Jablonec prošel horším obdobím, podlehl v Boleslavi, v Teplicích, remizoval s Bohemians. Ve čtvrtek však v boji o Konferenční ligu zdolal Žilinu 5:1.

Slovácko nezačalo ligu špatně, má tři výhry a těsnou porážku v Plzni. Bude však bez trenéra. Kouč Svědík za chování během minulého utkání proti Hradci dostal od disciplinárky pokutu 30 tisíc a k tomu v následujících zápasech nesmí na lavičku.

Trenér Jablonce Petr Rada, který včera oslavil 63. narozeniny, udělal před důležitou čtvrteční pohárovou odvetou v Žilině v základní sestavě pořádný průvan - sedm změn! Oproti úvodnímu jasně vyhranému duelu se slovenským týmem nejsou v úvodní jedenáctce Holík, Krob, Považanec, Pleštil, Kratochvíl, Pilař ani Doležal, přičemž někteří z nich nejsou ani mezi náhradníky. Proti Slovácku tak místo nich nastoupí Štěpánek, Surzyn, Hübschman, Martinec, Malínský, Smejkal a Čvančara.

Zato realizační tým Slovácka provedl oproti minulému vítěznému zápasu s Hradcem Králové jednu změnu, a to vynucenou. Místo Marečka, který dostal v tomto utkání stejně jako kouč Svědík červenou kartu, bude hrát Kohút.

Surzyn
62. min Krob o hráči
Malínský
77. min Vaníček o hráči
Martinec
62. min Považanec o hráči
Hübschman
8 Houska
Houska
46. min Pleštil o hráči
14 Smejkal
Smejkal
62. min Doležal o hráči

Holzer
84. min Vecheta o hráči
Sadílek
13 Kohút
Kohút
64. min Kalabiška o hráči
Reinberk
72. min Tomič o hráči
Petržela
64. min Šašinka o hráči
Jurečka
84. min Divíšek o hráči

Rozhodčí: Petřík - Paták, Hurych
Počet diváků: 2 487

V posledním vzájemném zápase zvítězilo Slovácko v únoru na jablonecké Střelnici jasně 3:0. Domácí tehdy hráli od 53. minuty bez vyloučeného Jovoviče.

Výkop má Slovácko.

1

Začal první poločas utkání Jablonec - Slovácko

2

K zakončení se dostal domácí Smejkal, ale z 20 metrů střílel nad.

6

Ofenzivní pokus hostů bezpečně pohlídal Surzyn.

7

Gólman hostů Nguyen vyrazil daleko před vápno a hlavou odvrátil míč do bezpečí před rozběhnutým Čvančarou.

9

V obrovské šanci se ocitl hostující Petržela, jenž se krásně uvolnil na „penaltě“, ale jeho gólovou střelu skvěle zastavil na brankové čáře hrudí Malínský.

11

Jablonecký Čvančara dal gól, situaci zkoumá video, jestli nešlo o ofsajd. Předtím předvedli domácí povedenou kombinační akci, kterou zakončil Houska přízemní střelou do tyče.

13

Tak gól neplatí! Čvančara stál v době Houskovy střelu do tyče před dorážkou míče do sítě v ofsajdu.

15

Po centru Surzyna hlavičkoval z těžké pozice jablonecký Čvančara hodně mimo.

16

Další velká šance hostů, ale Sadílek se po centru Holzera k zakončení na zadní tyči neprobil.

21

Dva centry z trestných kopů Jablonce hosté bez potíží ubránili.

23

Hosty opět zachránila branková konstrukce. Smejkal pálil z rohu vápna přes bránícího Šimka do břevna!

25

Domácí ubránili první roh Slovácka i následný centr.

26

Malínský rychle vnikl zleva do vápna a vybojoval pro Jablonec první roh.

27

Domácí se po něm do zakončení nedostali.

29

Po dalším Malínského náběhu hlavičkoval Čvančara mimo a navíc byl v ofsajdu.

33

Nadějný náběh hostujícího Holzera do pokutového území Jablonce zastavil ofsajd.

37

Dalším ofsajdem končí i akce Jablonce.

39

Hostující Sadílek uvolnil Jurečku, ten ale v dobré pozici před vyběhnuvším gólmanem Hanušem netrefil skákající míč.

41

Po kiksu Zeleného na polovině hostů se řítil v dlouhém sprintu do brejku dva na jednoho slovácký Jurečka, z úhlu zvolil střelu, kterou Hanuš vyrazil na roh.

42

Po něm se hosté neprosadili.

44

Domácí měli možnost trestného kopu v podobě „zkráceného rohu“, ale přízemní nabídku Housky hosté ve vápně vystihli.

45

Václav Jurečka (Slovácko) vstřelil gól. Jablonec - Slovácko 0:1
Hosté slaví typický „gól do šatny“. Po nenápadném dlouhém centru Holzera z levé strany usměrnil 11 metrů od branky mezi stopery Jablonce volný Jurečka hlavou míč tak přesně, že ten skončil po odrazu od tyče v síti. Hanuš se natahoval marně.

49

Po dlouhém Sadílkově autu do vápna, pálil na zadní tyči z dobré pozice mimo slovácký Holzer.

52

Náběh jabloneckého Malínského do vápna zastavil ofsajd.

54

Akce po rohu Slovácka končí útočným faulem ve vápně.

55

Po centru Smejkala z trestného kopu se domácí neprosadili.

63

Jablonecký Doležal se hned zapojil, ale hlavičkoval vedle.

64

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Michal Kohút, nahradil ho Jan Kalabiška

64

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Milan Petržela, nahradil ho Ondřej Šašinka

68

Do velké šance se dostal po centru Kadlece zleva hostující Reinberk, jeho pokus zblízka ale Hanuš výtečně zmařil.

70
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Filip Nguyen (Slovácko)
Za zdržování.

71

Počet diváků 2 487 (41 % z kapacity 6 108)

72

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Petr Reinberk, nahradil ho Michal Tomič

73

Hosté situaci po rohu Jablonce vyřešili, po následném centru hlavičkoval Doležal mimo.

74

Sudí Petřík odpískal penaltu za faul na Doležala po Kadlecově faulu loktem ve výskoku, protesty hostů jsou marné. Situaci potvrdil i VAR.

76

Tomáš Čvančara (Jablonec) proměnil pokutový kop. Jablonec - Slovácko 1:1
Mladík Čvančara proměnil penaltu mazácky. Míč poslal přesně k pravé tyči brány Slovácka, gólman Nguyen skončil na druhou stranu.

77

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Tomáš Malínský, nahradil ho Antonín Vaníček

79

Míč po centru Sadílka lapil ve vzduchu jablonecký gólman Hanuš.

83
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal David Štěpánek (Jablonec)
Za nesportovní chování.

84

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Václav Jurečka, nahradil ho Josef Divíšek

84

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Daniel Holzer, nahradil ho Filip Vecheta

87

Slovácký Havlík to zkusil z dálky, míč letěl mimo, Hanuš ho přesto raději chytil.

88

Čvančaru trápí křeč, sportovně mu pomáhá hostující Šimko.

90

Navíc se budou hrát tři minuty.

90
Červená karta

Červenou kartu dostal Josef Divíšek (Slovácko)
Domácí ubránili standardku, po ní odkopával míč do bezpečí Hübschman a Divíšek ho při tom trefil tak ostře, že sudí vytáhl rovnou červenou kartu.