Žluté karty:
17. M. Petržela, 80. F. Vecheta

Střely na branku: 4:6; Střely mimo: 4:3; Rohové kopy: 6:4
Počet diváků: 11 252 (58 % z kapacity 19 370)

Slavia v lize od loňské březnové porážky na Slovácku neprohrála rekordních 51 zápasů po sobě a jako jediná v tomto ročníku nejvyšší soutěže bodovala ve všech utkáních.

Slavia od srpna 2018 doma v lize 51x za sebou neprohrála.

Slovácko v lize třikrát po sobě neprohrálo a nebodovalo v jediném z posledních deseti utkání.

Slávistický trenér Jindřich Trpišovský odkoučuje 200. zápas v lize.

SK Slavia PrahaSlavia(4-2-3-1)

28 Mandous
Mandous
5 Bah
24 Takács
Takács
89. min Krmenčík o hráči
Samek
56. min Traoré o hráči
32 Lingr
Lingr
56. min Stanciu o hráči
Ševčík
Masopust
64. min Oscar o hráči
16 Kuchta
Kuchta
56. min Tecl o hráči

1. FC SlováckoSlovácko(5-3-2)

1 Nguyen
Nguyen
Reinberk
89. min Šašinka o hráči
Mareček
46. min Kalabiška o hráči
13 Kohút
Kohút
61. min Navrátil o hráči
Sadílek
Petržela
66. min Tomič o hráči
Jurečka
61. min Vecheta o hráči

Rozhodčí: Orel - Hrabovský, Antoníček
Počet diváků: 11 252

První start za Slavii si připíše brankář Mandous, jelikož jednička Kolář utrpěla zranění v posledním ligovém zápase proti Karviné (3:3).

Po zranění se naopak vrací Bah, Ševčík, Bořil, Masopust a Kuchta. Stoperskou dvojici utvoří Holeš s Takácem, protože Kúdela je zraněný a Zima odešel do Turína.

Hosté navazují na vítězství 2:1 proti Pardubicím, které trefili kapitán Daníček a záložník Petržela. Jedinou změnou v sestavě kouče Svědíka je Mareček místo Holzera.

V rozehraném sedmém kole je Slavia čtvrtá a Slovácko o skóre páté. Vítěz se minimálně bodově dotáhne na druhou Spartu, přičemž mistr má ještě odložené utkání s Olomoucí k dobru.

Oba týmy i trojice rozhodčích Orel, Hrabovský, Antoníček se intenzivně rozcvičují. Do výkopu zbývá nějakých dvacet minut.

Na obrazovkách stadionu v Edenu bylo přehráno krátké informativní video o fungování VAR. U toho bude dnes operovat jako hlavní rozhodčí Miroslav Zelinka, pomáhat mu bude Kamil Hájek.

Už je za námi nástup i losování. Výkop se blíží a vypadá to, že ho budou mít hosté.

1

Začal první poločas utkání Slavia - Slovácko

1

Hosté začali křižným nákopem do míst, kde měl být Kohút. Balon odhlavičkoval Bořil.

2

Ekpai je sice rychlý, ale tolik ne. Dlouhý nákop po lajně měl navíc špatnou faleš, takže vyletěl ze hřiště.

4

Daniel Samek (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Slovácko 1:0
A na gól jsme nemuseli čekat dlouho! Nguyen sice ještě zneškodnil střelu Ekpaie, jenže míč se odrazil do dráhy Samkovi, který ho chladnokrevně poslal z hranice vápna do odkryté části brány.

6

Ekpai se bál, že se nemůže kvůli ofsajdu zapojit do hry. Nakonec tak učinil, ale nahrávku dal Kuchtovi krátkou.

7

Slávisté získali alespoň roh, po kterém napřáhl ze střední vzdálenosti Ševčík. Přízemní střela šla vedle Nguyenovy brány.

9

Takács byl pod tlakem od napadajícího Jurečky, ale poradil si s Mandousem výborně. Dvě rychlé nahrávky a útočník Slovácka neměl nárok míč získat.

10

Bořil tlačil balon do vápna, kde se ale slávistům zakončit nepodařilo. Kuchta poté fauloval, když chtěl získat míč zpátky.

11

Slovácko zatím působí, že v zápase příliš není. Další lacinou ztrátu mohl potrestat Lingr, ale z ostrého úhlu přes Nguyena neuspěl. Masopust se pak pokoušel o obstřel, bránu však minul.

12

Petržela udržel míč zády k bráně a posunul dál. Akci zakončil na pravé straně nepřesným centrem Reinberk.

13

Hosté si dali s přímým kopem na čas. Nakonec rozehráli signálem, který uhlídal Bah.

14

Chvíli zůstal na zemi ležet domácí kapitán Bořil, Nguyen proto balon sportovně zakopl do autu.

16

Domácím napadání ve většině případů funguje. Teď se míče zmocnil Ševčík.

17
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Milan Petržela (Slovácko)
Petržela se snažil stihnout balon na hranici slávistického vápna před odkopávajícím Holešem. Inu, nepovedlo se.

18

Bořil si futsalovým způsobem zpracoval balon ve vápně a posunul si ho na střelu. Ta však na Nguyena neprošla přes bránící hráče.

20

Boj ve středu hřiště skončil úspěšným odebráním míče, který je nyní v moci Slavie.

21

Ševčík už podle pomezního nestihl míč na hřišti. Vhazovat bude Slovácko.

22

Ještě před tím ale musí na hřiště slávističtí zdravotníci. Nějaký problém má totiž Ekpai.

23

Zřejmě to nebude nic vážného. Ekpai už je zpět na hřišti.

24

Nguyen musel rychle z brány, aby stihl balon na hranici vápna odkopnout před Kuchtou, což se mu podařilo.

25

Nakonec byl mávaný ofsajd, ale co Kuchta právě nedal... Dostal balon do vápna od Bořila, otočil se se s ním a chtěl lobovat Nguyena, avšak překopl.

26

Sudí Orel teď pořádně namíchl Masopusta i slávistické fanoušky, protože pískl faul domácímu záložníkovi na Reinberka, i když to asi mělo být obráceně.

28

Přímý kop hostů ale do šance nevedl.

29

První náznak příležitosti Slovácka. Kohút dostal balon do vápna k Jurečkovi, který ovšem pod tlakem zakončoval dost mimo.

31

V jednu chvíli to vypadalo, že by domácí šli do přečíslení tři na dva. Ekpai však nechal balon za sebou.

32

Hosté se teď usídlili před slávistickým vápnem. Takács nejprve blokoval Kohútovu ránu a pak i hlavou v kleče dostal pryč balon po Marečkově zakončení.

34

Tenhle balon byl na Sadílka příliš dlouhý. Mandous může odkopávat od brány.

35

Ekpai se snažil získat míč od bránícího Havlíka. V pádu ho zvládl poslat jen na tribunu.

36

Masopust se pokusil dostat balon pod sebe, neuspěl a navíc od něj se odrazil do autu.

37

O chvíli později už ale slávisté roh mají. Nguyen totiž odkopával k rohovému praporku.

38

Jenže z domácího rohu mohl být zajímavý protiútok, který táhl Petržela. Na vracejícího se Holeše ale kličkou nevyzrál.

39

Další domácí roh také nebyl úspěšný, nicméně Slavia zůstává u míče.

41

Centr hostů z pravé strany proletěl vápnem, aniž by se ho někdo v tmavě modrém dotknul. Ekpai pak raději zahrál do autu.

42

Sadílek využil špetky prostoru, kterého se mu dostalo, a vypálil. Z hranice velkého vápna ovšem nezamířil přesně.

43

Mandous teď spoluhráčům musel vysvětlovat, proč stíhal balon ve hřišti, který se odrazil od Kohúta.

44

Hosté pak z autu získali ještě roh, ale ten zakončit nedokázali. Sudí Orel pak ještě viděl útočný faul ve vápně Slavie.

45

První poločas bude nastavený o jednu minutu.

48

Slávisté už se radovali, že Kuchta rozvlnil síť. Byla to však ta boční. Dobrou práci, aby ho vyslal do šance, odvedl Bah.

49

Lingr rozjel protiútok po levé straně, počkal si na náběh Kuchty a posunul mu balon do křídla. Kuchtův centr odvrátil čerstvý muž na trávníku Kalabiška.

50

Dvě obrovské šance v rychlém sledu teď hosté neproměnili. Hlavně kvůli obětavým obráncům Slavie, kteří se vrhli do střel, které by šly jednoznačně do brány.

51

Po rohu se míč odrazil k Daníčkovi, který ho obratem poslal na Mandouse. Ten měl s jeho střelou jednoduchou práci.

54

Mandous znovu v akci. Tentokrát likvidoval zakončení Sadílka z malého vápna.

55

Hosté jsou ve druhé půli mnohem lepší, než v té první. Kromě Kuchtovy rány do boční sítě domácí k ničemu nepustili.

56

Trenér Trpišovský zareagoval hned trojitým střídáním. Uvidíme, jak se slávisté ve druhé půli chytnou.

57

Mandous musel likvidovat další střelu. Tentokrát ho zkusil z velkého vápna překonat Reinberk, ale jeho přízemní pokus postrádal razanci.

59

Slávisté už se trochu probrali. Ekpai sice prováhal nahrávku, ale získal pro domácí přímý kop.

60

Pro centr si bezpečně došel brankář Nguyen.

61

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Václav Jurečka, nahradil ho Filip Vecheta

61

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Michal Kohút, nahradil ho Jan Navrátil

61

Petržela nakonec našel míč na zadní tyči a útočník Slovácka ho ihned poslal na bránu. Mandous byl připravený.

62

Hostům po pravém křídle utekl Ekpai, ale střílet nemohl a nabídka na nahrávku byla chabá. Balon nakonec končí na rohu po zásahu Hofmanna.

64

Rohový kop ovšem nedopadl. Slávisté sice zůstali u míče, jenže Holešův centr k Teclovi také nedoputoval.

64

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Lukáš Masopust, nahradil ho Murphy Dorley Oscar

66

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Milan Petržela, nahradil ho Michal Tomič

67

Stanciu posouval balon na vápno Bahovi, který sebou plácl o zem a roztáhl rukama. Sudí Orel mu ale penaltu nepíská.

68

Stanislav Tecl (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Slovácko 2:0
To ale domácí mrzet nemusí! Bořilovi se totiž podařilo proskotačit až před Nguyena a předat míč Teclovi. Ten už uklízel do prázdné brány.

71

Mandous neměl potíže ani z touto hlavičkou jedno z fotbalistů Slovácka.

73

Blízko byl i třetí gól domácích. Tecl poslal ostrý centr před bránu, Traoré se k němu nedostal, ale míč si málem srazil do brány Reinberk. Tomu se nakonec podařilo ho i vykopnout.

76

Traoré se šikovně uvolnil a utekl Daníčkovi, nakonec i předal míč Teclovi. Jeho střelu obránci soupeře zablokovali.

77

Počet diváků 11 252 (58 % z kapacity 19 370)

78

Z jednoho slávistického rohu je další roh, jen z druhé strany.

79

Další centr také nebyl úspěšný, ale domácí zůstali u míče. Pohledná kombinace málem skončila gólem do prázdné, ale Takács dostal míč na paty a nedokázal zakončit.

80
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Filip Vecheta (Slovácko)

83

Hosté se ještě nevzdávají a vybojovali roh.

84

Pro centr si ale došel jistý Mandous.

85

Dlouhý nákop na Tecla domácím nevyšel. Útočník se totiž pohyboval za ofsajdovou linií.

86

Další ofsajdová situace narušila akci Slavie. Tecl prodloužil Traorému, který byl postavený mimo hru.

88

Teclovi přišla nahrávka z pravé strany od Ekpaie, avšak pod tlakem nezamířil ve vápně přesně.

89

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Ladislav Takács, nahradil ho Michael Krmenčík

89

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Petr Reinberk, nahradil ho Ondřej Šašinka

90

Filip Vecheta (Slovácko) vstřelil gól. Slavia - Slovácko 2:1
Tak je tu drama! Mandouse překonává Vecheta. Hosté mají na vyrovnání ještě tři nastavené minuty.

90

A tohle zavánělo vyrovnáním. Navrátil hlavou ovšem těsně minul.

90

Možná poslední šance pro Slovácko. Na rohový kop si nabíhá i Nguyen.

90

Právě na brankáře měl letěl centr, ale domácí se ubránili. Stanciu pak zkoušel trefit prázdnou bránu, ale míč nedokopl.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:1

90

Slávisté nakonec těsné vítězství udrželi a naladili se na čtvrteční duel Konferenční ligy s Unionem Berlín. Trenér Trpišovský oslavil dvoustý odkoučovaný zápas v nejvyšší lize výhrou.

30. března 2024 18:00Slovácko-Slavia 1:3
21. října 2023 18:00Slavia-Slovácko 2:0
27. května 2023 16:00Slavia-Slovácko 4:0
26. února 2023 15:00Slavia-Slovácko 2:0
4. září 2022 19:00Slovácko-Slavia 1:1
8. května 2022 19:00Slavia-Slovácko 3:0
13. února 2022 15:00Slovácko-Slavia 0:1
12. září 2021 19:00Slavia-Slovácko 2:1