44. D. Köstl, 56. J. Bederka, 74. J. Vondra, 82. I. Keita
25. F. Poulolo

Střely na branku: 6:4; Střely mimo: 3:4; Rohové kopy: 6:3
Počet diváků: 3 553 (56 % z kapacity 6 300)

Bohemians 1905, kteří poslední dvě kola prohráli a inkasovali v nich devět gólů, v Ďolíčku vyzvou Olomouc. Zápas startuje v 16 hodin a sledovat ho budeme v podrobné online reportáži. Vítejte u ní!

Sigma v lize neprohrála sedmkrát za sebou, v posledních třech kolech ale remizovala.

Přestože už je říjen, ve Vršovicích panuje teplé, slunečné počasí. Snad kromě toho fanoušky potěší i kvalita předvedeného fotbalu.

Navzdory vysoké porážce 1:4 v Ostravě věří domácí trenér Luděk Klusáček stejné sestavě. Jedinou změnou je v útoku po boku Chramosty Necid místo Keity.

Květ
89. min Fulnek o hráči
7 Hronek
Hronek
67. min Jindřišek o hráči
6 Ljovin
Ljovin
20 Vondra
Vondra
80. min Novák o hráči
37 Necid
Necid
80. min Puškáč o hráči
Chramosta
67. min Keita o hráči

SK Sigma OlomoucOlomouc(4-2-3-1)

33 Macík
Macík
Chvátal
46. min Šíp o hráči
32 Beneš
Beneš
22 Poulolo
Poulolo
Jemelka
Matoušek
40. min Růsek o hráči
7 Breite
Breite
González
46. min Piňa o hráči
12 Sedlák
Sedlák
74. min Spáčil o hráči
25 Hála
Hála
89. min Látal o hráči
Zifčák

Rozhodčí: Szikszay - Váňa, Hurych
Počet diváků: 3 553

Olomoucký trenér Václav Jílek rovněž udělal vepředu, protože minulý víkend proti Teplicím se jeho svěřencům skórovat nepodařilo. Místo Růska je na hrotu Zifčák, Zahradníčka nahradí na pravém kraji zálohy Matoušek. Absenci levého obránce vyřešil posunutím Jemelky na kraj, uprostřed obrany nastoupí vedle Poulola Beneš.

Do výkopu zbývá přibližně deset minut. Zavlažování běží na sto procent a moderátor představuje sestavu domácího týmu.

1

Začal první poločas utkání Bohemians - Olomouc

1

První minuta se nesla ve velkém nasazení a míč několikrát vyměnil majitele. Postupně se do útoku dostávají hosté.

2

Chvíli to trvalo, ale nakonec sudí pískl domácím faul na Hálu, který padl k zemi kousek za vápnem Bohemians. Zajímavá příležitost pro Sigmu.

3

Chvátal se pokusil najít centrovaným míčem ve vápně Beneše, ale toho domácí obránci ustrážili.

4

Sima útočí dál, ale Matouškův centr byl na Zifčáka příliš vysoký. Míč do vápna vracel Jemelka, ale s tím už si domácí poradili.

5

A z toho je brejk pro Bohemians. Kombinacre šla po pravé straně k Dostálovi, jehož centr se snášel těsně nad Macíkovým břevnem.

5

Domácí poté úspěšně napadali, Hronek získal míč pro Ljovina, který se nezdráhal střílet. Jeho pokus skončil v rukavicích olomouckého brankáře.

7

Do útoku se zase vydali hosté, avšak Hála se pohyboval příliš daleko za obránci Bohemians. Sudí ho v ofsajdu přistihli.

9

Rychlý přechod do útoku, ale finální přihrávka se nepovedla. Hála poté Zifčákovi vyčinil, že si měl naběhnout jinam.

10

Hosté ale zapomněli bránit! Květ měl moře prostoru, navedl si míč na střelu a technicky překonal Macíka. Tomu pomohla tyč!

11

Střela byla však tečovaná a domácí měli k dispozici roh. Balon však opustil hřiště ještě než doletěl do vápna.

12

Bačkovský musel řešit vysoký balon ve vápně, přičemž zboural i Köstla. Ten vypadal otřeseně, ale nakonec se zvedl.

13

Vondra se na levém křídle šikovně uvolnil, zasekl si míč za patou a i odcentroval. Macík míč stáhl ze vzduchu.

14

Rychle sehraná akce Bohemians z autu úspěch neslavila. Květ poslal nahrávku příliš blízko olomouckému gólmanovi.

16

Köstl zareagoval trochu později, ale i tak stihl míč před olomouckým útočníkem odkopnout do bezpečí.

16

Po několika soubojích ve vápně Olomouce se míč snesl ke Chramostovi, který ho ihned levačkou poslal směrem na bránu. Minul o pár decimetrů.

18

Matouškovi zákrok na Vondru prošel ještě bez karty, zatím jen s domluvou.

19

A teď se sám Matoušek stal obětí tvrdého střetu a vypadalo to, že má vyražený dech. Pomoci mu se rozhodl domácí Necid, který si vysloužil potlesk přítomných fanoušků.

20

Hosté pak zahrávali přímý kop z levé strany, který nebezpečně proskákal až k Bačkovskému. Ten si na čáře poradil.

21

Domácí fanoušci se teď dožadovali penalty, protože se ve vápně skácel k zemi Vondra. Museli se však spokojit jen s rohovým kopem.

23

Daniel Köstl (Bohemians) vstřelil gól. Bohemians - Olomouc 1:0
Vondrovi střela na hranici vápna nesedla, ale míč se poodrážel ke Köstlovi, který ho obratem poslal přímo k levé tyči.

25

Jan Chramosta (Bohemians) vstřelil gól. Bohemians - Olomouc 2:0
A sotva moderátor ohlásil první branku, musí Macík lovit míč ze sítě znovu! Tentokrát se prosadil Chramosta.

25
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Florent Poulolo (Olomouc)

27

Krátce po rozehrávce a žlutém faulu Poulola zahrával přímý kop Dostál. Jeho centr se snesl přímo Macíkovi do rukavic.

29

Köstl promáchl balon a místo toho trefi Gonzáleze, načež se ihned začal omlouvat. Kartu nedostal, i když pravděpodobně měl.

30

Hosté ale rozehrávku přímého kopu zpackali a pustili Bohemians do brejku. Ten skončil někde v pravém rohu, odkud budou domácí házet aut.

31

Místo šance však museli domácí rychle zpátky a míč posunuli až k Bačkovskému.

33

Do zakončení se po delší době dostali hosté. Konkrétně to byl Beneš, který v pádu hlavičkoval jen k Bačkovskému.

34

Ljovinovi křičel „záda“ celý stadion, ale to už bylo pozdě. Předskočil ho Hála a protiútok Sigmy musel zastavit Krch.

35

Hála se protlačil do vápna, kde po srážce s Krchem upadl. O faul se ale nejednalo a hraje se dál.

37

Vondra si počínal s přehledem. Nezpanikařil a hlavou ťukl míč domácímu gólmanovi.

39

Dostál si našel míč na hranici velkého vápna, zpracoval a vystřelil. Rána mu však nesedla a letěla mimo.

40

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Jakub Matoušek, nahradil ho Antonín Růsek

42

Necid teď odvedl výbornou práci u levé lajny. Ve výskoku si zpracoval míč hrudníkem a levačkou pak přehodil bránícího hráče a našel Chramostu. Na konci akce byla Hronkova zblokovaná rána.

43

Ljovin žongloval s míčem uvnitř olomouckého vápna, ale jeho střela už na bránu neprošla.

44
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Daniel Köstl (Bohemians)

45

První poločas bude nastavený o dvě minuty.

45

Přetažený centr z levé strany dopadl až ke Chvátalovi, který ho poslal do boční sítě brány Bohemians.

47

Sigma začala druhý poločas aktivně. Breiteho střela ale na Bačkovského neprošla.

49

Breite předskočil Chramostu, pomáhal si však přitom nedovoleně. Proto rozhodčí Szikszay píská faul.

50

Květ zkusil z přímého kopu vypálit přímo, trefil ovšem pouze ochrannou síť za Macíkovou bránou.

52

Beneš v souboji u domácí střídačky naložil Hronkovi, navíc mu u toho spadla kapitánská páska.

53

Domácí z přímého kopu balon pouze odevzdali.

53

Zajímavý pokus vyslal zpoza vápna Bederka, Macík měl co dělat, aby míč zkrotil.

54

Hronek si v olomouckém vápně zpracoval míč příliš daleko od nohy, proto ho obránci bezpečně odstavili.

56
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jiří Bederka (Bohemians)

59

Není úplně zřejmé, jestli Piňa mínil střílet, nebo centrovat. Každopádně míč skončil v autu.

61

Rozhodčí Szikszay nastavil celkem volný metr. I souboj Necida s Benešem u lajny nechal pokračovat a to mohl pískat na tu, či onu stranu.

62

Breiteho střela už málem skončila v síti! To by ale nesměl na brankové čáře stát Krch a vykopnout balon do bezpečí.

65

Šíp na levém křídle utekl Květovi a poslal ostrý míč před bránu. Tam byl včas Krch a srazil míč na roh.

65

Z první olomoucké standardky vznikla jen druhá a z té druhé nic.

67

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Petr Hronek, nahradil ho Josef Jindřišek

67

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Jan Chramosta, nahradil ho Ibrahim Keita

68

Ljovin chytře naznačil střelu a ještě si míč posunul do vápna. Ostrý míč proletěl kousek od zadní tyče, kde číhal Keita.

70

Květ poslal z první do vápna Sigmy zajímavý balon, Macík ovšem dobře viděl a centr lapil.

72

Necid vyhnal Hronka až k rohovému praporku. Z těžké situace ho ale vysvobodil nesmyslným faulem Jemelka.

74
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Vondra (Bohemians)

74

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Jan Sedlák, nahradil ho Jiří Spáčil

75

Sigma se nadechla k závěrečnému tlaku. Hála zkoušel štěstí ze střední vzdálenosti. Bačkovský střelu dobře viděl a předvedl dobrý zákrok.

76

Počet diváků 3 553 (56 % z kapacity 6 300)

78

Fotbal se teď odehrává spíš uprostřed hřiště. Série hlaviček k radosti fanoušků skončila.

79

Šípovi zkazil únik po levé straně drn. Cestou nazpátek ho vztekle zadupl do země.

80

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Tomáš Necid, nahradil ho David Puškáč

80

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Jan Vondra, nahradil ho Vojtěch Novák

82
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ibrahim Keita (Bohemians)

82

Jindřišek odvrátil centr z přímého kopu pouze k Šípovi. Tomu se ale vůbec nedaří, míč vyletěl někam k rohovému praporku.

83

Köstl příliš natlačil na Piňu, za což mu byl odpískaný faul. Po centru sražená hlavička jednoho z olomouckých hráčů skončila těsně vedle tyče.

85

Keita pronikal do vápna z levé strany, ale s nahrávkou příliš otálel. Získal pro domácí aspoň roh.

88

Ljovin s Keitou si vysloužili aplaus domácích fanoušků povedeným ťukesem na pravém křídle. Keita pak zase vybojoval pro Bohemians roh.

89

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Roman Květ, nahradil ho Jakub Fulnek

89

Střídání Olomouc: ze hřiště odešel Martin Hála, nahradil ho Radek Látal

90

Domácí rozehráli nakrátko, Keita se šikovně uvolnil a předložil před bránu Ljovinovi. Ten tísněný obránci přestřelil.

90

Na druhé straně se ke střele na malém vápně dostal Jemelka. Jeho pokus dopadl snad ještě hůř.