Žluté karty:
17. C. Conde

Střely na branku: 2:7; Střely mimo: 2:5; Rohové kopy: 4:8
Počet diváků: 4 112 (65 % z kapacity 6 375)

Jak avizoval trenér Trpišovský, mistr z posledních tří sezon se ve Zlíně představí bez některých reprezentantů, kteří se pomalu vrací po dovolené do tréninku. Může však už ukázat některé z posil: Plavšič s Ekpaiem jsou v základu, Schranz na lavici.

Ve Zlíně se Slavií nejsou Bořil, Masopust, Ševčík, Holeš i slovenský záložník Hromada a nová akvizice Krmenčík. Chybí také Sima či Olayinka.

V sestavě domácích jsou dvě ze tří posil s ostravskou minulostí - Reiter s Hrubým, Fillo je zraněný.

Zlínská Letná se slušně plní, pojmout dnes může 5 tisíc diváků. Ve slavistickém kotli je stovka fanoušků.

Matejov
73. min Simerský o hráči
33 Hlinka
Hlinka
6 Conde
Conde
62. min Janetzký o hráči
8 Hrubý
Hrubý
79. min Fantiš o hráči
9 Reiter
Reiter
73. min Čanturišvili o hráči
88 Poznar
Poznar
11 Dramé
Dramé
79. min Tkáč o hráči

Ekpai
60. min van Buren o hráči
Stanciu
90. min Zima o hráči
27 Traoré
Traoré
32 Lingr
Lingr
46. min Schranz o hráči
Plavšič
73. min Musa o hráči
16 Kuchta
Kuchta
73. min Samek o hráči

Rozhodčí: Zelinka - Kotík, Dresler
Počet diváků: 4 112

V sestavě hostů jsou dva hráči, kteří před čtyřmi lety nastupovali za Zlín v Evropské lize - Ekpai a Traore.

Oba týmy jsou na ploše, kterou ještě kropí voda.

1

Začal první poločas utkání Zlín - Slavia

1

Zlín rozehrál míč a Procházka ho hned nakopl dopředu, kde fauloval Vraštil.

2

Ze slavistického kotle stoupá červeno-bílý dým.

3

Traore prostrkával míč do uličky na Kuchtu, balon před ním zahrál na malou domů Cedidla.

4

Koláře prověřil Hrubý zpoza vápna, gólman Slavie míč vyrazil.

5

Kolář chytil míč už v zámezí, Zlín si kopne roh.

6

Conde viděl rozběhlého Dramého, jemuž ale míč na vápně uskočil. Následuje druhý roh aktivního Zlína.

6

Po něm hlavičkoval nad bránu Cedidla.

9

Tečovaná rána Stancia skončila v zámezí, roh pro hosty.

10

Slavia se vymanila z počátečního tlaku Zlína a nyní diktuje tempo hry ona.

12

Asistent hned mávl ofsajd Poznarovi, přestože praxe je teď jiná - akci dohrát a pak se případně k postavení hry vrátit.

14

Lingr tečoval hlavou přímý kop Stancia a míč těsně minul růžek zlínské brány. Dostál balon jen zkontroloval.

16

Conde vypíchl míč Plavšičovi, přesto mu Zelinka pískl faul.

17
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Cheick Oumar Conde (Zlín)
Conde pak dostal za protesty kartu.

18

Stanciu to zkusil z 28 metrů přímo na bránu, Dostál proti jeho střele k tyči zasáhl v kleče.

20

Traore si navedl míč před vápno na střelu a ranou na zadní tyč těsně minul.

22

Ekpai podkopl ve vápně Procházku, útočná akce Slavie končí faulem.

23

Matejov si všiml, že Kolář je před bránou, dlouhý nákop ale poslal do zámezí.

25

Hrubý vyhrál osobní souboj ve středovém kruhu, nadějný brejk domácích ale pokazil pozdní nahrávkou.

26

Poznar získal na levé straně míč, dal ho pod sebe na hranici vápna, jenže Dramému sjel z levačky a jeho slabou střelu Kolář snadno zneškodnil.

28

Oscar zahrál úmyslně ve výskoku rukou u autové čáry, ale kartu nedostal.

31

Ekpai nesmyslně skočil do Vraštila a oba hráči se svíjí ve zlínském vápně na trávě.

32

Vraštil musí do zámezí na ošetření. Původce faulu Ekpai je v pořádku.

34

Zlín hraje v deseti, rozcvičuje se stoper Simerský.

36

Zlín hraje sice v oslabení, míč má ale v držení častěji než Slavia.

37

Stanciu se prokličkoval až do malého vápna, z úhlu ale minul zadní tyč.

38

Vraštil je zpátky na hřišti.

39

Ekpai přešel na pravé straně přes Matejova, centr se mu ale nepovedl a nikoho ze spoluhráčů ve vápně nenašel.

40

Aktivní Traore stříle z vnitřku vápna, ale jen do náručí Dostála.

42

Lingrovi odskočil na hranici vápna při zpracování míč a to bylo zlínské štěstí. Kdyby si ho lépe přebral, šel by sám na brankáře.

43

Roh pro Slavii.

43

Míč odhlavičkoval Procházka.

44

Nejdříve domácí pokazili nadějný brejk, kdy Hrubý zahnal dlouhou přihrávkou Reitera mimo střeleckou pozici. Pak pálil z dálky nad bránu Stanciu.

48

Slavia začala druhý poločas aktivněji, teď ale musel svést její kapitán Kúdela těžký obranný souboj s Poznarem.

50

Hrubý vysunul na levé straně Reitera, který ale poslal centr do rukavic Koláře.

51

Ekpai vracel míč před zlínskou bránu, kde ho hlavou odklidil na roh Procházka.

52

Tlak Slavie sílí, další roh pro hosty.

52

Kuchta ve výskoku fauloval, Zlín se ubránil.

53

Plavšič poslal do šance Oscara, proti němu ale vyběhl Dostál a střelu po zemi vyrazil nohou.

55

Poznar prodlužoval míč hlavou na Dramého, Kúdela byl pozorný a míč uklidil do bezpečí.

57

Domácí přetáhli roh a poslali tak Stancia do brejku. Plavšiče pak zastavil vracející se Dramé.

60

Conde se svalil na trávník a proklépává si sval. Guinejský záložník potřebuje ošetření.

60

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Ubong Ekpai, nahradil ho Mick van Buren

62

Střídání Zlín: ze hřiště odešel Cheick Oumar Conde, nahradil ho Jakub Janetzký

63

Kačaraba vyhrál před vápnem duel s Poznarem a nepustil tak zlínského kapitána do zakončení.

66

Plavšič obešel Vraštila, centr ale nasměroval do rukavic Dostála.

68

Dramé prováhal ve vápně moment ke střele, Oscar mu míč ukopl na roh.

70

Zlín teď Slavii zmáčkl, jenže Koláře pořádně neohrozil.

70

Jan Kuchta (Slavia) vstřelil gól. Zlín - Slavia 0:1
Chvilka nepozornosti zlínské obrany a Slavia trestá. Oscar vysunul na levé straně Kuchtu a ten nekompromisně z jedné pod břevno zavěsil.

72

Další šance Slavie, Schranzovu střelu Dostál tentokrát vyrazil.

73

Střídání Zlín: ze hřiště odešel Róbert Matejov, nahradil ho Dominik Simerský

73

Střídání Zlín: ze hřiště odešel Rudolf Reiter, nahradil ho Vachtang Čanturišvili

73

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Jan Kuchta, nahradil ho Daniel Samek

73

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Srdjan Plavšič, nahradil ho Petar Musa

75

Slavia je na koni. Stanciu prudkou ranou z úhlu vystrašil Dostála, který míč reflexivně vyrazil.

78

Dostál musel k zemi, střelu Stancia z dálky zkrotil na druhý zákrok.

78

Zlín šlape vodu. Na vyrovnání nemůže myslet a bude rád, když podruhé neinkasuje.