Góly: 34. L. Hejda, 44. J. Kopic, 49. M. Havel, 90. T. Chorý

Červené karty:
20. F. Čihák

Střely na branku: 11:0; Střely mimo: 10:1; Rohové kopy: 8:0
Počet diváků: 6 184 (53 % z kapacity 11 700)

Příjemný sobotní podvečer z Plzně! Domácí Viktorii čeká utkání 23. kola Fortuna ligy, na svém hřišti hostí fotbalisty Pardubic. Utkání, které startuje v 18 hodin, vám přineseme v podrobné online reportáži. Vítejte u ní.

Plzeň v lize devětkrát za sebou neprohrála (z toho šest vítězství) a nebodovala v jediném z posledních šestnácti kol. Doma v lize vyhrála 14 z 15 dosavadních duelů.

Pardubice nebodovaly v jediném z posledních pěti kol a v obou jarních kolech remizovaly 0:0. K dobru mají odložený zápas v Liberci.

Vzhledem k událostem na Ukrajině, kam vstoupila vojska, nastoupí Plzeňané se speciálně potisknutými dresy s nápisem No War, Please.

FC Viktoria PlzeňPlzeň(4-2-3-1)

36 Staněk
Staněk
60. min Tvrdoň o hráči
Kopic
58. min Trusa o hráči
20 Bucha
Bucha
58. min Čermák o hráči
Sýkora
77. min Šulc o hráči
23 Kalvach
Kalvach
Mosquera
Beauguel
77. min Chorý o hráči

FK PardubicePardubice(4-1-4-1)

Letáček
26 Kostka
Kostka
72. min Čelůstka o hráči
Čihák
6 Toml
20 Cadu
28 Lupač
Lupač
69. min Huf o hráči
7 Vacek
Vacek
83. min Patrák o hráči
Tischler
24 Solil
Solil
17 Rezek
Rezek
46. min Akosah-Bempah o hráči
Černý
46. min Rajan o hráči

Rozhodčí: Krejsa - Nádvorník, Arnošt
Počet diváků: 6 184

Náhradníci

Viktoria nasazuje do základní sestavy jednu ze svých nedávných posil, krajní bek Libor Holík naskočí od úvodu. Na lavičce jsou pak připravení i Eduardo Santos a Matej Trusa, do nominace se nevtěsnal Roman Potočný.

Hlavním rozhodčím duelu je Josef Krejsa, asistovat mu budou Ivo Nádvorník a Zdeněk Arnošt. U videa bude na správnost verdiktů dohlížet Pavel Julínek.

Mužstva už nastupují na hrací plochu, na sobě mají trička na podporu Ukrajiny ve válce s Ruskem.

Ruskému diktátoru Putinovi by se zřejmě příliš nezamlouvalo, co teď na jeho účet skanduje plzeňský kotel... Ale není divu.

1

Začal první poločas utkání Plzeň - Pardubice

2

Viktoria drží míč, kombinuje, Pardubice zahajují zápas v hluboko staženém bloku.

3

Havel se snažil vrátit balon hlavou před branku, jenže v momentě předchozí přihrávky se nacházel v ofsajdovém postavení.

3

Po levém křídle se prohnal Mosquera. Jeho centr do vápna neprošel, Plzeň ale bude rozehrávat rohový kop.

5

Plzeň by mohla kopat penaltu! Sudí Krejsa odchází zkontrolovat záznam, některý ze soubojů ve vápně se zřejmě zdál jeho kolegovi u videa jako nedovolený.

6

Je to skutečně tak, Viktorii čeká pokutový kop! Čihák fauloval Beauguela.

6
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Filip Čihák (Pardubice)

7

Exekuce penalty se ujal Bucha, zahrál ji ale hrůzostrašně! Střílel po zemi k levé tyči, branku však poměrně výrazně minul.

9

Cadu si to namířil na útočné polovině mezi dvojici protihráčů, míč však rychle opět ztratil.

11

Vyčítavě se teď Černý dívá po Čihákovi, přihrávka hostujícího beka totiž byla výrazně nepřesná. Míč končí za bránou.

12

Po ošetření vlétl Beauguel zpátky na hřiště a pořádně překvapil Tischlera, kterého bleskově obral o balon.

14

Mosquera už málem přišel o míč, Kostka ho ale v poslední chvíli fauloval. Kolumbijský záložník u toho teatrálně zakřičel.

16

A další nedovolený zákrok, tentokrát na Holíka. Viktorii čeká další standardní situace, ovšem od postranní čáry.

17

Po centru se k zakončení dostal Beauguel, obvázanou hlavou ale nedokázal balon nasměrovat tak, jak by si představoval. Gólman Letáček zasahovat nemusel.

19

Pardubicím se směrem dopředu zatím příliš nedaří, navíc se neodvažují útočit ve vyšším počtu hráčů.

20
Červená karta

Červenou kartu dostal Filip Čihák (Pardubice)
Tak tohle je pro Pardubice pořádný problém! Čihák fauloval ve středu pole a obdržel žlutou kartu, pro něj bohužel už podruhé. Následovat tak musela červená, která značí vyloučení.

22

A další ostrý zákrok. Černý znovu rozhazuje rukama, jenže do souboje s Holík šel skutečně nebezpečně. Faul, tentokrát ale bez karty.

24

Viktoria obléhá pardubické hráče, posouvá míč kolem pokutového území ze strany na stranu. Takový obrázek zřejmě bude dnes k vidění poměrně často.

26

Po rohovém kopu zakončoval zpoza vápna Sýkora, střela mu však nesedla ideálně, navíc trefil prvního obránce stojícího v cestě.

27

V krátkém časovém rozmezí hlavičkoval podruhé Mosquera, ani jednou ovšem Letáčka nevystrašil.

28

Tohle bude pro Pardubice hodně dlouhý zápas... Na ofenzivu rezignovaly, jen odkopávají balony do bezpečí. A to ještě není odehraná ani půlhodina.

30

Teď byla Viktoria blízko! Holík přešel přes dva hráče, vnikl do vápna a poslal zpětnou přihrávku před branku. Mosquera elegantně pustil míč na Sýkoru, ten ale ve velké šanci těsně minul.

33

Viktoria posílá do vápna jeden centr za druhým, Východočeši zatím odolávají. Jak dlouho však vydrží?

34

Lukáš Hejda (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Pardubice 1:0
Moc dlouho to tedy nebylo! Na centr z rohového kopu si u vzdálenější tyče počíhal kapitán Hejda a hlavou usměrnil míč do sítě.

36

Plzeňané pádili do přečíslení, přihrávka na Sýkoru byla ale nepřesná. Brejk tak skončil pro domácí nezdarem.

38

Hosté ví, že se musejí pouštět i do útočení, pokud chtějí ze zápasu něco získat. Zatím jim to však příliš nejde.

40

Bucha se pokusil rychle vhodit míč do hry, hlavní arbitr jej ale zastavil a posunul o nějakých pět metrů zpět.

42

O míč se hlásil Sýkora, Hejda si jej však nevšiml. Následná přihrávka domácího stopera směřovaná Havlovi byla nepřesná, balon skončil v zámezí.

43

Z hranice pokutového území pálil Bucha, Letáček jeho pokus mířící ke vzdálenější tyči vytěsnil.

44

Jan Kopic (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Pardubice 2:0
Ještě před pauzou skóruje Viktoria podruhé! Výstavní ostrý centr poslal z levé strany Sýkora, Kopic v pádu trefil hlavou přesně a nedal Letáčkovi šanci.

45

Sudí Krejsa přidá k řádné hrací době v prvním poločase tři minuty.

45

Málem přidala Viktoria ještě jeden zásah! Holíkův centrovaný míč si našel Havel, hlavou jej ale nasměroval jen do břevna.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Plzeň - Pardubice

46

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Jakub Rezek, nahradil ho Nana Akosah-Bempah

46

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Pavel Černý, nahradil ho Amír Rajan

48

Kalvach se snažil přihrávkou z první zrychlit hru. Trefil jen obránce, od něj se však míč odrazil zpátky k plzeňským fotbalistům.

49

Milan Havel (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Pardubice 3:0
Tak to byla paráda! Havel to zkusil individuálně, prokličkoval pardubickou obranou a placírkou uklidil míč po zemi ke vzdálenější tyči. Srdíčko Thierryho Henryho muselo zaplesat.

50

Nepříjemně se teď Akosah-Bempah srazil s gólmanem Staňkem. Oba zůstávají ležet na trávníků, spěchají k nim zdravotníci.

52

Oba hráči už jsou opět na nohou, ač zjevně otřesení.

54

Pohledná plzeňská kombinace střelou neskončila, pardubické defenzivě se podařilo odkopnout míč daleko od vlastní branky.

57

Hosté to zkoušejí nákopy směrem dopředu, plzeňští obránce je ale zatím sbírají celkem bez problémů.

58

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Pavel Bucha, nahradil ho Aleš Čermák

58

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Jan Kopic, nahradil ho Matej Trusa

60

Hra je teď přerušená, gólman Staněk si vyžádal další ošetření. Zřejmě bude nezbytné střídání.

60

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Jindřich Staněk, nahradil ho Marián Tvrdoň

62

Plzeňané se teď s míčem ve vápně spíš motali, překáželi si, a tak mohl být gólman Letáček klidný.

64

Zápas už vypadá jako rozhodnutý, a tak se domácí kotel opět věnuje popěvky Vladimiru Putinovi...

66

Z velké dálky natáhl ke střele Holík, Letáček si připsal poměrně jednoduchý zákrok do statistik.

66
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Dominik Kostka (Pardubice)

68

Viktorii ofenzivní apetit nechybí. Nadále svírá Pardubice poblíž pokutového území a snaží se přidávat další branky. Podobně pohodový zápas ostatně Plzeň nezažila dlouho.

69

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Adam Lupač, nahradil ho David Huf

70

To by byla nádhera! Beauguel vystřihl parádní nůžky, míč ovšem zastavilo břevno!

72

Pořádně ostře poslal Cadu k zemi Holíka, plzeňskému obránci se za svůj zákrok také okamžitě omlouvá.

72

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Dominik Kostka, nahradil ho Tomáš Čelůstka

74

Počet diváků 6 184 (53 % z kapacity 11 700)

76

Odražený míč, který Letáčkovi vypadl, napral z první Sýkora. Branku ale celkem výrazně přestřelil.

77

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Jean-David Beauguel, nahradil ho Tomáš Chorý

77

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Jan Sýkora, nahradil ho Pavel Šulc

78

Ve velice dobré palebné pozici se ocitl debutující Trusa, ovšem balon promáchl.

80

Tento pas neměl Holík šanci dostihnout. Míč končí mimo hrací plochu, Letáček bude odkopávat od branky.

81

Čerstvý Chorý si obhodil gólmana, vytlačil se ale z ideálního střeleckého úhlu a trefil jen tyč!

83

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Kamil Vacek, nahradil ho Vojtěch Patrák

85

I kdyby Mosquera svou velkou šanci proměnil, branka by neplatila. Zakončení totiž předcházelo ofsajdové postavení.

87

Trusa by při svém debutu rád skóroval, jenže takhle to nepůjdu. Technický pokus zpoza pokutového území vystoupal vysoko nad břevno.

89

Zápas už se dohrává. Pardubice se sice stále snaží o jakýsi presink, jenže na srovnání už nemají dostatek sil ani času.

90

Sudí Krejsa nastaví ve druhém poločase tři minuty.

90

Tomáš Chorý (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Pardubice 4:0
Silou vůle dotlačil míč Chorý zblízka do branky! Na gól to původně ani nevypadalo, hráči neslavili, pomezní arbitr ovšem signalizoval, že balon čáru skutečně přešel.