Góly: 31. M. Chytil, 65. P. Černý, 83. T. Solil

7. J. Jeřábek
87. M. Nový

Střely na branku: 4:2; Střely mimo: 1:5; Rohové kopy: 1:12
Počet diváků: 2 384 (38 % z kapacity 6 300)

„Derby“ dvou týmů, které pro domácí zápasy využívají stadion v pražských Vršovicích. Bohemians jsou v Dolíčku doma léta, Pardubice od loňského postupu mezi elitu, protože ve svém městě vyhovující stadion nemají.

Bohemians ani Pardubice v letošním ročníku ještě nevyhráli, Bohemians mají tři remízy a porážku, Pardubice dvě remízy a dvě porážky.

V sestavě „hostů“ z Bohemians schází jejich doposud nejlepší střelec David Puškáč. Na vině jsou nespecifikované zdravotní problémy.

Oba týmy už nastoupily na hrací plochu, každou chvílí začínáme.

FK PardubicePardubice(4-1-4-1)

Markovič
20 Cadu
Čihák
6 Toml
Čelůstka
83. min Lupač o hráči
Tischler
24 Solil
Solil
Jeřábek
64. min Červ o hráči
7 Beran
Beran
64. min Sláma o hráči
26 Kostka
Kostka
89. min Huf o hráči
23 Chytil
Chytil
64. min Černý o hráči

Bohemians Praha 1905Bohemians(4-5-1)

Bačkovský
16 Dostál
Dostál
71. min Bartek o hráči
Fulnek
59. min Chramosta o hráči
7 Hronek
Hronek
6 Ljovin
Ljovin
72. min Květ o hráči
25 Vacek
Vacek
Kovařík
86. min Nový o hráči
37 Necid
Necid
72. min Keita o hráči

1

Zápas odstartoval rozehrávkou Pardubic, čili dnešních domácích.

2

Domácí balon ztratili a hrát tak mohou Bohemians.

4

Po faulu na Vacka na polovině hřiště klokani kontrolovali balon, ale lacinou ztrátou jej odevzdali.

6

Po Dostálově autu se míče zbavil pod tlakem Ljovin. Zatím nic moc fotbal.

7
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Jeřábek (Pardubice)
Druhý nedovolený zákrok kapitána, za šlapák na Hronka napomenutí.

9

Vondra špatnou přihrávkou odevzdal míč a Cadu jej získal, daleko se ale nedostal. Byl faulován.

11

Beran musel od vápna soupeře nahrávat dozadu, Pardubice ale vzápětí o míč přišly po nepřesné rozehrávce od gólmana.

12

Cadu hledal nabíhajícího spoluhráče Solila ve vápně, ale dal do své přihrávky moc razance a poslal ji přímo na Bačkovského.

13

Na druhé straně se neujal Dostálův přetažený centr, který doplachtil až do zámezí.

14

Po dlouhém pasu Hronka na Necida musel zasahovat jeden z pardubických stoperů, je z toho roh.

15

Od pravého praporku odcentroval Kovařík, balon levačkou se stáčel k bráně, ale Markovič ho z malého vápna vyboxoval pryč.

16

Na druhé straně vyběhl daleko za svou šestnáctku pro Caduův nákop Bačkovský a uklidnil situaci.

17

Ljovin našel dlouhým pasem Necida, jehož centr zablokoval na hranici vápna Čihák. Roh.

17

Ljovinův centr od levého praporku mířil na zadní tyč, ofenzivní snažení Bohemians ale zhatil nedovolený zákrok Hronka.

18

Další nedovolený zákrok, tentokrát na polovině hřiště.

19

Další nedovolený zákrok. Ne, neodeslal jsem omylem stejný příspěvek dvakrát.

19

Dostál hezkou dlouhou přihrávkou vysunul Hronka, ten před šestnáctkou nechal přeběhnout obránce, navedl si balon na levačku a vypálil. Markovič byl pozorný.

20

Dostál rozběhl Fulneka, toho ubránil Toml.

21

Nebezpečí v pardubickém vápně po dlouhém autu Hronka, který po prodloužení hlavou proskákal malým vápnem. Odvrátil ho Cadu.

23

Solil si obhodil Bederku, ale s balonem vycupital až do autu.

25

Nedovolený zákrok na Fulneka nedaleko levého rohu pokutového území. Provinil se Kostka.

26

Centr ze standardky se ale domácím nepovedl, letěl na prvního obránce. Pardubice se ubránily v klidu.

27

Pardubice se v ojedinělém postupu vpřed daleko nedostaly, Solilova přihrávka byla pro Tischlera dlouhá.

28

Nepřesná přihrávka od Vacka směrem k Dostálovi, hrát bude Markovič.

29

Pardubice toho s balonem příliš nevymyslily. Na druhé straně totéž platilo po výkopu Bačkovského.

30

Bederka důrazně odvrátil přihrávku směřující do pokutového území.

31

Spousta nepřesností zatím kazí dnešní zápas. Ljovin balon odevzdal do autu hodně lacino. Kde je Bohemka z první půle proti Spartě?

31

Mojmír Chytil (Pardubice) vstřelil gól. Pardubice - Bohemians 1:0
Asi první hezčí akce zápasu a hned je z ní branka. Jednoduché: pas do strany, centr Čelůstky od levé lajny a ve vápně Chytil, který hlavou otevřel skóre.

32

Vondra po spolupráci s Kovaříkem získal alespoň rohový kop.

33

První rohový kop se neujal, po druhém centru Kovaříka se za balonem tlačil Köstl, ale Markovič byl důraznější.

34

Dlouhý aut z rukou Hronka opět propadl až na zadní tyč, kam si pro něj došel Markovič.

36

Fulnek se prokličkoval do šestnáctky, ale ke střele se nedostal.

37

Nebezpečí po dalším Hronkově dlouhém autu na chvíli odvrátil Solil, míč se ale znovu u pokutového území Pardubic a Bederkovu střelu obětavě srazil na roh Cadu.

38

Jenže z rohových kopů zatím Bohemians tápou.

39

Köstlův pas byl pro Kovaříka příliš dlouhý, hrát budou Pardubice, které se zatím paradoxně spíš brání a odkopávají míče. Jsou ale efektivnější.

41

Kostka po Tischlerově přihrávce pod sebe trefil jednoho z hostujících hráčů a získal aspoň roh. Na začátku akce dobře pracoval Beran.

42

Po Čelůstkově rohovém kopu se k odraženému balonu na hraně vápna dostal Beran, skákavý balon ale napálil na tramvajovou trať.

43

Další velká šance z presinku Pardubic. Solil obral Vacka, Beran uvolnil Chytila, který dokázal obhodit brankáře Bačkovského. Do sítě se ale pomalá střela nedokutálela, postaral se o to Köstl.

44

Nebezpečně vypadající centr Kovaříka odpálil před Necidem pardubický stoper Toml.

45

Bohemians měli asi první větší šanci a Pardubice podržel Markovič! Po centru Vondry zasáhl mladý gólman pohotově hned dvakrát. Nejdřív na první tyči proti teči a poté vyběhl proti dorážejícímu Ljovinovi.

45

V nastavení první půle měli Bohemians ještě volný kop, po němž zpoza vápna nejprve pálil Hronek a vzápětí Ljovin. Prvního zablokoval Čelůstka, druhý přestřelil.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Pardubice - Bohemians

51

Omlouváme se za potíže, které jsou technického rázu v našem systému.

54

Nepřesnost v pardubické rozehrávce dává šanci Bohemians.

57

Ve slibné šanci se ocitl Necid, ale veškeré vzrušení přerušuje odpískaný ofsajd.

58

Fulnek nedokázal zprava odcentrovat do vápna, ale Bohemians u balonu zůstanou. Ne tak Fulnek.

59

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Jakub Fulnek, nahradil ho Jan Chramosta

60

Vackův nákop za obranu Pardubic sebral pohodlně Markovič.

61

Možnost jít do otevřenější obrany soupeře odmítl Dostál, který pokazil jednoduchou přihrávku.

62

Toml nakopnul balon vpřed, Chystil se před Köstla ale nedostal.

Pavel Černý (Pardubice) vstřelil gól. Pardubice - Bohemians 2:0
Jednoduchá práce náhradníků. Sláma zasekl na pravém křídle, levačkou našel volného Černého na malém vápně, který se zblízka nemýlil. Tristní představení defenzivy Bohemians.

68

Kovaříkův centr z rohu na zadní tyč vyboxoval Markovič.

70

Za nákopem Tomla se rozběhl Černý, ale nedokázal balon na hřišti stihnout.

73

Rohový kop po Kovaříkově centru na Bartka, před nímž zasáhl Kostka.

73

S Květovým centrem od praporku si ale domácí hravě poradili.

74

Kovařík ze standardky místo centru nečekaně vypálil, ale bránu vůbec netrefil a tak nějak podtrhl svůj dnešní výkon.

76

Čelůstkův nepřesný pas za defenzivu Bohemians pohodlně sebral Bačkovský.

77

Markovič skvěle a pohotově zasáhl poté, co Keita na první tyči nasměroval rohový kop Květa směrem na bránu. Pardubický brankář vyškrábl míč zpod břevna.

79

Kovaříkův centr z kraje hřiště vyboxoval Markovič.

81

Bohemians nemají nic, jsou bezzubí, bez nápadu. Pardubice svůj náskok pravděpodobně hravě udrží.

82

Na trávníku zůstal ležet Čelůstka, drží se za levý kotník a vypadá to na nosítka.

83

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Tomáš Čelůstka, nahradil ho Adam Lupač

83

Tomáš Solil (Pardubice) vstřelil gól. Pardubice - Bohemians 3:0
Neskutečná efektivita domácích a neuvěřitelné zoufalství Bohemians. Solil se najednou zjevil zcela nehlídaný mezi stopery po přihrávce Cadua, pohodlně převzal míč a prostřelil Bačkovského.

85

Na Bartkův centr naskakoval Chramosta, pak dorážel Květ, ale trefil u levé tyče Vacka. Typické - Bohemians vytvoří závar, ale nic z něj.

86

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Jan Kovařík, nahradil ho Martin Nový

87
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Martin Nový (Bohemians)
Skvělé entrée hostujícího náhradníka. Loket v obličeji Slámy.

88

Červ neměl komu mezi čtyřmi hráči soupeře, ale balon přesto udržel, protože Bohemians už nemají síly ho napadat.

89

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Dominik Kostka, nahradil ho David Huf

90

Nového centr vyboxoval Markovič. Bohemians prostě nemají jiný recept a za celých 90 minut nepřišli na to, že nefunguje.