Góly: 29. S. Plavšič, 75. I. Traoré, 84. O. Lingr

Žluté karty:
82. I. Traoré, 85. O. Lingr

Střely na branku: 7:2; Střely mimo: 2:1; Rohové kopy: 6:4
Počet diváků: 13 119 (68 % z kapacity 19 370)

Slavia už si v závěru sezony nemůže dovolit zakopnout: titulový dostih po porážce s Hradcem Králové a domácí ztrátě s Plzní nemá ve svých rukou.

Na první příčku ztrácí z druhého místa da body a i tři výhry z posledních tří zápasů ji mohou stačit pouze na stříbro. Bez trofeje byli přitom červenobílí naposledy v sezoně 2015/16.

1

Začal první poločas utkání Slavia - Slovácko

1

Patnáct vteřin trvalo Jurečkovi, než se poprvé předvedl před brankou Slavie. Cicilia mu míč přiklepl kousek za velkým vápnem a Jurečka pálil bez přípravy vedle.

Oscar
46. min Ševčík o hráči
20 Sor
Sor
46. min Lingr o hráči
25 Hromada
Hromada
78. min Kačaraba o hráči
Plavšič
3 Holeš
Holeš
Jurásek
46. min Traoré o hráči
11 Tecl
Tecl
67. min Fila o hráči

Tomič
70. min Kalabiška o hráči
20 Havlík
Havlík
Sadílek
8 Ljovin
Ljovin
70. min Vecheta o hráči
7 Holzer
Holzer
88. min Juroška o hráči
Jurečka
88. min Divíšek o hráči
22 Cicilia
Cicilia
81. min Kohút o hráči

Rozhodčí: Zelinka - Kubr, Kříž
Počet diváků: 13 119

1

Slavia začíná od Mandouse.

2

První akce se sešívaným nepovedla, míč skončil u brankáře hostí Nguyena.

2

Sor si dělal prostor v souboji rukama tak vehementně, že trefil do obličeje Kadlece. Odpískán útočný faul.

4

Pokus Slavie o kombinační přechod středu hřiště zachytil Ljovin.

5

Jurečka se pokusil s míčem u nohy projít do vápna domácích, Sor ho zadržel a spolu upadli na zem.

6

Holeš se vysunul až mezi stopery Slovácka, kde dobře napadal Tomiče.

8

Tecl to vzal po levém křídle a před branou hledal Schranze. Dobře zasáhl Hofmann.

8

Slavia si nepřihrála v pokutovém území Slovácka, hosté jdou do brejku.

9

Výtečným návratem do obrany tento brejk zhatil Oscar.

9

Slavia dupala dopředu, ovšem Sorovi se do cesty postavil Kadlec a měl k balonu blíž. Sor ho fauloval.

10

Zápas začíná mít velice slušné tempo, také atmosféra je více než pěkná.

11

Holzer vzduchem hledal před brankou domácích Jurečku, obránci Slavie si ve vzdušném souboji poradili.

12

Kadlec chtěl míč dopředu posunout jesličkami Sorovi. Domácí borec se ošálit nenechal.

12

Daníček si nepočínal moc jistě při hlavičkování před brankou Slovácka.

13

Jurečka si nabíhal do mezery mezi domácími obránci, zradilo ho zpracování míče.

14

Holeš ztratil balon na útočné polovině, vybíhajícího Holzera dokázal duchapřítomně vykolejit.

15

Plavšič se dral mezi Kadlece a Ljovina, mezeru mezi nimi nenašel.

16

Při druhém pokusu Sor obíhal Kadlece dokonce prostorem za postranní čarou, obránce Slovácka před ním zahrál na roh.

16

Juráskův centr skončil na Schranzově hlavě a od ní šel vedle branky Slovácka.

17

Ousou si poradil s dotěrným Jurečkou.

17

Ljovin nasadil ke střele z velké dálky, rána zpomalila už cestou k Mandousovi. Brankář Slavie ji bez potíží kryl.

18

Plavšič v tísni ztratil, Slovácko však šlo do útoku ve velkém tempu a bylo to na úkor přesnosti.

19

Hromada v útoku předal Sorovi a uháněl před branku. Sor místo, kde si o míč říkali hráči Slavie, vysoko překopl.

22

Nic zásadního se nám teď na trávníku neděje, až na to, že se Plavšič objevil v ofsajdu.

24

Hraje se vyrovnaný zápas, Slovácko se drží dobře. Nenechalo se dostat pod tlak.

24

Hosté to zkouší přes Ciciliu, ten má prodlužovat míče na Juráska.

25

Slovácko si trpělivě vybudovalo útočnou akci, korunovanou centrem z pravého křídla na Ciciliu. Jeho hlavička šla vysoko nad.

26

Jurečka pozastavil brejk a počkal na nabíhajícího Holzera. Ten nedokázal obejít svého strážce a upadl.

27

Slavia to zkoušela středem obrany Slovácka, kde bylo však přelidněno.

29

Plavšičův úmysl moc nepochopil Schranz, akce zastavena.

29

Srdjan Plavšič (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Slovácko 1:0
No ale tohle byla paráda v Plavšičově podání! Nguyen vyběhl daleko do pole na dlouhý centr domácích, odvrátil ho jen k Plavšičovi a ten ho nádherně přeloboval. Nguyen se jen díval, dobíhat se pokoušel Hofmann ale ani on s tímto kopem nic nezmohl.

31

Havlík si počínal nepřesně při pokusu o postupný útok Slovácka.

33

Sorův centr ve vzduchu zaplaval a narazil do břevna branky Slovácka!

36

Sebevědomý výkon Slovácka je po Plavšičově gólu minulostí, hosté nedokáží přejít střed hřiště.

37

Z levého křídla letěl pas před Nguyena. Brankář Slovácka ho chytil do rukavic.

40

Domácí v tempu kombinují na útočné polovině.

40

Oscarův centr trefil ve výskoku ze vzduchu nohou Holeš, akrobatickou střelu poslal kamsi k rohovému praporku.

41

Tecl nevybíravě fauloval Kadlece.

42

Daníček si v obraně poradil s Teclem, přihrávka dopředu mu nevyšla.

44

Sor utekl po pravém křídle, přihrávka šla moc blízko k brance a Nguyen ji zachytil.

44

Holzer se na opačné straně hřiště neproháčkoval do pokutového území.

45

Plavšič končí první poločas v bolestech, drží se za pravé koleno.

46

Slavia po mohutném prostřídání začíná na míči.

47

Cicilia pohotově vypíchl ztracený míč v útoku, Ljovin mu ovšem rychle vracel přihrávku a to bylo už moc.

47

Ousou na břiše nebo lehce pod ním zpracoval ostrý centr ze strany. Vezme teď chvilku než se oklepe a zase se rozběhne.

49

Na Ševčíkovu pobídku z levého křídla dobíhali před branku Slovácka dva hráči Slavie, ale taky obrana hostí.

51

Slavia trpělivě drží míč, aby nedávala hostům šanci se nadechnout.

51

Schranzovu střelu levačkou vyráží Nguyen na roh.

52

Plavšičův centr si našel Traoré, hlavou zakončil vedle.

56

Dvě obrovské tutovky vychytal domácí brankář Mandous! Zblízka ho neprostřelili jak Jurečka, tak z dorážky Cicilia.

56

Šance na vyrovnání přišly během zdravotní indispozice domácího Ševčíka. Domácí hráli v oslabení.

57

Domácí vyběhli do brejku, Plavšič hledal před brankou Tecla a ten zakončil na dlouhou nohu přímo do Nguyena. Ovšem bylo to z ofsajdu.

58

Nyní leží na zemi Kúdela, drží se za hlavu. Srazil se s Jurečkou.

61

Ševčíkův pokus o kličkovanou u rohového praporku končí ztrátou balonu a autem pro hosty.

63

Holeš vyhrál osobní souboj s Daníčkem, ten mu dokázal v urputném souboji aspoň ukopnout míč do zámezí.

64

Schranz od rohového praporku našel nádherným pasem Traorého, ten z malého vápna hlavičkoval do protipohybu brankáře a Nguyen dokázal famózně jeho zakončení vyrazit!

65

Domácí se ubránili při obléhání své branky, vyvolané dlouhým autem z rukou Sadílka.

67

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Stanislav Tecl, nahradil ho Daniel Fila

68

Fila se hned stahuje do obrany, hosté budou zahrávat roh.

68

Na bližší tyči se dral k hlavičce Cicilia, jeden z domácích borců zahrál na další roh.

68

Z něho už takové nebezpečí nebylo a naopak Slavia jde do kontru.

69

Traoré brejk zpomalil, hosté se dokázali vrátit.

70

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Michal Tomič, nahradil ho Jan Kalabiška

70

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Vladislav Ljovin, nahradil ho Filip Vecheta

71

Vecheta se vrhnul na hřiště jako divoká voda, po jeho napadání jde Slovácko na další roh.

72

Cicilia prodloužil balon na zadní tyč, kde dobíhali Jurečka a Kadlec, chyběl jim krok.

73

Slovácko riskuje, centruje ze stran, ve velkém počtu hráčů se tlačí do vápna.

75

Ševčík s Filou zahrozili Slovácka, úmysl jim překazil Hofmann.

75

Ibrahim Traoré (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Slovácko 2:0
Hofmann ale zažehnal nebezpečí jen na pár vteřin. Na Ševčíkův centr z rohu si naskočil Traoré a nezadržitelně hlavičkuje do sítě.

77

A další roh Slavie. Napřed však střídání.

78

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Jakub Hromada, nahradil ho Taras Kačaraba

79

Ousou hraje výtečně, jeho obranný zákrok navíc nyní založil brejk Slavie.

80

Traoré šel po dlouhém sprintu z levé strany na Nguyena, mířil na zadní tyč, brankář Slovácka jeho ránu vykopl.

80

Z druhé strany letěla přihrávka na Lingra, s ním se stáhl Hofmann a nenechal ho dorážet.

81

Střídání Slovácko: ze hřiště odešel Rigino Cicilia, nahradil ho Michal Kohút

82
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ibrahim Traoré (Slavia)
Zbytečná karta, Traoré při napadání Hofmannovy rozehrávky dupnul soupeři na nohu.

84

Ondřej Lingr (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Slovácko 3:0
Lingr hlavičkuje mimo Nguyenův dosah a má z toho takovou radost, že slaví se svlečeným dresem. Parádně mu přihrál Plavšič.

85
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Ondřej Lingr (Slavia)

87

Slavia má chuť a dál šlape naplno.

88

Slavia hrála v deseti, na zemi zůstal před vápnem hostí Traoré. Slovácko ještě dokončilo svoji akci, ale po jejím ukončení už jeden z hostů zakopává míč a umožní ošetření.

90

Domácí si užívají zaslouženého potlesku z tribun. S míčem hrají na své polovině.

90

Po pár odrazech balonu před brankou Slovácka se ještě snažil navýšit vedení domácích Traoré, dal vedle.