18. K. Mészáros, 26. M. Faško, 50. J. Matoušek, 59. C. Frýdek, 73. I. Rondič

Střely na branku: 7:4; Střely mimo: 7:1; Rohové kopy: 11:4
Počet diváků: 770 (12 % z kapacity 6 300)

Poslední Liberec po odvolání trenéra Hoftycha poprvé povede Kozel.

Pardubice doma v lize třikrát za sebou neprohrály a nebodovaly tam v jediném z posledních osmi zápasů.

1

Začal první poločas utkání Pardubice - Liberec

1

Rozhodčí píská první faul zápasu, kterého se dopustil liberecký hráč, jenž na středovém kruhu poslal k zemi domácího Berana.

Solil
90. min Huf o hráči
7 Beran
Beran
46. min Jeřábek o hráči
18 Červ
Červ
26 Kostka
Kostka
46. min Matějka o hráči

Matoušek
69. min Nečas o hráči
22 Faško
Faško
77. min Purzitidis o hráči
11 Frýdek
Frýdek
63. min Tupta o hráči
14 Tiéhi
Tiéhi
Mészáros
69. min Fukala o hráči
19 Rondič
Rondič
77. min Júsuf o hráči

Rozhodčí: Zelinka - Caletka, Podaný
Počet diváků: 770

Náhradníci
2

Liberecký Jan Matoušek se pohyboval nedaleko vápna a měl před sebou volný prostor, dostal však přihrávku na paty.

2

Na druhé straně musel poprvé do akce gólman Milan Knobloch, kterého přízemní střelou k levé tyči protáhl Michal Beran.

3

Jiří Sláma neměl nárok na centrovanou nabídku podél levé lajny.

5

Solil ve vápně dobře narazil Caduovi, který ještě přihrávkou na vzálenější tyč hledal Kostku, ten se ale k míči nedsotal.

5

V páté minutě měl gól na kopačce Michal Beran, jeho další střelu ale Knobloch jen tak tak vyškrábl na roh!

6

Knobloch vybochoval standardku Pardubic, ale k odraženému míči se dostal Tischler a mířil do odkryté branky. Jeho střelu však do zámezí tečoval Mojmír Chytil!

9

Matoušek si nabíhal do vápna pro další přihrávku, ale na míč nedosáhl.

11

Po centru do vápna Gebre Selassie hlavičkoval do břevna!

13

Po libereckém autu až do vápna zkoušel střílet Matěj Chaluš, ale jeho pokus byl zablokován.

14

Domácí obránce Toml se snažil ve vápně zažehnat další liberecký centr a měl co dělat, aby nehrál rukou.

16

Rondič sprintoval za volným balonem, ale dobře proti němu vyběhl pardubický gólman Markovič a nebezpečí zažehnal.

17

Cadu napadal libereckou rozehrávku, jeho centr do vápna ale přišel vniveč.

18
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Karol Mészáros (Liberec)

18

Pěknou průnikovou přihrávku dostal Jan Matoušek a běžel sám na gólmana, Markovič ale jeho střelu vyrazil!

21

Pardubice zakombinovaly na hraně pokutového území a střelu si vzal nakonec na starost Michal Beran, jeho rána ovšem letěla hodně vysoko nad.

23

Imad Rondič (Liberec) vstřelil gól. Pardubice - Liberec 0:1
Z nenápadné liberecké kombinace se najednou vyklubala přihrávka za obranu a Imad Rondič v klidu sám před brankou překonal Jakuba Markoviče!

26
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Michal Faško (Liberec)
Michal Faško na polovině hřiště sestřelil Michala Berana a vidí žlutou kartu.

27

Přihrávka u postranní čáry byla na Jiřího Slámu příliš prudká a rozehrávat tak bude Milan Knobloch.

29

Pardubice rozehrávají přes gólmana Markoviče.

29

Solil si chystal střelu na hranici pokutového území, ale balon mu odskočil.

31

Jan Matoušek mohl zhruba od půlky běžet úplně sám na gólmana, ale přihrávka mu prošla mezi nohama a liberecký záložník již nezvládl zareagovat!

33

Liberec má balon na kopačkách a v klidu postupuje směrem do útoku.

33

Markovič nakonec odkopává balon do zámezí.

34

Liberec bude zahrávat další rohový kop.

34

Balon však pouze prolétl pokutovým územím a končí na druhé straně v zámezí.

37

Karol Mészáros (Liberec) vstřelil gól. Pardubice - Liberec 0:2
Liberec se pár minut před poločasem dostává do dvoubrankového vedení! Pardubický stoper Martin Toml při návratu do obrany nezachytil další průnikovou přihrávku a sám na Markoviče se řítil Karol Mészáros, který prostřelil pardubického gólmana.

39

Michal Beran vybídl pasem do vápna Tomáše Solila, ten ale vůbec nezareagoval.

40

Od libereckého kapitána Jana Mikuly přiletěl do vápna Pardubic další centr, který však odvrátil stoper Filip Čihák.

43

Solil s Chytilem měli dobrou příležitost na založení útoku, ale příliš si nerozuměli, čehož využil liberecký obránce a balon jim odkopl.

44

Zprava centroval do libereckého vápna Cadu, ale balon přistál na kopačkách jednoho z obránců.

45
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Cadu (Pardubice)

45

V prvním poločase rozhodčí nastavil jednu minutu.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:2

45

První poločas končí při dvoubrankovém vedení Liberce. Skóre ve 23. minutě otevřel Imad Rondič a ve 37. minutě z brejku na 2:0 zvýšil Karol Mészáros.

Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Jeřábek (Pardubice)

48

Po Caduově centru do vápna Liberce se natahoval Lukáš Matějka, Knobloch ale zvládl zareagovat včas.

49

Čihák vysokým centrem hledal rozběhnutého Matějku, ten se ale k míči nedostal.

50
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jan Matoušek (Liberec)

51

Jeřábek si chtěl rychle vyměnit balon s Caduem, ale je z toho pouze odkop od branky Liberce.

53

Další centr Cadua přistál ve vápně Liberce na hlavě Mojmíra Chytila, ten ale těsně přestřelil branku!

56

Pardubice budou rozehrávat zajímavou standardku nějakých dvacet metrů od branky, po faulu na Matějku se k míči staví Cadu a Jiří Sláma.

57

Nakonec vypálil Cadu, liberecká zeď ale míč odvrátila na roh.

58

Lukáš Matějka (Pardubice) vstřelil gól. Pardubice - Liberec 1:2
A je z toho kontaktní gól! Po nakrátko rozehraném rohu nacentroval Cadu balon přímo na hlavu Lukáše Matějky a ten si tak při prvním startu za Pardubice připisuje premiérovou branku v pardubickém dresu!

59
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Christian Frýdek (Liberec)

61

Matějka se ve vápně Liberce dostal před obránce a byl sám proti Knoblochovi, propálit jej ale nedokázal!

62

Pardubice se drží na balonu a zvýšily aktivitu poblíž pokutového území, pěkná kombinace Jeřábka s Tischlerem ale gólem neskončila.

63

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Christian Frýdek, nahradil ho Lubomír Tupta

65

Po centru zleva měl vyrovnání na noze Lukáš Červ, ale vysoko přestřelil. Pardubice jsou v aktuální fázi zápasu jednoznačně lepším týmem.

67

Liberec málem využil pardubického zaváhání v obraně, ale Martin Toml na poslední chvíli zastavil průnikovou přihrávku soupeře a může pokračovat nápor domácích.

68

Další roh Pardubic do bezpečí vyboxoval Knobloch.

71

Caduovi utekl Michal Fukala, který chtěl ještě ve vápně hledat lépe postaveného spoluhráče, ale skluzem vše zažehnal vracející se Martin Toml.

73
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Imad Rondič (Liberec)

73

Lukáš Matějka (Pardubice) vstřelil gól. Pardubice - Liberec 2:2
Tak to je debut jako hrom! Lukáš Matějka svým druhým gólem v prvním zápase za Pardubice vyrovnává na 2:2 poté, co ve vápně dobře zpracoval balon Cadu a připsal si druhou asistenci.

76

Pardubice jsou při chuti a dál se tlačí do útoku.

77

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Imad Rondič, nahradil ho Abdalláh Hilál Júsuf

77

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Michal Faško, nahradil ho Marios Purzitidis

82

Rozběhla se poslední desetiminutovka dnešního utkání, Pardubice dotáhly dvougólovou ztrátu a závěr je tak stále otevený.

85

Jiří Sláma měl k dispozici dobrou standardku z pravé strany, ale jeho přetažený centr letěl do zámezí.

85

Jeřábek chytře hledal Cadua, ale přihrávka v poslední chvíli neprošla.

86
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jiří Sláma (Pardubice)

87

Přímák z pětadvaceti metrů rozehrával na druhé straně také liberecký Lubomír Tupta, Markovič ale balon vytěsnil nad branku.

89

Na hranici vápna se ke střele dostal Hilal, ale jeho ránu zblokoval obránce.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Emil Tischler (Pardubice)

90

Hrací dobra druhé půle bude nastavena o tři minuty.

90

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Tomáš Solil, nahradil ho David Huf

90

Pardubice budou zahrávat ještě jeden roh.

90

A další roh.

90

A do třetice.

90

Ani třetí pokus domácím nevyšel, zápas bude končit.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:2

90

Obrat se tak Východočechům dokonat nepodařilo, ale zklamaní dnes z Ďolíčku neodjedou. Po prvním poločase s Libercem prohrávaly už 0:2, ale dva zásahy Lukáše Matějky v další části zařídily konečný výsledek 2:2. Pěkný zbytek víkendu vám z Prahy přeje Marek Votke.