Góly: 41. L. Provod (pen.), 54. L. Provod, 62. I. Schranz, 84. I. Traoré

22. L. Provod, 81. A. Ousou
57. V. Patrák

Střely na branku: 9:4; Střely mimo: 3:1; Rohové kopy: 8:6
Počet diváků: 10 386 (54 % z kapacity 19 370)

Slavia vyhrála jediné z posledních tří kol a proti Pardubicím bojujícím o záchranu nebere nic než tři body. Obhájce titulu půjde do zápasu posilněn remízou 3:3 s Feyenoordem v úvodním čtvrtfinále Evropské konferenční ligy, díky níž si vytvořil příznivou výchozí pozici do domácí odvety za týden.

„Remíza v Plzni je pro nás málo vzhledem k tomu, že jsme vedli. Víme, že nebude moc zápasů, ve kterých bude Plzeň ztrácet. Musíme do konce základní části udělat devět bodů, zbytek bude na soupeři. Liga je zajímavá, stát se může všechno. My musíme zvládat svoje zápasy,“ uvedl slávistický trenér Jindřich Trpišovský.

Domácí mají oproti zápasu na Feyenoordu v sestavě devět změn, v brance dostává příležitost Mandous, poprvé v základní sestavě Slavie je Fila.

Sešívaní hrají o posun na první místo tabulky, hosté o úprk ze sestupové pozice. Jsou předposlední.

SK Slavia PrahaSlavia(4-2-3-1)

28 Mandous
Mandous
5 Bah
Bah
74. min Kúdela o hráči
4 Ousou
Ousou
Hovorka
Jurásek
26 Schranz
Schranz
74. min Šmiga o hráči
25 Hromada
Hromada
Plavšič
74. min Ševčík o hráči
17 Provod
Provod
32 Lingr
Lingr
74. min Tecl o hráči
14 Fila
Fila
81. min Traoré o hráči

FK PardubicePardubice(4-1-4-1)

Letáček
26 Kostka
Kostka
82. min Halász o hráči
6 Toml
2 Hanč
Hanč
20 Cadu
13 Mareš
Mareš
60. min Rezek o hráči
7 Vacek
Vacek
82. min Lupač o hráči
Jeřábek
24 Solil
Solil
33 Patrák
Patrák
71. min Sychra o hráči
21 Huf
Huf
60. min Matějka o hráči

Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Antoníček
Počet diváků: 10 386

Náhradníci
1

Začal první poločas utkání Slavia - Pardubice

2

Hosté zahustili prostor před vlastním pokutovým územím, Plavšič se tímto prostorem pokusil projít neúspěšně.

3

Pardubice jen odkopávají na polovinu Slavie bez ambice držet míč.

3

Bahův ostrý centr před branku neudržel Letáček v rukou. Obránci ho zastoupili odkopem.

4

Po Provodově centru posílá hlavou míč do bezpečí Kostka.

4

Slavia začíná velkou územní převahou, po čtyřech minutách bude zahrávat první roh.

5

Přihrávka šla před branku po zemi. Hosté po zisku míče opět volí jen odkop podobný hokejovému icingu.

7

Provod se rozhodl překonat pardubický beton rychlostí. Mareše obešel, jeho faulu se už ale nevyhnul.

8

Brankář Mandous si vybíhá vysoko do pole, aby si sáhl na míč aspoň při rozehrávce.

9

Lingr chtěl zakončit svůj vpád do pokutového území přihrávkou, přes dva bránící hráče ji neprotlačil.

9

Druhý jeho pokus během asi 20 vteřin končí odrazem na rohový kop.

10

Bah kope rohové kopy na malé vápno, Pardubičtí jsou staženi v kompletním počtu do vlastní šestnáctky a daří se jim centry odvracet.

11

Po nepovedené přihrávce na Hromadu hosté odkopávají od vlastní branky.

11

Hosté byli s míčem na nohou za půlicí čarou! Cadu tuto linii překročil asi o dva metry, po souboji zahrál do autu.

12

Po kolmici se před Letáčkem objevil Schranz, pokusil se brankáře prostřelit polovysokou ranou, Letáček vyráží. Slavia první tutovku zápasu neproměňuje.

14

V nadějném kontru hostující Mareš. Rychlý návrat slávistů do obrany ho zbrzdil.

16

V pokutovém území Pardubic se od obránce snažil odpoutat Schranz. Částečně se mu to podařilo, přihrávka před branku mu nevyšla.

17

Pardubičtí se začínají osmělovat. Jejich další pokus o rychlý protiútok končí odpískáním útočného faulu.

18

Provod to zkusil z rohu přímo na branku, míč se se zřejmě snášel do branky, na zadní tyči ho vyrazil Letáček.

20

Filovi odskočila přihrávka od nohy, přímo do Letáčkovy náruče ji odrazil Toml.

22
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Provod (Slavia)
Provod v souboji dupl Jeřábkovi na nohu.

23

Pozor, obrovská Vackova šance! Na levé straně dostal tolik volného prostoru, že se dostal až před Mandouse, mířil pod břevno a Mandous konečky prstů zachraňuje Slavii.

24

Bah musel poslat na zem Patráka, což značí, že Pardubice opět hrají kupředu.

28

Drtivý tlak Slavie je minulostí, poslední minuty se hraje vyrovnaný zápas.

29

Což může být pro Pardubice ošidné, protože jestliže začnou s favoritem hrát s otevřeným hledím, může to skončit jejich debaklem.

30

Plavšič měl sice problémy v rozehrávce, ale Solil ho neopatrně fauloval.

30

Provod trefil pardubickou zeď.

30

Solil dostal prudkou ránu do hlavy, rozhodčí Černý raději přerušuje hru a jde se na něho podívat.

31

Fila se nechal donutit k přihrávce dozadu, přes Schranze a Ousoua šel míč až k Mandousovi.

32

Jurásek našel na penaltovém puntíku rozběhnutého Provoda, který polovysokým zakončením míjí pravou Letáčkovu tyč!

33

Bah se místo centru pokusil zakončit, míč mu uletěl na tribunu.

35

Plavšičův útočný pokus končí na zformované obraně Pardubic.

36

Jurásek svůj centr přetáhl až k autové čáře.

36

Vysoký míč míří na Filu. Debutant v základní sestavě sešívaných si s přesilou neprosadil.

38

Obraz hry se vrací k tomu, co jsme viděli v úvodních minutách. Slavia dobývá zformovanou obranu.

40

Penalta pro Slavii! Ousou si narazil se spoluhráčem, vběhl do pokutového území a v jeho vzdálenějším rohu ho skluzem podmetl Hanč.

40

Hosté ani neprotestují, Hanč zasáhl sice zbytečně a nešťastně, ale viditelně.

41

Míč si staví Provod.

41

Lukáš Provod (Slavia) proměnil pokutový kop. Slavia - Pardubice 1:0
Provod poslal Letáčka k jeho levé tyči a placírkou bez problémů zakončuje do jeho protipohybu.

43

Ošetření potřebuje za postranní čarou Hromada. Při obranném zákroku se střetl s Vackem a odkulhal.

44

Hromada už kluše zpět.

45

Jeřábek vybojoval v obraně míč, vykličkoval se z obležení tří domácích a ještě byl schopen nahrát doředu.

45

Huf fauloval Baha.

45

Nastavuje se jedna minuta.

45

Ještě rozehrává Mandous, ale čas už rychle utíká.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

45

V Edenu jsme v prvním poločase zaregistrovali déšť, sníh, jednu obrovskou šanci Pardubic, sedm střel Slavie a jednu z nich z penalty, která znamená vedení favorita v poměru 1:0.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slavia - Pardubice

46

Druhá půle začíná ve stejných sestavách, v jakých oba celky odehrály tu první.

48

Plavšič se nechal s míčem u nohy vytlačit k rohovému praporku, tam ho bránil Kostka, Plavšič vybojoval roh.

50

Fila natáhl krok směrem k pokutovému území Pardubic, Toml ho podrazil.

50

Lingr si nechal přiťuknout balon od Provoda a vypálil nad.

52

Plavšič zaváhal v obraně, v kritickém prostoru před malým vápnem uklouzl a rázem byl Kostka ve velké šanci! Hlavou se pokusil přehodit Mandouse, ten míč vyškrábl nad.

54

Lukáš Provod (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Pardubice 2:0
Krásný ťukes Slavie a je to o dva! Jurásek z levého křídla našel Filu, ten přihrávkou za sebe uvolnil Provoda a jeho ránu zastavuje až síť.

56

Fila pracoval zády k bráně, míč mu odskočil.

57
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Vojtěch Patrák (Pardubice)
Patrák tvrdě dojel Ousoua, hra ještě pár desítek vteřin plynula, ale rozhodčí Černý se k zákroku vrátil.

58

Juráskova přihrávka opět směřovala na Filu, ten předal Lingrovi, šance to ale nebyla tak výrazná jako při gólu a ani střela nebyla tak důrazná. Letáček ji chytá.

59

Hovorka zasáhl do postupného útoku Pardubic, Hufa bez váhání poslal na zem.

60

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Dominik Mareš, nahradil ho Jakub Rezek

60

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel David Huf, nahradil ho Lukáš Matějka

62

Ivan Schranz (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Pardubice 3:0
Jurásek na levém křídle rozjel další gólovou akci. Plavšič si udělal prostor, načechral centr na malé vápno a tam Schranz předskočil Cadua. Proti jeho zakončení už Letáček nemohl nic dělat.

64

Kostka odvážně procházel středem obrany sešívaných, leč soupeřů proti němu bylo moc.

64

Hosté se nenechávají deprimovat, Cadu v dalším souboji se Schranzem (tentokrát před domácí brankou) uspěl a vybojoval roh.

65

Roh však Slavia ubránila, vyrazila do brejku a mohla zvýšit. Plavšič to ve vápně dostal na placírku, levačkou mířil na zadní tyč, Letáček vyrazil.

66

Matějka sympaticky prověřil Mandouse, hosté si zjevně zápas na pěkném stadionu užívají i přes jednoznačné skóre a nechávají v Edenu sympatický dojem.

68

Solilova střela přináší Pardubicím po lehké teči roh.

70

Provod našel Lingra, jeho střelu nepustila na branku obrana.

70

Cadu uhrál souboj s Bahem, hosté mohou jít dopředu.

71

Kostkova táhlá střela zpoza pokutového území zaplavala, Mandous ji musel do poslední chvíle sledovat a pak vyrazit zpod břevna na roh.

71

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Vojtěch Patrák, nahradil ho Vojtěch Sychra

73

Letáček vystartoval až k hranici pokutového území, vyrazil balon a šel pod nohy Plavšičovi, který o něho zakopl a v kotrmelcích skončil na zemi. Pokračuje se ve hře.

73

Plavšič potřebuje ošetřit, domácí toho využívají k hromadnému střídání.

77

Slavia trochu slevila z útočení a snaží se kombinační hrou držet míč, aby se nové řady srovnaly.

78

Matějka ztratil míč, vyřešil to faulem.

80

Počet diváků 10 386 (54 % z kapacity 19 370)

81

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Daniel Fila, nahradil ho Ibrahim Traoré

81
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Aiham Ousou (Slavia)

82

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Dominik Kostka, nahradil ho Jan Halász

82

Střídání Pardubice: ze hřiště odešel Kamil Vacek, nahradil ho Adam Lupač

84

Ibrahim Traoré (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Pardubice 4:0
Tecl šel od poloviny hřiště sám na branku, pustil se do blafáku a Letáček mu míč vyškrábl zpod nohou. Tecl ale míč sledoval dál a přiťukl ho před dobíhajícího Traorého, který trefuje opuštěnou branku.

88

Křídelní akce Pardubic končí Rezkovou střelou z otočky nad.

90

Nastavení bude trvat jednu minutu.

90

Pardubický nákop končí u Mandouse.

90

Letáček vyběhl proti Provodovi a odkopl před ním míč do autu.

90

Domácí si s chutí zakombinovali, Provod to dostal na střelu, hosté mu ji srazili na roh, ale ten už se zahrávat nebude.