Třikrát po sobě zvítězili bez inkasované branky a nyní je čeká prověrka z nejtěžších. Hradec Králové, prvoligový nováček, nastupuje v Edenu proti mistrovské Slavii.

Slavia může natáhnout vlastní sérii bez ligové porážky na 54 zápasů. V týdnů splnila v kombinované sestavě povinnost a ve 3. kole domácího poháru vyřadila třetiligové Velvary (4:2), byť se to neobešlo bez potíží.

Hradec Králové pod trenérem Miroslavem Koubkem zatím příjemně překvapuje. Do první poloviny tabulky se odrazil před reprezentační pauzou, kdy nečekaně skolil Plzeň. Od té doby nováček pouze vítězí.

1

Začal první poločas utkání Slavia - Hradec Kr.

SK Slavia PrahaSlavia(4-2-3-1)

28 Mandous
Mandous
5 Bah
Bah
78. min Tecl o hráči
Masopust
58. min Lingr o hráči
Ševčík
58. min Traoré o hráči
Stanciu
67. min Krmenčík o hráči
13 Samek
Samek
26 Schranz
Schranz
16 Kuchta
Kuchta
78. min Ekpai o hráči

FC Hradec KrálovéHradec Kr.(3-4-3)

Fendrich
46. min Vízek o hráči
13 Donát
Donát
52. min Klíma o hráči
Rada
61. min Kateřiňák o hráči
Soukeník
Novotný
Dvořák
78. min Kubala o hráči
Vašulín
46. min Prekop o hráči
Vlkanova

Rozhodčí: Petřík - Nádvorník, Kubr
Počet diváků: 10 213

1

Bah vedl útok po pravém křídle, obcházel Novotného a domácí už se chystali k zahrávání rohového kopu, rozhodčí ale ukazuje odkop od branky.

2

Mejdr dostal míč do běhu, zasekl a kombinuje s hradeckými obránci.

2

Dvořák šel do souboje s Bořilem, chvilku to vypadalo, že spíš Bořil kopl svého protivníka, píská se ale útočný faul Hradce.

3

Hradec si v úvodník minutách počíná nebojácně. Vlkanova ale nepřihrál přesně, aut pro sešívané.

5

Série hlavičkových soubojů zatím pro hosty, kteří nepouštějí Slavii do blízkosti svého vápna.

6

Masopustův náběh na pravém křídle skončil neúspěšným zpracováním.

7

Bahovo autové vhazování směřuje až k rohovému praporku, kde o míč bojuje Kuchta.

7

Urputný boj o to, kdo dokáže přesně vhodit míč do hry z autu, pokračuje.

7

Jan Kuchta (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Hradec Kr. 1:0
Kuchta otevírá skóre, a i kdyby hrál ligu do padesáti, tak už teď si může říct, že moc lehčích ligových gólů nedá! Fendrich chytal vysoký míč, rukama ho srazil jen vedle sebe přímo před Kuchtu a ten z dvou metrů doklepává.

9

Hradec se nechce nechat zastrašit. Vašulín se tělem prosadil přes Holeše.

9

Rada vypálil ze střední vzdálenosti, Mandous se po jeho ráně vedle jenom podíval. Víc nebylo třeba.

10

Dvořák dostal docela dost prostoru před vápnem domácích, snažil se místo střely prostrčit přihrávku do uličky Vašulínovi.

11

Hraje se útočně, z první z rohu velkého vápna pálil po rychlém kontru domácí Schranz.

12

Teď ale Fendrich hosty podržel, jeho vyběhnutí před pokutového území a odpálení míče přišlo na poslední chvíli. Dobíhal tam Kuchta.

13

Stanciu pridce centroval před hradeckou branku, Kuchtovi k zakončení chyběl necelý metr.

13

A další rozruch před Fendrichem! Stanciu si tam povodil dva bránící hráče, oba posadil na zem a pak z úhlu zakončoval na bližší tyč. Trefil boční síť.

15

Hosté ztratili na útočné polovině balon, Soukeník musel bleskově faulovat.

16

Slavia s chutí útočí.

17

O atraktivní průběh utkání se starají i hosté! Masopust hasil jejich křížný pas do útočné fáze odkopem.

18

Bah na pravém křídle atakován tak těsně, že přihrávku pokazil.

18

Mejdr z pravé strany hledal někoho z nabíhajících spoluhráčů, hlavou v obraně Slavie ideálně zahrál Holeš.

20

Kuchta si naběhl na Samkův pas za hradeckou obranu a rázem byl sám před Fendrichem! Ten vyběhl, zmenšil domácímu hráči střelecký úhel a rukou jeho zakončení srazil.

21

Vlkanova obešel Samka, dostal se do vápna sešívaných a napálil balon směrem na branku. Jeden z domácích borců zasáhl nohou.

22

Urmův dlouhý aut směřoval na bližší tyč na Vašulína, obrana sešívaných soupeře vytlačila.

23

Masopust s Kuchtou si při náběhu na dlouhý pas nekřikli, do šance chtěli oba a tak je to nakonec odkop od branky.

25

V parádní atmosféře si další tlak snaží vynutit zase Slavia.

25

Schranz se středem neprobil, hosté ale míč Slavii odevzdávají.

27

Stanciu zakličkoval před pokutovým územím, na střelu to nebylo, a tak si zkušeně došel pro faul.

27

Přímák ze zhruba 21 metrů se bude kopat z pozice přímo naproti brance na ose hřiště. Domácí si mohou vybrat, zda bude kopat levák nebo pravák, je to jedno.

28

Stanciu obstřelil zeď a zhruba o metr minul pravou Fendrichovu tyč.

29

Domácí tak pokračuje prvním rohovým kopem dnešního večera.

29

Trocha žonglované s míčem, který ve vzduchu opustil hrací plochu. Odkop pro Hradec.

30

Rohovým kopem po Bahově zásahu odpovídají i Votroci.

30

Mandous míč suverénně sbírá.

31

Ovšem při pokusu o rozehrávku Mandous zavařil vlastnímu spoluhráči Masopustovi, když ho ze tří metrů trefil přímo do hlavy.

31

Masopust se jen podrbal na hlavě a běží dál od branky, jako kdyby se nechumelilo.

32

Hosté opět vystrkují růžky, s Mejdrem se musel vrátit Stanciu.

33

Schranz se pověsil na unikajícího protivníka a navrch ho podrazil. Standardka pro Hradec.

33

Rada z ní poslal pozdrav pouze k připravenému Mandousovi. Posila Slavie, která dlouho nedostávala prostor, si zatím vede velmi dobře.

35

Vlkanovovi se míč trochu zamotal pod nohama, přesto si dokázal najít střeleckou parketu. Trefil nohu bránícího hráče.

35

Vzápětí Vlkanova v ještě lepší akci! Individuálně prošel přes dva hráče do pokutového území a hledal Radu, jenže ten jeho práci nezúročil.

37

Kdepak! Hradec vůbec nehraje marnou partii. Soukeníkovu dělovku na zadní tyč Mandous s námahou vyrazil a Novotnému chyběl k dorážce krok!

38

Donát vracel balon před branku Slavie, s odrazem o Ševčíka je to roh pro hosty.

39

Domácí nedokázali odkopnout míč, Vlkanova ihned vyrazil vpřed a jenom jeho váhání se střelou bylo špatně.

40

Vydařenou hradeckou pasáž končí Soukeníkův útočný faul.

40

Daniel Samek (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Hradec Kr. 2:0
Hosty budou promarněné šance hodně mrzet. Slavia se rychle dostala až před jejich pokutové území, kde dostal míč na pravačku Samek, podíval se a přízemní ranou o tyč zvyšuje.

42

Odpovědět se pokusil Vašulín, trefil bránícího Holeše.

42

Stanciu v ofsajdu.

43

Hradec už se asi těší do šatny na poločas. Nyní se snaží rozkouskovat hru.

45

Nastavuje se jedna minuta. Slavia má hru pod kontrolou.

45

Naprosto zbytečný moment v podání hradeckého hráče Rady! U postranní lajny se nechal obrat o míč Schranzem, a jak byl naštvaný, sekl po soupeři špičkou kopačky.

45
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jakub Rada (Hradec Kr.)

45

Standardka rozehraná nakrátko, domácí se neženou do koncovky, ťukají si balon před pokutovým územím na jistotu.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slavia - Hradec Kr.

46

Střídání Hradec Kr.: ze hřiště odešel Vilém Fendrich, nahradil ho Patrik Vízek

46

Střídání Hradec Kr.: ze hřiště odešel Daniel Vašulín, nahradil ho Erik Prekop

47

Střídajícímu Prekopovi dal okamžitě pocítit stav pražského trávníku Holeš. Poslal ho nekompromisně k zemi.

48

V akci je poprvé i střídající hradecký brankář Vízek. Pokazil odkop, trefil se někam mezi střídačky.

49

Prekop měl na noze snížení! Při náběhu z křídla si pohrál se Samkem, otevřela se před ním dálnice a tak zkusil zamířit k tyči. Minul ji o kousek.

50

Jan Kuchta (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Hradec Kr. 3:0
Tohle je pro Hradec hororový zápas. Jen jakmile ucítí jen trochu šanci, rozebere ho Slavia do šroubku. Kuchta si rozjel kontr, dal do levé lajny Masopustovi a naběhl si do gólové šance před brankáře. Toho pak ze zpětné přihrávky obstřelil.

52

Střídání Hradec Kr.: ze hřiště odešel Denis Donát, nahradil ho Jakub Klíma

54

Holešovi nesedla přihrávka vzduchem, daroval aut Hradci.

55

Schranz napřáhl z velkého úhlu, svoji ránu namířil přímo do brankáře.

56

Samek v obraně dobře zahrál před Mejdrem.

57

Mandous stahuje pro sebe centr z levého křídla.

58

Další blesková akce Slavie s ťukesem v pokutovém území, který v čisté šanci zakončoval Kuchta! Jeho prudké zakončení na zadní tyč vyrazil na roh bravurní Vízek.

58

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Petr Ševčík, nahradil ho Ibrahim Traoré

58

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Lukáš Masopust, nahradil ho Ondřej Lingr

59

Ibrahim Traoré (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Hradec Kr. 4:0
Efektně rozehraný rohový kop Slavie - přihrávka šla na zadní tyč, kam si seběhl střídající Traoré, a svým prvním dotekem s míčem zvyšuje.

61

Střídání Hradec Kr.: ze hřiště odešel Jakub Rada, nahradil ho Jiří Kateřiňák

63

Hradec dál usiluje o svůj čestný úspěch! Novotný si naběhl na narážečku a z ostrého úhlu se pokusil Mandouse zaskočit ranou pod břevno. Mandous zvedl ruce a jeho ránu vyrazil.

65

Schranz moc otálel s rozehrávkou uprostřed hřiště, zastavil ho Vlkanova.

65

Mejdrův centr do pokutového území nadělal Novotnému velké potíže se zpracováním, které se mu nakonec nepodařilo.

66
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Otto Urma (Hradec Kr.)

66

Slavia si chystá další střídání, do hry půjde Krmenčík.

67

Lingr nezvládl souboj na útočné polovině. Završil to faulem.

67

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Nicolae Stanciu, nahradil ho Michael Krmenčík

68

Rychlá kombinace Hradce v polovině hřiště vyústila v Mejdrův parádní centr od pravé lajny. Novotnému přímo na placírku přiletěla tutovka, jenže hráč hostí branku přestřelil.

69

Hosté za to mohli okamžitě pykat, jenže Kuchta v čisté šanci hlavou trefil pouze gólmana Vízka.

71

Hradecký útok zastavili domácí ostrým startem na balon hned na půlicí čáře.

73

Tempo zápasu je dál velice slušné, Hradec nenechává Slavii ukolébat se.

74

Zdravotní problémy má Ousou, drží se za bok.

75

Samkovi odskočil balon, hradecký postup vpřed však neměl dlouhého trvání.

76

Poklidná kombinace Slavie na útočné polovině, Hradec čeká, co bude.

77

Domácí mají nadále balon v držení a kombinují s ním.

77

Házenkářská pasáž, Slavia klidně kombinuje i směrem dozadu a vyčkává.

78

Samek se nechal zaskočit napadáním, hosté mu balon vypíchli, ale Slavia hned zabrala a je zpět v útoku.

78

Dlouhá přihrávka na Krmenčíka, po které zároveň z branky vystřelil Vízek, a byl u ní dřív.

81

Domácím po prostřídání trochu váznou přihrávky.

82

Hradec se taky pokusil po několika přihrávkách po zemi o delší centr, za obranu Slavie se s ním ale nedostali.

83

Fauloval Tecl, standardka pro hosty.

83

Vlkanova dával na hlavu Klímovi, jehož zakončení šlo poměrně hodně vedle.

84

Samek obloučkem našel na hranici pokutového území Lingra. Ten neměl moc času na zpracování balonu a už dostal ránu od Mejdra. Slavia dostává luxusní standardku.

85

Balon stojí pár desítek centimetrů za hranicí pokutového území.

85

Traoré to zkusil frajersky z kroku, zakončení tomu odpovídalo. Letělo vysoko nad.

86
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Mejdr (Hradec Kr.)

86

Počet diváků 10 213 (53 % z kapacity 19 370)

87

Ekpai na pravém křídle marně stíhal vysoko skákající přihrávku.

89

Krmenčík se sám do zakončení moc nedostává, ale prací zády k brance teď uhrál souboj v pokutovém území a nabídl tutovku Schranzovi. Hosty od páté branky zachránil precizně bránící Klíma, který Schranze přehlavičkoval.

90

Domácí si nerozuměli a darovali Hradci roh.

90

Jiří Kateřiňák (Hradec Kr.) vstřelil gól. Slavia - Hradec Kr. 4:1
Tak i na domácí straně se za hrubku krutě platí! Z rohu šla přihrávka po zemi za velké vápno na Kateřiňáka, jehož bombu ještě hlavou přizvedl Tecl a Mandous už na ni nemohl dosáhnout.

90

Mandous reagoval po gólu vcelku pochopitelně, nakopl svoji levou tyči. O čisté konto přišel úplně zbytečně. Už roh byl chybou obrany Slavie, natož pak Teclova nešťastná teč.