Góly: 12. D. Moberg Karlsson (pen.), 64. L. Krejčí, 78. R. Hubník (vla.)

8. L. Štetina, 56. D. Moberg Karlsson, 66. T. Wiesner, 84. D. Pavelka, 89. F. Nita
84. J. Sedlák, 84. D. Vaněček

Střely na branku: 9:4; Střely mimo: 10:1; Rohové kopy: 11:4
Počet diváků: 7 235 (38 % z kapacity 18 944)

Sparta vstoupila do nového ročníku v úterý v kvalifikaci o Ligu mistrů, v úvodním duelu 2. předkola podlehla na Rapidu Vídeň 1:2.

Olomouc znovu vede Václav Jílek, který od léta 2019 byl hlavním koučem ve Spartě. V únoru 2020 byl však odvolán.

Sparťanský kouč Vrba proti úternímu duelu na Rapidu udělal tři změny: Sáček, Karlsson a Pešek jsou v sestavě místo Vindheima, lehce zraněného Hancka a staršího z Krejčích. Navíc Wiesner a mladší z Krejčích se ze zálohy stáhli do obrany.

Olomoucký kouč Jílek, který byl ve Spartě v letech 2011 až 2015 asistentem, nasadil do základní sestavy tři posily. Sedláka s Růskem z Brna a Matouška, který se do Olomouce vrátil po dvou letech, v nichž působil ve Vítkovicích a Prostějově.

o hráči
74. min Ladislav Krejčí o hráči
10 Dočkal
Dočkal
o hráči
82. min Karabec o hráči
16 Sáček
Sáček
o hráči
74. min Souček o hráči
Pavelka
o hráči
21 Pešek
Pešek
o hráči
90. min Panák o hráči
20 Hložek
Hložek
o hráči
82. min Juliš o hráči

o hráči
68. min Poulolo o hráči
o hráči
81. min Šíp o hráči
Matoušek
o hráči
68. min Vaněček o hráči
7 Breite
Breite
o hráči
5 Daněk
Daněk
o hráči
55. min González o hráči
12 Sedlák
Sedlák
o hráči
25 Hála
Hála
o hráči
55. min Zahradníček o hráči
14 Růsek
Růsek
o hráči

Rozhodčí: Orel - Paták, Podaný
Počet diváků: 7 235

Je pětadvacet minut do výkopu, mužstva se rozcvičují, hlediště se zaplňuje jen hodně pozvolna. Na Letnou může po splnění opatřeních přijít 9 tisíc diváků.

Mužstva nastupují na hřiště, hlediště se už slušně zaplnilo, ale devět tisíc diváků, což je maximální možná kapacita, v něm není.

1

Začal první poločas utkání Sparta - Olomouc

1

Výkop měli hosté a zkusili to dlouhým nákopem po levé straně. Štetina pohlídal míč do autu.

1

Sparťanská rozehrávka nakrátko nakonec končí nákopem Nity.

2

Sparťanskou kombinaci na polovině soupeře zastavil Breite jen faulem na Pavelku. První standardka.

3

Ujal se jí Höjer, ale dlouhý centr chytil brankář Macík.

4

Kryštof Daněk (Olomouc) vstřelil gól. Sparta - Olomouc 0:1
Šok pro Spartu. Po standardce Macík rychlým výhozem poslal do brejku Hálu, který si poradil s Peškem a pak dal míč za obranu Daňkovi, kterého nestíhal Sáček. Daněk tváří tvář Nitu obstřelil.

5

Sparťané podcenili rychlou rozehrávku po standardce a nestačili se vrátit. Proto inkasovali. Hosté akci však také perfektně vyřešili.

6

Domácí to zkoušeli po pravém křídle, ale centr Wiesnera byl hodně nepřesný a skončil v autu.

7

Za dlouhým odkopem šel Hála, Štetina měl k míči mnohem blíž, ale nechal si ho skočit a pak měl starosti, aby dotírajícího Hálu zastavil.

8
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Štetina (Sparta)
Domácí nechal rozběhnout Matoušeka, který prošel středem pole přes dva tři hráče, skluzem nedovoleně ho zastavil Štetina.

9

Hosté standardku ze 30 metrů nevyužili, Zmrzlý poslal centr úplně mimo spoluhráče.

10

Sparťanský roh. A je z toho penalta. Höjer ho rozehrál nakrátko s Peškem, pak míč zasekl a po kontaktu se Zmrzlým šel k zemi. Sudí Orel neváhal a nařídil penaltu. Zkoumalo se, jestli k přestupku nedošlo mimo vápna. VAR verdikt sudího na hřišti potvrdil.

12

David Moberg Karlsson (Sparta) proměnil pokutový kop. Sparta - Olomouc 1:1
Švédský záložník poslal míč mimo dosah brankáře Macíka, který skočil na opačnou stranu.

14

Po srážce Höjera s Matouškem musí být domácí bek ošetřován, ale do hry se vrátí.

15

Höjer si vyměnil míč s Peškem na levé straně, dostal se na hranic vápna k zakončení, ale utěšenou ránu mu hosté zblokovali.

19

Po nerozumění Sáčka s Pavelkou ve středu pole běželi hosté do nadějného brejku, ale Látal si míč ukopl.

20

Druhý roh Sparta a málem druhý gól. Štetina se sice k hlavičce nedostal, ale v palebné pozici se ocitl Pavelka, ze 14 metrů však vysoko přestřelil.

21

Olomoucký brankář Macík chytá zpětný centr Peška, byla to pro něj lehká práce.

23

Sparta zamkla hosty ve vápně, po krátkých přihrávkách se míč dostal k Peškovi, jeho slabou střelu z 10 metrů hosté zblokovali.

24

Hosté opět zaskočili soupeře rychlou rozehrávkou, tentokrát z autu. Hála se dostal za obranu, byl ve vápně, ale zpětnou přihrávku domácí obránci k Růskovi nepustili.

26
Důležité

V první větší šanci Hložek. Po akci na pravé straně centroval Wiesner, Hložek se dostal přes Hubníka, ale hlavičkoval nad.

28

Sparťané hrají s míčem, Sigma je zatažená na vlastní polovině a po zisku míče vyráží do brejků.

29

Do centru Peška vložil hlavou Hložek, ale Macíka ohrozit nemohl. Olomoucký brankář v klidu chytá.

31
Důležité

Tutovka Sparty po hezké akci. Dočkal krásným pasem vyslal za obranu Hložka, ten ve vápně předložil pod sebe Sáčkovi. Ten byl sám na osmi metrech. Ale to zakončení... Nechal vyniknout Macíka.

32

Po delší době hosté na polovině Sparty, po centru Látala je z toho roh.

33

Po rohu Olomouce rychlý brejk Sparty táhl Hložek, který přeběhl přes půl hřiště, dal Peškovi, který však ve vápna narazil, klička se mu nepovedla.

34

Nepřesnost Karlssona stála za tím, že Olomouc si může na chvíli oddechnout. Výkop od brány.

35

Nedorazy domácích ve středu pole, hosté běželi ve třech na tři obránce, ale Daněk s Růskem situaci ke do zakončení nevyřešili.

36

Rychlý útok Sparty táhl Pešek, ale z levé strany si navedl míč do středu, dával na hranici vápna Dočkalovi, ale přihrávka byla o metr delší, než by domácí kapitán potřeboval.

37
Důležité

Hložkovi chyběl krok, aby dal gól. Po levé straně zatáhl míč Höjer, křižným pasem našel Hložka, který se zbavil stopera, ale míč mu o metr utekl, tak ho sebral brankář Macík.

38
Důležité

Povedená akce Sparty, na jejím konci Dočkalovu přihrávku do malého vápna, kam nabíhali Hložek s Peškem, v poslední chvíli odvrátil Hubník.

40

Domácí fanoušci bouří, chtějí penaltu po zákroku Látala na Peška. Sudí Orel jasně ukázal, že o faul nešlo. Hráči se střetli tělo na tělo.

42

Domácí šli do otevřené obrany, ale Karlsson akci zazdil. Nepřihrál nabíhajícímu Wiesnerovi, navedl si míč na střed a levačkou pálil na vzdálenější tyč. Rána se mu hrubě nepovedla.

43

Štetina svým kiksem založil soupeři pro brejk, ale Wiesner dokázal doběhnout Zmrzlého a míč mu vzít. Vzápětí do otevřené obrany zaútočili domácí, Karlsson z pravé strany šel opět do středu, opět pálil vedle. Je z toho jen roh.

45

Sudí Orel nastaví tři minuty.

45
Důležité

Po rozehraném rohu si míč na střelu nachystal Pešek, kroutil balon k druhé tyči, Macík předvedl skvělý zákrok.

45

Po rohu Sparty se míč odrážel ve vápně hostů, ale nikdo z domácích zakončit nedokázal.

45

Dočkal na hranici vápna pouštěl přihrávku za sebe na Karlssona, který mohl jít do šance. Ale švédský záložník do nečekal a míč prošel do autu.

46

46

Mužstva pokračují v nezměněných sestavách.

47

Sparťané rychle vhodili aut, Dočkal vyslal na zteč Hložka, kterého však dobře zakřižoval Hubník a do šance ho ve vápně nepustil.

49

Hložek versus Hubník znovu, hostující kapitán ve skluzu zachránil na roh.

49

A další roh Sparty po hlavičce Krejčího.

50
Důležité

Hosté nevědí, kde jim hlava stojí. Macík skvěle zásahem vyráží střelu Dočkala, následně Pešek si obhazuje obránce, střílený centr Macík vyraží.

51

Po sražené střele Dočkala další roh. Po něm se hosté ze sevření vymanili.

52

Prší, po velkém horku nastává pro fotbalisty příjemnější počasí.

53

Hosté zaútočili po levé straně, Daněk se dral do vápna, ale Karlsson ho nepustil a Štetina mu míč odebral.

55
Důležité

Tutovka Sparty. Dočkal si vyměnil míč s Hložkem, šel sám na Macíka, zakončil v pádu. Hostující gólman opět skvěle.

56

Hostující kouč Jílek na sílící tlak Sparty reaguju střídáním.

56
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal David Moberg Karlsson (Sparta)
Fauloval unikajícího Matouška.

58

Hosté měli standardku, vytěžili z ní další, budou kopat druhý roh v utkání.

59

Sparťané si s centrovanými míče neporadili a je tu třetí roh Olomouce.

60

Nebezpečný centr z rohu, tentokrát spoluhráčům pomohl Nita. Zároveň založil rychlý brejk, běželi ve čtyřech na dva obránce, ale obránce akci totálně zazdil. Švédský záložník nemá den.

62

Domácí zavařili soupeři, do palebné pozice se dostal Sáček, ale v poslední chvíli mu do střely skočil Hubník.

63

Po rohovém kopu hlavičkoval domácí Krejčí těsně nad.

64

Ladislav Krejčí (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Olomouc 2:1
Sparta svůj tlak zúročuje gólem. Dočkal překvapil soupeře šikovně zahranou standardkou, Krejčí se prodal přes Látala a zblízka z levé strany zakončil.

66
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Wiesner (Sparta)

69

Hostující Gonzáles se opřel do míče z dobrých 30 metrů, utěšená rána letěla nad.

70

Olomouc se nadechuje, začíná být aktivnější a žene se za vyrovnáním.

71

Po chybě Peška, který mohl založit nebezpečný brejk, měli možnost hosté. Ale po sražené střele je z toho roh.

72

Nita uklidňuje spoluhráče, když krotí utěšenou ránu Zahradníčka ze středné vzdálenosti.

73

Znovu v akci domácí gólman, jeho spoluhráči v posledních minutách vypadli z role.

74

V útoku domácí, Štetina vyvezl míč, dával kolmici na Hložka, který mohl běžet sám na bránu, ale přihrávku špatně převzal.

74
Střídání

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Michal Sáček, nahradil ho Filip Souček

74
Střídání

Střídání Sparta: ze hřiště odešel David Moberg Karlsson, nahradil ho Ladislav Krejčí

75

Střídající Krejčí hned v tutové šanci, kam ho vyslal Dočkal. V poslední chvíli zasáhl Hubník, sudí Orel ukázal, že šlo o čistý zákrok. Domácí publikum bouří nespokojeností.

78

Roman Hubník (Olomouc) vstřelil vlastní gól. Sparta - Olomouc 3:1
Hostující Breite na polovině soupeře přišel o míč, pak si stěžoval, že byl faulovaný. Domácí rozjeli rychlý brejk. Hložek nastartoval Krejčího, která zatáhl akci po levé straně a stříleným centem hledal před bránou Hložka. Těsně před ním si ve skluzu srazil míč do vlastní sítě Hubník.

80

Sudí musí uklidňovat znesvářené strany. Po faulu domácích v přerušené hře hostující Poulolo strčil do Hložka.

80

Počet diváků 7 235 (38 % z kapacity 18 944)

83

Hosté rozjeli rychlý brejk, míč projel malým vápnem.

84
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Sedlák (Olomouc)

84
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal David Vaněček (Olomouc)

84
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal David Pavelka (Sparta)

84

Hosté neunášejí nepříznivý stav, Sedlák hrubým skluzem poslal k zemi Karabce. Poté došlo k potyčce mezi hráči.

87
Důležité

Domácí po hezké kombinaci se řítili do šance, ale Krejčího přihrávka na malé vápno neprošla.

88

Po hlavičce mladšího z Krejčích další roh.

88
Důležité

Macík zachraňuje Sigmu od další branky, parádně zasáhl proti další hlavičce Krejčího z rohu.

89

Dlouhý pas Poulola křížem přes celé hřiště na Šípa, ten však míč nezpracoval.

89
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Florin Nita (Sparta)

90

Pablo González (Olomouc) vstřelil gól. Sparta - Olomouc 3:2
Domácí se ještě musí strachovat, z nevinné akce hosté snižují. Po dvou hlavičkách ve vápně skóruje zblízka Gonzáles.