Žluté karty:
64. P. Hronek

Střely na branku: 11:2; Střely mimo: 5:6; Rohové kopy: 7:1
Počet diváků: 4 028 (64 % z kapacity 6 300)

Domácí Bohemians musí zvítězit a doufat, že Jablonec nebo Pardubice prohrají, aby se vyhnuli baráži. Karviná sestupuje přímo a v příštím ročníku ji nahradí Brno.

Na hrací ploše pražského Ďolíčku už několik minut probíhá rozcvička před posledním utkáním ligové nadstavby o udržení mezi Bohemians a Karvinou. Hosté už mají jistý sestup, domácí jsou na pokraji pádu do baráže.

Zelenobílí nemají situaci ve svých rukou a kromě vlastního vítězství musí ještě doufat v porážky Pardubic a Jablonce, které hrají v Teplicích, respektive ve Zlíně.

Fotbalisté obou týmů jsou zpátky na hřišti. Tentokrát už v dresech a připravení k začátku utkání.

Květ
68. min Bartek o hráči
31 Petrák
Petrák
56. min Jindřišek o hráči
7 Hronek
Hronek
67. min Beran o hráči
Kovařík
Chramosta
77. min Vaníček o hráči
Puškáč
56. min Koubek o hráči

MFK KarvináKarviná(3-4-3)

1 Neuman
Neuman
22 Dramé
Dramé
76. min Qose o hráči
3 Buchta
Buchta
23 Kobouri
Kobouri
44. min Mikuš o hráči
Sinjavskij
76. min Vlachovský o hráči
Zorvan
80. min Svoboda o hráči
98 Chvěja
Chvěja
77. min Zych o hráči
Bartošák

Rozhodčí: Zelinka - Mokrusch, Vyhnanovský
Počet diváků: 4 028

Ještě před výkopem se však v Ďolíčku tleská herci Josefu Dvořákovi, fanouškovi Bohemians, který oslavil osmdesáté narozeniny.

A ještě jedna gratulace, tentokrát domácímu fotbalistovi Davidu Bartkovi, který dostává dres s číslem 300. To je počet zápasů, které v lize odehrál.

1

Začal první poločas utkání Bohemians - Karviná

1

Úvodní výkop měli domácí.

2

První zakončení: rána Kovaříka, která skončila nad bránou Karviné. Celou akci na pravé straně rozjeli Puškáč s Hronkem, do střelecké pozice pak nahrával Květ.

3

První ofenzivní akce také na druhé straně hřiště, Zorvanova přihrávka z praví strany však adresáta v pokutovém území neměla.

4

Výborné uvolnění domácího Chramosty, který prchl obraně Karviné po pravé straně a zpětnou přihrávkou do pokutového území pak našel Květa. Toho u bližší tyče vychytal Neuman.

5

Květ následně rozehrál i rohový kop, Puškáč hlavičkoval nad.

6

Dlouhý aut Hronka z levé strany dolétl jen do rukavic karvinského brankáře.

7

Na ostrý centr Kovaříka z levé strany naskakovali Chramosta i Hronek, ani jeden však letící míč netrefil.

8

Křapka příliš dlouho váhal s rozehrávkou na vlastní polovině. Nakonec balon odpálil do autu.

10

Pohledná kombinace Zorvana s Šehičem na levé strany pokračovala šancí Karviné, kterou domácí obránci s problémy zmařili. Nadvakrát zablokovali střelu Jursy.

12

Hluchá pasáž. Ani jedno z mužstev není schopné vymyslet kloudnou ofenzivní akci, několik nahrávek a pak ztráta. Další útok zkusí rozjet domácí.

14

Dostál vystihl rozehrávku Karviné a okamžitě hledal dlouhým pasem za obranu rozběhnutého Chramostu. Výborný defenzivní zákrok však předvedl Dramé.

16

Květ našel v pokutovém území Hronka, ten však vysoký balon v krkolomné pozici nezpracoval. Rozehraje Karviná.

18

A právě zmiňovaný Hronek má nyní zdravotní problém: po srážce s urostlým Dramém leží na zemi, na hřišti už jsou i domácí lékaři.

19

Hronek už je sice na nohou, ale silně kulhá. Za postranní lajnou se navíc zase svalil k zemi, to pro jednu z domácích opor nevypadá dobře...

22

David Puškáč (Bohemians) vstřelil gól. Bohemians - Karviná 1:0
Útočník Chramosta se dostal k míči v pokutovém území, kde zpětnou přihrávkou našel Puškáče, který mezi obránci levačkou dostal míč do sítě. Důležitý gól.

23

Fanoušci znervóznili, když hlasatel vzápětí oznámil, že gólovou situaci ještě překozumává videorozhodčí. Sudí Zelinka gestem naznačoval, že něco možná nebylo v pořádku - branka však nakonec platí.

24

Mimochodem, těsně před vedoucí brankou se na hřiště po ošetření vrátil i Hronek, teď zrovna vybojoval rohový kop.

25

Ze standardky však nic nebylo. Stejně tak z následného dlouhého autového vhazování.

27

David Puškáč (Bohemians) vstřelil gól. Bohemians - Karviná 2:0
Tentokrát Puškáč skóruje zblízka hlavou a domácím v klíčovém utkání pořádně zvedá náladu - a sobě zpříjemňuje dnešní devětadvacáté narozeniny. Asistenci si připsal Dostál.

29

Na druhé straně nepřesný střelecký pokus Ndiayeho, Valeš rozehraje od brány.

32

Závar před karvinskou bránou po standarce Květa, kterou přizvedl směrem k brankáři Neumanovi domácí Chramosta. Balon pak poskakoval na malém vápně, ale fotbalisté Bohemians ho přes těla obránců do sítě neprotlačili. Nejblíž byl Petrák.

35

Centr karvinského Zorvana odhlavičkoval z pokutového území Vondra. Hosté jsou dopředu zoufalí.

36

Dostál se octl na levé strany a doběhl až do pokutového území. Klička do středu, pak ztráta balonu. Nicméně domácí u míče zůstávají.

37

Zůstali a málem dali i třetí gól. Puškáč měl v pokutovém území zase dostatek prostoru k hlavičce, tu pak ještě tečoval Květ, ale na bránu svůj pokus nenasměroval.

39

Buchta šel na polovině hřiště nebezpečně do souboje s domácím Květem. Sudí Zelinka píská a situaci řeší domluvou.

41

Vondra udělal chybu na půlce. V roli posledního trefil jen napadajícího Zorvana, před kterým se najednou otevřelo spoustu prostoru. Hostující hráč přenesl hru na Sinjavského, který však při pokusu projít do pokutového území narazil.

42

Hostující Šehič si vzápětí zkusil vymodlit pokutový kop, když ve vápně upadl a zařval po kontaktu s Krchem. Tuze naivní pokus.

44

Karvinský gólman Neuman teď zůstal v bráně jako přikovaný, přitom si měl jít pro zpětnou přihrávku od Ndiayeho. Míč vystihl Chramosta a brankáři chtěl udělat kličku, což nezvládl.

44

Střídání Karviná: ze hřiště odešel Davit Kobouri, nahradil ho Rajmund Mikuš

45

Sudí Zelinka v první půli nastavuje dvě minuty.

45

Snadný zákrok Valeše, z pětadvaceti metrů slabě vystřelil vytáhlý Ndiaye.

45

Další Dostálův centr na Puškáče, který hlavou mířil ke vzdálenější tyč. Balon však skončil pouze na horní síti.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Bohemians - Karviná

46

Domácí sice zápas v Ďolíčku kontrolují a vedou o dva góly, jenže poločasové výsledky z ostatních stadionů jim nenahrávají. Pardubice i Jablonec vedou, to znamená, že by Bohemians za současného stavu zahučeli do baráže. Změní se něco?

47

David Puškáč (Bohemians) vstřelil gól. Bohemians - Karviná 3:0
Narozeninový hattrick je na světě: Puškáč propálil brankáře Neumana i potřetí, tentokrát levačkou ze sedmi metrů. Balon, s kterým skóroval, pak odnesl na střídačku, vezme si ho domů na památku.

51

Hronkova specialita - dlouhý aut. Po dalším takovém se bude před kotlem domácích fanoušků kopat roh.

52

David Puškáč (Bohemians) vstřelil gól. Bohemians - Karviná 4:0
Zase Puškáč - věřili byste tomu? Centr od rohového praporku prodloužil jeden z domácích hráčů ke vzdálenější tyči, kde číhal právě dnešní oslavenec. Jeho nejsnadnější gól.

56

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel David Puškáč, nahradil ho Matěj Koubek
Dlouho se v Ďolíčku při střídání nekonal takový aplaus jako nyní. Divíte se? Puškáč dal čtyři góly a nadšeným fanouškům při odchodu ze hřiště děkuje za ovace.

56

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Ondřej Petrák, nahradil ho Josef Jindřišek

58

Už bez Puškáče na hřišti kombinují na pravé straně Květ s Chramostou. Krásný ťukes zastavil až hostující faul.

59

Nadějně zahraná standardka, Jursa však u vzdálenější tyče odhlavičkoval míč do zámezí.

60

Hosté odvracejí i rohový kop a vypořádali se i s akcí Kovaříka, který se snažil obránce přelstít lobem.

64
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Petr Hronek (Bohemians)
Hronek zezadu fauloval rozběhnutého Mikuše. První žlutá karta v zápase.

65

Květ si u hlavní tribuny vychutnal potlesk za parádní zpracování ze vzduchu a rozehrávku. Akce pak pokračovala na druhé straně hřiště, Dostálův centr však sebral Neuman.

66

Minela Dramého a obrovská šance domácích. Hronek táhl po přihrávce Kovaříka akci tří proti jednomu obránci, udělal kličku, ale místo přihrávky na volného spoluhráče po zemi slabě vystřelil do brankáře.

67

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Petr Hronek, nahradil ho Michal Beran

68

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Roman Květ, nahradil ho David Bartek

70

Počet diváků 4 028 (64 % z kapacity 6 300)

71

Také dvacet minut před koncem posledních nadstavbových duelů o udržení platí, že Bohemians s největší pravděpodobností zamíří do baráže. Soupeřem by měla být Opava.

73

Utkání tady v Ďolíčku se vyloženě dohrává. Fanoušci jsou namlsaní a rádi by viděli víc gólů, a tak se zlobí, když domácí hráči místo střely ještě hledají lépe postavené spoluhráče.

74

Kovaříkův nadějný centr, jenže Chramosta do nebezpečného prostoru nedoběhl. Pak se gestem spoluhráči na dálku omlouval.

75

Teď si chtěl Chramosta předchozí akci vynahradit a přečíslení, které táhl, sám zakončil. Neuman zakročil a vyrazil míč na roh.

76

A zase Chramosta: tentokrát se po přesném centru Bartka položil do voleje, který mu však nesedl. To byla velká šance.

76

Střídání Karviná: ze hřiště odešel Vlasij Sinjavskij, nahradil ho Martin Vlachovský

82

Nevydařená kombinace střídajících: Vaníček sice dobře vrátil míč na pravý kraj Bartkovi, ten už ale nedokázal přesně odcentrovat na Koubka, který se hlásil o balon.

84

Sražený pokus karvinského Qoseho. A možná první zákrok gólmana Valeše během druhého poločasu

86

Šehič vystřelil z třiceti metrů patnáct metrů nad. Nebýt rozkvetlého stromu za bránou Bohemians, trefil projíždějící tramvaj ve Vršovické ulici.

89

Vaníček po přistrčení od Bartka zamotal hlavu obránci, ale neodcentroval. To udělal až Kovařík, nikdo z domácích fotbalistů se však k balonu nedostal.

90

Teď se dokonce Kovařík sám dostal do zakončení. Na hranici pokutového území si vyměnil míč s Bartkem, ale gólmana Neumana trefil do nohy.

90

Sudí Zelinka v závěru nastavuje dvě minuty.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 4:0

90

Bohemians se navzdory jednoznačnému vítězství baráži nevyhnou. O účast v první lize se příští týden ve dvou zápasech utkají s Opavou.

20. dubna 2024 15:00Karviná-Bohemians -:-
11. listopadu 2023 18:00Bohemians-Karviná 1:0
14. května 2022 18:00Bohemians-Karviná 4:0
3. dubna 2022 16:00Karviná-Bohemians 1:1
1. prosince 2021 18:00Bohemians-Karviná 3:0
14. března 2021 14:00Bohemians-Karviná 2:0
8. listopadu 2020 14:00Karviná-Bohemians 2:1
1. března 2020 17:00Bohemians-Karviná 0:0