ovšem nedostal.

79

Pulkrab byl u míče dřív než Köstl a předal ho Karabcovi. Ten ho potáhl po velkém vápně, až ho předal Dočkalovi. Střela sparťanského kapitána letěla nad bránu.

81

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Matěj Pulkrab, nahradil ho Martin Minčev
Pulkrab si při odchodu užívá zasloužené ovace domácích fanoušků.

81

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Jan Chramosta, nahradil ho Tomáš Necid

82

Na to, v jak těžké pozici byl, trefil Souček balon parádně. Jen o něco lépe mířit, uprostřed brány byl nachystaný Le Giang.

84

Vitík se vydal na hrot útoku, kde dostal nahrávku od Minčeva. Zakončil ovšem vedle, navíc ještě fauloval Le Gianga.

85

Bartek si udělal dobrou pozici, jenže mu balon odskočil a při střele chytil špatnou faleš.

86

Dočkal výborným pasem nastartoval Minčeva. Jeho centr z pravé strany měl najít Krejčího, ale vložil se do něj Köstl.

87

Po rohovém kopu hlavičkoval Vitík. Balon padal k Wiesnerovi, ale ten byl v ofsajdu.

89

Bartek se přesunul doprava, kde zakombinoval s Fulnekem. Centr propadl až k Novému, ale jeho rána skončila na Panákových zádech.

90

Druhý poločas bude nastavený o dvě minuty.

90

Roman Květ (Bohemians) vstřelil gól. Sparta - Bohemians 5:1
Tak přece jen se hosté dočkali čestného úspěchu. Květ si narazil s Necidem a ve výskoku napálil balon do horního rohu.