Góly: 43. A. Bah, 67. J. Kuchta, 81. P. Olayinka

49. N. Stanciu, 55. I. Schranz, 90. U. Ekpai
86. M. Stoch

Střely na branku: 7:2; Střely mimo: 2:3; Rohové kopy: 3:2
Počet diváků: 12 264 (63 % z kapacity 19 370)

Poslední dvě utkání slávističtí fotbalisté prohráli, ještě před reprezentační přestávkou neuspěli v Evropské lize na Feyenoordu a pak podlehli v derby na Spartě.

Liberec se po příchodu nového kouč Kozla výsledkově zvedl, porazil Boleslav, vyhrál v Jablonci, ale před reprezentační pauzou nestačil na Ostravu.

Domácí favorit hlásí výraznou změnu v brance, kam se vrací Kolář. Dále jsou zpět Kačaraba, Hromada a Olayinka, v základní sestavě vedle sebe v útoku vyrukují Kuchta a Krmenčík.

Pro zranění Slavii chybí Kúdela, Holeš, Masopust, Ševčík, Bořil, Takács, Lingr a Tecl, hrát nemůže vykartovaný Ousou. K dispozici nadále nejsou ani Hovorka a Provod.

o hráči
64. min Ekpai o hráči
o hráči
74. min Plavšič o hráči
27 Traoré
Traoré
o hráči
Stanciu
o hráči
87. min Samek o hráči
Olayinka
o hráči
87. min Horský o hráči
Krmenčík
o hráči
74. min Madsen o hráči

o hráči
84. min Gembický o hráči
Gebre Selassie
o hráči
Matoušek
o hráči
68. min Stoch o hráči
Havelka
o hráči
84. min Faško o hráči
Mészáros
o hráči
55. min Tupta o hráči
19 Rondič
Rondič
o hráči
55. min Rabušic o hráči

Rozhodčí: Franěk - Caletka, Antoníček
Počet diváků: 12 264

Liberecká sestava vyhlíží hodně defenzivně. Na papíře je postaveno pět bránících hráčů vzadu, přičemž tři by měli být stopeři a dva po stranách by se měli zatahovat,

1

Začal první poločas utkání Slavia - Liberec

2

Podle očekávání se Slavia nastěhovala na útočnou polovinu. Okamžitě po začátku zápasu začíná dobývání Liberce.

2

Stanciu neobešel Koscelníka a u rohového praporku mu balon utekl.

2

Nakonec se zdá, že hosté mají vzadu klasickou čtyřčlennou linii.

3

Při střeleckém pokusu Krmenčík! Nepodařilo se mu propálit modrou bránící zeď.

4

Po faulu ve středu hřiště začíná Slavia standardkou.

5

Krmenčík se odtud moc daleko nedostal, Plechatý ho v rámci pravidel dostal na zem.

6

Kačaraba hledal vepředu Schranze, Liberec hranici svého velkého vápna brání pozorně.

6

Tribuny si zabouřily, protože diváci byli názoru, že Plechatý při obranném zákroku hrál rukou. Měl ji ale u těla.

7

Krátký liberecký pobyt před brankou sešívaných končí útočným faulem.

8

Fukala si v souboji s Krmenčíkem pomohl faulem, hosté budou čelit centru před svoji branku.

9

Stanciu zatočil balon přímo na Knoblocha, ten dokázal na brankové čáře zareagovat.

10

Liberci nevyšla rozehrávka, míč doletěl do autu.

11

Schranz šel do souboje s Fukalou hodně agresivně, zasáhl ho kopačkou do kotníku.

11

Olayinka na levém křídle udržel míč na hřišti, prosmýkl se kolem Fukaly a tomu nezbývalo než ho faulovat.

13

Krmenčík je zatím na hrotu útoku domácích při sklepávání míčů dobře hlídaný.

14

Kuchta se pokusil Krmenčíkovy práce využít a dral se v pokutovém území do šance. Obrana měla opět navrch.

15

Odvážně se vysunul Gebre Selassie, před Kolářem zůstalo u náznaku.

16

Hosté si velmi pozvolna začínají troufat na útočnou polovinu, většinou sází na nakopávání.

17

Po ostrém souboji ve středovém kruhu leží na zemi Olayinka, ramenem ho poslal dolů Gebre Selassie.

18

Knobloch musel při závaru na zem a do zákroku, zasáhl nohou.

18

Slavia si nepohlídala ofsajd.

19

Nebezpečným průnikem středem zahrozil domácím Matoušek! Měl proti sobě sice přesilu sešívaných, přesto si dokázal nachystat i zakončení a ranou na zadní tyč přinutil Koláře k zákroku.

20

Plechatého přenesení hry na pravé křídlo bylo šikovné, Havelkovo zpracování na hrudi už méně.

23

Přechod do útoku Slavii drhne, byť se Krmenčík snaží držet vzorce a prodlužovat míče na rychle sbíhající spoluhráče.

25

Liberecký gólman Knobloch čeká s rozehrávkou, až si jeden z hráčů hostí zaváže kopačku. Fanoušci Slavie to kvitují pískotem.

25

Stanciu si v souboji o míč pomohl drobným přidržením, rozhodčí Franěk mu píská faul.

25

Gebre Selassie s Matouškem motají domácím hlavu, je to ale daleko od branky Slavie.

26

Slovan z toho nakonec vytěžil akci po pravém křídle, Meszáros ovšem hlavičkoval z těžké pozice a kvůli tomu i vedle.

27

Zápas není moc pohledný, množí se v něm útočné fauly. Dalším z nich se prezentoval Schranz.

27

Dlouhý liberecký nákop končí až u Koláře.

29

Slavia přitlačila svého soupeře do jeho pokutového území, výsledkem je sražená střela a rohový kop.

29

Stanciu to rozehrál do volného místa v pokutovém území, kam se přihnal Bah, střelu z první však promáchl.

30

Územní převaha domácích je výrazná, dobývání je to ale přetěžké.

31

Oscar se na levém křídle pokusil najít Olayinku, při těsné obraně Liberce ale nahrál do zámezí.

31

Meszárose hodně zabolel souboj s Hromadou, skončil po něm skokem plavmo na trávníku.

31

Domácí zakopli míč, aby se mohl Meszáros v klidu zvednout.

32

Teď podobné potíže pocítil Stanciu, když se neprodral přes Havelku.

33

Před Schranzem se otevřel prostor, domácí hráč do něho bleskově vyrazil, situaci však nezvládl. Míč mu uskočil od nohy, což vyřešil útočným faulem.

34

Havelka mohl zčistajasna otevřít skóre! Na hranici pokutového území se před něho odrazil balon, měl to proti noze přímo na střelu, jen nezvládl trefit branku.

35

Stanciu uspěchal akci Slavie, ke střele se odhodlal z nepřipravené pozice.

38

Slavii vázne finální přihrávka. Je to taky díky velmi dobře pracující obraně Liberce, který s domácími stíhá držet tempo.

39

Fukala se vrátil s Kuchtou do souboje na polovině hostí, dostal ho na trávník a má splněno.

40

Slavia hraje bojovně, snaží se přitlačit, nicméně pořád tomu chybí přesnost.

40

A tak si čas od času pomáhá fauly v útoku.

40

Rondič připomněl brankáři domácích Kolářovi, že se taky může zapojit do hry. Kolář pohodlně sbírá míč a už se zase hraje proti Liberci.

41

Koscelník po několika hlavičkových soubojích kolem poloviny hřiště raději stáhl na zem Kačarabu.

42

Rondič na levém křídle vybíhal do brejku, dobře ho dokázal zakřižovat Kačaraba.

42

Krmenčík zády k brance odtlačil bránícího hráče Liberce a nachystal pozici Kuchtovi, ohrožení branky z toho nebylo.

43

Alexander Bah (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Liberec 1:0
Gól je to až teď, kdy Bah doklepává za bezmocného Knoblocha vyražený míč. Jako první Knoblocha prověřil Stanciu, jeho dělovku ještě brankář hostí vyboxoval, leč jen před Baha.

45

A Liberec musí být znovu v pozoru, před jeho vápnem operuje Kuchta.

45

Těsně před poločasem Matoušek ostře fauluje Hromadu. možná je v tom i trocha frustrace, hosté se již viděli v kabině se zaslouženou poločasovou remízou.

45

Nastavují se dvě minuty.

45

Obrana sešívaných včas zpacifikovala rodící se liberecký kontr. Pomáhá si zahráním míče je Kolářovi.

45

Koscelník chtěl přenést hru na opačné křídlo na Mikulu, místo toho ho zahnal do zámezí.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slavia - Liberec

46

Druhý poločas zahájil svojí akcí Krmečník, rozhodčí Franěk mu píská útočný faul.

48

Čekáme na rozehrání standardky Slavie, chvilka prodlení na hřišti.

48

Stanciu svým centrem našel jen Plechatého hlavu.

48

Matoušek se vydal do kontru, při centru mu podjela noha a balon zatočil rovnou za branku.

49
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Nicolae Stanciu (Slavia)
Úplně zbytečný faul a komplikace pro Slavii. Za Kačarabovu ležérnost v rozehrávce zaplatil kartou Stanciu, který musel faulovat Koscelníka.

50

Liberec začal druhou půli odvážněji. Je to logické, když prohrává. Koscelníkovi nesedla střela zpoza vápna, poslal ji vedle.

51

V dobré defenzivní práci Stanciu. Vrátil se až k rohovému praporku, kde předběhl Havelku.

52

Matoušek dorážel zblízka na Koláře, ten měl pln ruce (a spíš i nohy) práce.

52

Traoré nabil Krmenčíkovi, který se do zakončení ze vzduchu docela pěkně položil, jenže byl v ofsajdu.

53

Teď už Krmenčík v čisté šanci, zblízka ho vychytal Knobloch!

53

Rázem Slavia svírá Liberec, Knobloch musel vystartovat proti Schranzovi.

55

Krmenčík se dostává do ráže, jeho hlavičku na vzdálenější tyč musel Knobloch chytit rychlým skokem.

55

Schranz si sbíhal na malé vápno na přihrávku z křídla, chybělo mu možná 30 centimetrů k zakončení!

55
Střídání

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Karol Mészáros, nahradil ho Lubomír Tupta

55
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ivan Schranz (Slavia)

55
Střídání

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Imad Rondič, nahradil ho Michael Rabušic

59

Velmi nepříjemný pohled pro domácí, na zemi je zraněný obránce Hromada. Při problémech Slavie v obranných řadách to musí trenéru Trpišovskému udělat další vrásku na čele.

61

Hromada vběhl po ošetření zpět na hřiště.

62

Pro změnu je v bolestech na hřišti Schranz, po Fukalově faulu se drží za nohu a vztekle buší pěstí do trávníku.

63

Stanciu svým centrem našel Knoblochovy rukavice.

64

Nicméně s Hromadou to nevypadá dobře, zase sedí na zemi a drží se za levé koleno.

64
Střídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Jakub Hromada, nahradil ho Ubong Ekpai

65

Bah faulován při zakládání postupného útoku Slavie.

65

Došlo k přeorganizování obranných řad Slavie, na stopera se stáhl právě Bah. Ekpai hraje napravo.

66

Liberec přebírá iniciativu.

66

Rabušic se tlačil do zakončení, skončil při tom na zemi.

67

Jan Kuchta (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Liberec 2:0
Domácí se ještě ohlížejí po asistentu rozhodčího, ale už i slaví gól. Krmenčík vyběhl za libereckou obranu do pravého křídla, parádně našel Kuchtu před brankou a ten sklepává jeho přihrávku k tyči.

68
Střídání

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Jan Matoušek, nahradil ho Miroslav Stoch

70

Uvidíme, zda se Slavia uklidní, nebo Liberec dokáže ještě přidat. Zatím to vypadá, že domácím bude stav nahrávat k brejkům, do jednoho z nich vyrážel Ekpai. Při převzetí míče však fauloval Mikulu.

71

Na Stochův centr se na malém vápně před Kolářem chystal Rabušic, číhal ale v ofsajdu.

73

Miroslav Stoch (Liberec) vstřelil gól. Slavia - Liberec 2:1
Tohle byla paráda bývalého slávisty! Stoch si naběhl mezi tři bránící hráče, rychle se mezi nimi s míčem uvolnil a ranou po zemi překonává Koláře.

74

Slaví liberečtí fanoušci na tribuně, ale z respektu ke svému bývalému klubu ne Stoch.

74
Střídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Ivan Schranz, nahradil ho Srdjan Plavšič

74
Střídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Michael Krmenčík, nahradil ho Mads Emil Madsen

76

Máme před sebou doufejme ještě hodně zajímavou čtvrthodinku. Liberec je pokropený živou vodou.

77

Slavia se musí bránit, a dělá to dobře. Hned z obrany přechází do kontrů, které musí Liberec hasit faulem.

77

Kuchta sražen na půlící čáře, následně si vyměnil pár slov s libereckým trenérem Kozlem.

78

Po Chalušově ztrátě ve středovém kruhu může jít dopředu domácí jedenáctka.

79

Slavia neměla takovou rychlost a takový počet hráčů v běhu dopředu, aby byla úspěšná.

79

Přiostřuje se, Oscar hrubě sestřelil Koscelníka.

80

Liberec si komplikuje rozehrávku, Olayinka napadal Plechatého a donutil ho ke ztrátě.

81

Peter Olayinka (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Liberec 3:1
Ideálně sehraný signál Slavie vede ke zvýšení! Stanciu kopl rohový kop na bližší tyč, tam centr prodloužil Kuchta a na opačné tyči Olayinka zblízka doklepává. Jednoduché, účinné a pro Liberec dnes večer možná smrtící.

83

Liberec hraje nadále dopředu, Rabušicovu nabídku do druhé vlny zachytil Bah.

Střídání

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Martin Koscelník, nahradil ho Dominik Gembický

84

Tupta si u rohového praporku ještě poradil s přesilou bránících sešívaných, centr už však povedený nebyl.

85

Tupta nepřešel obrannou linii Slavie. Domácí si pomáhají dlouhým odkopem.

86
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Miroslav Stoch (Liberec)
Ekpai na pravém křídle obešel Stocha, který ho zezadu fauloval.

87

Kolářovu nepřesnou rozehrávku zachytává Slovan ještě na útočné polovině.

89

Plavšič si na levém křídle počíhal na dlouhé přenesení hry, a pak před brankou hledal Horského. Tomu chyběly dva kroky do velké šance při ligovém debutu.

90

Nastavují se tři minuty. Zdá se, že teď už má výsledek pod kontrolou Slavia.

90

Domácí kombinují na vlastní polovině.

90

Ekpai šel dopředu po pravém křídle, místo centru vzal přes kotníky Mikulu a tam jeho snažení končí.