Pardubický Dominik Kostka stíhá plzeňského Jhona Edisona Mosqueru Rebolleda.

Pardubický Dominik Kostka stíhá plzeňského Jhona Edisona Mosqueru Rebolleda. | foto: ČTK

Pardubice - Plzeň 0:1, lídr na gól čekal dlouho, spasil ho znovu Hejda

• 7
Fotbalisté Plzně vyhráli i osmé ligové utkání z devíti a zůstávají na čele nejvyšší soutěže. Těsné vítězství 1:0 nad Pardubicemi zajistil v závěru přesnou dělovkou kapitán Lukáš Hejda, který se trefil i před týdnem.

Pardubičtí, kteří v úterý vypadli ve třetím kole domácího poháru po prohře 0:2 na půdě druholigové Jihlavy, získali z posledních čtyř kol jediný bod a jsou na 13. příčce neúplné tabulky.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

Favorizovaní hosté si první velkou šanci vytvořili ve 12. minutě. Řezník hrající 300. ligový duel připravil dobrou střeleckou pozici Kopicovi, který však z voleje zamířil kousek nad břevno.

Ve zbytku první půle drželi Východočeši s Viktorií krok. Ve 33. minutě Plzeň podržel brankář Staněk, když Caduův překvapivý pokus z úhlu vytáhnul na tyč. Uzdravený pardubický gólman Boháč při premiérovém ligovém startu v sezoně moc práce neměl.

Atraktivní fotbal se nehrál ani ve druhém poločase, do něhož naskočili plzeňští náhradníci Chorý a Šulc. Ten v 63. minutě po Řezníkově přihrávce z pravé strany zblízka netrefil branku.

Čtvrt hodiny před koncem Plzeňští přeci jen otevřeli skóre. K odraženému míči se dostal Hejda a zpoza šestnáctky ho tvrdou střelou umístil k tyči Boháčovy branky. Jednatřicetiletý stoper se v lize trefil podruhé za sebou a připsal si jubilejní 20. gól v nejvyšší soutěži. Před týdnem Hejda rozhodl o vítězství nad Českými Budějovicemi.

Západočeši už si v závěru těsný náskok bez větších problémů pohlídali a připravili Pardubicím první domácí porážku v tomto ligovém ročníku.