Žluté karty:
82. M. Chlumecký, 87. J. Pokorný

Střely na branku: 3:0; Střely mimo: 9:3; Rohové kopy: 6:4
Počet diváků: 11 293 (97 % z kapacity 11 700)

Příjemné nedělní odpoledne! Plzeň hostí ostravský Baník, který jí v minulém k titulu pomohl. Na jeho hřišti totiž Slavia remizovala 1:1 a před posledním kolem ztratila možnost Viktorii pronásledovat. Ta si poradila venku s Hradcem 2:0 a převzetí poháru si dnes užije s vlastními fanoušky.

Trenér Michal Bílek byl vyhlášen trenérem sezony, útočník Jean-David Beauguel zase nejlepším útočníkem a cizincem. Brankářem ročníku byl vyhlášen Jindřich Staněk.

Pro Beauguela to zároveň dnes bude rozlučka s plzeňskými fanoušky, rozhodl se totiž po sezoně odejít.

Ostrava už s jistotou obsadí páté místo. S Baníkem se loučí dosavadní trenér Tomáš Galásek, jehož od nové sezony nahradí Pavel Vrba, plzeňský oblíbenec.

FC Viktoria PlzeňPlzeň(4-2-3-1)

13 Tvrdoň
Tvrdoň
Řezník
59. min Chorý o hráči
Kopic
59. min Holík o hráči
20 Bucha
Bucha
Sýkora
81. min Čermák o hráči
23 Kalvach
Kalvach
Mosquera
73. min Šulc o hráči
Beauguel
73. min Pernica o hráči

Budínský
62. min Falta o hráči
21 Klíma
Klíma
68. min Smékal o hráči
Kuzmanovič
68. min Šín o hráči
9 Buchta
Buchta
76. min Jaroň o hráči
99 Almási
Almási
76. min Boháč o hráči

Rozhodčí: Starý - Hrabovský, Machač
Počet diváků: 11 293

Náhradníci

Hlavním rozhodčím duelu je Dominik Starý, asistovat mu budou Jakub Hrabovský a Lukáš Machač. U videa bude na utkání dohlížet Ladislav Szikszay.

V plzeňské brance dostává tentokrát šanci Marián Tvrdoň. Tradiční jednička Jindřich Staněk má zápasové volno, není ani na lavičce.

Západočeská aréna se už slušně zaplňuje. Po zápase budou následovat mistrovské oslavy na náměstí Republiky, které je od stadionu vzdálené jen několik stovek metrů.

Mužstva nastupují na hrací plochu, poslední utkání plzeňské mistrovské sezony za pár okamžiků odstartuje. Viktoria oblékla modré dresy, hosté v bílém.

Ještě před výkopem si Jindřich Staněk přebírá cenu pro nejlepšího gólmana soutěže. Po něm si přichází pro trofej nejlepší útočník Jean-David Beauguel.

1

Začal první poločas utkání Plzeň - Ostrava

2

Při napadání si Sýkora počínal až příliš aktivně, k zemi seslal Boulu a sudí Starý píská faul.

4

Do vápna centroval Mosquera. Našel Beauguela, jenže pro francouzského forvarda byl přízemní pas až příliš prudký.

4

Další centr z levé strany, opět v akci Beauguel. Ani tentokrát se však domácí kanonýr k pořádnému zakončení neprodral.

6

Kupředu se podíval také Baník. Centroval Fleišman, pro Klímu byla však jeho nabídka až příliš vysoká.

8

Plzeň se snaží hru trochu uklidnit. Drží míč na vlastní polovině a dlouze kombinuje.

9

Původně chtěl Havel nechat míč odskákat do autu, jenže nakonec musel hrát. A balon nechtěně odevzdal soupeři.

11

Hosté se do šancí zatím nedostávají, nicméně jsou aktivní a nebojí se hrát. Pokud se bude takto odvážně pokračovat, mohlo by utkání nabídnout pořádnou gólovou nadílku.

13

Kuzmanovič udělal u pravé postranní čáry kličku na střed, čímž zmátl Buchu. Domácí středopolař fauloval, následovat bude standardní situace.

15

Almási se pustil do kličkované. Namířil si to ve středovém kruhu však mezi dvojici Plzeňanů, o balon celkem rychle přišel.

16

Gólman Tvrdoň ještě stihl zachytit míč ve hře. Almási se hlásí o roh, nic platné mu to ale nebude.

17

Beauguelův nákop směrem dopředu byl pro všechny hráče v modrém až příliš rychlý, míč si pohodlně sebral brankář Budinský.

18

První střela na branku v zápase. Sýkora si míč v pokutovém území hodil na pravačku a po zemi vypálil. Budinský balon pohotově lapil.

19

Další zakončení domácích hned vzápětí. K hlavičce se protlačil Beauguel, branku ale celkem výrazně minul.

21

Znovu pálil Sýkora, nyní však o poznání hůře než před chvílí. Balon skončil vysoko nad horní tyčí.

22

Špatná rozehrávka od Kalvacha. Míč končí v zámezí, Řezník neměl šanci zachytit jej na hrací ploše.

23

Rychlý plzeňský protiútok. Centr z vápna odvrátil jeden z hostujících stoperů, následovat bude aut domácích.

25

Západočeši se nikam netlačí. Opět se snaží o pozvolnou rozehrávku, hledají skulinky v soupeřově defenzivě.

26

Kotel skanduje Jude Slavie, zbytek stadionu píská...

26

Ve vápně se skácel Řezník. Penalta pro Plzeň z toho nebude, hlavní arbitr nechává pokračovat ve hře.

29

Baník dlouho běhal bez míče, faulem se pak provinil Jaroň. Na přímou střelu to však pro domácí zřejmě nebude, nejspíš do pokutového území přiletí centr.

31

V posledních minutách aktivita Ostravanů výrazně opadla. Plzeň se zase snaží o nejrůznější parádičky, což se jí zatím nevyplácí.

32

Maradona by měl radost. Mosquera měl k míči daleko, a tak do něj plácl rukou. Případný gól by neplatil.

34

Přizvednutý centr se snažil usměrnit na branku Beauguel. Neuspěl, míč skončil nad břevnem. Budinský zasahovat nemusel.

35

Almási se k zakončení neprodral, přesto pro Ostravu vybojoval kop od rohového praporku.

37

Hosté zahrávali přímý kop. Balon letěl ke Kuzmanovičovi, ten se ale nesrovnal a hlavou nezvládl zakončit.

39

Sýkora si předkopl míč a po kontaktu s Budinským padl k zemi. Penalta z toho zřejmě nebude, sudí signalizuje rohový kop.

40

Tak pozor, hlavní arbitr odbíhá zkontrolovat video!

41

Sudí Starý mění rozhodnutí! Pokutový kop pro domácí.

42

Jean-David Beauguel (Plzeň) proměnil pokutový kop. Plzeň - Ostrava 1:0
Kanonýr se loučí brankou! Vzpomínáte na Beauguelovu penaltu na Slavii? Tohle byla kopie. Budinský směr vystihl, ale neměl nárok.

44

Almási se zády opřel do Santose, který si musel v okolí půlící čáry pomoci nedovoleným zákrokem.

45

Hlavní rozhodčí nastaví v úvodním poločase jednu minutu.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Plzeň - Ostrava

48

Z hranice vápna vyslal bombu Boula, trefil ale jen v cestě stojícího stopera Hejdu.

49

Další zakončení, jeho autorem tentokrát Fleišman. Hostujícímu bekovi rána hodně nesedla, míč vystoupal několik metrů nad horní tyč.

50

A ani po rohovém kopu Tvrdoň zasahovat nemusel, balon znovu skončil nad brankou.

52

Kalvach si úplně nerozuměl s Havlem, nepřehledná situace ale pro Plzeň skončila relativně dobře. Bude rozehrávat roh.

54

Jako by si teď chvíli dělali domácí z Ostravanů vyloženě legraci. Nejprve hostující obranu obelstil Kopic patičkou, poté Řezník nasadil Fleišmanovi jesličky.

56

Tempo zápasu není po přestávce bůhvíjaké. Chvílemi se zdá, že Plzeňané se už vidí na oslavách, které přijdou na řadu po závěrečném hvizdu.

59

Jeden z hostů zůstává ležet na zemi. Sudí Starý přerušuje hru a běží fotbalistu zkontrolovat.

59

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Jan Kopic, nahradil ho Libor Holík

59

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Radim Řezník, nahradil ho Tomáš Chorý

61

Kombinační akce domácích končí nepřesnou přihrávkou Havla. Plzeň se ovšem na útočné polovině k míči opět dostává.

62

Čerstvý Chorý se dostal do velké šance! Na hraně malého vápna ovšem podklouzl, a tak bylo jeho zakončení nepřesné.

62

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Lukáš Budínský, nahradil ho Šimon Falta

64

Akci Sýkory už chyběl jen gól. Plzeňský záložník obešel dva protihráče, navedl si míč na střed a zpoza vápna vypálil. Jenže branku minul.

66

Domácí drží míč a přihrávají si na vlastní polovině, Baník už ani příliš nepresuje, spíš vyčkává.

68

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Nemanja Kuzmanovič, nahradil ho Matěj Šín

68

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Jiří Klíma, nahradil ho Daniel Smékal

70

Ke střele se odhodlal Jaroň, jeho pokus byl ale zblokovaný. Pak si volný míč sebral gólman Tvrdoň.

72

Střet Tvrdoně s Boulou viděl sudí Starý jako souboj v rámci pravidel, Baník se tak zatím penalty nedočká.

73

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Jhon Mosquera, nahradil ho Pavel Šulc

73

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Jean-David Beauguel, nahradil ho Luděk Pernica
Beauguel si při odchodu sundal dres, za což vyfasoval žlutou kartu. S úsměvem mávl rukou...

76

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Ladislav Almási, nahradil ho Sebastian Boháč

76

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel David Buchta, nahradil ho Marek Jaroň

78

Po Šulcově pasu vracel míč před branku Sýkora, jenže našel pouze rukavice připraveného gólmana Budinského.

80

Počet diváků 11 293 (97 % z kapacity 11 700)

81

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Jan Sýkora, nahradil ho Aleš Čermák

82
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Martin Chlumecký (Ostrava)

83

Do dobré pozice se tlačil Šulc, míč si však zpracoval mizerně a zakončit nedokázal.

85

Plzeň čeká vhazování na útočné polovině téměř od rohového praporku. Fanoušci už jsou na nohou a tleskají novým mistrům.